• Pohádka

Jak svět přichází o básníky (1982)

Měl byste jít k doktorovi pane Valerián. (Fr.Filipovský) Doktoři dokážou vymyslet jen papiňák, gilotýnu a Sherlocka Holmese. Emil Nádeníček se rozcvičuje: *** Lo-dý-ha

Ideální manžel (1999)

V sezóně mluvím vážně jen v úterý od dvanácti do tří.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Budu muset ověřit a prohloubit mé znalosti Oscara Wilda. Divadelní hra, na které je tento film založen se mi jeví naprosto geniální a bude nutno ji přečíst v originále v nejbližší době nejlépe v Leabharlann Náisúnta na hÉireann (National Library of Ireland)! Samozřejmě je na filmu vidět, že jde o divadelní hru z důvodu mnoha vtipných dialogů, z nichž některé zveřejním zde a zbývající budou trvalou součástí mého deníčku. Filip žádá o ruku Gwendolínu: Slečno Fairfaxová, co vás znám, obdivuji vás víc než všechny dívky, co znám, od té doby co vás znám. U případných nápadníků je nutno je podrobit zkoumání názorů, postojů a rodokmenu (Judi Dench se ptá a komentuje) : Kouřííte? Aáno, musím přiznat, že kouřím. To ráda slyším. Muž má mít vždycky nějaké zaměstnání, už tak je v Londýně příliš mnoho lenochů. První setkání Algieho v této scéně je Filipem se svou sestřenkou Cecílii (postavu hraje Reese W. 1,56m): Vy, jste jistě moje malá sestřenka Cecílie. Jste zřejmě obětí nějakého omylu. Nejsem malá. Vlastně jsem na svůj věk víc než obvykle vyšší, ale jsem vaše sestřenka. Herecké obsazení je také skvělé, maximální je ovšem Judi Dench. No prostě podivte se sami !!

Přednosta stanice (1941)

Já se vám musím přiznat, že už jsem z toho vyšel číst Morsea

Jih proti Severu (1939)

Scarlett a Rhett byli stejní a jinak moc hezké, čas vrásky nepřidal a vítr neodvál ...

Loupež po italsku (2003)

3 Mini Coopers dokonalé !!! a CHARLIZE THERON hmmm, zvýšil jsem na FIVE STARS

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Na mě, se můžeš spolehnout ! *** Máma má dnes první generálku. Máme na ní počkat venku. Tak jdem dovnitř. Asi navždy legrace.

Jeden svět nestačí (1999)

Tato Bondovka s Piercem Brosnanem, Sophii Marceau a Denise Richards (přidaly hvězdu hodnocení) je pro mne výjimečná přítomností dříve uvedených krásek. Důležitá postava M (Judi Dench) nadřízená JB 007 se snaží mírnit Bondovy “kančí akce“ před jeho odjezdem dělat stínovou operaci, stín Elektře King (S.Marceau) slovy : Pamatujte si: Stín leží vepředu nebo vzadu, nikdy né nahoře. JB 007 stojí s Elektrou King při inspekci ropovodu na svahu po úchvatném lyžařském sjezdu a vidí přilétající 4 motor-saně s paraglide padáky: Očekáváte hosty ? ... To není společenská návštěva , jeďte k ropovodu, odlákám je mezi stromy. Poslední saně letí ze skály: Uvídíme se v lyžárně :-). Nejdůležitější hláškou je dvakrát opakovaná***** Nemá žádný smysl žít pokud necítíte, že žijete ! ***** Dívčím spojencem či Bondgirl je pro JB 007 Dr. Christmas Jones (D.Richards), která zjišťuje s kým má tu čest : Tak, kdo jste ? Tak vy jste špion? Máte nějaké jméno ? Jsem Bond. James Bond. Zajímají ji i další věci, zvědavá ženská: Jak je to s Vámi a Elektrou ? JB 007 perlí Čistě plutonické. Vrtulník s cirgulárkou byl taky dost užitečný :-) No je to prý Bondovka 007 číslo 19.

Agatha Christie's Poirot - A co tvoje zahrádka? (1991) (epizoda)

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré