• Pohádka

Poslušně hlásím (1957)

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy !

Dobrý voják Švejk (1956)

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Ďábelská kriminálka ďábelského režiséra Jiřího Stracha , ďábelské obsazení herecké. Mráz po zádech celou dobu. Jsou tam ďábelsky pěkné holky !

Profesionálové (1977) (seriál)

Bodie, Doyle and Cowley a také pěkné holky, skotská whisky a zločin nejlépe organizovaný okolo. U tohoto seriálu jsem pochopil, že ve Velké Británii se jezdí vlevo, nedávno pár let jsem zjistil, že se tam vlevo dokonce i chodí po chodníku (asi nic extra, ale já došel na sever nejdál do Berlína ) ***** Nejvíce mi zní v hlavě Sjůůůůzzzzzzn ***** v mém Deníčku budu zpracovávat poznámky k jednotlivým dílům (17.04.2014) +++++ THEME SONG / ZNĚLKA +++++ Podle zápisu si v přesný okamžik, přečtěte český komentář: 00:05 Česká televize uvádí epizodu z britského televizního seriálu 00:07 Profesionálové 00:14 V hlavních rolích v českém znění 00:15 Otakar Brousek 00:22 Karel Heřmánek 00:31 a Petr Oliva https://www.youtube.com/watch?v=PCFVEvZvo3g

Návštěvníci (1993)

" Ten druhý je taky ve formě " mysleje Christiana Claviera, výborná konedie čerpající z přesunu v čase rytíře Godefroy, mohl jsem se potrhat smíchy

Forrest Gump (1994)

Myslím, že jako komentář stačí mé oblíbené úryvky: My mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you’re going to get. *** Are you stupid or something ? Mama says, „Stupid is as stupid does.“ *** From that day on, we was always together. Jenny and me was like peas and carrots. *** My given name is Benjamin Buford Blue. People call me Bubba, just like one of them of redneck boys. My name’s Forrest Gump. People call me Forrest Gump. *** Where are you boys from in the world ? Alabama, sir ! You twins ? No. We are not relations, sir. … I sure hope I don’t let him down. *** Bubba was my best good friend. *** That’s all I have to say about that. *** Forrest Gump, John Lennon , Welcome home . Can you tell us, what was China like ? In the land of China people hardly got nothin‘ at all No possessions ? And in China they never go to durch. No religion too ? Hard to imagine. Well, it’s easy if you try, Dick *** You ever think about naming this old boat ? It’s bad luck to have a boat without a name. I’d never named a boat before, but there was only one I could think of, the most beautiful name in the wide World. … Bubba-Gump shrimp’s what they got. We got a whole bunch of boats. Twelve Jennys, big old warehouse. *** Mama always had a way of explaining thing so I could understand them. *** He got me invested in some kind of fruit company *** That day, for no particular reason, I decided to go for a little run. *** He got a daddy named Forrest, too ? He’s the most beautiful thing I’ve ever seen. But … Is he smart ? *** DĚKUJI

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Antonio Banderas hraje bravurně opilce i Zorra. Anth.Hopkins (Zahajský) výbornej, Catherine Zeta-Jones se mi líbí. Tyhlety historicko-dobrodružné kousky mám rád ňam :-) Hlášky : To dřív začnou bejci nosit bačkory. nebo Hele, vy už nejste svázaný ? To, protože seš blbej !. Nejlepší a nejromantičtější scéna je samozřejmě šermířská mladého a rázného Zorra(AB) a Eleny (C.Z-Jones) ve stájích.

Ovládací panel
7 bodů