PavelZava

PavelZava

okres Praha-východ
Milovník filmů, squashe a piva

homepage
LinkedIn: PavelZava

1 5 8 12 13 14 15 následující >>
    • 16.12.2010  19:52

Je to hlavně Erotika, bohužel se mi nepodařilo vidět nejdříve "první díl" první ani to není můj silný žánr, takže těžko srovnávat. Angie Everhart je zajímavá zrzka a Agathe de la Fontaine je svůdná též. Až uvidím jedničku udělám comparative analysis. Jsem chlap, podívám se rád znova, proto *** Hudba : Stephen W. Parsons and Francis Haines

• 16.12.2010  19:38

Doufám,že nebudu zde vypadat jako mimozemšťan, ale žádný film spojený s Miley Cyrus jsem neviděl, samozřejmě vím o Hannah Montana i High School Musical. Tento film je částečně „slaďárna“, vypadá to, že až schválně, aby vynikl kontrast náctileté lásky s komplikovaným vztahem k rozvedeným rodičům, který skoro až by vedl k nenapravitelné situaci. Viděl jsem jednou dobrý, stačí, proto jen ** _______ Miley Cyrus - (Veronica “Ronnie“ Miller) +++ Greg Kinnear - (Steve Miller) +++ Bobby Coleman - (Jonah Miller) +++ Liam Hemworth - (Will Blakelee) +++ Hudba: Aaron Zigman +++ (Falko odpustí, až bude jeho komentář smažu jeho oblíbený soupis, napiš až! )

• 13.12.2010  22:02

V první fázi honby za Gauchem (A.Delon) odpovídá Kuroda (K) Linkovi téměř jako Chuck Norris . “Taky občas musíš spát!“ K:“Už jsem se vyspal!“ “Vážně a kdy ?“ K:“Při chůzi.“ Odejmout škrtící smyčku z krku Cristiny (U.Andress) je rozhodně bezpečnější odstřelit koltem než uříznout nožem, to musí každý pochopit hned . Drsný závěr v boji s Komanči. Rudé slunce je možná symbolickým spojením divokého západu a dálného východu (Japonsko má rudé slunce na vlajce). Western nebo Eastern(nebo jak?), dá se vidět .

• 12.12.2010  17:42

Film, jak já říkám z anglického originálu "Želví danc", mě na poprvé zaujal tím, že kanec Richard Gere Jennifer Lopez nesvedl. Mám z dnešního pohledu pocit, že jsme vyřešili hodně mindráků spolubojovníků z tanečních a byl tam ten správný tanec a hudba ! Nepřekonatelný Stanley Tucci . Hudba : John Altman

• 12.12.2010  17:06

Ženský tam jsou pěkný. Nevím zda by pro mě bylo satisfakcí urážky soutěž v lukostřelbě a moc nevím, jak by posuzovali, která písnička je lepší ... . Vtipné bylo, jak poddaná Štěpána "Čvančarová", řekla princezně, tak já jdu teda pryč z Vašich služeb (nebo nějak tak). nevím,nevím .Marně přemýšlím v jakém horroru se objevila maska prince :-)Hudba : Karel Cón

• 12.12.2010  16:54

Tento film není obyčejná romatika , děj ve dvou časový rovinách fuguje výborně, až mám místy pocit, že nevím, kde zrovinka jsme. Sandra Bullock podává zde nejlepší výkon vůbec a navíc má kouzelné oči a je to prostě fajn. Hudba : Rachel Portman. Bratři se potkají: Vypadáš děsně! Taky si mi chyběl.

• 11.12.2010  22:11

Děti, rychle sem ! *** Jak si tady čtu komentáře kolegů-uživatelů, mám pocit, že rukou společnou a nerozdílnou napsali úplně všechno . Nejvíce za mne mluví komentáře Johanky a Agathy . Děkuji Johanka ***** : Nádherný film Jiřího Menzela, který se stal klasickou českou komedií. Skvělé herecké výkony podali Kemr, Svěrák a Kolářová. Jedna z mých oblíbených komedií, která nezklame! Agatha ***** : Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová - jedna z nejlepších filmových manželských dvojic. Jak jinak to mohlo dopadnout, když se sejdou takoví herci a navíc pod vedením pana Menzela. K tomu všemu ještě Josef Kemr, nad jehož vynikajícím výkonem nestačíte krouti hlavou. Vypadá to, jako kdyby se na samotě u lesa opravdu narodil. Mlynářovic pár v podání Ladislava Smoljaka a Nadi Urbánkové také nemají nejmenší chybu. Příběh působí tak mile a poklidně, že jen koukáte a když se dokoukáte, tak se divíte jak ten čas letí... Právem se může tento snímek řadit k zlatému fondu české kinematografie. *** Tři přání měl a dvě už prošustroval !

• 10.12.2010  23:09

Cítím to takto, že genialita (H.Lecter) často těšně hraničí s šílenstvím, uchylkou, zvráceností nebo alespoň omezeností jinde. Ve filmu je několik dokonale vytvořených scén, uvedu jen například "Quid pro quo". Ovšem nejlepší část (finální scéna) začíná slovy "Sewing was her life" . Všimli jste si, jak je Jodie Foster vlastně drobná žena ? Hudba : Howard Shore

• 10.12.2010  16:21

V této epizodě v porovnání s předlohou bych očekával Miss Marple stejně tak, jako že se v Shakespearově hře Julie a Romeo vůbec nezamilují. Adriadne Oliver by jistě byla smutná, že na úkor slečny Marple, ostrouhala ... Zápletka byla hezky zahalena do tajemna a zajímavě gradovala do nečekaného závěru, je to zajímavý díl

• 5.12.2010  23:05
    Prázdniny (2006)

Zdá se mi, že jde o slušný film se zajímavým hereckým obsazením , romantika, u které se pěkně relaxuje ... V domě Amandy bych musel žít minimálně s Klabzubovou jedenáctkou a jejich rodinami, abych si nepřipadal opuštěný :-) Hudba : Hans Zimmer

• 4.12.2010  23:30

Jééé vy máte čokoládové oči. Vopičku nechci, s tou půjdu domů. No dovolte ... O.Nového zbožňuju pro drobné slovní hříčky a vtípky, které vyniknou zvláště pro několikanásobném zhlednutí filmu, dále bych vyzdvihl i výkon Zdeňky Baldové (maminky), která vždy hraje mile . Jistěže folklorní vložka byla dlouhá, ale vzhledem k době vzniku filmu, svůj účel jistě měla a dokonce byla i vtipná.

• 3.12.2010  14:08

Angela Lansbury nebo Geraldine McEwan či Julia McKenzie je těžko rozhodnout, která je lepší slečna Marple, každá má prostě cosi, co člověka zaujme ... Moc pěkně udělaný příběh, ďábelsky vykombinová zápletka . Určitě jeden z lepších dílů

• 1.12.2010  22:42

Dnes 1.12.2010. sedmnáct dnů před narozeninami S.Spielberga jsem si zopakoval tento díl. Celkem líný začátek je nahrazen úprkem startujícím z BERLIN FLUGHAFEN, proto jen 4. Tandem H.Ford a Sean Connery září a ta "pampeliška" s nimi také není špatná

• 30.11.2010  16:20

Moc hezký film. Osobně se mi líbí scéna, jak princezna Isabela jedná s W.Wallacem a služka zkouší ses s princeznou domlouvat francouzsky. Parlez-vous français ? ... Zvažuji si Catherine McCormack a Sophie Marceau přidat do oblíbených. Celkem mě překvapuje, že je tento film až 84tý (30.11.2010), ono romatika spojená s historií neletí :-( Trailer dokonalý !

• 30.11.2010  16:00

Dal bych 3* , ale Catherine Zeta-Jones hmmm, takže 4*. Jinak k filmu je to tak, život je otázkou priorit ...

• 30.11.2010  14:52
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Dobjej , Pejfektní a kjásnej sejijál . Hejci L.Sobota, O.Vetchý a Leoš Noha alias Adolf Větvička se aktuálně zdají nejjepší

• 30.11.2010  14:17

Hudba : Craig Armstrong *** Nevím co říci, je to prostě sqělá romantika a komedie, moje oblíbená odpočinkovka na dovolených a o Vánocích !!! All you need is love Mnoho příhod např. : Prodavač Rufus (Rowan Atkinson): To je skořice, pane. :o) , Colin na výletě v Americe: Ameriko, přichází Colin Frissell a má velkou … a mnoho mnoho dalších ... . Samovi nápisy a hesla na dveřích pokojíčku, když uvnitř bubnuje : Rhytm is my life. Ringo rules. I said I am not Hungry. (18.04.2012) Výborné jsou průpovídky tlusté sestra servírky Aurélie (01.01.2015)

• 30.11.2010  07:55
    Lorna Doone (TV film) (2000)

Romance s dílny BBC též sjíždím. Celý příběh začal jako Romeo a Julie, nesmiřitelné rodiny, které si vzájemně ublížily a nenávidí se a dcera a syn se osudově potkají. Pomalý začátek, ale pak se běh událostí změnil v kalup. Náhlý zvrat a najednou je vše jinak. Dá se vidět ... ale zasadní film to není.

• 29.11.2010  15:04
    Notting Hill (1999)

Kolega RHK řekl vše, co bych řekl já, cituji "Můj top ten film, komedie plná černého humoru od scénáristy Richarda Curtise, okořeněná hereckými výkony Julie Roberts a Hugha Granta, ale i božského Welšana Rhyse Ifanse a mnoha dalších. Viděl jsem to už asi osmkrát a kdykoliv můžu znovu, svíjím se smíchy od začátku do konce, v patřičných místech mne mrazí a jindy zase dojímá. P.S.: Taky bych chtěl být redaktorem časopisu Kůň a pes. Trailer: www.csfd.cz/film/17806-notting-hill/videa/", jediné co zapomněl či neví, že můj datum narození je stejný (09.09.) jako Hugh Granta. Julia Roberts je zde ještě lepší než v PRETTY WOMAN a Rhys Ifans jako Spike je nepřekonatelný ... " Velká noha, dlouhý krok."

• 29.11.2010  14:00

Plachej Koudelka/Hemelka z STS Chvojkovice-Brod jede do Prahy s horoskopem v ruce ... Stálá inspirace, podle čínského horoskopu jsem PES. Pořád platí Kolik třešní, tolik višní !

• 29.11.2010  13:27

Myslím, že film je naprosto sqělý, jak myšlenka, tak realizace. Nejlepší hláška "Cheer up. Remember what the Monty Python boys say. 'Always look on the bright side of life?' No, 'Nobody expects the Spanish inquisition.'" Gwyneth hraje dobře, John Hannah je dobrej švihák

• 29.11.2010  13:11

Drsná detektivka, dvě drsná místa jsem přetočil vpřed (ti co viděli asi tuší, která). Byl jsem napnutý jako luk. Asi je to standard švédské detektivky (viz třeba Per WAHLÖÖ a Maj SJÖWALL) spojené s drsnou krajinou ... HEJA HEJA SVERIGE

• 29.11.2010  13:03

Zatím jediný (29.11.2010) odpad, ani jako parodii jsem to nevydejchal, naprostým omylem mám doma .

• 29.11.2010  12:57
    Kolja (1996)

Kolju miluju. Nevím zda, Páni od Oscarů plně pochopili hlášky "Naš krasnyj ..." , " vy krávy zelený, nenažraný ..." a Budulínek ..., a jiné, parafrázuji "tam byly i jiný věcí" ... . Mám rád hlášky typu "To ti vysvětlím naprosto přesně", "Aby je měli vostrý". Prostě a jasně *****. Nebudu přepisovat, již napsaný komentář

• 29.11.2010  12:42

"a ejhle weiße Rabe - bílá vrána ... " Je to film plný hlášek a drobných gagů a současně potvrzuje, že láska překračuje i společenské třídy. Můj oblíbený Václav Trégl má i zde výbornou roličku, kdy přijde a zaklapne Ducháčkovi telefon , což mi připomíná mé osobní moto, když někam přicházím "Tak jsem tady ".

• 29.11.2010  08:45

Tak jsem prošel teměř všechny komentáře a zjistil, že všechny hlášky zásadní někdo použil . Ve filmu se dokonce objevil v jedné z jeho posledních filmových rolí i legendární sluha prvorepublikových filmů Václav Trégl (otec Plha z Kojčic u Pejřimova) s jeho "Sedni", chtíc aby si jeho manželka sedla. Tleskám, četnost shlednutí tohoto filmu bych nastavil u všech lidí 4x za rok minimálně. "Běda Vám" znají i mé podřízené, které jistě dodržují uvedenou četnost shlédnutí! * Takový vlahý večer, to by stálo za procházku * To běžte. Já jdu domů otevřu si okno a pivo. (Zhlédnuto 29.11.2010, 08.04.2012)

• 29.11.2010  07:51

Julia McKenzie je pro mě nejlepší slečna Marplová co znám, ale pro Marinu Greggovou ovšem dám vždy přednost Elizabeth Taylor z filmu The Mirror Crack’d (Rozbité zrcadlo) z roku 1980 , umí kulit oči rozhodně lépe.

• 29.11.2010  07:50
    Kristián (1939)

Kristián je rozhodně téměř pro každého spojen s „Zavřete oči, odcházím“. Pro mne je nejvtipnější scéna u Zuzanky v bytě s „ten pes si na mě nezvykne a nezvykne …“ a mimochodem 16°C si v obývacím pokoji těžko dokážu představit .

• 29.11.2010  07:48
    Osvícení (TV film) (1997)

Krásné poměnkové oči Rebeccy de Mornay skvěle ve filmu zrcadlily prožívanou radost, vášeň i hrůzu. Vše doplňovaly výborné výkony Stevena Webera a Courtlanda Meada . Nejsem moc horrorový typ, takže se mi začal svírat žaludek strachem již v okamžiku prvních zvuků filmu. Celkově zvuk či hudba byly úchvatné zvláště pak v anglickém originálním znění, u kterého jsem si vypomohl francouzskými titulky. Připravte se, zlo přichází …

1 5 8 12 13 14 15 následující >>