PavelZava

PavelZava

okres Praha-východ
Milovník filmů, squashe a piva

homepage
LinkedIn: PavelZava

• 11.1.2012  22:03
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Děj seriálu se se odvíjí zajímavě, kostýmy jsou skvělé a postavy jsou dobře vykreslené. Nejlepší postavou je Anna Smith (Joanne Frogatt) *** Vzít si mořskou příšeru ... (Mary o Matthewovi) *** Anna a Ethel budou podávat večeři u stolu. Akorát takhle se podává večeře u diplomovaného účetního ***

• 10.1.2012  22:20
    Harlequin 2 - Jiná žena (TV film) (1994)

Toto je ta správná harlekýnka !, má všechno co tam má být. Napětí, záhada, nenávist a její lepší kolegyně LÁSKA. Zhlédl jsem jedním dechem. Krása vychází z tvého srdce … když budeš věřit sama v sebe bude z tebe přímo zářit. Ty auta měli teda parádní, zvláště ten veterán !

• 10.1.2012  20:35
    Sestřičky (1983)

Jiřina Jirásková : Átergo . Alena Mihulová v životní roli

• 9.1.2012  15:07
    Vlk (1994)

Jack Nicholson je každým coulem Vlk a Michelle Pfeiffer je každým coulem kočka. Užasný rozhovor při jejich společném obědě : Co děláte ? Co je Vám po tom ? Nic. Jen se snažím o zdvořilou konverzaci. Mno. Radši bych o tom nemluvila. Tento film úplně žeru, ta hudba … . Zrovna tito 2 herci se mi nevešli do oblíbených.

• 8.1.2012  22:51
    Harlequin 6 - Probuzení (TV film) (1995)

Tohle bylo opravdu blbý. Nevím myslím, že co říkal Flynn neplatí : Jediné, co chlap drží celý život je slovo. Mám spíše pocit , že bych to poupravil..., ale s hvězdičkou. Jak Sára, tak Flynn se chovají naprosto divně.

• 8.1.2012  21:29

Jason Hollister vypadá trochu jako Mároš Kramár, nevidím, co na něm viděla. Anne Marie z něj byla úplně paf a je to fešanda. Bylo to napínavé až běda. Její šéf jí dává dobrou radu : Udělej si čas na sebe, uvědom si, že máš citu na rozdávání.

• 8.1.2012  17:07

Kdo je odpovědný za to děvče ? ... Setři si z obličeje to svinstvo, než tě uvidí máma.: Jerry Orbach. Lisa (Jane Brucker) je rozhodně nejlepší zpěvačka! Stejně bych chtěl vědět, jak se tancuje "Pačanka", nebo jak se to jmenuje, ovšem ta hudba hmmmm. Baby nebude sedět v koutě, pojď.

• 8.1.2012  15:51
    Počítání oveček (TV film) (1981)

Smutný příběh osamělé holčičky se srdeční vadou, které pomahájí všichni v nemocnici nebýt sama, obveselit a nahradit rodinu, což se možná podaří až osamělé uklízečce Anežce. Nejlepší postavou je údržbář Rumcajs (Peter Debnár)

• 8.1.2012  15:39
    Není houba jako houba (TV film) (1996)

Roztomilá pohádka, holky Líza (A.Elsnerová) a Berta (K.Pollertová-Trojanová) se opravdu legračně perou, cukrováni Lízy a Jindřicha (Mário Kubec) je až dojemně legrační. Jinak jde o milou pohádku, která pobaví :-)

• 7.1.2012  23:47
    Maverick (1994)

Kouzelné Annabelle Bransford alias Jodie Foster bych pod dojmem tohoto filmu nevěřil ani nos mezi vočima. po skončení tohoto filmu jsem se chtěl okamžitě naučit hrát poker, ale zatím jsem si nesplnil, zůstal u své oblíbené čtyřky maryáše

• 7.1.2012  23:41
    Proud času (2003)

Předloha i fim byly hodně dobré, nevím zda bych chtěl být odeslán kamsi jakoby faxem, alespoň takto jsem systém cestování časem pochopil. Reálie byly zajímavé

• 7.1.2012  23:14

Můj bratr mi přivezl ze služební cesty v USA Washington D.C. pět knih skvělé volby , z nichž bezpečně vím, že byly vytvořeny minimálně tři filmy : The World According to Garp,The Timeline a The Pelican Brief. Tudíž The Pelican Brief je jeden z filmů, kde jsem nejdříve četl předlohu, a poté viděl fim, bohužel hodně poté takže nemohu srovnávat. Angličtina zastřela napěěětíí. Dal jsem dvě kafe a popocházel po pokoji a nemohl sedět, takže napínavé až běda! Julia Roberts hraje Darby Shaw dokonale a Denzel Washington novinář Gray Grantham jí říká : Chci, abyste se dožila narozenin ! Spolu unikají najatým zabijákům, vystupňované napětí v garážích, uniknou ? Podívejte se, doporučuju

• 4.1.2012  07:30

Dost velká legranda :-). Žárlivost je v této podobě legrační, když ze sebe lidi dělají pitomce

• 3.1.2012  11:47

Odpočinkovka, ke které mě přitáhla N.Kinski a T.Dalton. *** Matt (T.Dalton): Ten Russell je želva, nebo nějaký křeček. Každý vychovává prostě jinak, kontrast někdy pobaví :-). Zůstaň podivná Daph, zvláštnost ti sluší ! Předběhla si ! Někdy musíš, aby ses dostal tam, kam chceš !

• 3.1.2012  11:35
    Trhák (1980)

Bral jsem, že jde hlavně o písně, asi zásadní píseň je Nech brouka žíííííít ! nebo Sek jsem sexem, ale i další písně jsou skvosty textové : Mít křídla , křídla, křídla, křídla , ta touha prastará * Mít křídla , křídla, křídla, křídla inženýra Kašpara anebo Jen já a vy, to jé bláhové . Ale drobné vtípky nebyly špatné, které moji oblíbení dotáhli k dokonalosti např. Zagorka a J.Abrhám se líbají v kině a uvaděč jim nadává: Že se nestydíte ty hercí se tam, tak snaží ! Otisky prstů nebylo možno sejmout, protože pachatel na co šáhl ukradl. Trhač Petr Čepek.

• 3.1.2012  10:48

Nevím jestli se film natáčel v Jebanech :-) , nevím. Marta (A.Mandlová) vyhraje 2týdny dovolené, kde ji tajemník Dr.Diviš (R.Schránil) využije v nouzi jako sekretářku a zamiluje se do ní. Cyril Novák (J.Marvan) generální ředitel Spojených bank je v luxusním hotelu inkognito jako jen Novák, jakých běhá po světě tisíce a už se to začne mlít z omylu do omylu. Martička plánuje metro. Ministr (R.Deyl) Dr.Divišovi: Byl bych nerad, kdyby mezi Vámi něco neharmonovalo.

• 2.1.2012  21:47

Bratr Regan byl blbej a slepej. Myslím, že nejste k poznání. Claire: Až tak krásná ?

• 31.12.2011  23:14
    Ahoj, Marie! (koncert) (2011)

hezké, pěkné, je elegantní dáma !

• 30.12.2011  23:36

Nick (Mel GIbson) a Darcy (Helen Hunt) byli tak silní soupeři, až je to naprosto sblížilo. Asi by vhodným motem bylo : Važme si svých nepřátel ! Výborný námět s dokonalým zpracováním. Lola : Myslíš, žes byl uvnitř mojí hlavy. Pomalej rozjezd, ale pak to byl geniální … Nick Marshall. Ano tento film lze vidět mockrát !!! Asi bych, ale nechtěl takto naslouchat myšlenkám žen ...

• 29.12.2011  21:09

Vůbec se nedivím, že Alida (Donna Reed) utekla kapitánovi Jose Salcedo (Gerald Mohr). S vyhlídkou na "výbornou tchýni" by utekla každá ... . Kolega Pohrobek je vtipný !

• 28.12.2011  14:29

Jsem ovlivněn hlavnými hercima. ANGUS & LAURA (Daniela) Je tam pokoj i pro Scarlet ? Jo je tam 137 pokojů ( v jeho domě) Tome, jsi nejbohatší člověk v Anglii ? Ale né, ne počítám, že jsem asi sedmý Královna určitě, ten Brenson si vede dobře … BERNARD & LYDIA Father Gerald (MrBean) oddává A panuje s tebou a svatý uchem/duchem … Já Bernard é é é Dilaney si tě beru Lydie Jane Hibotová za svoji výkonnou manželku Ve jménu otce i syna i ducha statného/svatého áámen HAMISH & CARRIE Opravdu znáte osobně Oscara Wilda ? Né, osobně né, ale znám někoho kdo by Vám sehnal číslo jeho faxu. GARETH Matthew (John Hannah): Zastavte hodiny,odpojte telefon, psovi, aby neštěkal předhoďte šťavnatou kost, utište piána a zahalte bubny, přineste rakev a přistupte, ať letadla smutně krouží nad hlavami a čmárají na nebe vzkaz : on je mrtvý. Uvažte krepové mašle okolo hrdel bílých holubů. Ať si dopravní strážníci natáhnou černé rukavice. On byl můj sever, můj jih, můj východ i západ, mé všední dny a moje neděle, mé poledne, moje půlnoc, moje řeč, moje píseň. Myslel jsem že je tio navěky, můj omyl, u hvězdy teď nikdo nestojí zhasněte ji vypněte měsíc a zahalte slunce … protože tohle už nikdo nezmění . Vylejte oceány a zničte lesy CHARLES A HENRIETTA (Kachna) Myslím, že jsem je zblbnul, je to výhoda mít pověst pitomce, lidi tě pak míň podezřívají. Připraveni proti nepříteli

• 26.12.2011  21:33

ujetý a blbý, mám stejný názor jako larelay

• 26.12.2011  18:54

Víš co, viď !! *** Fando ! Vodník a říká mi Fando ! *** Poskytneme záchranu náčelníkovi Horské služby ( B.Poloczek a L.Sobota si to užili) *** Děda by sám nenašel ani východ z nádraží *** Budeme mít miminko ! My dva ? My tři ! *** Ty bys chtěl bratříčka ? Holku bych za bráchu nechtěl !

• 25.12.2011  22:40

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy !

• 25.12.2011  22:37

• 24.12.2011  21:06

Taky jsem si z kanceláře musel občas odskočit na písničku : Narodil se mladej švec Starej pro něj dělal klec ... Miloš Nesvadba Ó princezno, je-li možná

• 24.12.2011  18:25

Pohádka z dob, kdy Jiří Korn měl ještě vlasy a Naďa Konvalinková byl štíhlá. Bez urážky je mám moc rád i dnes. Mimochodem s N. Konvalinkovou jsem chodil do stejné restaurace na oběd. Pohádka je milá, ale má i smutné pasáže. Bubeník (Josef Kemr): Nadarmo se neříká: Co se vleče, neuteče ! a Důstojník vojáků (Zdeněk Dítě) reaguje: Má pravdu, na můj povel: cepy,cepy,klepy,klepy. Také dobré Král (František Filipovský): Ó rci dcero má. Finální píseň Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou _ Svítí až háj se zelenááá … je skvostná

• 24.12.2011  17:05

Scénář a texty písní : Zdeněk Svěrák *** To mi asi nebudete věřit, ale s Barborou Seidlovou se osobně znám, jednou jsem jí otevřel dveře v české kotlině ve Francouzském institutu v Praze (L’INSTITUT FRANCAIS DE PRAGUE ), někdy si na ní vzpomenu. Rád bych s ní v pohádce prošel celou tu sadu procházek, co má ;-) *** Dr.Voštěp Dr.Nec (Pavel Zedníček) A japato ? Halí (Miroslav Táborský) Japato protože … . Mladý Lotrando (Jiří Strach) už jako herec byl fajn a náramně koulí očima Práce v zahraničí bývá mnohem lépe placená, měna je to tvrdá. nebo Vy mluvíte po našemu ? .

• 24.12.2011  15:26

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D

• 20.12.2011  21:52

Nádherná duchařská romantika. U tohoto filmu se mi velmi líbili záběry z exteriérů, například vycházející slunce nad Golden Gate. Výborná byla postava Darryla (Jon Heder). Nejlepší hláška byla otázka Lily (Alyssa Shafer) : Dá si teta Elisabeth ještě čaj ?