PavelZava

PavelZava

okres Praha-východ
Milovník filmů, squashe a piva

homepage
LinkedIn: PavelZava

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ducháček to zařídí (1938)

  "a ejhle weiße Rabe - bílá vrána ... " Je to film plný hlášek a drobných gagů a současně potvrzuje, že láska překračuje i společenské třídy. Můj oblíbený Václav Trégl má i zde výbornou roličku, kdy přijde a zaklapne Ducháčkovi telefon , což mi připomíná mé osobní moto, když někam přicházím "Tak jsem tady ".

 • poster

  „Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

  Tak jsem prošel teměř všechny komentáře a zjistil, že všechny hlášky zásadní někdo použil . Ve filmu se dokonce objevil v jedné z jeho posledních filmových rolí i legendární sluha prvorepublikových filmů Václav Trégl (otec Plha z Kojčic u Pejřimova) s jeho "Sedni", chtíc aby si jeho manželka sedla. Tleskám, četnost shlednutí tohoto filmu bych nastavil u všech lidí 4x za rok minimálně. "Běda Vám" znají i mé podřízené, které jistě dodržují uvedenou četnost shlédnutí! * Takový vlahý večer, to by stálo za procházku * To běžte. Já jdu domů otevřu si okno a pivo. (Zhlédnuto 29.11.2010, 08.04.2012)

 • poster

  Kolja (1996)

  Kolju miluju. Nevím zda, Páni od Oscarů plně pochopili hlášky "Naš krasnyj ..." , " vy krávy zelený, nenažraný ..." a Budulínek ..., a jiné, parafrázuji "tam byly i jiný věcí" ... . Mám rád hlášky typu "To ti vysvětlím naprosto přesně", "Aby je měli vostrý". Prostě a jasně *****. Nebudu přepisovat, již napsaný komentář

 • poster

  Na samotě u lesa (1976)

  Děti, rychle sem ! *** Jak si tady čtu komentáře kolegů-uživatelů, mám pocit, že rukou společnou a nerozdílnou napsali úplně všechno . Nejvíce za mne mluví komentáře Johanky a Agathy . Děkuji Johanka ***** : Nádherný film Jiřího Menzela, který se stal klasickou českou komedií. Skvělé herecké výkony podali Kemr, Svěrák a Kolářová. Jedna z mých oblíbených komedií, která nezklame! Agatha ***** : Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová - jedna z nejlepších filmových manželských dvojic. Jak jinak to mohlo dopadnout, když se sejdou takoví herci a navíc pod vedením pana Menzela. K tomu všemu ještě Josef Kemr, nad jehož vynikajícím výkonem nestačíte krouti hlavou. Vypadá to, jako kdyby se na samotě u lesa opravdu narodil. Mlynářovic pár v podání Ladislava Smoljaka a Nadi Urbánkové také nemají nejmenší chybu. Příběh působí tak mile a poklidně, že jen koukáte a když se dokoukáte, tak se divíte jak ten čas letí... Právem se může tento snímek řadit k zlatému fondu české kinematografie. *** Tři přání měl a dvě už prošustroval !

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Hudba : Craig Armstrong *** Nevím co říci, je to prostě sqělá romantika a komedie, moje oblíbená odpočinkovka na dovolených a o Vánocích !!! All you need is love Mnoho příhod např. : Prodavač Rufus (Rowan Atkinson): To je skořice, pane. :o) , Colin na výletě v Americe: Ameriko, přichází Colin Frissell a má velkou … a mnoho mnoho dalších ... . Samovi nápisy a hesla na dveřích pokojíčku, když uvnitř bubnuje : Rhytm is my life. Ringo rules. I said I am not Hungry. (18.04.2012) Výborné jsou průpovídky tlusté sestra servírky Aurélie (01.01.2015)

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Moc hezký film. Osobně se mi líbí scéna, jak princezna Isabela jedná s W.Wallacem a služka zkouší ses s princeznou domlouvat francouzsky. Parlez-vous français ? ... Zvažuji si Catherine McCormack a Sophie Marceau přidat do oblíbených. Celkem mě překvapuje, že je tento film až 84tý (30.11.2010), ono romatika spojená s historií neletí :-( Trailer dokonalý !

 • poster

  Valmont (1989)

  Hudba: Christopher Palmer *** Formanovo zpracování Nebezpečných známostí patří určitě k jeho lepším filmům. Možná, že jsem ovlivněn i oblibou herce Colina Firthe, ale jinak to mělo všechno co měl tento film mít. Svatba Cecile a Gercourta je hrůza, až mi to zavání pedofilií, což bylo v té době patrně normál

 • poster

  Rain Man (1988)

  Výkon Dustina Hoffmana si budu muset zase brzy zopakovat, exceluje. Sblížení bratrů Charliho a Raymonda během cesty je hodně dojemné Hlavní člověk !

 • poster

  Dům u jezera (2006)

  Tento film není obyčejná romatika , děj ve dvou časový rovinách fuguje výborně, až mám místy pocit, že nevím, kde zrovinka jsme. Sandra Bullock podává zde nejlepší výkon vůbec a navíc má kouzelné oči a je to prostě fajn. Hudba : Rachel Portman. Bratři se potkají: Vypadáš děsně! Taky si mi chyběl.

 • poster

  Tři oříšky pro Popelku (1973)

  "Jedině metál, pánové !" A to pro celou Popelku, nejlepší pohádku v Československu všech dob ! Hudba: Karel Svoboda Vladimír Menšík výbornej, vždycky přemýšlím, jak si mohl pamatovat co má vlastně ve městě koupit ! Já myslel, že to má být ples a ono to vypadá spíš na štvanici. Zmůžeš to ? No ? Hrrravě, prrravda *** Ó pěkný dárek, jak pro veverku. > *** Smím prosit ? Nebylo by to lepší s hudbou ?