jauzdu

Alena Nováková

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3
    • 9.3.2021  15:52

Velice slušně propracovaná atmosféra slasheru a Vince se opět překonává. K shlédnutí určitě doporučuji, ale vzadu v hlavě mám neodbytný pocit, že tomu něco chybí.

• 25.10.2020  18:28
    Potvora (TV seriál) (2016)

Miluju seriál Miranda, ale tohle bych k tomu v žádném případě nepřirovnávala. Hlavní hrdinka je povahově nechutná a protivná třicátnice, což by mohlo docela dobře fungovat, kdyby byla alespoň trochu vtipná, anebo způsobovala vtipné situace, což se ale neděje a za mě je to zklamání, protože jsem se těšila na břitký černý humor, zatímco jsem dostala prohnilou glosátorku, která mě ani v nejmenším nezajímá. Možná by bylo lepší k seriálu přistupovat jako k existenciálnímu dramatu, do kterého se ale ani náhodou nehodí průpovídky hlavní hrdinky na kameru, které jsou podávány způsobem, který říká "zasměj se tomu".

• 11.11.2018  00:00
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Hned první minuty mě nalákaly na děsivou podívanou, která se však bohužel velmi rychle začala měnit v rodinné drama. Ke konci už mě ani trochu nezajímalo jak vše dopadne, i když potají jsem stále doufala v nějaký wow konec. Ten se jaksi nedostavil a kromě tlačení na slzavou pilu, jsem si nic zásadního neodnesla. Jako televizní drama k večernímu žehlení možná, jako horor ani náhodou neobstojí.

• 20.10.2017  08:46

Nebudu zapírat, že Paolo Sorrentino není můj favorit. Jeho tempo a způsob vyprávění jde mimo mé chápání, nicméně výkon Seana Penna je heroický a tu pomalou změť obrazů vytrhává z letargie.

• 8.3.2017  07:35

Za mě plus pro milého Číňánka. Hailee je kvalitní herečka, o tom žádná, ale film si užít nemůžu, jakmile mi postava nesedne. V tomto případě je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická. Chápu, všichni jsme byli v pubertě, ale to neomlouvá její chování. Mohla by projevit trochu slušnosti, když už nic. Jestli je v Americe normální takhle se chovat k učitelům, tak potěš. Chápu, že Woody je ve své roli za kliďasa, ale ode mě by si určitě vysloužila minimálně důtku. Pokud chcete vidět komedii, tak na tohle určitě nekoukejte. Spíš bych to zařadila do sekce psycho drama/romantika.

• 22.1.2016  23:42
    Adult World (2013)

Všechny postavy neskutečně sympatické a kladné, bohužel až na hlavní hrdinku. Zjevně jí scénář přiřkl povahu hysterická, nafrněná prudička. Omlouvám se, ale pokud takovéhle "stupky" dostanu hodinu a půl, nemůžu prostě s hodnocením jít nad 40%, i kdyby se Cusack, Peters a další na hlavu stavěli. K dobru se ani nedá přičíst fakt, že scénář je děravý jak protivníci Ramba. Navíc je poezie, dle mě, jedno z nejvíce přeceňovaných "umění". No, alespoň soundtrack drobet oživuje to mdlé pleskání pátého přes deváté.

• 11.1.2016  08:16
    Miss Granny (2015)

Téma samo o sobě je velmi pěkné, nicméně na chlup to samé natočili v Jižní Koreji o rok dříve (Soosanghan geunyeo ). U čínské verze jsem měla problém sympatizovat s postavami a i hlavní hrdinka se sama o sobě zdála jako posmutnělá verze postavy jihokorejské.

• 20.12.2015  14:52

Udrželo mě to v pozornosti, ale vykroutila jsem si krk nesouhlasným pohybem hlavy zleva doprava. Skupinka zápasníků v řecko-římském zápase s sebou nechá vláčet jako kdyby jim chyběli ruce a nohy. S jakou lehkostí je záporáci kosili mě silně rozčilovala. Zároveň mě naprosto udivuje jak se svými oběťmi vrazi zacházejí s ohledem na to, že...

• 17.12.2015  19:30
    Oculus (2013)

Celý příběh i finále je průhledné jak moře na Maledivách a děsu jsem cítila asi tolik, jako kdyby přede mnou ve vzdálenosti 20 metrů proplavala ančovička.

• 3.12.2015  09:31

Ano, je to kýčovité. Ano, již jsme mnohokrát podobné příběhy viděli. Nicméně, kdo má rád filmová zpracování knih Nicholase Sparkse, ví do čeho jde. Musím přiznat, že ten kýč umí pěkně podat a i když je to pořád dokola, neubráním se silnému prožitku (ano, bulím jako želva). Navíc, když se vám povede vhodně zvolit hlavní protagonisty, máte vyhráno.

• 16.11.2015  08:34
    Welp (2014)

Jak zmiňuje Livingdead. Horor výborný a zručně zpracovaný. Hlavní hrdina sympatický mladý herec. Bohužel výsledný dojem sráží nejasná motivace záporných postav.

• 14.10.2015  08:59
    Assassin (2015)

Vizuálně omračující umělecká nuda. Óda na přírodu, jazyk, zvyky, odívání a kadeřnictví v Číně 9. století. Kamera výborná, ideální pro dokumentární styl - jen chyběl hlas, který by popisoval co se právě na plátně děje. V příběhu jsem byla absolutně ztracená a o nějakém happy nebo sad endu také nemůže být řeč. Žádný prostě nebyl. Příště se musím zdaleka vyhnout všem počinům, které jsou nazývány přívlastky jako "filmová báseň" nebo "vizuálně omračující". Nedoporučuji - leda byste se chtěli zbavit dotěrné návštěvy!

• 22.9.2015  09:08
    Věž smrti (2012)

Při čtení komentářů některých uživatelů nabývám dojmu, že jsme asi neviděli stejný film. The Tower je perfektně zpracovaný katastrofický film, který se drží klasických schémat, což vůbec není na škodu. Nápadité záchranné akce střídané vtipnými scénkami dělá ze snímku nadprůměrný biják a v rámci žánru jeden z top.

• 18.9.2015  23:29
    Geokjungmaseyo, gwishinibnida (TV seriál) (2012)

Trochu by člověka mohla mrzet ta televizní rozpracovanost, ale jinak zážitek nad očekávání. Neotřelý námět a velice sympatické postavy. Doufám, že jednoho dne se stejného tématu chopí jeden ze zručných korejských režisérů a zpracuje ho k dokonalosti a přidá správný úhel komediálního nadhledu. Musím pochválit výběr obou hlavních představitelů. Tae-gyu Bong věčně profilován jako vedlejší komediální role naprosto dokázal, že může odehrát i roli hlavní a to vážnou. Pokud by se zbavil ňoumovského účesu, tak s přehledem může převálcovat většinu hezkých tvářiček Koreywoodu.

• 18.8.2015  08:57
    Čan lang (2015)

Stejně tak jako nás strýček Sam s neutuchající pravidelností zásobuje vlasteneckými agitkami z vojenského prostředí, tak i ČLOA se umí pořádně předvést. Mě osobně to ani moc nevadí, pokud se u toho dokážu bavit a já se bavila výborně. Každá minuta je napěchovaná akcí a tu a tam i vtipem. Hlavní hrdina má sice asi trošku problém s potními žlázami a jeho nadřízená zjevně nedávno navštívila plastického chirurga, což bývá neklamnou známkou béčkové (ne-li céčkové) podíváné. Naštěstí v tomto případě to ale neplatí a se svojí minutáží jsou Wolf Warriors ideální podívanou na večer.

• 12.8.2015  11:23
    Final Girl (2015)

Naprosto nevyužitý potenciál! Super námět, parádní práce se světlem a celkovou vizuální stránkou filmu, ale... Abigail se do role naprosto nehodí. Nechci tvrdit, že by byla oplácaná, ale do ženy vamp má daleko. Je na ní vidět, že je fyzicky nemotorná a ani jako herečka není příliš uvěřitelná. I přesto, že je její postava vycvičený zabiják, nemůžu se ubránit pocitu, že v některých případech koná naproti vší logice. Klučičí role super, jen je mi trošku líto, že jim nebylo poskytnuto více prostoru. Mimochodem, v tom jejich zapadákově si asi vůbec nevšimli, že jim nějak podezřele mizí děvčata. Škoda. Prosím předělat a natočit znovu!

• 24.7.2015  08:54
    V hlavě (2015)

Na rodinný film pro děti je to překvapivě až příliš vážné a smutné. Zažijete mírné zklamání pokud půjdete primárně na komedii, ale i tak Vám tento animák "V hlavě" zůstane:-)

• 17.5.2015  10:48

Orgáč pro Cinefily, čímž jsem dospěla k názoru že asi nejsem jeden z nich. Je to sice hezké, že si Pálfi vzpomněl jak na čínskou tak i na českou kinematografii, ale já v změti postav nějak nevidím nic zábavného. Opravdu oceňuji tu snahu a nápad, ale pokud se chci sžít s postavami nesmí je hrát 1000 herců. Ale jinak děkuji za připomenutí filmů, které mi chybí shlédnout!

• 16.5.2015  01:32

Použití civilní kamery se ukázalo jako nejlepší cesta k vyobrazení jakoby reálného života jedné prohnilé rodinky. Mírné tempo, které nepotřebuje zběsilé prostřihy s cákanci krve a slušně může stavět pouze na dialozích a silných charakterech. Přepychové herecké výkony všech zúčastněných. Pro mě velmi nečekaný silný zážitek z ČT art. Děkuji!

• 4.4.2015  11:22
    Mroží muž (2014)

Johnny Depp hrající si na komisaře Jacquesa Clouseaua? Zjevně asi Johnnyho invence, která tady opravdu působí velmi rušivě a nepatřičně. To že se on v něčem vyžívá neznamená, že to bude bavit i ostatní. Místo horor/komedie bych film zařadila do psycho/sci-fi/thriller.

• 19.3.2015  09:49

Člověk si po pár filmech zvykne, že při sledování korejských filmů přijdete skrz slzné kanálky o dobrou půl deci vody, ale tohle už je opravdu moc. Ani vteřinu Vás nenechají vydechnout a když už si myslíte, že mate dost, ještě přitvrdí. Bohužel tím film ztrácí veškeré kouzlo a sympatické postavy fungují až příliš okatě pouze jako spouštěč slaných vodopádů.

• 2.2.2015  11:18
    Kill Me (2008)

Škoda, že Kil Mi se nedrží komediální linie, která mě v první polovině filmu úplně odrovnala. Jak se film překlápí do druhé poloviny a přidává na vážnosti, ztrácí své kouzlo.

• 9.1.2015  08:05

Naprostá žánrová špička. Základní, dostačující linie příběhu protknutá nepřetržitou akcí. Bojové scény by vystačily na několik akčních filmů jak precizním zvládnutím, tak originatilou. Přesně zasazená hudební složka. Velká paráda.

• 3.1.2015  23:54
    Pečovatel (2014)

Temná atmosféra, permanentní napětí, skvělý hlavní hrdina. Jediné co je třeba vytknout jsou nepořádné postupy vyšetřovatelů a proto nemohu za 5.

• 10.10.2014  09:17
    Sils Maria (2014)

Gratuluji střihačům traileru za nalákání na něco co ve filmu není ani náznakem řečeno. Kirsten si pak může klidně ukazovat zadnici jak chce a Juliette může vytahovat bobra kolikrát se jí zlíbí, ale nic to nezmění na tom, že se k uzoufání nudím a na konci jsem naštvaná protože se nedočkám ani řádného závěru či vyvrcholení. Aneb slovy Rena a Stimpyho: Ren: "A co si bereš jako poučení z tohoto dílu?" Stimpy: "Nevím, ale líbí se mi třást se."

• 12.7.2014  13:17

Všechno, až do posledního detailu nedává vůbec žádný smysl. A jestli to je to, co má být na téhle (ne)žánrové slátanině originální, tak díky - NECHCI (všeho moc škodí)!

• 10.6.2014  07:47

Není až tak hloupý jak se na první pohled zdá, nicméně mě absolutně nebavilo koukat se na žvanící postavy. Má vtipné chvilky, nicméně ne natolik, abych ho chtěla vidět znovu. Souhlas Eagles22:-)

• 11.5.2014  14:48

Další výplod dnešní kinematografie, kterému vyloženě škodí přílišná délka. Zlaté časy, kdy nám k zábavě stačilo 1,5 hodiny! Nechápu proč dříve trvalo kratší dobu seznámit se s postavami, rozvinout příběh a přivést ho ke konci a nechápu komu se dlouho trvající film může vyplatit!? Nynější stopáž vede akorát tak k tomu, že jsem zmatena nastavenými scénami a unuděna nelogickými rozhovory filmových postav. Bez všeho toho nánosu by rozhodně lépe vynikly všechny kladné stránky filmu. Tj. konečně Costner na kterého se dá koukat, pěkné akční sekvence (hlavně honička v autech) a můj oblíbený styl humoru z akčních filmů. Nemusela bych se potom pozastavovat nad nelogičnostmi a nesmyslnostmi kterými je protknut celý film. Navzdoru tomu jsem se ale dobře bavila a doporučuji jako lehkou zábavu na večer. 70%

• 5.5.2014  07:27
    Pompeje (2014)

Tak tenhle počin nezachrání ani namakaný Kit Harington, ani šišlající Kiefer Stuherland a už vůbec ne anorektická Emily Browning se vzhledem hladového upíra. Efekty celkem slušné, Pompeje hezky vyobrazené, ale příběh, střih a vůbec vše ostatní velmi odbyté. Jednou a dost. 30%

• 10.2.2014  08:16

Svěží vítr do filmů "I see dead people". I když k dokonalosti leccos chybí, svoje tempo neztrácí a i když jsou dialogy mírně strojené se nakonec s napětím dokouše do finálového rozuzlení, které jsem až tak úplně nečekala.

<< předchozí 1 2 3