Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Animovaný

Mroží muž (2014)

Johnny Depp hrající si na komisaře Jacquesa Clouseaua? Zjevně asi Johnnyho invence, která tady opravdu působí velmi rušivě a nepatřičně. To že se on v něčem vyžívá neznamená, že to bude bavit i ostatní. Místo horor/komedie bych film zařadila do psycho/sci-fi/thriller.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Člověk si po pár filmech zvykne, že při sledování korejských filmů přijdete skrz slzné kanálky o dobrou půl deci vody, ale tohle už je opravdu moc. Ani vteřinu Vás nenechají vydechnout a když už si myslíte, že mate dost, ještě přitvrdí. Bohužel tím film ztrácí veškeré kouzlo a sympatické postavy fungují až příliš okatě pouze jako spouštěč slaných vodopádů.

Kill Me (2008)

Škoda, že Kil Mi se nedrží komediální linie, která mě v první polovině filmu úplně odrovnala. Jak se film překlápí do druhé poloviny a přidává na vážnosti, ztrácí své kouzlo.

Zátah: Vykoupení (2011)

Naprostá žánrová špička. Základní, dostačující linie příběhu protknutá nepřetržitou akcí. Bojové scény by vystačily na několik akčních filmů jak precizním zvládnutím, tak originatilou. Přesně zasazená hudební složka. Velká paráda.

Pečovatel (2014)

Temná atmosféra, permanentní napětí, skvělý hlavní hrdina. Jediné co je třeba vytknout jsou nepořádné postupy vyšetřovatelů a proto nemohu za 5.

Sils Maria (2014)

Gratuluji střihačům traileru za nalákání na něco co ve filmu není ani náznakem řečeno. Kirsten si pak může klidně ukazovat zadnici jak chce a Juliette může vytahovat bobra kolikrát se jí zlíbí, ale nic to nezmění na tom, že se k uzoufání nudím a na konci jsem naštvaná protože se nedočkám ani řádného závěru či vyvrcholení. Aneb slovy Rena a Stimpyho: Ren: "A co si bereš jako poučení z tohoto dílu?" Stimpy: "Nevím, ale líbí se mi třást se."

Chata v horách (2012)

Všechno, až do posledního detailu nedává vůbec žádný smysl. A jestli to je to, co má být na téhle (ne)žánrové slátanině originální, tak díky - NECHCI (všeho moc škodí)!

plakát

Svobodní se závazky (2011)

Není až tak hloupý jak se na první pohled zdá, nicméně mě absolutně nebavilo koukat se na žvanící postavy. Má vtipné chvilky, nicméně ne natolik, abych ho chtěla vidět znovu. Souhlas Eagles22:-)

3 dny na zabití (2014)

Další výplod dnešní kinematografie, kterému vyloženě škodí přílišná délka. Zlaté časy, kdy nám k zábavě stačilo 1,5 hodiny! Nechápu proč dříve trvalo kratší dobu seznámit se s postavami, rozvinout příběh a přivést ho ke konci a nechápu komu se dlouho trvající film může vyplatit!? Nynější stopáž vede akorát tak k tomu, že jsem zmatena nastavenými scénami a unuděna nelogickými rozhovory filmových postav. Bez všeho toho nánosu by rozhodně lépe vynikly všechny kladné stránky filmu. Tj. konečně Costner na kterého se dá koukat, pěkné akční sekvence (hlavně honička v autech) a můj oblíbený styl humoru z akčních filmů. Nemusela bych se potom pozastavovat nad nelogičnostmi a nesmyslnostmi kterými je protknut celý film. Navzdoru tomu jsem se ale dobře bavila a doporučuji jako lehkou zábavu na večer. 70%

Pompeje (2014)

Tak tenhle počin nezachrání ani namakaný Kit Harington, ani šišlající Kiefer Stuherland a už vůbec ne anorektická Emily Browning se vzhledem hladového upíra. Efekty celkem slušné, Pompeje hezky vyobrazené, ale příběh, střih a vůbec vše ostatní velmi odbyté. Jednou a dost. 30%