Druhá šance (2012)

Meryl si zde strihla vyjimecne jinou postavu nez jindy a dokazala, ze jeji oskary jsou opravnene zaslouzene. Jeji postava stydlive, usedle putky je na hony vzdalena sebevedomym zenam, ktere jsme si u ni zvykli normalne vidat, ale zvladla to na jednicku. Scenar je vysperkovany a nikdy nesklouzne ani k prilisne vaznosti a ani netlaci na pilu v oblasti komedie. Zkratka tak akorat. Nemohla jsem se ubranit srovnavanim s vlastnimi zazitky a zkusenostmi. Jo, kdyby tak existovalo vice Tommy Lee Jonesu.

Kohout na víně (2011)

Sympatický příběh s klasickou zápletkou. Uvěřitelné postavy s jasnými motivy. Téměř není co vytknout, možná chvílemi přeslazenost (ale s mírou). Překvapivě dobrý soundtrack.

Rebelka (2012)

Sympatická pohádka, při které jsem stále měla neobytný pocit, že už jsem to někde viděla. Kdo se těšil na pixarovku, bude zklamán.

Stud (2011)

Pro mě osobně velký nátlak na psychiku. Po celý film jsem cítila svírání na hrudi a beznaděj. Silný film. Opravdu neskutečný výkon Fassbendera. Když ale přiznám, že jsem byla filmem unešena, budu se cítit jako úchylák. No, ale čtyři hvězdičky vypovídají za vše. Teď hurá na nějakou komedii...

Andělský podíl (2012)

První půlku filmu jsem se bála, že sedím v kině na existenciálním dramatu. Zato v druhé půlce, po seznámení se s hlavní postavou, začne ta lepší část filmu. I když nevím, jestli by bylo čemu se smát, kdyby ve filmu chyběla postava mírně retardovaného brejlouna. Věty jako: "Ty vole, co to stojí za barák na tom kopci? Ty vole, to je Edinburghský zámek!" ve Skotsku vyzní asi ve stejném smyslu jako u nás: "Ty vole, co je to za muziku? To je hymna, ty vole!". V celku příjemně jsem se pobavila.

Kate a Leopold (2001)

Meg je na tenhle typ rolí už bohužel trochu moc stará a rozhodně to není holka na vdávání. Hugh je uvěřitelný, ale rozhodně k sobě potřebuje jinou partnerku. Film jako celek z toho nevyšel úplně dobře. Je vyčpělý, bez nápadu. Naprosto nevyužitý, nabízející se, komediální potenciál filmu, kdy dle mého názoru měl Leopold poznávat "svět dneška". Raději než jakési neosobní sbližování se s Kate, poflakování se s bratrem hrdinky a záběry kdy je hrdinčin ex v blázinci, ze kterého se najednou dostane z pro mě neznámých důvodů. Pár minut bych ubrala a přidala bych více scének jako byla jediná dobrá scéna, kdy hlavní hrdina venčí psa a policistka ho pokárá: "To hovínko musíte sebrat, na to je zákon!" načež hrdina odvětí: "Cože, on existuje zákon, kdy šlechtici musí sbírat hovínka?"

Upírův pomocník (2009)

Velmi hezky vykreslený svět zrůdiček. Škoda, že každá postavička vyjde naslepo. Vůbec jsem např. nepochopila, co tam měl Willem Dafoe za úlohu. Chtělo by to více se seznámit s jednotlivými postavičkami. Více rozvést jejich motivace a hned by to byl film určitě aspoň na 4*. Více než o kamarádství - nekamarádství mezi dvěma kluky jsem očekávala, kterak se mladý novic bude seznamovat s jednotlivými obyvateli cirkusu. Místo toho mi bylo naservírováno nudné pošťuchování mezi upíry a vampíry. Spoustu náznaků, že se bude konat to to, ale evidentně nám nechtěli pořádně říci co?! Vsadím se, že někomu v šuplíku visí scénář na druhý díl, nebo rovnou seriál. Možná, že v seriálu by mi řekli více, ale myslím že ani v eventuelním druhém díle by se mi odpovědí nedostalo.

Útěk z MS-1 (2012)

Nevim, prislo mi, ze Guy Pearce uz je na takove role prilis stary. Nepopiram ze nevypada dobre, ale role by vice sedla nekomu z mladsi generace tricatniku. Hlavni hrdinka mi taky prilis nesedla a mezi ni a Pearcem jsem nevidela zadne napeti. Spise to vypadalo, jako kdyz se spickuje s dcerou. Trikari si taktez mohli odpustit uvodni "zbesilou" jizdu na high tech motorce, kterou by zvladli vytvorit lepe v kazde druhe videohre. Ale i pres prilisne popirani fyzikalnich zakonu a logiky je Utek celkem prijemny akcni film s obcasnymi povedenymi hlaskami a jednim uzasnym zaporakem, kterej by povrazdil klidne celou stanici, aby se dostal na kobylku babe.

Temné stíny (2012)

Postavy ploche. Vtipu malo. Krve malo. Nevim, jak vypadal puvodni serial, ale jestli byl ukol scenaristu napodobit argentinskou telenovelu pak to zvladli na jednicku. Ovsem to neni typ filmu, za ktery chci utracet jakekoliv penize a bohuzel je mi i lito, ze jsem tim zabila svuj cas.

Chuckyho sémě (2004)

Šílená kravina, ale bavila jsem se dobře.