Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Animovaný

3 dny na zabití (2014)

Další výplod dnešní kinematografie, kterému vyloženě škodí přílišná délka. Zlaté časy, kdy nám k zábavě stačilo 1,5 hodiny! Nechápu proč dříve trvalo kratší dobu seznámit se s postavami, rozvinout příběh a přivést ho ke konci a nechápu komu se dlouho trvající film může vyplatit!? Nynější stopáž vede akorát tak k tomu, že jsem zmatena nastavenými scénami a unuděna nelogickými rozhovory filmových postav. Bez všeho toho nánosu by rozhodně lépe vynikly všechny kladné stránky filmu. Tj. konečně Costner na kterého se dá koukat, pěkné akční sekvence (hlavně honička v autech) a můj oblíbený styl humoru z akčních filmů. Nemusela bych se potom pozastavovat nad nelogičnostmi a nesmyslnostmi kterými je protknut celý film. Navzdoru tomu jsem se ale dobře bavila a doporučuji jako lehkou zábavu na večer. 70%

30 dní dlouhá noc (2007)

Opravdu děsivej upírskej film. Kdo napsal tenhle komiks, měl geniální nápad poslat upíry tam, kde den 30 dní vůbec nemají. Co se tam tak asi může odehrát....?! Dávám body za opravdu upírské bestie. Z toho by fanoušci Stmívání asi konečně pochopili, že upír nerovná se romantika.

Adult World (2013)

Všechny postavy neskutečně sympatické a kladné, bohužel až na hlavní hrdinku. Zjevně jí scénář přiřkl povahu hysterická, nafrněná prudička. Omlouvám se, ale pokud takovéhle "stupky" dostanu hodinu a půl, nemůžu prostě s hodnocením jít nad 40%, i kdyby se Cusack, Peters a další na hlavu stavěli. K dobru se ani nedá přičíst fakt, že scénář je děravý jak protivníci Ramba. Navíc je poezie, dle mě, jedno z nejvíce přeceňovaných "umění". No, alespoň soundtrack drobet oživuje to mdlé pleskání pátého přes deváté.

Andělský podíl (2012)

První půlku filmu jsem se bála, že sedím v kině na existenciálním dramatu. Zato v druhé půlce, po seznámení se s hlavní postavou, začne ta lepší část filmu. I když nevím, jestli by bylo čemu se smát, kdyby ve filmu chyběla postava mírně retardovaného brejlouna. Věty jako: "Ty vole, co to stojí za barák na tom kopci? Ty vole, to je Edinburghský zámek!" ve Skotsku vyzní asi ve stejném smyslu jako u nás: "Ty vole, co je to za muziku? To je hymna, ty vole!". V celku příjemně jsem se pobavila.

Assassin (2015)

Vizuálně omračující umělecká nuda. Óda na přírodu, jazyk, zvyky, odívání a kadeřnictví v Číně 9. století. Kamera výborná, ideální pro dokumentární styl - jen chyběl hlas, který by popisoval co se právě na plátně děje. V příběhu jsem byla absolutně ztracená a o nějakém happy nebo sad endu také nemůže být řeč. Žádný prostě nebyl. Příště se musím zdaleka vyhnout všem počinům, které jsou nazývány přívlastky jako "filmová báseň" nebo "vizuálně omračující". Nedoporučuji - leda byste se chtěli zbavit dotěrné návštěvy!

plakát

Atlas mraků (2012) odpad!

Přiznám se, jsem tupec a ignorant. Nechápu nic z toho, co mi chtěl film sdělit. Změť nic neříkajících příběhů, u kterých se asi někomu nechtěl dopsat scénář. Sice krásná kamera, ale to film ještě neudělá. Jak jsem řekla, jsem tupec. Musím najít někoho, kdo mi bude ochotný vysvětlit, co je na tom filmu tak úžasného, protože s recenzemi uvedenými zde absolutně nesouhlasím (tedy krom těch kritických).

Austrálie (2008) odpad!

Opravdu příšerně nudný film. Nepřiměřená délka. Nekončící utrpení to sledovat. Když si myslíte, že už bude konečně konec, tak příjde další hodina ještě většího patosu. Příšerná práce skriptu. Kam se hrabe Rosamuda Pilcher. Fuj Fuj Fuj.

plakát

Charlieho malá tajemství (2012)

Ani se mi nechce věřit, že se tento film povedl udělat američanům. Nemyslím, že film je až tak romantika, za což ho někteří recenzenti hned odsuzují. Já v něm vidím prostě kluka, který se snaží dát si do kupy život po jistých událostech, které nejsou tak úplně všechny řečené (což je jenom ku prospěchu věci). Nečekaně moudrý a smysluplný film. Logan Lerman super, jsem celá napjatá, co za druh herce se z něj za pár let vyklube. PS: Ocěnuji práci autorů při výběru hudby.

Chata v horách (2012)

Všechno, až do posledního detailu nedává vůbec žádný smysl. A jestli to je to, co má být na téhle (ne)žánrové slátanině originální, tak díky - NECHCI (všeho moc škodí)!

Chuckyho sémě (2004)

Šílená kravina, ale bavila jsem se dobře.