topi80

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 17.7.2019  11:24
    Kbelík (TV film) (1981)

Asi nejgeniálnější pointa všech dob, přičemž při závěru se musel opotit nejeden záletník, který se vžil do kůže Josefa Bláhy :-)

• 17.7.2019  11:12

Shledání ve vlaku si René dozajista představoval trochu jinak :-)

• 16.7.2019  10:36

Pro Lamberty nebude snadné vyhrát, když hrají s hendikepem :-)

• 16.7.2019  10:25

První díl, který jsem kdy viděl. Hláškující Dana, Frank trpící pod diktaturou domácího řádu, Mark, který v tom umí chodit... Linie s Al byla poněkud přehnaná (jako všechny výchovné závěry v celém seriálu), ale určitě není divu, že jsem se po tomto povedeném díle stal před dávnými lety pravidelným divákem.

• 15.7.2019  12:26

Což o to, on by se ten padělatel, u něhož Herr Flicka tak zajímá, co má v kalhotách, dal tak nějak obětovat, ale co kdyby mluvil? A tak se plukovník snaží, aby po případné popravě jeho popularita ve městě neklesla, poručík jde žadonit o vrácení min a René udělá cokoli, aby měl pokoj.

• 9.7.2019  11:11

Seriálu jsou často vytýkány opakující se vtipy. Tento díl je postaven téměř jen na nich, takže nejvíce pobavující je nakonec záznamník Herr Flicka.

• 8.7.2019  14:35
    Nováci - Série 2 (série) (1996)

Nova předvedla v tomto případě velice neotřelou věc, a sice rozhodla se nepřimíchávat do seriálu umělý smích. Jsem si však jist, že to bylo tím, že týpek, který ho tam měl vkládat, nenašel za celou dobu jediné místo, kde by se zasmál. Nepomohlo ani angažování Pavla Zedníčka, jehož hlas exceloval v seriálech Ženatý se závazky a Krok za krokem.

• 8.7.2019  11:54

Delší úvod sloužící jako ántré pro příchod poručíka Grubera. Skvělé přesvědčovací metody plukovníka a pak samozřejmě výborná operace v nemocnici :-)

• 3.7.2019  08:38
    Nouzový let (2016)

Tak trochu jiný letecký katastrofický film. Příběh se odehrává na pozadí vývoje vztahu dvou pilotů. Samozřejmě, že zkušeného profíka a mladého tvrdohlavého správňáka a trochu frajírka. Pozitivem je, že je to oproštěno od klišé nějakých vypjatých vztahů a konfliktů, naopak je tam od první chvíle znát respekt jednoho k druhému. Tento motiv tak trochu ční i nad všemi pěkně natočenými akčními a katastrofickými scénami, což činí celý film uvěřitelnějším a divák tak vše sleduje z více perspektiv. Není co vytknout, určitě si vyhledám i další v komentářích zmiňovaný katastrofický ruský film.

• 2.7.2019  06:42

Ďábelský generálův plán vedl k mimořádné taškařici, kde je vrcholem rozhovor mezi britskými letci a německými generály. Tady jsem se bavil opravdu královsky :-)

• 2.7.2019  06:41

Tady začíná série dílů, které jsou nejen mimořádně vtipné, ale člověk je po závěrečných spojlerech hodně zvědavý na to, co bude dál.

• 1.7.2019  08:15

Tomáš Vorel mi hodnocení svého filmu moc neusnadňuje, neboť to obsazení vypadá, jako by se snažil o best of toho nejnesympatičtějšího, co katalog českých herců nabízí. Ale nutno spravedlivě říci, že to všichni nějak zvládli, škobrtalo to jen u Holubové, která si o maminkovských výkonech Zázvorkové nebo Myslíkové může nechat jenom zdát. A třeba Budař byl výborný. Horší už je, že film nemá žádný scénář a jeho ústřední motiv trpí nejen až přílišným vyklouznutím z realistických hranic. Co naopak oceňuji, je to, že vesnice je opravdu oprýskaná a je tam trošku bordel (jaký to rozdíl od Zdeňka Trošky, který se ke škodě svých filmů posunul od hoštického posraného dvorku k pohádkově malebným Babovřeskám). A diskoška byla opravdu monstróní. Mám-li být ale spravedlivý, tak se těžko mohu přehoupnout přes dvě hvězdičky. Mohl bych protekčně něco přihodit na natáčení v našem okrese. Pokud chcete vidět poklidný vesnický film, otevřít si lahváče a nic neřešit, určitě neuděláte zhlédnutím tohoto filmu chybu. Ale přidanou hodnotu (poetika, romantika, vtip, nezapomenutelné scény) tady budete hledat marně. Přesto jsem rád, že takové filmy vznikají a těším se, až Tomáše Vorel zase s něčím přijde.

• 1.7.2019  06:56

Z porady generálů byl samozřejmě nejlepší ten francouzský. Ovšem, vrcholem dílu bylo lákání dalekonosného kačera...

• 27.6.2019  10:42

Jedna svatba a příliš mnoho nevěst, to zamotá hlavu i takovému lamači ženských srdcí, jako je René. Naprosto skvělý díl.

• 25.6.2019  14:35

Sestupná tendence se potvrdila posledním dílem. Kdo doufal, že se dostane na nějaké příběhy, které popíšou další následky černobylského výbuchu na osudech konkrétních lidí, doufal marně. Naopak se dočkal retrospektivy, která ale nepřinesla nic, co by divák dávno nevěděl či netušil. Stejně jako ve třetím a čtvrtém díle se tady jenom tlachá, tutlá a přežvykují se tady fráze, které už pozorný divák znal za celý seriál nazpaměť. Bohužel, celý projekt navzdory monumentální produkci a pozoruhodným filmařským technikám totálně selhal v tom, že místo příběhů nabídl jen mluvícíc hlavy pohlohlasně vyslovující svá moudra.

• 25.6.2019  14:32

Jeden z nejvtipnějších dílů, co jsem do této doby viděl :-)

• 20.6.2019  13:38

Obdivuji německé důstojníky, že ty salámy dokázali zase roztřídit :-)

• 19.6.2019  23:46

Asi půl dílu dva týpci hledají, kde by zastřelili nějakého psa, a do toho deklamují věty, které brutálně šustí papírem. Čtvrt dílu se řeší, koho nebo co poslat na střechu uklízet. A závěr obstarává jakési filosofování tří chytrolínů s výrazem moderátorky zpráv při čtení dojemné zprávy o ztraceném šťěňátku... Aby se ta nuda něčím zakryla, snaží se tvůrci působit na city tím nejprůhlednějším způsobem, jenže ono to nefunguje. A megaprodukce to nezachrání. Odpad je trochu přísný, ale vytvořit s takovou produkcí a s takovými možnostmi tohle... Vzpomněl jsem si na seriál Plechová kavelie, kde tvůrci neměli do jednoho dílu co nabídnout, a tak tam celý díl řešili nespokojenost kombajnérů se svačinou v podobě pribináčků. Ani nevím, jestli si ještě pustit pátý díl.

• 19.6.2019  16:47

Třetí díl už toho kromě působivých záběrů na těla v nemocnici neměl moc co nabídnout. Příběh se prostě někde ztratil a filosofování hlavních postav bylo spíše otravné.

• 19.6.2019  16:45

Ano, tento seriál má být pochmurný a tempo tomu má odpovídat. Jenže tady je už při druhém díle jasné, že tempo bude nadále klesat a vše začne mířit k nekonečné rozplizlosti, které pak nebudou nic platná ani pompézní produkce. Navíc šablonovitost postav tady dosahuje krkolomných rozměrů. Druhý díl ještě ze setrvačnosti funguje, ještě stále sledujeme příběh, ale už to nějak začíná vyšumovat...

• 18.6.2019  08:36
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Biják je to rozhodně parádní, to bezpochyby. Industriální pochmurné prostředí, atmosféra nesázející na výbuchy a plameny, nýbrž na vzrůstající atmosféru. Ale nedokážu se oprostit od toho, že vedení elektrárny i všichni zaměstnanci jsou zde vykreslení jako totálně nesvéprávní troubové anebo naopak absolutní psychopati. Ta černobílost člověku opravdu leze na nervy, takže ve výsledku celé dílo osciluje kdesi mezi pěti hvězdičkami a jednou. Dávám tedy zlatý střed.

• 18.6.2019  08:29

Čtvrtá série začala opravdu majestátně. Přípravy i scény ze zajateckého tábora jsou výborné :-)

• 17.6.2019  15:07

Některým se možná protočí při čtení mého komentáře panenky, ale řekl bych, že tento výtvor tak trochu zapadá do mozaiky skvělých parodií, které měli čeští tvůrci na svědomí v předchozích desetiletích. Tentokrát to neodnesl western nebo gangsterky, nýbrž nenáročné, slaboduché a neskutečně blbé (ale o to kultovnější a tehdejšími žáky druhého stupně základky uznávanější) americké komedie z 80. let, kterým se tento film na jednu stranu snaží postavit pomník, na druhou stranu je paroduje a do třetice přidává mnoho specifického z českého prostředí. Nutno však říci, že bez naprosto dokonalého Ladislava Potměšila, který svou šíleností a machismem táhne celé dílo kupředu, by to zřejmě dopadlo katastrofálně. Ale to jsou ta "kdyby". Z dnešního pohledu je to film, který nám dává ochutnat z humoru, který nám jako třináctiletým byl vlastní a zároveň nás koupe ve vlastní nostalgii a dostává nás zpátky do tehdejšího duševního stádia, takže se tomu smějeme znovu. A v nemenší míře se smějeme sami sobě za to, jak nám tyto filmy přišly vtipné tehdy.

• 17.6.2019  13:59

Přehlídka starých strojů byla opravdu působivá, až je skoro škoda, že jich tam nebylo více. Díl si pro sebe ovšem tradičně ukradl hláškující Herr Flick.

• 13.6.2019  09:20

Chudák René. Sotva získal aspoň trochu klidu, už do toho začíná vrtat další partyzánská skupina...

• 12.6.2019  08:51
    Haló, haló! - Série 2 (série) (1985)

Loajalita všech zúčastněných stran (partyzáni, němečtí důstojníci, Gestapo, proplouvači) ke generálu von Klinkerhofenovi byla obdivuhodná, stejně jako starost Reného o zdraví německých důstojníků. Pěkný díl :-)

• 8.6.2019  09:19

Cizí mladík přichází na venkov. Místo aby se dal k pistolníkům, jak tomu bývá u podobných motivů ve filmech o Divokém západě, zapojuje se v dresu místního JZD do boje o zrno při žních. Hlavní hrdina není ani tvrďák, ani podivín, vlastně se až tak moc nevymyká z běžného vzorku populace, přesto má všude, kam přijde, problém sžít se s přirozeným prostředím. SPOJLER. A tak ho v místě neudrží ani půvabná Markéta Fišerová. Musel jsem si trochu zvykat na to, že gentleman Havelka umí dát dohromady traktor, vyklepávat plechy a umí bezvadně couvat s valníkem. Jaké mělo být poselství filmu, moc netuším, ale na tuto exkurzi do vesnice, jak si ji pamatuji z dob minulých, si nemůžu stěžovat.

• 8.6.2019  09:15

Symfonie pro tatrovky, bagry, jeřáby a hromady železobetonových konstrukcí. Obdivovatel budování pompéních staveb si přijde na své (a taky jsem si přišel), neboť záběrů jízd po térénu, nakládání, sklápění, přemisťování a další logistiky je ve filmu přehršle. S příběhem už je to trochu slabší. Hlavní hrdina v podání tradičně prkenného neherectví Jana Hrušínského dá přednost testosteronovým dýchánkům na ubytovně s chlapy ze stavby před životem s fajn milující obětavou kočkou, která na něho čekala dva roky, než se vrátil z vojny, a teď pro oba vymýšlí pěknou budoucnost, přičemž hlavnímu hrdinovi shání práci či bydlení. Leč pojídání chleba s vysočinou s parťáky ze stavby nakonec jednoznačně vyhrává nad vidinou svatby a rodinného života. Za industriální poselství filmu a za přehlídku staré bytelné techniky dávám tři hvězdičky.

• 7.6.2019  10:07
    Děti (2008)

Musím uznat, že tento remake S tebou mě baví svět překlenutý do thrillerovitého chaosu, ve kterém divák neví, co se děje, a ani se to během filmu nedozví, se po stránce práce se zvědavostí povedl, na druhou stranu, bát ani lekat se moc nebudete, i když mrtvol ve velmi osobitém stavu po zabití je ve filmu spousta.

• 7.6.2019  09:48
    Lásky čas (2013)

Mám z toho filmu takové rozpačité pocity. Ať už jde o komediální, romantickou, poučnou či dojemnou složku, ani v jedné přes mnohé pozoruhodné momenty nijak závratně neboduje. Přesto mohu doporučit jako nenáročný film. Ale nečekejte ani záchvaty smíchu ani nějaké dojímání.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38