topi80

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 13.7.2020  09:05

Jaké asi může být hodnocení filmu, ve kterém se spojí kultovnost, příběh, dobrodružství, nostalgie, krásné scenérie a nádherná hudba? A všeho aspoň 100 %? Ano, hodnocení je pak 600 %, ale tady můžeme jen do maximálního limitu. Herbert Lom tady nezapomenutelným způsobem ukázal, jak vyřešit námitky v pracovním kolektivu: PRÁSK. "Chce ještě někdo něco říct?"

• 13.7.2020  08:13
    Vodní svět (1995)

Ač nám všechny filmové servery neopomenout tak 1x do týdne připomenout tento film jako propadák, mně (a dle zdejšího hodnocení nejen mně) se tato postapokaliptická jízda se všemi sénami na vodní hladině a pod vodní hladinou líbila převelice. Jediné, s čím může mít někdo problém, je vzít na vědomí určitou pohádkovost celého příběhu a s tím spojenou karikovanost některých postav. Ale za mě výborný film, který nabízí působivou podívanou.

• 10.7.2020  09:00

Když se Milouš jakeš svým nezaměnitelným způsobem při besedě v Červeném Hrádku vyznal z toho, že vlastně obdivuje drobné podnikání (a dost možná i kapitalismus), netušil, že svým náhlým vzplanutím pro malé hospodské a malé farmáře inspiruje víc lidí, než se mu podařilo v desetiletích minulých nalákat na budování socialismu na věčné časy. Díl nám dal nahlédnout též do SSM, které nezřídka sloužily jako zástěrka k tomu, aby mohly být zřizovatelem "závadových" kapel či (tak jako v seriálu) filmových klubů. Tou dobou už probíhaly i Adamcovy reformy spočívající ve výměně mnohých starých kádrů nahoře, tudíž ani nižší šéf vlastně nevěděl, kam se bude vítr obracet a co si počít se signatáři Několika vět. Tento díl mě bavil.

• 9.7.2020  11:58

Jak dosáhnout toho, aby nechtěná agenda byla delegována na někoho jiného? Začít ji opravdu řešit.

• 9.7.2020  11:54

Po všech návštěvách pánů Wolkera, Smirnoffa i Danielse dokázal Jim smést veškerá podezření novinářské elévky.

• 9.7.2020  11:47
    Vyprávěj - Série 3 (série) (2011)

I přes zabřednutí do vztahových věcí (ale o čem ten seriál o desítkách dílů také dělat) si drží úroveň a koukatelnost, jen mi moc neseděl Braňo Holíček jako Honza. Možná ani ne kvůli svému představiteli, ale jeho chování se stává trochu nelogickým. Později mě ještě bouchne do očí výměna představitelky Lucie, kde nepřístupnou holku od rány nahradí v další sérii jiná, která působí zase až moc hodná.

• 8.7.2020  11:44

Člověk by si měl u seriálu užívat tu euforii a postupnou cestu ke svobodě, jenže místo toho vidím stále víc podobností mezi tím, z čeho jsme chtěli ven, a tím, kam jsme se po 30 letech dostali. Jen kulisy se z RVHP změnily na EU. Ale to je problém můj a novodobé historie, nikoliv seriálu. Ten dobře zachytil to, jak se lidé postupně přestávají bát a jak už je vlastně dopředu nevyhnutelné, že to padne.

• 7.7.2020  10:21
    Vlastníci (2019)

Když v tom nehledáte nějakou typickou odpadovou snahu tvůrců podávat nám svědectví "jací jsme", "dělat sondu do duše malého člověka" a "vychovávat nás", jak mají čeští filmaři poslední dobou ve zvyku, pak jde o nesmírně pobavující film, ve kterém se pozná každý, kdo něco řešil v jakémkoli kolektivu. V kapele, ve školní třídě, na hasičské schůzi, na firemním školení, při organizaci sportovního turnaje u vás ve vsi... V podstatě nás tady čeká nám všem dobře známá skvadra. Snaživka, podpantoflák, dva "slušňáci", pedantka, jízlivá prudička, retard, podnikavec, vzpomínač na staré dobré časy... Po většinu stopáže hodně svěží konverzačka, jíž trochu škodilo závěrečné tlačení na pilu. Herci výborní, překvapila mě hlavně Dáša, ta tu jízlivou zlomyslnou bábu dala parádně.

• 3.7.2020  10:49
    Chobotnice (TV seriál) (1984)

Ani po desítkách let neztratila série nic ze svého kouzla a stále je mistrovským kouskem čnícím nad podobnými díly. Jen ta linie náhle spolupracujícího Cattaniho mě trochu rušila, byť se ji tvůrci snažili aspoň při partičce pokeru zdůvěryhodnit.

• 3.7.2020  10:37

Převtělíme-li se do Cattaniho, tak to zadostiučinění na konci asi nemůžeme považovat moc za dostatečné. Ostatně, on mu to Terrasini předtím celkem přesvědčivě vysvětlil.

• 1.7.2020  11:27
    Pojedeme k moři (2014)

Při sledování tohoto "filmu" jsem měl dojem, že sleduji spíše to dětské video, které si malý hrdina nahrával, zatímco skutečný film se někam zatoulal. Vzpomínka na zlatou éru českého filmu pro děti se nekoná, jen fušéřina, amatérismus, absolutní neschopnost a nezajímavost. O "hudbě" ani nemluvím. Připomíná mi to takové ty narychlo spíchnuté dětské scénky ze Studia kamarád, Klubu Marmeláda a podobných pořadů, i když ty byly o dost zajímavější.

• 1.7.2020  09:13
    Vyprávěj - Miss (S04E02) (epizoda) (2012)

Pár motivů dost předvídatelných...

• 1.7.2020  08:04

I když studnice odpovědí sira Humpreyho bývá nevyčerpatelná, u jedné zásadní otázky se přecejenom zasekne, a to, když se ho ministr zeptá, k čemu je takové ministerstvo administrativy vlastně dobré.

• 30.6.2020  08:43

Vždycky jsem si lámal hlavu s tím, proč při boji s byrokracií vždycky rostou počty úředníků. Tento díl nám to vysvětlí.

• 29.6.2020  08:00

Po zjištění, jak těžké je v záplavě fenomenálních úspěchů ministerstva administrativy najít konkrétní bod, kterým bylo pomoženo lidem, se Jim rozhodne, že to, na co volič čeká, jsou kvóty na zastoupení žen ve vedoucích místech státní správy.

• 29.6.2020  07:57

Jak se zdá, Jim se u Humpreyho učil velmi dobře, dost možná by se jednou jakožto učedník mohl ke svému učiteli přiblížit.

• 29.6.2020  07:55

Když se chce, tak se i mezi dalšími patry bankovního domu a přežitím farmy pro děti dá nalézt kompromis.

• 25.6.2020  12:55

Tak komunisté jsou u moci přes 40 let, je tedy nejvyšší čas uvažovat o vstupu do Strany. Zvlášť když i šéf vám tu přihlášku schová raději do desek, abyste někoho neuváděl do rozpaků :-)

• 23.6.2020  08:23

Jak už to u předposledních dílů série bývá, tento je opravdu pořádně napěchován. Marno tady o něm diskutovat, však on to tam Corado trochu zrekapituluje, aby se člověk v těch chapadlech zase trošku zorientoval a udělal si inventuru i v jeho pohnutkách.

• 23.6.2020  08:21

Jet domů není zrovna nejchytřejší nápad (teď nemluvíme o Cattanim, který, jak už to bývá, bude na místě opět pozdě). Chapadla se zamotávají. Na to, že si v podstatě dvě odnože stejné party poměřují pindíky, je tady docela dost zbraní (těch zákulisních pochopitelně mnohem více, než těch střelných).

• 23.6.2020  08:18

Musím se přiznat, že mám trochu problém pochopit, kde se v jinak krajně podezřelých mafiánech bere důvěra v Cattaniho. Já sice nejsem protřelý mafián, ale bylo by mi jasno, že mi půjde po krku. Tato série každpopádně nebude na obrátkách až od dalšího dílu. A ono je to vlastně tak správně.

• 19.6.2020  08:27

Je tristní, že i 40 let po debatě Jim se sirem Huphreym něco jako Evropská unie může pořád existovat.. I když to vlastně k smíchu vůbec není, pobavil jsem se u tohoto nadčasového dílu královsky.

• 19.6.2020  08:18

Nevím, jestli jsem něco v dílech dřívějších přehlédl, ale nezaznamenal jsem, že by Karpíškovu vývoji byla v seriálu věnována taková pozornost, abych se dokázal hned zorientovat v tomto speciálu. Ale i tak mě tento speciální díl potěšil.

• 17.6.2020  12:26

Tento díl o tátech ze všech pohledů se mi hodně líbil.

• 16.6.2020  21:04
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

To už fakt může mít svou talkšou každý upocený jedinec, u kterého je už na první pohled patrné, že se pro kameru ani mikrofon opravdu nenarodil?

• 15.6.2020  09:25

Nic ve zlém, ale neměly by být postavy Honzy a Lucky (u nichž předpokládám, že potáhnou seriál dál) aspoň trochu sympatické?

• 12.6.2020  10:21

Jim se už od svého stálého tajemníka mnohému naučil a neváhá své získané zkušenosti a dovednosti zužitkovat.

• 10.6.2020  08:43
    Lidice (2011)

Tento námět by měl člověka po zhlédnutí filmu totálně emocionálně rozcupovat. Že se tak nestalo, svědčí o značné nepovedenosti tohoto díla. Filmařům se nepodařilo "zabydlit" diváka v Lidicích a navázat vztah s touto vesnicí. Karel Roden si během filmu zřejmě myslel, že hraje v Hollywoodu dalšího ze svých zamračených nekompromisních psychopatů, takže jeho postava si srdce diváka také nezískala. Těch několik obyvatel Lidic, se kterými se seznamujeme, řeší jenom nějaké spory a osobní nevraživosti. Jedinou zajímavou postavou tak zůstává šéf místního četnictva a to je na takový film moc málo. Hudba naprosto o ničem, pan Hrůza umí složit hezkou píseň, ale na filmovou hudbu opravdu nemá. A kameraman by si měl pustit Sekala, Rodáky, Vesničku nebo klidně i Slunce seno, aby věděl, jak se navozuje vesnická atmosféra.

• 9.6.2020  14:00

Často tu padá pojem inteligentní humor. Nutno říci, že v tomto případě se opravdu není třeba onoho přívlastku bát. Naprostá paráda.

• 9.6.2020  13:38

Jim sice na chvíli zaváhal, ale jeho pevný charakter mu naštěstí neumožnil zradit petičníky a nebít se v první linii za omezení odposlechů.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48