ZIASystems

programátor-přírodovědec :P

homepage

<< předchozí 1 2
    • 30.3.2005  03:09

Tenhle film nekdo na IMDb oznacil jako "ubercool". A je to presne to slovo ktere ho vystihuje. Neskutecne barevne, neskutecne napadite, neskutecne vtipne, skutecne zvlastni. What's your function in life?

• 28.1.2005  10:46

S tou "jedničkou" Godzilly opatrně - tohle není první film, který byl o Godzille natočen, i když částečně je to i pravda - ve skutečnosti se jedná o americkou verzi původní Gojiry z roku 1954, ke které byly dotočeny scény s americkým reportérem, a naopak vystříhány scény, kde se zmiňovalo americké bombardování Tokya a Hirošima-Nagasaki. Ovšem jinak se přetransformování japonského snímku pro americké publiku prostřednictvím reportéra učastnícího se veškerých scén z původní Gojiry povedlo, přestože je legrační pozorovat Japonce mluvící anglicky s brooklynským přízvukem (jak se kdesi píše)

• 21.10.2004  22:24

V ateliéru slavného francouzského režiséra animovaných filmů Paula Grimaulta (Le roi et oiseau) ožívají postavičky z jeho starších filmů a Grimault jim vypráví o svých začátcích a o technice animace, přičemž jim pouští své stařičké grotesky, například Malého vojáčka či Strašáka... Některé z jeho starších grotesek mají zajímavé podtexty, ale většina... je prostě jako jiné staré grotesky. Grimaultův vrchol se nachází v překrásném animovaném filmu Le roi et oiseau a ten se vyvyšuje nad všechny jeho ostatní díla, Table tournante mne proto spíše zklamal, ačkoliv protiválečný filmeček o superdestruktivních válečných houslích, jejich hrabivém vynálezci a mírumilovném muzikálním psovi se zapsal mezi mé oblíbené západní animované tituly.

• 20.6.2004  11:19

Ve dějepise jsme se to učili úplně špatně. Napoleon Bonaparte nezemřel ve svém ostrovním vězení, nýbrž se mu za pomoci věrných služebníků podařilo sehnat dvojníka, který měl ve vhodnou dobu, až se pravý Napoleon dostane do Paříže, přiznat kdo ve skutečnosti je. Včechno ovšem dopadlo trochu jinak... dvojníkovi se zalíbilo pohodlné domácí vězení, pozměňování Napoleonových pamětí a cpaní se až k prasknutí... zatímco velký stratég Napoleon někde v hlubinách Paříže organizuje armádu zelinářů, aby se tento rok prodalo více melounů, zamiluje se... a najednou si není jistý, zda chce znovu povstat v čele francouzského lidu. Velice milá a chytrá komedie, která není ani trochu bláznivá. No, možná malilinko.

• 11.6.2004  14:25

Red Spectacles - Podivné, ale ještě daleko podivnější, než jsme u Oshiiho (Angel's Egg, Ghost in the Shell, Avalon) zvyklí. Tento film se stejně jako jeho prequel Stray Dog (který ovšem vznikl později) odehrává v prostředí speciálního antiteroristického útvaru v alternativním fašistickém téměř současném Japonsku. Oshiiho další povídka z tohoto prostředí dala vzniknout velice povedenému animovanému filmu jménem Jin-roh (Wolf's Brigade). Film je vhodný jen pro naprosto skalní příznivce Oshiiho pozdějších prací a i ti mají co dělat s tím aby ho překousli

• 24.4.2004  22:31

Režisér Satoshi Kon znovu ukázal co umí. Po vytečném Perfect Blue a skvělé Millennium Actress jsem měl možnost vidět další jeho počin. Film vypráví o trojici bezdomovců, jejichž život se o jedné vánoční noci změní, když u popelnic naleznou opuštěné dítě. Rozhodnou se ho uchránit od života v dětských domovech a vydají se pátrat po jeho rodičích a zjistit, proč vlastně díte odložili. Vánoce jsou plné zázraků a naši hrdinové ze v zasněženém Tokyu plném podivných existencí dostávají z jedné neuveřitelné situace do druhé. Velice lidský a překrásně smutnoveselý film o potřebě rodiny.

• 9.4.2004  16:28
    Mistři (2004)

Tentokrát musím film hodnotit jako průměr mezi kvalitou a mezi tím, jak na mne zapůsobil jako na diváka. Jako film by dostal o hvezdičku víc, pojednává ovšem o lidech tak nesympatických a podivných, že mi to dočista zkazilo den :) Asi jsem holt do toho kina šel utéct před realitou a prásk ho - realita na plátně. Jediná sympatická a lidská (byť poněkud slabšího rozumu) postava tam byl ten cikán, zaplať pánbůh za něj. Celkově zahrané opravdu výtečně, ale to už řekli ostatní...

• 9.3.2004  22:10

Starší film režiséra jenž má na svědomí animovaný film Triplettes de Belleville. Tenhle je možná ještě geniálnější. Pozor! Obsahuje naprosto věrné pařížské holuby!

• 9.3.2004  21:55
    Escaflowne (2000)

Snaha o převyprávěni skvělého 26ti dílneho seriálu do jedné a půl hodiny.. postavy jsou ploché, jejich motivy nejasné. A ještě navíc se chovají úplně jinak než v seriálu! Není to úplně zlé, ale rozdíl v kvalitě je tak velký, že doporučuji raději seriál.

• 9.3.2004  21:41

Kratky film, pouhy vytazek z 26ti dilneho serialu A.D.

• 9.3.2004  21:41
    Azumanga daió: The Animation (TV seriál) (2002)

26-ti dilny serial vznikly podle mangy a posleze "slepenim" kratkych filmecku, ktere vychazely zadarmo na internetu. Vesele prihody prastenych spoluzacek na japonske stredni skole. No, reknete si... na co to ten ZIASystems kouka... ale tohle vazne nema chybu :D

• 8.3.2004  00:46
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

I přes několik nudnějších pasáží jeden z nejúžasnějších anime seriálu co jsem kdy viděl. Nádherně ztvárněný nepřívětivý postapokalyptický svět, ve kterém skupinka vlků hledá bránu do ráje, neboť se neúprosně blíží konec světa... Seriál má celkem 30 dílů, které doprovází skvělá hudba skladatelky Yoko Kanno.

• 5.3.2004  01:55
    Mugen no Ryvius (TV seriál) (1999)

26ti dílná sci-fi anime verze Pána much. Několik stovek děti se octne bez pomoci na vesmírne lodi jménem Ryvius, kde se musí bránit nejen před záhadnými útočníky z vesmíru, ale i sami před sebou, protože strach ze smrti dokáže člověka změnit k nepoznání.

• 10.2.2004  03:33

Když už nic, tak to bylo vizuálně hyperzajímavé :P

• 12.1.2004  23:09

Robbie the Reindeer - Legend of the Lost Tribe. Už v pořadí druhý krátký film s postavičkou připitomělého soba Robbieho trochu trpí tím, ze se v mnohych scénkách na svého předchůdce odkazuje, ale i tak je obsahuje mimořádnou dávku britského humoru. Tento díl u nás běžel v televizi o Vánocích 2003 a u těch co ho viděli se setkal většinou s úspěchem. Pro ty kdo mají možnost, doporučuji sehnat starší Hooves of Fire. Snímek vytvořilo studio Aardman známé například postavičkami Wallace & Gromita

• 7.1.2004  00:50

Joj, kolikrát to já jen viděl, jako malý. Raději zůstanu jen u vzpomínek, abych si je moc nekazil, protože tenhle film si z dětství pamatuju skoro lépe než všelijaké Vinnetouy a podobné :) Mimochodem, nepřípomíná vám ta mechanická sovička (jak chováním tak pípáním) nehorázně R2D2 z Hvězdných válek? :)

• 6.1.2004  21:19

Jelikož filmy Eda Wooda Plan 9 from Outer Space a Glen or Glenda , ačkolvěk si jistě zasloužily hodnocení z nejnižších, obdržely ode mne celých pět bodů (měřeno podle toho jak jsem se zasmál), musím tento film hodnotit s podobnou filosofií. Jenže, jak už zde pravil kolega Douglas, tenhle film byl sice hodně špatný, ale ne až zas tak hrozný, což vysvětluje proč jsem mu nedal plný počet... Tenhle film může člověka potěšit jedině za předpokladu, že už o Edu Woodovi něco ví - nejlépe z Burtonova filmu o tomto nešťastném (i když kdo ví, možná byl šťastný) režisérovi. A divák se pak raduje z káždé očekáváné scény, napoř. kdy se Béla Lugosi bije chapadlem gumového hlavonožce do prsou, předstíraje tak konec šíleného profesora Vornoffa, jenž si chtěl hrát na Boha a stvořít plémě atomových supermánů s jejichž pomocí by ovládl svět. Inu. Budiž mu chobotnice lehká.

• 6.1.2004  21:08

Ale notak, vzdyť se u toho človek nasměje :P

• 5.1.2004  21:47

Robbie the Reindeer: Hooves of Fire je asi to nejvtipnější od Aardmanů co jsem kdy viděl. Konec komentáře, píchá mne z toho v boku, jdu si lehnout...

• 4.1.2004  10:47
    Mirai šónen Conan (TV seriál) (1978)

Tento 26ti dílný před-ghibliovský anime seriál Future Boy Conan je prakticky o tom, o čem vypráví většina pozdějších Miyazakiho filmů - o válce a míru, o vztahu lidí k přírodě a o přátelství. V seriálu najdeme obsaženou jak jeho pozdější Nausicaa of the Valley of the Wind tak i Laputa: Castle in the Sky. Příběh vypráví o dobrodružstvích chlapce jménem Conan v postapokalyptickém světě, ve kterém přežila jen hrstka lidí. I mezi nimi se však najdou tací, kteří se z války, která málem zničila celé lidstvo, vůbec nepoučili a Conan a jeho přátelé se musí pokusit je zastavit. Tato směsice dobrodružného příběhu, dramatu, komedie i sci-fi je velice zábavná a všem které okouzlila Miyazakiho tvorba mohu vřele doporučit.

• 27.12.2003  15:28
    Foutaises (1989)

- Nemám rád trhání chlupů z nosu a bratrancovu sbírku nehtů, slepých střev a lahví slz. Mám rád obrázky katastrof ve starých encyklopediích, prázdniny a slova Trans-Europe-Express... Trans-Orient-Express... Trans-Siberia-Express... - Dominique Pinon, Jeunetův oblíbený herec (Delikatesy, Cité des enfants perdus, malé roličky dostal i v jeho ostatních filmech, např. v Amélii z Montmartru), vypráví v tomto krátkem filmečku o tom co má a co nemá rád. A nám nezbýva než obdivovat jeho majestátně vysoké čelo a spodní čelist, kterou by si hravě dokázal ukousnout vlastní nos, ne-li obočí. Úžasný herec :)

• 26.12.2003  14:43

Vánoční animovaná klasika o bytosti jenž tolik nenáviděla Vánoce, že se je rozhodla zkazit i ostatním. Boris Karloff, známější spíše jako představitel Frankensteina, čte příběh o Grinchovi, který převlečený za Santa Clause krade Vánoce do poslední ozdobičky. A samozřejmě se na konci trapně napraví, brek. Ale i tak je to veselé...

• 25.12.2003  19:37

Film Paula Grimaulta u nás běžel pod názvem "Král a papoušek". Je to příběh podle H. C. Andersona "Pastýřka a kominíček", na scénáři se podílel také známý básník Jacques Prévert. Původně vznikl v 50. letech krátký film "Le ramoneur et bergere", jeho rozšířením pak "Le roi et oiseau". Film je plný genialních narážek a nápadů a sloužil jako inspirace mnoha současným uznávaným animátorům, například H. Miyazakimu, na jehož Laputě nebo Castle Lupin III: of Cagliostro je inspirace dobře vidět. Navíc film podbarvuje skvělá hudba Wojciecha Kilara. Tenhle film by měli rozhodně vidět nejen všichni milovníci animovaného filmu, ale milovníci dobrého filmu vůbec.

• 14.12.2003  23:16
    Huo zhe (1994)

Huozhe (anglicky Lifetimes) popisuje životní útrapy jedné čínské rodiny a začíná tím, že Xu Fugui prohraje svůj dům (což se mu později stane záchranou) a témeř i svoji rodinu (což zase přispěje k vylepšení jeho charakteru) a jediné co mu zbude je krabice loutek - i těch se ovšem Xu Fugui později musí vzdát, protože jsou příliš "imperialistické". Osudy hlavních hrdinů v Číně mezi 40 až do 80 lety jsou plné bolesti a ponížení, ale i nové naděje. Není to film o hrdinech ani o "zlých komunistech", ale proste jen o těžkém životě průměrného čínana v této době. V Číně byl film zakázan.

• 12.12.2003  23:17

Co k tomu říct. Tenhle film je hodně špatný. Hodně hodně špatný. Ještě horší než Woodův hodně špatný Plan 9 from Outer Space. A přesně to udělalo z Eda Wooda kult. Těžko říct jestli bych se o něj nějak více zajímal nevidět jeho geniální biografii od režiséra Tima Burtona, každopádně zajímat jsem se o něj začal a jeho filmy mi otevřely dosud nepoznané obzory. Je to nádhera - příběh o trasnvestitech, Béla Lugosi coby šílený vědec (absoultně nesouvisející s dějem) s těmi nejšílenějšími monology co jdou zplodit, sem tam nějaký záběr na pádící bizony nebo vylodění v Tichomoří za druhé světové války, protože by byla škoda takové krásné záběry nepoužít atd atd. Snips and snails and puppy dog tails!!!

• 12.12.2003  08:32

Film studia Ghibli jménem Pom Poko (Racoon War) vypráví o marném boji mývalů (přesněji psíků mývalovitých) s rozrůstajícím se Tokyem, které ukrajuje stále více z jejich domovského lesa. Byl by to boj úplně nerovnocenný, ovšem staré japonské báje vypráví o mývalech jako o zvířatech které dokážou chodit po zadních a mluvit (samozřejmě když není nablízku člověk) a ti šikovnější se dokonce dokážou proměnit prakticky v cokoliv. No a na bájích je vždycky něco té pravdy... Pozor, nejedná se o pohádku, nýbrž o japonskou pohádku, tj. je chvíli vážná, chvíli vtipná, chytrá a obětí na životech se dočkáme na obou stranách.

• 8.12.2003  01:41

Ano, tenhle film se může člověkovi zdát poněkud zdlouhavý, ale to jen pokud mu jde pouze o děj. Wings of Honneamise mne zaujaly hlavně svým obrovským smyslem pro detail a obrovskou nápaditostí. Příběh se odehrává na jakési alternativní Zemi, kde vývoj civilizací probíhal jinak než na té Zemi naší... ačkoliv ne zas tak úplně jinak - mezi jednotlivými královstvími panuje studená válka a děj se točí okolo skupinky vědců a několika případných kosmonautů, kteří se snaží předčít ostatní státy alespoň v tom, že budou první ve vesmíru. Dnes již film není tak aktualní a co se kresby týče, dnešním anime záležitostem se spoustou počítačove grafiky se nevyrovná, ve své době to ovšem byl docela velký počin, snad první celovečerní anime film do kterého se v Japonsku investovaly opravdu slušné prostředky.

• 8.12.2003  01:13

No jo, tak jak bych to... bylo to zábavné, nebylo to úplně infantilní, nebylo to ani příliš dlouhé, nezpívalo se tam (to je hlavní plus), mělo to pár dobrých nápadů a geniální hlavní záporačku Eris. Ale na druhou stranu - příliš umělé, ten počítač se tentokrát moc nevytáhnul. Něco toho klišé, téměř Disneyovské postavičky, ačkoliv tenhle film je od DreamWorksů. Ale ještě jednou - tyhle postavičky nezpívaly. Čiliže mi to přineslo 80 minut odpočinkové zábavy. Ta čtvrtá hvězdička je za Eris :-)

• 4.12.2003  10:39
    Pinpon (2002)

Ping pong mi nikdy moc nešel a proto také nezajímal. Tenhle film je o ping pongu a o lidech, kteří jím žijí. Ale - je to film neuvěřitelně zábavný, se spoustou zajímavých postaviček a s příběhem, který se odkazuje na filmy jako Bloodsport nebo Rocky, akorát že hlavní hrdinové jsou od sebe nějaké ty dva metry a místo smrtelných úderu máchají pálkama. Doporučuji

• 17.11.2003  20:38

Tak. Před třema minutama jsem to dokoukal a hned pěkně zčerstva sem. Animovaný film režiséra Satoshi Kona (Perfect Blue) si u mne právě vybojoval jedno z předních míst v mém žebříčku anime filmů. A možná i filmů celkem. Dojemný příběh je vyprávěný skrze interview stařičké herečky jejím dlouhodobým obdivovatelem. Herečka vzpomíná na své začátky, vrchol kariéry a důvod jejího odchodu z filmu, děje filmů ve kterých hrála se prolínají s jejími skutečnými zážitky a reportér a jeho kameraman přebírají role v převyprávěných událostech jejího života. Kdo čeká nějaké prsatky, obří roboty a monstra, tak se nedočká, i když jedna Godzila by se tam našla, některé momenty filmu jsou i (vkusně) veselé. Na konci jsem brečel. To se mi sice stáva častěji, ale tady to bylo festovné... Kdo si myslí že anime rovná se supersilné postavičky s velkýma očima a schopností metat blesky, tohle anime by ho mohlo přesvědčit o něčem jiném.

<< předchozí 1 2