FTP

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 10.8.2017  12:34
    Velký dar (2017)

Je to plytké, ale dá se to. Nejednoho rodiče to asi za srdíčko chytne, ale chybí tomu silnější emoce a hlavně hloubka. Willa Huntinga vážně nečekejte.

• 7.6.2017  22:47
    Mumie (2017)

Takhle rozpačitý jsem z kina ještě nešel. Nemůžu se rozhodnout, jestli to byla totální sračka, nebo totální mrdka. Ti scénáristé se snad zbláznili, takoví šikovní kluci. Na chvíli jsem jim uvěřil, že nejsou zhulení, když nám ukázali, že vědí, že sklo je z písku, ale v zápětí jsem je zase prokoukl. Může mi někdo říct, co tam dělal Jekyll s Hydem? Vážně jsem si téměř stoprocentně jistý, že jsem nikdy neviděl horší film. Chtělo se mi z plna hrdla křičet, ať už to vypnou, cestu domů jsem zasvětil nadávkám a pak přijdu a ten film tady má 72%? To mě dojebalo. Mám rád původní Mumii, mám rád Cruise, Stevensona, Egypt i Anglii, Crowea i Gladiátora, ale z tohohle paskvilu jsem se málem posral.

• 21.2.2017  12:49

Nevím, jestli není pozdě, aby se desetidílný seriál rozjel až v páté epizodě. Nicméně tahle byla skvělá.

• 11.8.2016  10:20

Dalo by se rict oddechovka, kdybych pri nekterych scenach nemel vazny problem s nadechem. Je to vyborna komedie pro muze i zeny a navic je (oproti jinym) opravdu vtipna. Ustredni trio skvele poskladane, Kristen Bell je uzasne roztomila. Cele to tak nejak utika, clovek se bavi a pak prijde klise zaver jako krava, ktery shodi veskerou vystrednost, kterou se film az doposud prezentoval. Ale moc prijemne straveny vecer

• 17.7.2016  21:32
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Po prvním dílu: naprostá dramatická pecka... po shlédnutí celého seriálu: první díl nastavil laťku příliš vysoko, kvalita od druhého příšerně klesá. Sedm dílů čekání na vyvrcholení, které nepřijde. Zklamání

• 23.6.2016  01:48

Dva účastníci projekce to na cestě ze sálu shrnuli naprosto přesně, "to byl druhej díl nebo remake?" ptal se jeden druhého. Byl to katastrofičtější, nudnější, futurističtější a hlavně prázdnější remake. Obrovský zklamání po všech stránkách

• 26.5.2016  22:12
    Tah pěšcem (2014)

O šachách vím jen, že kůň běhá do eLka a šachistama coby atletama pohrdám, ale Tah pěšcem je skvělý drama. Tobey jako arogantní psychouš zahrál úžasně, a přestože jde o americkej film z období studený války, příčetnej člověk si najde cestu spíš ke sportovnímu a sympatickýmu rusákovi Schreiberovi, kterej byl v roli Spasskyho prostě neodolatelnej.

• 7.5.2016  23:40
    Deadpool (2016)

Působí to na mě naprosto stejně jako kick-ass, tedy zábavně a pubertálně, jen mnohem lépe odvyprávěné... popkulturní narážky jak z Médi, ale fajn, Reynolds fajn, Morena super, rusák super, ale... nevim... nějak jsem nepropadnul té euforii, co kolem sebe deadpool šířil už od půl roku před uvedením a za mě prostě průměr

• 14.4.2016  23:12
    Orel Eddie (2016)

Neskutečně příjemný film a oscarový kvido-gustík Egerton. Hodně emotivní kousek, kterej umí vyvolat slzy soucitu, smutku, dojetí, i štěstí. Jen mi dost vadily hrozně, ale hrozně moc jednoduchý vedlejší postavy, jejichž vykreslení hraničilo jednak s demencí a jednak s podprůměrnejma americkejma komediema. Ale jinak paráda.

• 13.4.2016  23:04
    Spisovatelé (2012)

Tyhle multigenerační romance mě nikdy neomrzí. Logan Lerman si díky tomu zahrál dvě naprosto stejný role v jednom roce s tím, že Stuck in Love bylo celkově o něco míň emotivní. Nadruhou stranu na oko příjemnější a dospělí tomu přidali takovou tu nutnou autoritu, která v Perksu trochu chyběla,

• 13.4.2016  22:58
    (Ne)zadaní (2013)

Já jsem se bavil. Atmosférou bych to přirovnal k Dál než se zdálo, za kterou nezadaní zaostávali jen o něco slabšíma hereckejma výkonama jednotlivců. Ale zas ne, že by kluci byli špatný, jen ta trojka okolo Justina Longa už má něco za sebou a Poots s Berrymore taky nejde srovnávat. Nezdaní si taky vzali něco z Gilmorovejch děvčat - totiž neskutečnou ukecanost, která neustává. Nikdy. Film má díky tomu tempo a i pro rozumnou stopáž příjemně utíká a vy se bavíte. Ale pak je tu Miles Teller, hvězdička posledních dvou let, kterou nemůžu vystát. Chápu, že někdo může bejt jinýho názoru, ale proč proboha tvůrci vybrali člověka s jeho ksichtem do role hezounka a děvkaře? Nechápu. K hodnocení: Někomu se můžou zdát 4 hvězdy moc, ale komedie se prostě musí hodnotit jinak a když nemůžou dostat oscara, dopřejme jim aspoň my hodnocení dle dvojího metru.

• 7.4.2016  16:09
    Get a Job (2016)

Většinou mam rád tyhle komedie o mladejch lidech a začátcích jejich dospělýho života, ale tohle byla hrůza. Zbytečnej film bez nějakýho hlubšího poselství a hlavně bez humoru... Klučičí postavy nedotažený a nesympatický, Kenndrick taky uplně jednoducjá. Zklamání.

• 7.4.2016  12:40
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Z prvních dílů jsem byl asi tak nadšenej jako většina lidí tady, ale pravda je, že se seriál brzy okouká a po pár dílech už nepřináší nic novýho. Lucifer je frajer, Chloe moc pěkná, chemie mezi nima dobrá, ale případy jsou na úrovni V.I.P vražd na primě. Na druhou stranu, je to DC Comics, takže některý věci, u kterejch kroutim hlavou nad jejich nesmyslností, se musí odpustit... Stejně jak třeba v Gothamu je tu zbytečně moc jasnejch věcí, který se zbytečně vysvětlujou, ale to k těm komiksárnám asi patří. Chybí mi tam nějaký silnější průběžný děj, aby z toho nebyla Kriminálka Las Vegas (Los Angeles v tomto případě). Popravdě nevidim moc rozdíl mezi Luciferem, Mentalistou nebo Dexterem... Až na to, že Mentalista mě baví víc.

• 6.4.2016  15:19
    Akta X (TV seriál) (1993)

Starejm poctivě průkopnickejm sériím všechna čest, ale ty nový díly (desátá řada)... to bych blil... první dva ještě jakštakš obstály, ale od toho transformujícího se ještěra na člověka, to jsem si jen řikal, wtf?! hrůza

• 19.3.2016  00:59
    Návrh (2009)

Nebyla by to romantická komedie, kdyby se obešla bez nutných trapných vložek, ale ve výsledku se jedná o milý a příjemný film. Herci nepřehrávají a přestože chemie mezi nimi coby zamilovaným párem téměř neexistuje, dá se na to koukat. Plus ten malej čokl je roztomilej

• 15.3.2016  13:58
    Steve Jobs (2015)

Aaron Sorkin by měl mít monopol na psaní scénářů z prostředí IT. Film má výborné tempo, protože je to vlastně jen sestřih hádek Jobse s různými lidmi z jeho života. A jak víme z našeho běžného života, každá hádka má tempo, které kolikrát ani my sami nestíháme. Film nám vlastně neodkrývá v podstatě nic a nedovolí nám zabřednout do doby, protože, když už je v ni moc dlouho, přeskočí jinam a kontext nové doby musíme pochopit zase z jiné hádky. Se Social network se absolutně nedá srovnávat, protože film o Facebooku mě příběh a žil s postavami. Jobs má arogantního, tvrodhlavého Stevea a ublíženého Wozniaka a celý film je o tom, jestli Jobs ocení Apple II tým. Příjemná a svižná podivaná, a hlavně jiná než ostatní filmy. Asi proto 4 hvězdy.

• 13.3.2016  21:22

průměrný film, leč moc pěkně natočený... kdo neviděl Homeland, fandí Beckinsale, a kdo viděl, řekne si, že je kráva, ovšem závěr je takový mind blown, že ji nakonec pochopíte, oceníte a dáte čtyři hvězdy

• 11.3.2016  17:57
    Stážista (2015)

Film nemá žádný nápaditý děj, nečekaný zvrat ani vlastně nic moc, co by ho odlišovalo od ostatních. Má ale neskutečné charisma. Je to takové sympatické poklidné vyprávění dvou příběhů, které splývají v jeden, a moc hezky se na to kouká. Jediná akce, kterou třeba vyzdvihnout je pochopitelně loupež mailu, která do kontextu filmu vůbec nezapadá, ale právě proto je možná tak světlým momentem. De Niro na jednu stranu supr, na druhou je možná až moc kladný a vždy se zachová správně, což mě někdy vytáčelo, jak byl předvídatelný. Ani jsem se nemusel bát, že by se s Hathaway vyspal, když si ho pozvala do postele. Za mě film na jedničku, na který se rád podívám znovu a znovu a dám si ho o každých Vanocích, i když s nima nemá nic společného, působí na mě trochu jako Vánoční romantické komedie

• 9.3.2016  22:19
    Grimsby (2016)

Na jednu stranu absurdní píčovina:( a na druhou absudrní píčovina:), takže za tu originalitu takové hodnocení... za to, že se tvůrci nebáli vykročit z nějakých hollywoodem stanovených hranic, zatáhlii do toho fotbalový fandy, donalda trumpa, radcliffa, rychle a zbesile a mnoho dalsiho... někdy jsem jen kroutil hlavou, kam až může nechutnost zajít a někdy se smál jak dlouho u filmu ne

• 1.3.2016  23:27
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Zpolitizovaný večer ukázal světu, že už ani filmová tvorba nemusí být svobodná. Možná se dočkáme černošských kvót pro všechny filmy, a ještě dříve pravidla, podle kterého bude muset alespoň dvě a půl nominace (z pěti) na Oscara získat herec tmavé pleti... Celý můj komentář ke korektnosti Oscarů zde: http://subjektivni.blog.cz/1602/komentar-cernobile-oscary-a-politika-hollywoodu

• 7.2.2016  02:30
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Chytlavé vyprávění o lidech s nevídanou emoční inteligencí, kde se každý snaží přechcat každého, přičemž si všichni vidí do karet. Brodymu a zejména pak Carrie jsem chtěl nekolikrát nakopat prdel, a Saul s Quinnem dali nový rozměr pojmu vzor.

• 1.2.2016  22:20

Nedá se říct, že by se mi film líbil, což ale nebyl jeho účel. Co ale je účelem všech filmů, je vyvolat v divákovi emoce, a to se Dánské dívce povedlo na jedničku. Odpor k Redmaynovi a obrovskou lítost Alicia Vikander jsem cítil nejintenzivněji. Takovou lásku už asi neuvidím... Obě role zahrané na jedničku a až bude celý svět brečet, že Leonardo zase dostal hovno a nějaká transka zlatou sošku (Leto, Redmayne), doporučuju pustit si tenhle film a srovnat Dicapriovo plazení se a chroptění v lese (jakkoli přesvědčivé, náročné, nebezpečné a extrémní) s tímhle Výkonem s Velkým V Eddieho Redmayna, který je mi jinak hodně proti srsti, a už u Hawkinga jsem si řikal, že s tim klukem neni něco v pořádku. Film se moc povedl.

• 1.2.2016  01:08
    DVTV (TV pořad) (2014)

Velice kvalitní zpravodajský kanál nezávislý jak čtvrtý červenec. Veselovský je absolutní špička, za kterou podle mě Drtinová stále lehce zaostává. Asertivní jsou oba naprosto ukázkově, ale trošku mi vadí, jak Daniela občas tak jakože arogantně pokrčí nosík a škubne hlavou, když pokládá rýpavou otázku. Angažování školáčka Horkého, který nedokáže klidnit své vášně a hormony byla podle mě obrovský chyba a dobře, že ho (zatím?) nepouští do studia a nechají ho toulat se se selfie tyčí a dělat pětiminutové tendenční outdoorové reportáže. Nemůžu ho vystát, a tak ho do hodnocení nezahrnu a budu pořád uvažovat o čísle 2 coby o počtu "tvůrců". Oba dva jsou vždy perfektně připravení, nastudovaní a tvrdě (někdy až moc) si jdou za svými odpověďmi. Krása koukat. Přílišná snaha odklonit se od mainstreamu někdy možná trošku škodí a neatraktivita hostů je až tristní, ale jednou týdně si každý přijde na své.

• 27.1.2016  21:04

Nuda roku

• 20.1.2016  14:21

Hodně zajímavej film, kterej bohužel skončil dřív než měl. Nejsem zastáncem tohohle typu cestování časem ve stylu Vězně z Azkabanu a Interstellar, a prostě mi nedává smysl, že se v minulosti už stalo něco, k čemu je potřeba pomocná ruka (či jiný úd v tomto případě) z budoucnosti. V první polovině, kde mladej Dicaprio zničeně vypráví, jak se od Gilberta Grapea dostal až na vrchol, ale protože ho nikdo neměl rád a osud mu házel jenom klacky pod nohy, Oscara nikdy nedostal, jsem viděl hodně slušný drama, dokonce nadprůměrný, a čekal jsem kdy a jak přijdou ty sci-fi prvky. Pak mi došlo, že jsem rád, že sci-fi zatim nikde a přál jsem si, aby ani žádný nepřišlo, ale Hawke se sám nad sebou slitoval, vyndal housle, a letěl zpátky hodit Leovi toho Oscara, dokud je mladej, aby si ho pořádně užil. Pak přišel paradox, kterej nemůžu pozřít a zbytek filmu už přemejšlel jen nad tim, jak by to teda teoreticky mohlo fungovat (cestování, ne film). Film skončil dřív, než jsem to stihl vymyslet, ale ještě nám stihl předhodit dvě zásadní pointy, z nichž jednu téměř víme přes půl hodiny a druhá je tak moc tajemná a nezištná, až nám pomalu začíná taky docházet. Bavil jsem se.

• 6.1.2016  18:50

Dokonalá one-place show s dokonalejma dialogama, o kterejch je teď v módě říkat, že nejsou tak dokonalý jako za mladýho Tarantina, a dokonce maj k dokonalosti tak daleko, že by k ní ani Tarantinovsky desetimetrovej výstřik krve nedocákl. Podle mě je to nesymsl a ani tři hodiny zadržování moči můj názor nevyvrátí. Film má atmosféru jako kráva a půl filmu drží diváka v naprosto stejný nevědomosti, která sužuje božskýho Samuela, ještě víc božího Kurta a ve finále dokonalýho šerifa Waltona Gogginse. Divák neví nic víc, než tihle tři a v tomhle napěti ho Tarantino hustě drží až do kapitoly 5?, kdy mu poskytne vhled do předešlých událostí. Je fakt, že potom film trošku ztrácí (ale ne na kvalitě, nýbrž na jakymsi faktoru X, kterej film do tý doby odlišoval od ostatních). Já jsem se ohromně bavil a ve finále je nutný si uvědomit, že Tarantino je prostě značka. Dejme tomu značka jako Apple, kterej uživateli neumožňuje třeba změnu schéma, písma nebo přizpůsobení rychlýho přístupu na uzamčený obrazovce, a kdekdo ho kvůli tomu může odsoudit, jenže krása Applu se skrejvá uplně někde jinde, a jestli si chcete číst zprávy comic sansem a na tapetu si nalepit ikonu facebooku, instagramu a budíku, tak si nekupujte Apple, stejně tak jako nevyčítejte Tarantinovi, že natočil moc Tarantinovskej fim.

• 27.11.2015  21:18
    Legenda (TV seriál) (2014)

Výborný a v současnosti velice aktuální seriál se sympatickým obsazením. Bean mezi jednotlivýma identitama přepíná jako chameleon a mění se z Liama Neesona na Bruce Willise, Role mu sedla. Druhá serie zatim katastrofální.... příběh je dobrý, ale to přepínání mezi čtyřma různýma dobama... WTF? ne, že by se divák ztrácel a nechytal se, ale je to mimořádně otravné. České dabingy (natáčí se v česku a v originálním znění můžeme často slyšet češtinu) klasicky nic moc. Trouba Drsňák Táborský pobavil

• 16.11.2015  03:22
    Lásky čas (2013)

Anglický romantický filmy prostě nemaj konkurenci. Za romantiku a vtip pět hvězd. Nápad na cestování časem zasazený do obyčejnýho (myšleno ne superhrdinskýho světa) bych moc nepřeceňoval. Vadilo mi to usnadnění v podobě neexistujícího butterfly efektu, aby se toho nemuselo tolik měnit. Z tohohle pohledu film logicky zaostává za Osudovými doteky, Návraty do budoucnosti, všemi Flashi a podobnejma, ale kdo si pouští romantickou komedii, nemusí se tim vubec nijak trápit. Film je to krásnej.

• 15.11.2015  21:03
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Hodnocení po třech dílech: jak už bylo řečeno, seriál postrádá originalitu, což sice u tisícého audiovizuálního zpracování hrdinksého komiksu není nic překvapivého, ale hlavní hrdinka bohužel nemá k utáhnutí celého seriálu potřebné charisma. Uvidíme dál, možná se vyhraje a akční scény, kde na zeleném pozadí zachraňuje lidstvo, ji budeme časem i věřit. Snaha o zapojení dívek ke sledování superhrdinů dobrá, mojí mámu taky zajímá tenis, jen když hrajou ženský:)

• 8.11.2015  17:40
    Spectre (2015)

Rozhodně nejslabší blonďatej Bond v historii, protože to byla (s)prostě protažená nuda. Hvězda za značku, hvězda za Craiga a hvězda za scénu s myší v hlavní roli.

<< předchozí 1 2 3