(Ne)zadaní (2013)

Já jsem se bavil. Atmosférou bych to přirovnal k Dál než se zdálo, za kterou nezadaní zaostávali jen o něco slabšíma hereckejma výkonama jednotlivců. Ale zas ne, že by kluci byli špatný, jen ta trojka okolo Justina Longa už má něco za sebou a Poots s Berrymore taky nejde srovnávat. Nezdaní si taky vzali něco z Gilmorovejch děvčat - totiž neskutečnou ukecanost, která neustává. Nikdy. Film má díky tomu tempo a i pro rozumnou stopáž příjemně utíká a vy se bavíte. Ale pak je tu Miles Teller, hvězdička posledních dvou let, kterou nemůžu vystát. Chápu, že někdo může bejt jinýho názoru, ale proč proboha tvůrci vybrali člověka s jeho ksichtem do role hezounka a děvkaře? Nechápu. K hodnocení: Někomu se můžou zdát 4 hvězdy moc, ale komedie se prostě musí hodnotit jinak a když nemůžou dostat oscara, dopřejme jim aspoň my hodnocení dle dvojího metru.

Na dlažbě (2016)

Většinou mam rád tyhle komedie o mladejch lidech a začátcích jejich dospělýho života, ale tohle byla hrůza. Zbytečnej film bez nějakýho hlubšího poselství a hlavně bez humoru... Klučičí postavy nedotažený a nesympatický, Kenndrick taky uplně jednoducjá. Zklamání.

Lucifer (2016) (seriál)

Z prvních dílů jsem byl asi tak nadšenej jako většina lidí tady, ale pravda je, že se seriál brzy okouká a po pár dílech už nepřináší nic novýho. Lucifer je frajer, Chloe moc pěkná, chemie mezi nima dobrá, ale případy jsou na úrovni V.I.P vražd na primě. Na druhou stranu, je to DC Comics, takže některý věci, u kterejch kroutim hlavou nad jejich nesmyslností, se musí odpustit... Stejně jak třeba v Gothamu je tu zbytečně moc jasnejch věcí, který se zbytečně vysvětlujou, ale to k těm komiksárnám asi patří. Chybí mi tam nějaký silnější průběžný děj, aby z toho nebyla Kriminálka Las Vegas (Los Angeles v tomto případě). Popravdě nevidim moc rozdíl mezi Luciferem, Mentalistou nebo Dexterem... Až na to, že Mentalista mě baví víc.

Akta X (1993) (seriál)

Starejm poctivě průkopnickejm sériím všechna čest, ale ty nový díly (desátá řada)... to bych blil... první dva ještě jakštakš obstály, ale od toho transformujícího se ještěra na člověka, to jsem si jen řikal, wtf?! hrůza

Návrh (2009)

Nebyla by to romantická komedie, kdyby se obešla bez nutných trapných vložek, ale ve výsledku se jedná o milý a příjemný film. Herci nepřehrávají a přestože chemie mezi nimi coby zamilovaným párem téměř neexistuje, dá se na to koukat. Plus ten malej čokl je roztomilej

Steve Jobs (2015)

Aaron Sorkin by měl mít monopol na psaní scénářů z prostředí IT. Film má výborné tempo, protože je to vlastně jen sestřih hádek Jobse s různými lidmi z jeho života. A jak víme z našeho běžného života, každá hádka má tempo, které kolikrát ani my sami nestíháme. Film nám vlastně neodkrývá v podstatě nic a nedovolí nám zabřednout do doby, protože, když už je v ni moc dlouho, přeskočí jinam a kontext nové doby musíme pochopit zase z jiné hádky. Se Social network se absolutně nedá srovnávat, protože film o Facebooku mě příběh a žil s postavami. Jobs má arogantního, tvrodhlavého Stevea a ublíženého Wozniaka a celý film je o tom, jestli Jobs ocení Apple II tým. Příjemná a svižná podivaná, a hlavně jiná než ostatní filmy. Asi proto 4 hvězdy.

Nic než pravda (2008)

průměrný film, leč moc pěkně natočený... kdo neviděl Homeland, fandí Beckinsale, a kdo viděl, řekne si, že je kráva, ovšem závěr je takový mind blown, že ji nakonec pochopíte, oceníte a dáte čtyři hvězdy

Stážista (2015)

Film nemá žádný nápaditý děj, nečekaný zvrat ani vlastně nic moc, co by ho odlišovalo od ostatních. Má ale neskutečné charisma. Je to takové sympatické poklidné vyprávění dvou příběhů, které splývají v jeden, a moc hezky se na to kouká. Jediná akce, kterou třeba vyzdvihnout je pochopitelně loupež mailu, která do kontextu filmu vůbec nezapadá, ale právě proto je možná tak světlým momentem. De Niro na jednu stranu supr, na druhou je možná až moc kladný a vždy se zachová správně, což mě někdy vytáčelo, jak byl předvídatelný. Ani jsem se nemusel bát, že by se s Hathaway vyspal, když si ho pozvala do postele. Za mě film na jedničku, na který se rád podívám znovu a znovu a dám si ho o každých Vanocích, i když s nima nemá nic společného, působí na mě trochu jako Vánoční romantické komedie

Grimsby (2016)

Na jednu stranu absurdní píčovina:( a na druhou absudrní píčovina:), takže za tu originalitu takové hodnocení... za to, že se tvůrci nebáli vykročit z nějakých hollywoodem stanovených hranic, zatáhlii do toho fotbalový fandy, donalda trumpa, radcliffa, rychle a zbesile a mnoho dalsiho... někdy jsem jen kroutil hlavou, kam až může nechutnost zajít a někdy se smál jak dlouho u filmu ne

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Zpolitizovaný večer ukázal světu, že už ani filmová tvorba nemusí být svobodná. Možná se dočkáme černošských kvót pro všechny filmy, a ještě dříve pravidla, podle kterého bude muset alespoň dvě a půl nominace (z pěti) na Oscara získat herec tmavé pleti... Celý můj komentář ke korektnosti Oscarů zde: http://subjektivni.blog.cz/1602/komentar-cernobile-oscary-a-politika-hollywoodu