Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (24)

Normální lidi (2020) (TV seriál)

Sport, kterému se studenti ve škole (např. v první epizodě) věnují, je galský fotbal.

Politik (2019) (TV seriál)

Postava Infinity (Zoey Deutch) je inspirována příběhem Gypsy Blanchard, o které vypráví seriál The Act (od r. 2019) z produkce Hulu.

Kapitán Phillips (2013)

Film se v některých situacích liší od skutečnosti. Ve filmu si kapitán (Tom Hanks) poprvé všimne pirátů na radaru během bezpečnostního cvičení, které krátce předtím nařídí z jakési předtuchy přepadení. Ve skutečnosti se však jednalo pouze o rutinní požární cvičení. Posádka v reálu nenastražila rozsypané sklo na bosého piráta. Skutečný kapitán Phillips v záchranném člunu nepsal rodině dopis na rozloučenou.

Lucifer (2016) (TV seriál)

V 11. epizodě 1. série "St. Lucifer" věnuje Lucifer (Tom Ellis) bezdomovci svou košili a řekne: "As you can se, the Devil does indeed wear Prada" ("Jak vidíte, ďábel opravdu nosí Pradu"), čímž naráží na film Ďábel nosí Pradu (2006).

11.22.63 (2016) (TV seriál)

Majitel nočního klubu, který se Jakeovi Eppingovi (James Franco) a Billovi Turcottemu (George MacKay) ve 3. epizodě 1. série "Other Voices, Other Rooms" představí jako Jack Ruby, byl ve skutečnosti odsouzen k trestu smrti za vraždu Lee Harveyho Oswalda, hlavního podezřelého z Kennedyho vraždy.

Kingdom (2014) (TV seriál)

Když se v 1. epizodě 1. série "Set Yourself on Fire" probační dozví, že byl Ryan (Matt Lauria) MMA zápasník, zeptá se ho, jestli také používal igelitové obleky na hubnutí a ptá se ho, jestli se v tom hodně potil, Ryan odpoví, že samozřejmě a že v pocení je ten smysl. V 9. epizodě 1. série "Cut Day" dají Jay (Jonathan Tucker) s Natem (Nick Jonas) tento oblek před Ryana, a ten na něj kouká s nepochopením, jako by to nikdy nedělal a řekne, že ve vězení viděl člověka rozřiznout si čelo a oloupat se jako banán... To mu prý dávalo větší smysl, než se obléknout do toho obleku.

Simpsonovi (1989) (TV seriál)

Celá 5. epizoda 22. série je narážka na film Jumanji (1995).

Simpsonovi (1989) (TV seriál)

Celá 4. epizoda 22. série, kde Líza trénuje baseballový tým pomocí statistické vědy, je narážka na film Moneyball (2011).

Kingdom (2014) (TV seriál)

Aréna, kde se v 10. epizodě 1. série "King Beast" odehrál zápas, ke kterému směřovala celá série, se jmenuje Walter Pyramid a patří Kalifornské státní univerzitě v Long Beach.

Legenda (2014) (TV seriál)

V 5. epizodě 2. série "The Legend of Kate Crawford" si v Praze roku 2001 povídají v autě dva policisté a za nimi projíždí tramvaj linky 24 s digitálním číslem a konečnou stanicí Spořilov. Tehdy v Praze ještě nejezdily tramvaje s digitální tabulí a linka 24 nekončila na Spořilově, nýbrž ve vozovně Pankrác.

Legenda (2014) (TV seriál)

Děj seriálu z roku 2001 je zasazen do České republiky, kde se také ve skutečnosti natáčí. Městem, kde se odehrává část seriálu, je Paříž. Tyto scény se však natáčely v Praze, konkrétně na Letné.

Californication (2007) (TV seriál)

Když se ve 3. epizodě 5. série "Kluci a holky" Hank (David Duchovny) loučí s Beccou (Madeleine Martin), říká: "I'm leaving... on a jet plane...and i don't know when i'll be back again", což je text písně Johna Denvera.

Bojovník (2015)

Na náhrobku Maureen Hope (Rachel McAdams) se píše, že zemřela 11. dubna. Ve stejný den, 11. dubna, byl zavražděn americký rapper Proof  - DeShaun Holton, přítel 50 Centa, který v tomto filmu hraje jednu z hlavních rolí Jordana Mainse.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Ve filmovém roce 2015 dává Doc Emmett Brown (Christopher Lloyd) Martymu (Michael J. Fox) 50 dolarů, aby si koupil třeba Pepsi. Jedná se o ironickou narážku na rostoucí cenu Pepsi. Když nastal reálný rok 2015, výrobce limonád přišel s limitovanou edicí Pepsi Back to the Future, přičemž jedna lahev vyšla na 20 $ (přibližně 500 korun).

Návrat do budoucnosti II (1989)

Marty McFly (Michael J. Fox) si má v roce 1955 koupit nějaké "nenápadné" oblečení. Vybere si černou koženou bundu a klobouk, což je zjevný odkaz producenta filmu Stevena Spielberga na postavu Indiany Jonese. Další důkaz nabízí scéna na plese, kde se Marty schovává pod stolem. Klobouk mu spadne a musí pro něj sáhnout, stejně jako několikrát činí Harrison Ford v roli neohroženého archeologa.

Flash (2014) (TV seriál)

Ve 12. epizodě 1. série řekne jeden z metalidí Flashovi (Grant Gustin): "Catch me if you can," v překladu: "Chyť mě, když to dokážeš," což je název filmu, v kterém Leonardo DiCaprio použil jméno Barry Allen, což je zase jméno postavy Flashe

Reklama

Reklama

Reklama