noctambule

Jana Renzová

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 20.8.2017  13:44

Má to čtyři hodiny a mě přišlo, že to má ještě jednou tolik. Co na tom, že je to originální, všeho bylo prostě tak nějak moc. Ale vidět se to musí, takový romantický film se jen tak nevidí.

• 24.4.2017  18:43
    Rozpolcený (2016)

Pro mě nejlepší Shyamalan vůbec, ale ne že bych ho vyhledávala. Zato jsem ráda, že McAvoy dostal šanci v nějakém lepším filmu a nejen v x-menech.

• 1.4.2016  10:38
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Vůbec se nedivím divákům, kteří po prvním díle nepokračovali, nebo ten první díl ani nedokoukali. Je to tak zvláštně natočené, člověk si na to musí zvyknout. Není to dokonalé, ale rozhodně je to cesta správným směrem, je fajn, že měl kdosi odvahu natočit něco, co se liší. Škoda toho nepochopení od diváctva. Není to prostě prvoplánově líbivé jako Případy 1. oddělení, ačkoliv je mám ráda! V Modrých stínech jsou postavy vykresleny tak nějak hmotněji, realističtěji a ne černobíle. Ale fascinovali mě občasné bizarnosti, které mě odváděli od sledování, např. opilá Melíšková po dvou locích vína, navoskovaná kvestorova podlaha,...

• 21.3.2016  23:40

Film pro milovníky zahradničení...ale teď vážně, ten film je bomba. Skvěle vybraní herci a režisér, který to drží pevně v rukou, nechce se věřit, že je to debut.

• 28.2.2016  20:50

The Big Short si pustím ještě jednou, a pak zase. A to ne proto, že bych spoustě věcí nerozuměla (teda to taky), ale protože jsem si ten film totálně zamilovala. Nepamatuji, kdy naposledy mě takhle film nadchnul. Visela jsem hercům na ústech. Gosling, Bale nezklamali, skvělí. Carell nevadil :-) Nekritických 10/10 "Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry."

• 26.2.2016  12:59

Šla jsem na Tarantina, dostala jsem Tarantina. Žádné překvapení se nekonalo, snad jen, že délka filmu je překvapivě lehce stravitelná, rychle to utíkalo, protože jsem se bavila v podstatě celou dobu. Jsem ráda, že Tarantino patří k těm, na které je spolehnutí. Větší šok jsem měla z chlapíka, který si v prázdném kinosále, sedl hned vedle mě, protože tak to stojí na lístku a přes to nejede vlak:-) Netušila jsem, že může existovat člověk, který je víc posedlý pravidly než já...

• 15.1.2016  21:54
    Blízký soumrak (TV film) (2015)

Karel Gott je všude.

• 22.11.2015  16:53

Nepovedený film po všech stránkách, scenáristicky, herecky, hudebně, ... myslela jsem, že dám aspoň jednu hvězdu za Natálku, ale i ona si vybrala horší chvilku.

• 18.11.2015  18:23

Když je dokument o zrodu nového života smutný není něco v pořádku a vina toho dokumentu to není.

• 6.11.2015  23:57

Doufala jsem, že to nebude moc velká kravina, ale ono mě to bavilo a moc. Byla to povedená podívaná, ne bez kazů, ale na ty teď myslet nechci. Snímek za hodně vděčí hudbě, ale i herci, které až na Zaca neznám, mi sedli. Nevím, co by se muselo stát, abych se stala Zacovou fanynkou, ale od jisté doby mi přestal vadit a vlastně jsem zvědavá, kde se objeví. Snad zase něco s přesahem a myšlenkou!:-)

• 28.10.2015  20:30
    Hodiny (2002)

Četla jsem knihu, viděla film, ale to haló kolem jsem nepochopila.

• 7.7.2015  20:04
    Kmeny - Graffiti (E16) (epizoda) (2015)

Smetanova Litomyšl...

• 17.6.2015  00:29
    Hacker (2015)

SPOILER:-) "Hodlá zničit tyhle pumpy a zaplavit cínový důl a ta údolí a vesnice, tamní lidi a psy." Hlavně ty psy:-) Když umírají lidi a vy se smějete, je něco špatně s Vámi nebo s filmem, možná s obojím. Tolik kiksů, aby člověk pohledal. Svým způsobem to bylo vtipné, ale ne dost, aby to vynahradilo tu únavnou délku. Nejlepší byl závěr, hlavně protože to byl konec.

• 15.6.2015  20:33
    Kmeny - Hackeři (E14) (epizoda) (2015)

Pro mě jeden z nejlepších dílů, což je dost ovlivněno tím, že hrdinové byli nesmírně zajímaví a svým způsobem sympatičtí. Jako každý díl má i tento problém s reprezentativním vzorkem, ale to je neřešitelný úkol. Pro mě je důležitější, že mě to bavilo, což se nedá říct o každém dílu Kmenů.

• 8.6.2015  21:33

Trochu víc knih místo kýče by tomu prospělo:-) Blake i Michiel jsou fajn, i když nevím, jestli zrovna spolu. Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, takhle to prostě jen neurazí.

• 29.4.2015  23:36

Nemůžu uvěřit, že to řeknu, ale ten film je ještě horší než předloha, neuvěřitelné:-)

• 25.4.2015  17:56
    Lásky čas (2013)

Jsem v šoku... Druhou Lásku nebeskou jsem nečekala, ani nemůžu říct, že by to bylo špatné, jen to nebylo skvělé a naprosto mě to minulo. Pro mě to bylo 115 minut čekání (ve společnosti fajn herců) na úžasné 2 minuty:-)

• 22.4.2015  22:02
    Nezlomný (2014)

Ne, tak strašné, jak jsem myslela, ale stejně je to zdlouhavé, místy nudné a flashbacky tomu zrovna moc nepomáhají.

• 6.1.2015  21:50

"Chceš radu, jak na ženský? Žádnou nemám. A přitom jsem žena. To jen ukazuje, jak jsme komplikované."

• 4.1.2015  17:04

Island je Island a film o něm nemůžete zkazit, snad jen když trpíte úchylkou rozdělovat obraz na čtvrtiny, oh wait...

• 22.11.2014  23:47
    Spisovatelé (2012)

To jako fakt? Takhle zabít slibně rozjetý film? Myslela jsem, že dnes mi k plné spokojenosti bude chybět jen láhev vína. Ještě víc mi ale chyběl kvalitní scénář, nebo aspoň trochu kvalitní, kde by slzy neválcovaly logiku. Vykalkulované až běda. Díky hercům tři hvězdy, víc, než si ten film zaslouží.

• 11.9.2014  11:24

Pro mě příběh na jedno použití. Buď film nebo předloha, obojí je smrtící. Když začínal film, chtělo se mi brečet, ale ne proto, že jsem věděla, co bude následovat a jak to skončí, ale protože mi došlo, že mě čeká víc než 2 hodiny klišé, které si hraje, že vůbec klišé není. Nakonec se to dalo překvapivě dobře přežít a to díky skvělému hereckému obsazení, ať už hlavní dvojce nebo zbytku. Adaptace je rovnocenná knize, ale obojí ocení spíš mladší ročníky.

• 18.5.2014  16:16
    Zvuk hluku (2010)

"They could well be the guest scientists from the Czech Republic."

• 5.4.2014  20:08
    Hannah Montana (2009)

Nevěřila jsem, že to může být tak zlé, ale je to ještě horší, moje chyba...ani do třetiny jsem se nedostala.

• 30.3.2014  19:39

BCB obsahuje tolik věcí, které nesnáším. Od prvních tónů jsem věděla, že tohle bude utrpení, protože já jsem schopná poslouchat v podstatě cokoliv, hudbu obecně miluju, ale country, bluegrass apod. je věc, co teda nedávám. Bohužel tato hudba hrála hlavní roli, ale co je mé "utrpení" v porovnáním s tím, co se odehrává ve filmu. Jak děj utíkal, necítila jsem žádný tlak na city, nakonec mě to stejně emocionálně dostalo, ale přišlo to tak nějak přirozeně. Takže vše špatné odpuštěno.

• 2.3.2014  20:01

Skvělý režisér, skvělí herci, ... nuda není to správné slovo, ale napadne mě jako první. Nevím, co bych tomu filmu vytkla, prostě jen Steve má na víc. Oscara bych mu i přesto přála, nejen proto že jsem si na něj vsadila, ale cítím docela pachuť, když by ho měl dostat za svoje nejhorší dílo. Nakonec to nebylo zlé, jak jsem se bála, pro mě jedno z nejméně přitažlivých témat, ale až moc "líbivé" pro masy.

• 26.2.2014  19:28

Jen u pár filmů do roku si řeknu "Wow, tak to chci hned vidět znovu." Jenže nikdy k tomu nedošlo, protože není čas, protože blabla...až do teď. The Spectacular Now to dokázal, nehodnotím ho plným počtem, ale stejně má v sobě něco výjimečného, milého a pravdivého, co mě nutí ho milovat.

• 2.2.2014  23:49
    Sviňák (2013)

Jamesova one man show, exceloval a jen díky němu dávám 4*. Zato Baird si nabral příliš velké sousto. První část perfektní, ale jak to šlo z kopce s Brucem, šel dolů i film. Předlohu zbožňuji a adaptace ji nemohla dostihnout, ale alespoň nepokazila dojem. Potěšil soundtrack. Nepotěšila ignorace tasemnice. Slabší 4*.

• 13.12.2013  17:23
    Jumper (2008)

Bez Jamieho by to bylo nekoukatelné.

• 7.12.2013  23:36
    Keith (2008)

Další variace známého, ale neuvěřitelně silné provedení, které mě smetlo. Největší zásluhu na tom má představitel Keitha, ale i ostatní herci hráli super. Jen ten přílepek mi totálně zkazil celkový dojem. cca 80 minut jsem to hltala, ale ke konci jsem jen kroutila hlavou, jak něco tak krásného tvůrci lehce poslali do kopru. Proč? Cítila jsem z toho snahu zakončit to happy endem za každou cenu, i když je otázkou, co tím dobrým koncem vlastně je. Všechno nemusí být polopaticky řečeno, všechno nemusí mít jasný konec, ale třeba je ten zdvižený prostředníček záměr...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13