Trungsi

Honza Hlinák

okres Benešov

4 body

• 18.5.2016  14:02
    Ano, trenére! (TV pořad) (2015)

Možná by se měl změnit celý koncept a pořad by se měl jmenovat třeba "Slabomyslný a vyfetovaný* imbecil si jede dělat prdel z vesničanů" (*Vím, že v Blesku psali, že kokain nebere, takže to musí být pravda). O fotbalu toho stejně tolik moudrého Franz nenapovídá a myslím si, že divák nemá zapotřebí vidět, jak má zařízený obývák maminka levého křídla posledního týmu druhé A třídy. Schéma jednoduché: Franz přijede, chvíli řve, ostatní si z něj akorát udělaji prdel. Dostanu úkol, Stračena jim zakáže chlastat. Tým úkol nesplní, vožerou se jak dobytek a Franz je pochválí, protože sice proserou celou sezónu, ale bylo tam to srdíčko přeci. Přínos pro tým? Žádný! Přínos pro diváka? Rozhodně žádný! ... btw. Nevím, jakou očekával Franz odpověď na otázku položenou nedaleko Ostravy:"Kdo ve vašem týmu fandí Spartě a kdo naopak Slavii?"...Franzi, bež si "zalajnovat", napiš třeba knížku, ale do televize už nelez.

• 19.8.2015  23:06
    Identita (2003)

Největší položky v rozpočtu filmu: honoráře 10 herců hrající 1 postavu, vodné a stočné. A btw.: bacha, spoiler!

• 23.7.2015  13:41
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Bilbo Pytlík a Drak Šmak s komplexem Dextera Morgana řeší vraždy v současném Londýně v seriálové modernizaci britské detektivní klasiky ... vypadá mnohem lépe než zní. Naopak, Sherlockův mozek oplývající schopnostmi dedukce všech členů CSI Miami, New York, Las Vegas, Simira Gerkhana a Majora Zemana nikdy nepřestane překvapovat způsoby a rychlostí, jak "rozlousknout" případ. Btw. odkaz na ČR v díle The Great Game je parádní (český papír, Golem,...) a doufám, že nejsem jediný, komu typicky české jméno paní Wenceslasová vytvořilo úsměv na tváři. (Pro zajímavost: v celé ČR je evidováno 190 žen se jménem Václavová a 2372 se jménem Václavíková, třeba nejde o nedostatek českých reálií při tvorbě scénáře ale o dokonalý překlad). "Nemusíte mi říkat, jak to bylo úžasné, John už tuto myšlenku vyjádřil ve všech variantách."

• 30.1.2015  14:18
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

"Hele, já jsem ztratil prstýnek, jo, pí*o? Nevim kde je, vole, prostě ho nemám." - "Hlavně, že máš pivo, vole!" Těžko vysvětlit, proč mě tenhle výtvor, který zřejmě nemá na čsfd, co dělat, fascinuje a mohu se na něj dívat i opakovaně. Možná je Jirka Kára pro mě již zde často zmiňovanou anologií s Pelcovým Olinem, možná je to jenom proto, že jsem hnusnější nevěstu a debilnějšího ženicha nikdy neviděl. Každopádně tohle 26 minutové video má všechno - lásku, pivo, cigáro, pivo, hajlovačku, pivo a místo občanky průkaz SS division Wallonien. A aby těch citátů z filmu nebylo málo:"DĚLEJ!!! Už jste tady měli bejt 4 minuty, ty magore!"

• 8.4.2014  02:19
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Cesta k moci je plná pokrytectví a obětí. Nezáleží na tom, kdo jste a jak vysoko je vaše pozice v složitém mravenčím systému politiky, jste jen figurka na zvrácené šachovnici Franka Underwooda, nic víc, nic míň. Ať už jste jen pěšák nebo i prezident, coby král, tou figurkou jste, protože Frank řídí všechno a všechny. Všichni politici jsou jako psi, přímočaří a předvídaví, kromě Franka. Jedna strana věci je mít konexe, druhá je je umět využívat na 100% a to on umí. Frank se nebojí jít i přes mrtvoly, doslova. Machiavelliho "Vladař" - učebnicový.

• 29.8.2012  16:40
    Rec 2 (2009)

Očekával jsem klidný dojezd prvního dílu, zvláště když jsem myslel, že se příběh v prvním REC vygradoval až do úplného maxima, ovšem zdánlivého. To, co mě nadchlo byl razantní a neotřelý přechod ze zombie filmu na duchařinu s rostoucím napětím až do úplného konce.

• 22.4.2012  17:01

Pokaždě, když tohle vidím, mám nutkání dát si jednoho Kanta bez cukru nebo dvojitého Schopenhauera (samozřejmě s kapkou Nietzscheho). "Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí nebo je jsoucno. Něco, co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím."

• 28.11.2011  15:20

Skvělý koncert! I když moje generace nezažila Jiřího Schelingera ani minulý režim, patří J.Schelinger mezi mnou nejrespektovanější umělce našich šířek. Snad každý zná jeho "Jahody mražený", "Jsem prý blázen jen" a spoustu dalších nesmrtelných písní. Jeho rocková tvorba obsahuje prvky britského heavy metalu, který sílil v jeho posledním, bohužel nevydaném, albu Zemětřesení. Ačkoliv nám dnes JS připomínají jeho písně rádia , připomíná nám jeho tvorbu spousta věhlasných umělců, s nihž mě nejvíce oslovilo seskupení Aleše Brychty(+Henych, Doležal, Smetáček). Avšak ani to nemůže připomenout Schelingerovu tvorbu tak věrně jako koncert z března 2011. Vystoupení nabité umělci hudební branže včetně Jiřího bratra Milana Schelingera zahrálo to nejlepší, co Jiří Schelinger složil.

• 16.8.2011  09:11
    Věznice (2000)

"Radši budu králem v pekle než služebníkem v nebi."

• 4.8.2011  23:33

Tak mě tak napadá, už je to asi 10 let, co jsem vešel do kina v útlém věku a s nudlí na tváři a uviděl poprvé toho obrejleného chlapečka. Za tich pár let se změnilo hodně: z obrejleného chlapečka se stal obrejlený chlapák, "zmizelo" hodně postav a děj se posunul od pohádky k nesnadno definovatelnému fantasy dynamickému dramatu nabitému napětím a emocemi. Dalo by se říci, že s věkem diváka rostla náročnost filmu. Na jedné straně máte pohádku a na té druhé, s trochou nadsázky samozřejmě, fantastický válečný film s hororovými prvky. Však ti drobečci, co koukali s otevřenou pusou a vypuštěnou slinou na Kámen Mudrců, dnes dospěli a vychutnávají si velkolepé finále, na které čekali neuvěřitelných 10 let! To čekání se vyplatilo, dnes jsem se v kině cítil opět jako ten malý chlapeček s nudlí na tváři, co půl rok po zhlédnutí Kamene mudrců běhal po bytě s párátkem v ruce a křičel „Wingardium Leviosa.“ Ačkoliv jsem fanda knihy a věděl jsem předem konec a všechny zvraty, zcela jsem si poslední díl HP vychutnal. Miluji tu rovnováhu, kdy bojové scény střídají momenty, které věrnému fanouškovi měnily vše, v co těch dlouhých 10 let věřii, hlavně vzpomínky profesora Snapea v moment jeho smrti. Nic není dokonalé, jistě, ale tenhle film TÉMĚŘ ano, až na pár děr a poslední sénu na nádraží, která mi úplně vymlátila z hlavy dramatičnost scény předchozí. "NELITUJ MRTVÉ, HARRY, LITUJ ŽIVÉ A OBVZLÁŠTĚ TY, KTERÉ ŽIJÍ BEZ LÁSKY!." 95%

• 18.6.2011  11:19

Zlaté období Sepultury - období Maxe Cavalery, jedné z nejvýznamějších osbností trash metalu, a jeho bratra Igora, podle mě nejlepšího bubeníka, co kdy sedl za bicí Sepultury. Jean Dolabella a Derrick Green jsou sice přinejmenším rovnocenou náhradou za tuto bratrskou dvojici, ale bez Cavalerů Sepultura už nikdy nebude pravou Sepulturou.

• 6.6.2011  16:08

Příběh fiktivní rockové kapely z doby, kdy rock and roll nabíral druhý dech, a patnáctiletého kluka, kterému se plnili jeho nejdivočejší sny:psát pro časopis určující, která kapela bude na vrcholu hudební scény , být u vzestupu rockého velikána a hlavně nebýt pouze pozorovatelem a fanouškem hudebního dění, ale být mezi lidmi, kteří ji tvoří. To vše zapříčinilo, že viděl i realitu hudební scény, kterou nelze vidět zpod pódia, ale pouze za ním.

• 19.4.2011  06:54
    Twin Town (1997)

„velšský Trainspotting"? „velšský"- to ano. „Trainspotting"- kde? jak? v čem?

• 21.3.2011  16:39
    Oběti - Svědek (E03) (epizoda) (2001)

Jaromír Hanzlík perfektně ztvárnil muže, který díky morálním zásadám zrtratil vše, na čem mu záleží.

• 12.2.2011  17:02

Naprosto ojedinělý a strhující dokument o subkultuře mě velmi blízké. Není to pouhé bezduché objektivní povídání o stylu muziky, ale poutavý příběh metalového fanatika toužícího po poznání heavy metalu, gigantu hudební scény, z mnoha různých úhlů pohledu. Co dělá dokument opravdu zajímavým je ryze antropologický pohled na zkoumaný jev. Pokládání a odpovídání na sestrojené výzkumné otázky a podotázky. Snad jenom první z nich je podle mě docela naivně uzavřena :" Who gets to be called the first heavy metal band?" Každý, kdo v historii metalu brouzdal, ví, že na tuhle otázku se nedá odpovědět a nikdo nikdy už na ní zřejmě bohužel odpověď nenajde. Black Sabath jako první metalová squadra je všeobecně braným paradigmatem, nikoliv faktem. Hudebníci, kteří v tomto dokumentu BS jasně označili za "The First One" jsou legendy začínající v třetí či čtvrté vlně heavy metalu. Výpovědi muzikantů z úplných začátků metalu se i v Headbanger's Journey neshodli, každý uváděl jinou kapelu, nikdo z nich dokonce ani Sabath nezmínil. Samova mladická nadšenost je motorem celého dokumentu. "I am a Metalhead and I am proud" Vývoj jeho názoru je také trochu znát. Skoro jako kdyby si dokumentem dal prvotní a jediný cíl metal uhájit před nemetalisty, dal mu trochu lidštější pohled než je o něm v širokém povědomí. Silnou stránkou je tedy i forma, že film zaujme i nezainteresovaného diváka. Promyšleně se dostává z obecna do konkrétna a naopak. Celý počin pak uzavře slovy z jiného soudku. Metal je hudba outsiderů, vždy bude a tak to má být. "Od 12 let bráním heavy metal. Ale můj názor teď? Buď to cítíš a nebo ne. Pokud ne: Víš ty co? To nevadí. Soudě podle 40 000 metalistů okolo mě nám bude dobře i bez tebe."

• 2.1.2011  20:57
    Sám doma (1990)

"Harry! Jdu do baráku!"... V utrpení a bolesti libující se komedie, kterou jsem zbožňoval už jako malej kluk!!!

• 31.12.2010  09:32
    Písečná smrt (TV film) (2009)

Počítám, že scénáristům tohohle filmu, bude nanejvýš 8 let, nebo jim někdo něco nasypal do pití. Třicetimetrová lidožravá žížala konzumující Talibánce je i na mě moc.

• 9.12.2010  07:07
    Osvobození (1969)

Opravdu vynikající válečný film z dob, kdy tento žánr byl ještě v plenkách a z končin, kde v té době bylo všechno v plenkách. Nikdy bych nevěřil, že vydržim sedět přes 7 hodin u filmu, který s tvůrci spoluvytvářela komunistická propaganda. Vidět ty neohrožené vojáky Rudé armády drtit pod vlajkou "Rudé svobody" zbabělé a bojeneschopné nacisty bylo někdy opravdu přemrštěné. Ale to je pro mě asi jedniná stinná stránka. Film není jenom o nekonečných bitvách WWII, ale máme možnost kouknout i do "kuchyňky" války a pozorovat počínání Hitlera, Stalina Churchilla, atd.

• 8.11.2010  17:03

Špetka výborné akce a mraky ještě lepšího britského humoru a máte Hot Fuzz! Výborně propracovaný děj doprovázený vtipy jako vystřiženými z britských sitcomů.

• 8.11.2010  16:53
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

"Rytíř Smylflek z Nohavic! A čím vám to pustilo?"...Po švestce má nejoblíbenější "Cimrmanova" hra.