Carnosaurus

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.3.2019  01:06
    Aquaman (2018)

Podobná věc se líp natočit nedá. Je to podobný guilty pleasure, jako kdysi Sheena nebo Flash Gordon. Nádherná hudba (když pominu tu zmrdaninu Africy, to se fakt nedělá), a dokonalý obsazení. Temuera Morrison si to dává s Nicole Kidman? Patrick Wilson jako podvodní nácek? Dolph Lundgren jako podvodní král??? Amber Heard jako podvodní princezna??!! Prostě čistá béčková zábava, která pobaví a dojme. To stačilo. Ještě se musím vrátit k té hudbě. Já si ji pamatuju a dokonce jsem se k ní vrátil a pustil si soundtrack.Takovou potřebu jsem u moderních komiksáren už dlouho neměl, možná nikdy. Ta pátá, a možná i ta čtvrtá, je za Ruperta.

• 14.11.2018  22:19
    Konzultant (2013)

Pro mě absolutní pecka. Tenhle film se mi, nebo já jemu, vyhýbal dost dlouho. Přijetí "kritiků" bylo vlažné, plakáty nuda a trailer jsem neviděl. Vím, že Ridley Scott dokáže natočit perfektní film, ale rozhodně mu neskáču na všechny špeky. Tentokrát jsme se ale sešli. Paradoxně mě odrovnal filmem, který spousta lidí považuje za nejslabší zářez v jeho filmografii. Ridleyho fanoušci zřejmě nečekali vyloženě konverzační thriller, který tepe pomalu, ale zatraceně bolí. V tomhle filmu se hodně mluví, ale dialogy jsou vypiplané k dokonalosti. Navíc nabírají na intenzitě s houstnoucím dějem a jen krásně podtrhují tu stahující se smyčku na krku hlavního hrdiny. Ale na to se tu nehraje. Tenhle film je obžalobou násilí a nastavuje zrcadlo nám, lidem. Lidem podle Cormacka McCartyho. Jestli někdo četl některou z jeho knih, tak asi ví, že jeho pohled na lidské pokolení se podobá pohledu zklamané kuchařky na spálenou bábovku. Je to neuvěřitelně násilný, napínavý a parádně natočený thriller s hereckým ansáblem snů. Kdybych měl vyzdvihovat všechny herce, tak tu jsem donekonečna. Cameron Diaz tu hraje jako o život. Brad Pitt je dokonalej všude. Sam Spruell je pro mě docela objev, ten chlápek je hustej. Fassbender mě rozbrečel, Bardem pobavil, Ganz uhranul a Rubén Blades totálně zabil. Ale co jsem čekal? McCarthy to s náma moc dobře nevidí a Scott se toho nebál a ukázal, že má koule. Pro mě Scarface pro 21. století a to nepřeháním.

• 29.10.2018  16:11
    Beowulf (1999)

Snímek má slušnou atmosféru a hlavně perfektního Cristophera Lamberta v hlavní roli. Jeho Beowulf v kabátu a s mečem na zádech je neuvěřitelně cool. Bohužel akční scény jsou statické, nudné a přesto, že se je tvůrci snaží oživit několika salty a drsnou elektronickou hudbou, mají dynamiku výukového videa o věšení prádla. U filmu, který na akčních scénách staví, je to dost problém. Wannabe Blade...

• 29.9.2018  22:50

Výborná duchařina, která má všechno co k výborné duchařině patří. Ale co si budem...to hlavní u pořádné duchařiny je zvuk, ten ZVUK, který je slyšet, když nic nevidíte a těsně předtím, než to uvidíte. Tenhle film to, díky bohu, pochopil. Tahle věc je snadno na odstřel. Kdo si to pustil s POŘÁDNÝM zvukem, sám, začal ve 2:15, aby tomu dal grády, a přesto to odstřelí jako nudu, tak je buď magor, nebo žije na hřbitově a chodí s duchama na půlnoční procházky.

• 29.9.2018  22:24

Začíná to jako parádní béčkový nářez. Jednoduchá akční kravinka, která poteší nostalgické srdce, co pořád tepe devadesátky za sekundu. Bohužel, exponencionální vzrůst debility s přibývající stopáží, moje srdce skoro zastavil. Nevadí přehrávající herci, nevadí papundeklové kulisy a infantilní humor. Právě naopak, to jsem očekával a potřeboval. Bohužel je to strašná nuda. Nuda se dá tolerovat Tarrovi nebo Kieślowskimu, ale od béčkového akčního filmu s Jeanem Claudem... člověk čeká všechno, všechno...jen tu nudu ne. Steven E. de Souza je můj hrdina kvůli 48 hodinám, Die Hardům, Predátorovi, té šaškárně podle Stephena Kinga, a vlastně kvůli většině akčňáků, na kterých člověk vyrůstal. Miluju jeho Kontraband, totální úlet, absolutní šílenost, ale díky Tsui Harkovi (nebo Hark Tsuiovi - nikdy nevím) to byla perfektní akční komedie. A možná v tom je ten problém. Možná si to Steven neměl režírovat, ale to stejně nevysvětluje Soudce Dredda. Možná by z tohohle nevykřesal dobrou třaskavinu nikdo. Možná, že se Souza nehodil na to, aby psal scénář ke hře, kde se vlastně jen mlátí panáčci hlava nehlava. On v tom všem řezání vždycky našel něco víc, kus nádsázky, ale i pár drsných kouzel. Přesto pár scén na začátku je super. Je to vtipné a seznamování s postavami probíhá ve stínu velkého očekávání. Herci by snad nemohli bejt/být lepší. Na Ming Na Wen a Kylie se opravdu moc dobře kouká. Jean Claude..., Wes Studi a hlavně Raul Julia. Škoda.

• 26.9.2018  23:04
    To (2017)

Perfektní film, který se snaží zfilmovat nezfilmovatelné, ale líp už by to asi nešlo. V porovnání s knihou je to jen špička ledovce, ale rozhodně vyčnívá hodně vysoko nad hladinu.

• 26.9.2018  22:05
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Mikael Salomon, zručný řemeslník a geniální kameraman. Co na to říct. Je to nudná, zdlouhavá, krotká a bezkrevná sračka. Příběh přemrdali jako Peter North Sarah Youngovou a z mojí nejoblíbenější kladné postavy !!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! udělali trapnýho padoucha. Z upíra, kterej mě děsil ve snech, udělali Rutgera Hauera a ty nejúžasnější a nejděsivější scény tam pro jistotu ani nedali. Chápu, že je to televizní produkce, ale horor je jeden z mála žánrů, kterej skoro nic nestojí, a to co vyplácali na podělaný a hnusný počítačový efekty, mohli použít na masku, která by zakryla Rutgerovi ksicht. Myslím, že za to, aby nejděsivější a nejstarší upír všech dob nevypadal jako holandská pornohvězda v kožený bundičce, by to stálo. Chtěl jsem přimhouřit oči a vlastně se celej zabalit jako ježek, vzhledem k tomu, že je to televizní film, ale tady to nejde. Kniha má mnoho vrstev, ale tvůrcům se nepovedlo zpracovat ani jednu z nich. Největší problém jsou 4 geniální herci (pokud počítáte Roba Lowa za herce) v hlavních rolích. Jsou super, ale ani jeden z nich se sem absolutně nehodí. Přitom Samatha Mathis, Dan Byrd a geniální Brendan Cowell sem absolutně pasujou. Jsou civilní, nepřehrávají a jsou v podstatě to jediný, co si budu pamatovat z tohohle opusu. Atmosféra nulová, pavoučí upíři na speedu a tuna flashbacků, který skoro tři hodiny ukazujou furt to samý dokola. Scény s Dudem Rogersem, Susan a Markem jsou to nejlepší na tomhle filmu a vlastně ukazujou, čím mohl být, kdyby se tvůrci aspoň trochu snažili držet předlohy a nedělali kraviny.

• 26.9.2018  20:24

Nejsem si jistej, jestli hodnotím film, nebo dabing (ten původní). Znám jen dabovanou verzi a to je taková pecka, že kolikrát přehláškuje i Posledního skauta nebo Smrtonosnou past 3 (obojí s původním dabingem). Většina hvězdiček je za ty dialogy a situační humor. V podstatě jde jen o to, jak se starej dinosaurus se zeleným, a notně vychlastaným, mozkem sbližuje s partou kreténů, který cvičí k boji. To jsem od toho chtěl a taky jsem to dostal. Dějově nic moc, ale ty hlášky se zadřou.

• 13.9.2018  01:07

Perfektní akční béčko pro milovníky mamba.

• 13.9.2018  00:59
    Útěk (1972)

Sam Peckinpah byl bůh, ať už kvůli bandě nebo hlavě Alfreda Garcii. O to větší překvapení pro mě bylo, jaká těžká nuda tenhle film je. Děj je celkem nadupaný, ale bohužel mě vůbec nezajímalo, co se stane dál. A to je celkem problém. Vím, že je to rouhání, ale Donaldsonův pokus mi přišel mnohem lepší (i když je jasné, že toho mohl ukázat, a taky ukázal, mnohem víc, vzhledem k datu výroby). Thompson, Peckinpah, Hill, McQueen, absolutní dreamteam...asi jsem někde udělal chybu já, divák.

• 13.9.2018  00:36

To je tak...koupíte si lístek do Pardubic, ale než tam dorazíte, vlak uhne do Rožnova. Tam s si chvilku postojíte a koupíte si radši lístek na bus do Prahy, ale přesto skončíte v Budějicích. V podstatě nudný film se přes řadu vyhýbek a žánrových eskapád rozjede naplno do kulervoucího finále a vy úplně zapomenete, jaká nuda ten začátek vlastně byl. Opravdová chuťovka pro trpělivé diváky s jednou scénou, která doslova přikove a rozhodí i ty největší cyniky. Geniálně obsazená cesta z pohodlného obýváku do samotného pekla. Don Johnson si to dává jako nikdy. Pro ty, komu nevadí multižánrovost a slow burning. "Pachuť pomsty"? Jako fakt? Debilnější českej název už to dostat nemohlo. I "Chřipka v červenci" by byla lepší.

• 8.8.2018  02:16
    Brimstone (2016)

Dutch Deodato skříženej s Nickem Cavem. Nekompromisní hnus a absolutní beznaděj. Jedna geniálně natočená a geniálně zahraná mordýřská balada. Guy Pearce opět dokazuje, že je pan herec.

• 8.8.2018  01:49

Neměl jsem číst tu knížku. Ta knížka je ultranářez. Nejsilnější model na světě, ale pak ho někdo vzal a usušil, vyluhoval a naředil do čaje, kterej dolil mlíkem. Ale tak to chodí, když je někdo tak blbej, že čte prvně knížku a pak čumí na film. Na film, kterej jsem chtěl milovat už kvůli Stevenovi, ale nejde to, protože jsem prostě prvně přečetl tu posranou knížku...

• 8.8.2018  01:39
    Život (2017)

Tenhle film je v modrým? Jako fakt? Jste se posrali? Je to nejúchylnější, nejděsivější a nejtemnější kosmickej horor od Horizontu Události. Absolutní beznaděj, hnus a temnota.

• 7.8.2018  21:16
    Šéf (2014)

Nejpohodovější film všech dob. Nádherná pohádka, která má k realitě tak blízko jako Severní pól k tomu Jižnímu, ale mně to bylo jedno. Tenhle film příšel vhod. Z klasických omletých složek jako expozice, kolize, krize, peripetie, katastrofa a pak občas i nějaká ta katarze, tu je jenom expozice, kolize a pak už jen dokonalá pohoda. Většina amerických komedií se drží klasické dramatické výstavby, ale pak se nevyhnou tomu, že je to jako krásný nový barák v satelitní čtvrti. Člověk se ani nenamáhá otočit hlavou, aby si ho prohlédl. Totální klišé a zkurvená nuda. Hrdina, problém, snaží se ho řešit, vyřeší ho, pak se to posere (většinou kolem 60té minuty stopáže) a potom se to všechno zase snaží vyřešit, a pak to všechno dobře dopadne...bla bla bla... Jon Favreau na to hodil bobek. John Leguizamo je perfektní jako vždycky, Sophia Vergara pohřbila všechny předsudky o ex wifes a Oliver Platt je dokonalej skoro stejně jako Oliver Platt.

• 7.8.2018  20:36
    Mafie (2006)

Možná je to rouhání, ale troufám si říct, že se jedná o nejlepší Soaviho film. Přinejmenším nejdospělejší. Scénář je naprosto strhující a nepředvídatelný. Děj sere na všechny vyjeté scénaristické koleje. Vyprávění je epizodické a nemá jasný začátek, prostředek, průser a konec. Právě naopak, má spoustu začátků, ale hlavně průserů a konců, asi jako život sám, pokud jste Giorgio, bezcharakterní hajzl, který se snaží urvat co se dá a nebojí se použít jakýchkoliv prostředků. Hlavní "hrdina" je prostě docela kvítko. Ostatně většina postav v tomhle filmu jsou zištní hajzlové. Celý film je chladný, temný a třeskutě zábavný. Po filmové stránce se jedná o naprostý skvost. Hlavně práce s kamerou. Klasické jízdy z ruky, které známe z italských osmdesátkových hororů, jeřábové eskapády a nezvyklé úhly některých záběrů nám dávají jasně najevo, že tohle je 100% Soavi, i když tentokrát v jiném rybníčku. Bál jsem se, že se utopí, ale on tu jen dokazuje, že cizí vody jsou pro něj jen procházka po jeho vlastní zahrádce. Připomíná mi to situaci, kdy brutální death metalová kapela nahraje rockovou baladu. Je to sice balada, ale pod kůží jí tepe něco temnějšího a drsnějšího. Je radost sledovat hororového masakrátora drtit gangsterský žánr s absolutním přehledem a grácií. Drsná atmosféra, nekompromisní násilí, ale hlavně skvělá filmařina. Hnus, na který je radost se podívat.

• 31.1.2018  18:05

Shlédnuto v úterý (za střízliva)...dneska je středa. Nevzpomínám si, já si nevzpomínám! Jamese Gunna uctívám už od Tromy a Mclean mi pěkně překopal žebříček mých oblíbených režisérů s Wolf Creekem 2 a Rogue, ale myslím si, že Pyun už tohle téma dostatečně a mnohem zábavněji vysál do dna v roce 1997.

• 31.1.2018  17:49

Od Mcleana bych čekal něco víc, než sterilní dobrodružství s minimem invence. Někdo ho musel držet na vodítku...producenti nebo snad příběh sám. Tenhle chlápek dokáže na volno dost řádit, ale možná už nadobro ztratil kost.

• 31.1.2018  17:31
    Blok 99 (2017)

Zplozenec artu a grindu, který kašle na všechny trendy. Vypadá hnusně, ale je zatraceně cool. Tváří se drsně, ale je to v podstatě romantik. Pacifista s bouchačkou za opaskem. Vegetarián s kýtou v hubě. Vrah se svědomím. Vince Vaughn s Oscarem. Citlivý romantický film plný násilí a krve. Pro mě největší filmová událost roku 2017.

• 2.10.2016  16:52

Film, kterému člověk nevěří ani díru mezi půlkama. Rothův debilní smysl pro humor a kreténské chování postav celou tuhle sympatickou snahu o vzkříšení dávno mrtvého žánru s jistotou zabíjejí. Čekal jsem poctu Ruggeru Deodatovi, ale dostal jsem jen novodobého Bruna Matteie.

• 2.10.2016  15:56

Opravdu vyvážený mix pomalého road movie, tarantinovsky vypiplaných dialogů, komedie, westernu a kanibalského hororu. Cože? Něco jako splněný sen.

• 30.9.2015  20:30

Hlavní hrdina je nasraný na celý svět, sype vzteklé vnitřní monology a chová se jako vůl, ale i přesto si dokáže získat divákovy sympatie. Na rozdíl od jiných Noeho filmů, je tenhle docela vtipný a, i když je zde humor černější než soumrak v krtčí noře, není snímek ani zdaleka tak zdrcující, násilný a grafický jako jeho ostatní opusy. Jestli je to klad nebo zápor, to už si musí každý rozhodnout sám, ale rozhodně je to jeho nepřístupnější film. Taková malá odysea jednoho týpka, kterej sám sebe pohřbí do sraček a život ho splachuje pořád a pořád dokola.

• 7.9.2015  22:04

Jenoznačně nejlepší (nebo spíš jediný dobrý) díl série. Tvůrci si uvědomili, že točí akční béčkovou řež a naštěstí se nesnaží diváka příliš otravovat tou rádoby hlubokou a strašlivě zajímavou sondou do osudů hlavních postav. Upíří telenovelu vystřídala nekompromisní jatka s malým mozkem, ale obříma koulema.

• 9.5.2015  09:27

Hodně slabá Amatovka. George a Joe tentokrát jedou tak nějak na půl plynu. Nečekal jsem žádnou slávu nebo nedejbože kvalitní filmařinu. Bobrů a zombií je tu hodně málo a to je u filmu, který nic jiného ani nemůže nabídnout, docela problém. Musím zmínit zajímavou a originální hudbu a potenciál, který se tu občas projeví, ale zůstává žalostně nevyužit.

• 22.3.2015  20:52

Stylový úlet za hranice normálnosti do komického světa blonďáků ve zlatejch slipech, vesmírnejch tranďáků a ujetejch muzikálovejch čísel. Doteď nechápu, proč se mi to vlastně líbí. Asi ta hudba, jo ta hudba.

• 22.3.2015  20:43

Příjemná oddychovka. Taková pomalá posmutnělá komedie, která při sledování nikoho do kolen nepošle, ale po dojetí titulků se těžko vyhání z hlavy a člověku je po ní tak nějak dobře. Ta pátá hvězda je za Free Bird.

• 22.3.2015  20:31
    Skrýš (1995)

Myslím, že snad neexistuje vděčnější látky k filmovému zpracování, než Koontzovy romány. V podstatě jednoduché, povětšinou lineárně vyprávěné příběhy, které mají spád a už ve své literární podobě připomínají spíše filmovou povídku. S několika škrty a kompromisy se samozřejmě počítá. To co s geniální Skrýší provedli Walker s Leonardem je však nepopsatelná sviňárna, která absolutně nedává smysl, ať už z produkčního, tak z čistě uměleckého hlediska. Příběh přehrabali jak parta prasat lesní pěšinku, přidali kupičku směšných a absolutně zbytečných počítačových efektů a předhodili divákům křečovitou břečku namíchanou z nudy a nudy.

• 27.2.2015  00:17
    Moon (2009)

Sam Rockwell je pan herec, to se ví, a tahle jeho one man show rozhodně stojí za pozornost. Mrazivé a dojemné zároveň.

• 27.2.2015  00:07
    Sedm a víc (1973)

Jedna z těch nejlepších automobilových honiček, které kdy byly zfilmovány (hip hop, milion střihů, průlety vejfukem a neony tentokrát ne), sympaťák Roy Scheider, psychouš Richard Lynch a sedmdesátky v americkém střihu, co chtít od poctivé kriminálky víc?

• 26.2.2015  23:54

Evropské lokace snímku přidávají na syrovosti. Výpravná stránka se zde smrskla na opuštěnou továrnu a herci jsou v podstatě parta hovad co do sebe buší hlava nehlava. Je to špinavé akční béčko, které si na nic nehraje. Tvůrci si uvědomili svoji výchozí pozici a místo toho, aby se snažili nabudit dojem velkého blockbusteru, proměnili svůj handicap ve výhodu. Natočili surovou akční řežbu, která baví a když se do sebe pustí Jean-Claude s Dolphem, nejedno nostalgické srdce se rozbuší štěstím. To magické, občas sprosté, slovo "Hyams", které je v titulcích dokonce víckrát, mě tentokrát neodradilo a jsem za to rád.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9