Star Trek (2009)

Tento film silne vystupuje z radu ST filmov. Najmä tým, že mu chýba ST duch. Je to tínedžerský sci-fi film, ktorý po jeho pozretí nezanechá v človeku absolutne nič. Zatiaľ je podľa mňa najlepší 8. diel - Prvý kontakt.

Casino Royale (2006)

Výborný film so skvelým novým prestaviteľom 007. Až na spackaný koniec som bol spokojný - pripomenulo mi to Conneryho v Goldfingerovi a Srdečných pozdravoch z Ruska.

Ptačí svět (1998) (seriál)

Nestor prírodopisných filmov David Attenborough a jeho filmový štáb vo vrcholnej forme. Diel "Finding partners" považujem za to najlepšie čo bolo v dokumentaristike natočené.

Muž bez minulosti (2002)

Je to prvý film tohto režiséra, ktorý som videl. Veľmi jednoduché až prostoduché dialógy, čudný strih a kamera, diskutabilné herecké výkony - toto všetko hovorí za maximálne 2 hviezdičky. Lenže ono tak nejako funguje. Film má atmosféru, ktorá ma jednoducho dostala - dávam štyri hviezdičky. Piata je za vynikajúcu hudbu - škoda, že sa nedá kúpiť soundtrack.

Krajní meze (1995) (seriál)

Velkmi dobry serial, ktory ma nadchol najma vybornym spracovanim niektorych znamych SF&H poviedok. Neodporucam pre tych divakov, ktori maju radi happy-endy. U tohto serialu dejovo naozaj nic nie je iste! Treba vsak priznat, ze niektore diely su zle. Niekedy sa pouzije x-krat prevareny scenar. Potom vsak pride diel, po ktorom su minule prehresky odpustene.

Azumi (2003)

Ak tento film berieme ako hranu adapataciu manga komixu, nezalsuzi si nic ine ako absolutne hodnotenie. Nehovorim, ze tento film nema chyby, ale v ramci subzanru hranej mangy nema konkurenciu. A latku kvality nasadil velmi vysoko. Az tak vysoko, ze mam obavu z kvality druheho dielu.

Howlův kráčející hrad (2004)

Film by sal hodnotiť z dvoch hladísk: či ste videli Spirited away alebo nie. Kto nevidel, bude nadseny - nesmierna imaginatívnosť japonských tvorcov zakrýva nedostatky, ktoré sa odkryju až po zhliadnutí Cesty do fantázie. Má to menej ucelený dej - najmä v druhej polovici; myslim, že odobratie 20 minút by filmu prospelo. Takto hodnotím "len" na 90%.