t.mon

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 24.12.2018  23:47
    Shutter (2004)

čtyřku za atmosféru, která je hutnější než při debatách v Poslanecké sněmovně, též za lekačky, kterýma se zde po dlouhé době nešetří, jednoduchej příběh je úderný jako prase. Výrazové emoce sice na nule, ale vše ostatní to vyzdvihuje, nemám problém.

• 3.8.2017  00:47
    V domě (2016)

Hahah, klasický případ nedostatku zkušeností režiséra s tvorbou vážných hororů (Lesbian Vampire Killers nepovažuji za horor). Přitom v první půlce se atmosféra dala krájet a já byl navýsost spokojen, během druhé půlky ale začne předvídatelnost brát za své (spousta lidí tu odkazuje na The Boy a tento se nevyvíjí nikterak nepodobně), ale závěrečná honička je natočená dobře, dynamicky a s přehledem (připomnělo mi to polozapomenutý a poněkud průměrný Fertile Ground), na Erin Moriarty se hezky kouká a role uječené teenky se zhostila parádně. Konec neponechám bez zmínky, opět špatný, nedotažený, plně otevřený, což se například s endingem Flanaganova Hush nedá porovnat, SPOILER smrt Hannah byla asi tak stupidní řešení jako si při nedostatku sexu narvat do análu dřevěný kolík. NOT. Dojem zanechalo, doporučit můžu, ale z podobného šálku si určitě radši pusťe zmiňované The Boy a Hush.

• 26.7.2017  23:19
    Havenhurst (2016)

Ale jo, tak celkem spokojenost, snímek rozhodně na vyšší úrovni než například loňský Lost After Dark, bohužel jen toho gore, který už tak nějak k slasheru patří, bylo hodně málo, navíc favoritku Danču nám kuchli už v úvodu, takže tahouna film moc neměl, snad jen malá Belle Shouse, která má určitě potenciál v nějakém vícerozpočtovém hororu určitě zazářit (vidina nových Pátků...), konec taky za moc nestál, nedal žádnou možnost k pokračování, ale plottwist ušel.

• 24.7.2017  00:28
    Skryté zlo (2017)

Jedna hvězda za slušnou atmošku v první půlce, druhá za Trinity, jinak slabší průměr, netřeba více slov.

• 11.3.2017  01:14

Peyton List! Zřejmě nejkrásnější současná herečka.

• 24.2.2017  23:59

Krásně průměrný auťácký mainstreamový horůrek. Majky se snaží zprostředkovat něco originálního pomocí parádní retro atmošky, alenedostatek atmosféry to ubíjí. Což o to, ona tu je, ale prostor projevit se opravdu nemá, budovat umí Micky parádně, ale nikde nebyl dojem, kde bych musel odvracet oči. Ale koukatelné to bylo, lepší než jednička určitě taky a nad Mickeym určo ještě lámat hůl nebudu, ale už by to chtělo něco pořádnýho. PS: parádní potitulkový plottwist.

• 18.2.2017  00:07

Divím se, že něco takového dokázal natočit někdo jako Gabriadze (ojedinělý případ tzv. Pelinismu - znalci vědí:)). Je zde evidentní inspirace například od The Den, ale třeba i u dokonalého Cyberbully s Maisie Williams. Co k hereckým výkonům - snaha se cení, a tady, kde se pomalu nikdo ani nezvedne ne židle, to platí dvojnásob. Postavy nejsou idioti (až na Adama, ale jak to s ním dopadlo...) a sympatické herečky. Lekačky jsou očividné, ale celkem fungují, ale celej film stojí na geniálním budování atmosféry, která sice ze začátku připomíná spíše porno, ale od cca od 45 minuty vám od duše rozhodně dobře nebude. Každýmu to určitě sedne jinak, ale za mě palec nahoru.

• 24.12.2016  16:54

Za epizodu plný počet, parádní zvraty a nezapomenutelný JDM. Za celou sérii průbežné asi 3* - necítím žádný progres.

• 12.11.2016  23:33

Ellis si svůj styů vytvořil hned v tomto filmu, o tom žádná (i když je ten Anthropoid z ruky, tak je jeho styl tomuto počinu tak podobný, až sem se musel smát). Je škoda, že film nechal spousta nezodpovězeno, protože to bylo opravdu zmatené, a často jsem se v tom ztrácel. Přitom nešlo vůbec o špatný film - atmosféra byla skvělá (Stefanův dům) a Lena Headey jakožto favoritka díky Game of Thrones zase zářila. A celá "silence" metoda filmu vůbec neublížila, jen je opravdu škoda toho zmateného a uspěchaného konce.

• 26.7.2016  10:50

Heroes od Bowieho, naprosto fantastická Winona Ryder a skvělé vygradování mě konečně kompletně vtáhly do děje - tohle má šanci přebít House of Cards jako nic.

• 22.7.2016  21:12

Dokonalé (5. hvězdu přidávám za plakát a titulky na rok 1942).

• 19.6.2016  00:16
    The Boy (2016)

Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. Čekal sem průměr, možná aj trochu víc, páč tam hraje moje favoritka z Walking Dead, Lauren Cohan. No dostal sem sice ze začátku pomalou, ale atmosferickou a perfektně natočenou paranormalku, která se místy stává spíše thrillerem, která vyvrcholuje perfektní závěrečnou čtvrthodinkou, kde se z duchařiny stává klasický 80ková naháněčka/slasher a intenzivní to bylo více než třeba takový The Forest, kerý hrál hlavně na lekačky. Ty zde sice najdeme, ale jen slabý počet, atmosféra se zde buduje ve stylu Kruhu hezky postupně. A Lauren Cohan je opět skvělá. Za mě férových 75 %.

• 23.5.2016  22:27

Tak zatím rozhodně nejlepší díl série - takové mrazení v zádech při závěru epizody sem už hodně dlouho neměl.

• 8.5.2016  00:03
    Sinister 2 (2015)

Očekávaně horší než jednička, a to především díky absenci skvělého Hawka, ale budiž. Na to, že Foy je nezkušenej mlaďoch, si s tím poradil vcelku dobře. Atmosféra tam je. Kdesi. Ale vyskytne se. Lekačky taky. Hlavně v první polovině. Malé ufňukané dvojčata se taky daly přestát, kompenzovaly je pěkné masky duchů. Je vidět, že Sinister šel, stejně jako třeba REC, ve druhém díle víc do akce, odpoutal se od komornosti a postupného budování atmosféry, ale bohužel to funguje tak nějak napůl.

• 10.1.2016  00:29
    Divočina (2014)

A protože jsem se minimálně čtyřikrát přistihl, jak na film užasle zírám s otevřenou pusou, tak i tu pátou hvězdičku přidávám tomuto úžasnému filmu s ještě úžasnější hlavní herečkou. Za mě jeden velkej kandidát do Top 10 2015.

• 29.12.2015  00:07

Na tohleto sem se těšil sakra hodně, o to větší je to zklamání, zvlášť od Peňy a Neveldnia, dvou talentů. Překvapilo mě, že se nakonec nejednalo o found footage, ale vlastně jakýsi nový styl, který mi vyloženě sednul. Což je ovšem zakopáno, podobně jako u loňského Devil Inside, totálně nezáživným příběhem, který sice vyvrcholí dost slušnou vymítačkou (klasickému Exorcistovi by klidně konkurovat mohla), ale není moc dobře ukončena, což sice dává naději na jakési pokračování, ale nevím, zdali bych ho chtěl vidět :( Nesmím opomenout také skvělý herecký výkon Olivie Taylor-Dudley, která je jednak neskutečně krásná, a navíc herecky zastiňovala i třeba takového Peňu, jednoho z nejlepších "béčkařů", jen škoda, že oba ztrácí čas na takovýhle krávovinách, na druhou stranu to ale aspoň zachraňují. Neslaných Nemastných 55% a zklamání.

• 19.12.2015  12:43

Cože? Speciálka má ještě 35 minut k dobru? Si děláte prdel ne?:D

• 18.12.2015  21:24
    Láva (2015)

Nejdojemnější písnička za posledních x let...hejtujte si mě jak chcete, já u toho uronil nejednu slzu.

• 27.11.2015  23:40

A já se vás všech ptám: Kurva co na tom kritizujete????? Ano, je to popkornovka, ano, příběh se nerovná žádnému Hobitovi, ale kurva je to Terminátor, tohle se přece musí prožívat, a ne kritizovat! Jo a Emilii Clarke přesouvám do TOp 10ky, nejen za její krásné rysy, ale i za její skvělý "khaleesi" herecký um.

• 22.11.2015  00:26

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50%

• 16.11.2015  23:26
    Pod zemí (2014)

Tak tohle mi neskutečně sedlo. Mnou dlouho opomíjený a bůhvíproč i předsudkářsky podceňovaný skvost, zde opět patřící do kategorie nesmyslně podhodnocených filmů (už vážně uvažuju nad tím založit na profilu seznam nejpodceňovanějších filmů/hororů na naší databázi:D). Kurva co je na nějakých chybkách v příběhu, jak už říkal Mr.Ricci, když vám zde v hororovém měřítku funguje vše jak má, atmosféra nejlepší v hororu od Insidious 2, lekačky funkční (žádný "hele, tamhle je roh, tamhle na mě bafne Lucifer" - tady fakt netušíte, kdy si na vás Dowdle něco připravil), herecký výkony na FF až nadočekávané (když porovnám například s letošním Area 51), do toho dost hezká Perdita Weeks = luxus. Za mě nejlepší horor roku 2014, zbytečně podhodnocen. Za atrmosféru klidně Oskar, uvidíme, jestli ho překoná 16kový The Forest či Conjuring 2.

• 6.11.2015  19:09
    Why, Charlie Brown, Why? (TV film) (1990)

Možno shlédnout na youtube - angličtina lehká, postavy mluví srozumitelně. Celkem pěkný americký "večerníček" s mým oblíbencem, komiksovým Snoopym, který bohužel dostává pramálo prostoru, a zbytek jsou možná trošku dojemné, ale jinak nudné řeči o tom, jak Linusova přítelkyně dostane leukémii, proto se většina filmu odehrává v nemocnici. Pro děti určitě skvělé.

• 23.10.2015  22:05

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D

• 16.10.2015  23:02

Nádherný film o počátcích brutální nemoci AIDS, skvěle podaný na plátně + podle skutečných událostí. Výkony McConaugheyho a Leta jedním slovem - WOW. Škoda jen pomalé první poloviny.

• 10.10.2015  20:58

A za co že si tenhle filmový výsměch těch 5 hvězd zaslouží? Nevíte? Tak Tutti kurva frutti!! 95%

• 10.10.2015  00:18
    Rec 2 (2009)

Film jako tenhle si koment zaslouýí. A to ne nějakej krátkej. REC je značka. Dobrá značka. Balaguero s Plazou si na jedničce vytvořili jméno, posunuli žánr found-footage zas o pár kroků dál a zrodila se španělská legenda. Jestli byl tehdy nějaký dobrý zombie ff horor, tak právě ten. Zato dvojka je vpravdě naprosto odlišná. Styl filmu je jiný. Spád filmu je rychlý, ne pomalý. Je zde i viditelný příklad braný z Paranormal Activity, a to postupné střídání kamer, což filmu dává dobrý spád. JE taky vidět, že si páni režiséř dali záležet taky na scénáři, který je mnohem detailněji propracovaný než v prvním díle. Propracovanější, ale bohužel strašně pitomý. A zde začínají zápory. První díl rozeběhnul mega storku o lidech infikovaných VIRUSEM, ve dvojce se najednou z infikovaných stanou posedlí, což mě fakt brutálně nasralo a příběh tím docela pohřbilo. Zachraňuje to postava kněze, ten chlap se fakt snaží ze sebe vydat všechno. Škoda taky nevyužitého prostoru slečny Velasco, sexy aktérka prvního dílu je sice pořád sexy, ale prakticky pointless a využita až v závěrečné superpatnáctiminutovce, kdy atmosféra graduje, nervy v kýblu a skvělé zakončení jinak slabé storky Velasco zachraňuje a naznačuje, že v trojce se evidentně podíváme za hranice "house of terror". Budu se těšit :-)

• 4.10.2015  22:17
    Marťan (2015)

Ridley i Damon toho Oscara chtějí, o tom žádná. A musím říct, že tímhletím by ho u mě měli zajištěnýho na 100 procent. Vtipný a okouzlující Damon si svoji skoro one man show vypracovává opravdu dokonale, sotva mu letos ještě někdo bude konkurovat. Fórky ho skvěle doplňují, posádka Hermese taktéž. Do toho krásně vytvořené prostředí nehostinného Marsu podryté skvělou kamerou. Nelituju toho, že sem za film ty peníze vyplázl, pro mě je to zážitek roku. 100%

• 28.9.2015  12:09
    Gutterballs (2008)

Prej sportovní...

• 28.9.2015  10:56

Slabší. A to výrazně. Alan Taylor po vzoru svých aktů v Římě a Game of Thrones přínáší temnější, důkladnější příběh než Branagh v jedničce. Jinak mě moc nenapadá, co zde psát, snad jen kritiku na Chrise Hemswortha, který se herecky narozdíl například od Avengers nijak nepředvedl či naopak pochválit humor vtěsnaný pomocí Lokiho (cameo Kapitána Ameriky je k nezaplacení). Taylor filmu spíše uškodil než přinesl inovace, proto bych příště uvítal jiného režiséra.

• 27.9.2015  00:17

Nejde to jinak. Cajdák všech cajdáků, ale tak neskutečně krásný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8