t.mon

• 13.8.2011  20:34
    Fontána (2006)

Darrene, válíš! 95%.

• 22.2.2014  13:23

První doslova hodina filmu byly kecy, kecy, kecy. Lekačky - nic. Napětí - nic. Akorát dokumentární kecy. Od tohohle jsem si bůhvíproč něco myslel, ale dostal jsem prázdný, podprůměrný výplach, kde se sice nějaké ty vraždy objeví, ale mimo záběr. Napětí kdežtak maličké, ale taky za nic nestojí. Na druhou stranu, po found footage stránce celkem dobře odvedená práce (existují mnohem horší). A "Al" z Kroku za Krokem nepředvedla vůbec nic. 40%.

• 28.9.2011  18:30
    Futurama (TV seriál) (1999)

Nejoblíbenější postava: Bender. Nejlepší série: 2. Nejlepší 3. epizody: 1. Hell Is Other Robots(S01E09), 2. Xmas Story(S02E08), 3. A Clone of My Own(S02E15)

• 4.2.2011  15:47
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Docela slabé. Očekával jsem víc.

• 15.7.2011  09:49
    Garfieldova show (TV seriál) (2008)

Můj milovaný kocour Garfield konečně v dobrém 3D (špatný příklad Garfield´s Pet Force) a vyplatilo se to(některé díly jsou sice slabší, ale co z toho). 95%.

• 27.2.2011  12:55

Tolik jsem nečekal. Tenhle film má jen jednu chybu: Strašně se opičí po Toy Story: Příběh hraček.

• 8.2.2011  15:31
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

"Tohle bylo horší, než když jsem dirigoval sbor písečných lidí".100% Nejoblíbenější série: 3. Nejoblíbenější 3 epizody: 1. I Take Thee Quagmire(S04E21) 2. Boys Do Cry(S05E15) 3. Ready, Willing, and Disabled(S03E15)

• 27.1.2011  14:57

Stejně dobré jako Blue Harvest. Všechny díly jsou podle mě nejlepší parodie na Star Wars, jaký existujou.

• 4.9.2011  09:09

Kéž by to byl celovečerák.

• 28.9.2015  12:09
    Gutterballs (2008)

Prej sportovní...

• 30.11.2014  21:55
    Halloween (2007)

Geniální. Nikdy sem si ani na okamžik nepředstavoval, že remake Roba Zombieho kvalitou skoro překoná Carpenterův klenot. Nikdy bych netušil, že Michael Myers může být ještě větší a takovej hajzl. Nikdy bych netušil že Scout Taylor-Compton zahraje Laurie snad líp než Jamie Lee Curtis. Tenhle film šlape již od první minuty a nezastaví se do poslední vteřiny, obzvláště závěr je jeden z nejnapínavějších ze všech co sem kdy viděl snad jen po Texas Chainsaw Massacre a The Conjuring. Za mě ne míň než 100% a je velká nespravedlnost že se zde film tak odsuzuje jen proto že Zombáč má vlastní styl jenž ujíždí od původního námětu.

• 11.8.2012  14:57
    Halloween (1978)

No comment!

• 20.7.2011  08:44

I já jsem se velmi těšil na epické finále a mé představy to splnilo. V první části mi vadilo, že se tam málo kouzlilo, tohle je toho pravý opak. Při závěrečné bitvě s Voldemortem jsem byl zaražen do kinového křesla a ani nedýchal(i když mám všechny knížky asi 5krát přečtené) A když byl sequel "O 19 let později", najednou mi došlo, že Harry už nikdy dál nebude(bohužel kapesník jsem neměl). Celkové pořadí Harry Potterů HP2, HP4, HP1, HP7-2, HP7-1, HP6, HP3, HP5

• 16.2.2011  20:04

Legenda mezi Harry Potterami. Je to určitě nejlepší zfilmovaný díl. Zatímco v prvním díle sledujeme teprve rozjezd, zde už to běží na plné pecky. Aragog i Bazilišek výtečně udělaní, scéna s autem a vrbou Mlátičkou úžasná, Radcliffe i Grint hrají role výborně. Když tady někdo dává odpad, můžu to pochopit. Některé scény nejsou zrovna ideální. Ale já tomu nikdy odpad NEDÁM!

• 26.7.2017  23:19
    Havenhurst (2016)

Ale jo, tak celkem spokojenost, snímek rozhodně na vyšší úrovni než například loňský Lost After Dark, bohužel jen toho gore, který už tak nějak k slasheru patří, bylo hodně málo, navíc favoritku Danču nám kuchli už v úvodu, takže tahouna film moc neměl, snad jen malá Belle Shouse, která má určitě potenciál v nějakém vícerozpočtovém hororu určitě zazářit (vidina nových Pátků...), konec taky za moc nestál, nedal žádnou možnost k pokračování, ale plottwist ušel.

• 21.9.2012  12:48

BOMBA! Pekelná jízda jak má být. O chlup lepší než první díl, Pinhead má zde konečně prostor ďáblovat, Kirsty ztratila ze své uvřískanosti a malá Tiffany je skvělá. Finální cenobit je super.

• 5.4.2012  12:08

Sakra, jak moc jsem se na to těšil, tak velké zklamání. 3D je zbytečné,ale 2D by bylo také k ničemu, protože na plátnu nebylo vidět nic (Minotaurus, Chiméry). Vidět byli obři (ale nebyli nic moc), ale nejlepší byl, i když nic nepředvedl, Kronos, s ním si Liebesman poradil vskutku dobře.

• 26.2.2012  17:48

Ale jo, docela zajímavý. Přidáno k DVD Hotel pro psy jako bonus.

• 22.8.2011  16:39
    Hop nebo trop (TV seriál) (2004)

Na lyžích-neviděl jsem, Na vodě-5*, Na koních-3*, Memoriál-4*, Pelech-neviděl jsem, Ženy do větru-neviděl jsem, Tři vdovy-4*

• 27.1.2011  14:39

Začínám obdivovat Alexandra Aju. Už jsem měl tu čest vidět Zrcadla a bylo to super a tohle bylo taky super. Takže se pustím do jeho dalších filmů.

• 26.2.2012  18:39

Dobrý, jenom mi vadil strašně předvídatelnej konec (SPOILER! Myslím, když si je ten chlap ze sociálky k sobě vezme a jsou to jeho děti).

• 5.9.2015  18:32
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Spoustu lidí jsem (nejen) na tomhle webu viděl psát, ať už konečně přijde nějakej ten převratnej seriál, který od dob Přátel a seriálového Římu cšem chyběl. V roce 2011 byli diváci vyslyšeni. A samozřejmě kým jiným než famózní stanicí HBO, která se pustilo do produkce nového seriálu, aby zaplnila roční mezeru ve svém chabém vysílání. Do vydání první série českými čtenáři nedotčená Píseň ledu a ohně, nikdo nečekal vůbec nic. A proto jsem nejen já byl "trošičku" překvapen, když nám HBO přineslo jeden z NEJLEPŠÍCH SERIÁLŮ VŠECH DOB! Toto je naprostá bomba, přesně jak současný mainstream říká. Co k první sérii (odteď začínají spoilery): Rozjezd je pomalý, první 3 díly se musí pozorně sledovat, aby vám neunikl ani jediný moment, jinak si ji pořádně neužijete. Seznámení se Starkovou rodinou se odehrává v poklidném tempu, které první epizodou končí destrukcí Brana Starka. Od té chvíle se příběh nezastaví, bordel je zde zásadně jen v postavách, kterých je nepočítaně, nerozeznáte Sansu od Aryy Stark, Varyse od Malíčka či Roberta Baratheona od Neda Starka. Postavy Tyriona Lannistera a Cersei Lannister jsou zde dosti nevyužité a jejich příběhy začínají až od série druhé. Naopak linie kočičky Daenerys Targaryen bombarduje diváky celou sérii nejen svoji krásnou nahotou, ale postupným získáváním autority a respektem k Drogovi, jehož příběh však končí smutně. Stejně jako příběh Neda, jemuž prokletý Ilyn Payne setne hlavu vinou jak mojí, tak vaší nejnenáviděnější postavy celé GoT, Joffreyho Baratheona. Vyvrcholení série v podobě Jonova výjezdu a zrodu draků excelentní. Zrodila se GoT. První série - 85%

• 23.5.2016  22:27

Tak zatím rozhodně nejlepší díl série - takové mrazení v zádech při závěru epizody sem už hodně dlouho neměl.

• 30.8.2012  11:57
    Hunger Games (2012)

Nádherná novela (má srdcová a jedna z mých nejoblíbenějších knížek) si zasloužila obstojný, věrně kopírující film. Od první minuty nadupaná a svižná podívaná s několika opravdu drsnými momenty ( a žádným úsměvným (bravo Gary Ross), atmosféra krajiny je nádherná. Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson excelují, úžasný výkon, tleskám. Ještě můžu pochválit hudbu, která opravdu mrazí v zádech a atmosféru ještě víc zvýrazní. Mé hodnocení je s nadhledem, díky předloze. Tip: Určitě si před zhlédnutím přečtěte knížku.

• 30.11.2014  21:47

Nejkrásnější a nejdojemnější film tohoto roku. Herecké výkony obou hlavních představitelů to ještě podtrhují. Skvělé

• 13.8.2011  17:54

Uživatel J*A*S*M to za mě podrobně vypsal, ale já ještě něco připíšu. Pet Sematary je výborný atmosferistický béčkový horor s vynikající knižní předlohou. Jen tak dál, tvůrci Kingových filmových předělávek. 100%.

• 27.9.2015  00:17

Nejde to jinak. Cajdák všech cajdáků, ale tak neskutečně krásný.

• 12.8.2012  20:05
    Insidious (2010)

Je teplé letní odpoledne, já na dovolené, odpočívám po dobrém obědě s notebookem na břiše a Insidious v něm. Včera jsem viděl John Carter a Batman: Gothamský rytíř a chtěl jsem si spravit náladu. A co se mi dostane? Nevíte? Přeci nejlepší, nejděsivější a nejoriginálnější (pardon, ještě je tu Poltergeist) horor světa (spolu s Final Destination a Scream). Klepal jsem se od první minuty, Staré paní se svíčkou se budu bát zřejmě nadosmrti.Narozdíl od Innkeepers nic není předvídatelné, jak říká J*A*S*M, vyděsíte se nečekaně (v Innkeepers předvídatelné). Žádná krev (až na otisk), žádný sex, žádné klišé, hlavní děcko překvapivě není otravné (zato mimino dost). A teď k strachu: Ju-on, Final Destinstion, The Innkeepers, Scream, první Evil Dead a Dětská hra. Nic se tomu nevyrovná. Stará paní se svíčkou, dvě sestry, čert a já nevím co ještě. Toho všechno se bojím doteď a Wan je master master master. Vytknutelná jediné dvě malé věci. Zaprvé: střih, ten je šílenej a zběsilej jak prase a nehodí se sem vůbec (zlatej Scream, žejo?). Zadruhé: konec. Netřeba rozepisovat, přečtěte si komentář uživatele Slasher a jiných. SPOILER!!!!!!! Aspoň, že to nemělo happyend, za to Wanovi gratuluji. Ale to už moc kritiky a málo pozitiva, takže 5 hvězdiček všemi deseti a hned to šoupnu do topky. PS: jak udělají pokračování, s jakým tématem, nemám vůbec zdání.

• 3.1.2014  14:40
    Insidious 2 (2013)

Tak bychom tu měli pokračování jednoho z nejlepších hororů světa...a dopadlo skvěle! Nemá sice tak hustou atmosféru a tak ostré lekačky jako předchozí díl, zato ale film přesně navazuje na jedničku, strašáci jsou noví a originální (no ano, myslím tu "paní" :D). Akorát je film trošku zmatený, častý přesun od jednoho člověka k druhému moc nesedí, ale zato tu máme krásné vybarvení Joshové minulosti (scény v nemocnici jsou atmosferické a geniální) a dokonce i dobře vsunutý humor (ano, dvojice "pozůstalých" po Elise). Zkrátka druhé Insidious splnilo má očekávání a řádí mezi nejlepší horory letošního roku. P.S: tak jak jsem psal u jedničky, že absolutně netuším, co bude ve dvojce, stejně tak netuším, co bude ve trojce. Jamesi, překvap nás!

• 22.11.2015  00:26

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50%