t.mon

t.mon

Timon Láska

okres Brno

• 12.2.2011  10:05

Sice ne tak dobré jako knihy s Mikulášem, ale bavil jsem se stejně dobře jako když čtu jakoukoliv z knížek.

• 28.12.2013  12:18
    Miley Cyrus: Wrecking Ball (hudební videoklip) (2013)

Nevím jestli se tu hodnotí videoklip nebo hudba, každopádně obojí za 4, jednak klip je pěkný i vizuálně a střihově. Miley je sice potřeštěná a nezpívá bůhvíjak nádherně, Wrecking Ball se jí ale povedl.

• 19.8.2015  19:45

Rozhodně jeden z nejvtipnějších filmů posledních let. Jennifer Aniston opět exceluje, skvěle sekunduje báječnému a v tomto případě i vtipnému Sudeikisovi, Emma Roberts stále krásná i jako feťačka a skvělý fóry to ještě podthujou - zkrátka skvělej film.

• 25.12.2011  19:49

Tak pro mě asi nejlepší MI.

• 23.8.2015  11:33

Pro mě asi nejlepší díl MI, Cruise s Peggem stejně jako v Ghost Protocolu excelují, vtipná atmosféra přináší filmu krásně odlehčený spád (narozdíl například od jinak ne moc neppodobnému Skyfallu), s příběhem tentokrát není žádný problém, atmosféra na konci by se dala jen kráet. Za mě 5.

• 24.9.2011  09:13
    Motel smrti (2007)

Bravissimo! Už dlouho jsem se u béčka takhle nebál. ZDE ZAČÍNAJÍ SPOILERY! Rozhádaný pár směřující na rozvod sjede z dálnice a dále jede po vedlejší silnici, kde omylem porazí mývala(žena si pořád myslí, že to byla veverka), a díky tomu se jim porouchá auto a jsou donuceni přespat v motelu. Tam jim někdo pořád tluče na dveře a víc prozrazovat nebudu KONEC SPOILERŮ!. Antal se vytáhl, opět krásná Kate, mráz po zádech nahánějící hudba, prostě všechno, co má dobrý horor mít. 95%.

• 19.12.2015  12:43

Cože? Speciálka má ještě 35 minut k dobru? Si děláte prdel ne?:D

• 29.10.2011  16:02

Já chci oba Méďi domů! 100%.

• 9.9.2011  12:32

Nezvratný osud je dobrá série(sám asi lepší neznám), jenže po 3tím trapasu jsem od tohohle moc nečekal. A opět jsem se mýlil. Nezvratný osud ani tentokrát nezklamal, co se vražd týče, postavy sice nic moc nedělaj(až na Bobbyho Campoa, kterej mě překvapil). Do automyčky už nevlezu a na bazén si dám pozor. původně jsem chtěl dát 3*, ale i když mě jako pprofesionálního fandu této série, který to čekal, zaskočil konec, takže jsem o jednu zvýšil. Pořadí Nezvratných osudů podle mé oblíbenosti: FD1(5* a můj 1 nejoblíbenější film), FD2(4*), FD4(4*), FD3(2 a půl*).

• 8.12.2011  16:04

Tak, asi si dovolím říct, že je to jeden z nejlepších hororů 60. let a jeden z nejlepších černobílých hororů. Dávám 4, ale vlastně nevím, proč nedávám pět, je to fakt nářez, tohle se nepotkává každý den. Ty zombie mě fakt dostaly a vyděsily, byly fakt chytrý(to už dneska nikoho nenapadne, aby zombie rozbila okno kamenem). Ty 4 si to fakt zaslouží. Jenom škoda, že Barbara nepřežila, přál bych jí to. 85%.

• 19.3.2011  21:23

Ne ne ne. Já mám Aju strašně rád( dokonce ho mám v topce oblíbených režisérů), Ale tohle je jeho zaručeně nejhorší film. Psychopatický vrah se vloupá do domu, všechny povraždí, jednu holku unese, druhá se ji snaží zachránit.Vod tohohle okamžiku se to začíná velmi pomalu rozjíždět. Jenže pak je tu ten konec. Skoro vůbec jsem nechápal, o co tam běží . Teprve v titulkách jsem to pochopil. Jdu si pustit Hory mají oči, to mě uklidní.

• 7.7.2012  19:52
    Noci hrůzy (1981)

Když jsem v první pětiminutovce viděl ty zombíky, doufal jsem, že to bude aspoň zábava, ale ne. Takže dámy a pánové, TOHLE JE NEJHORŠÍ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL!!! A to jsem se na ten film tak těšil. Prostředí - docela ještě dobré, ale to je jediný plus. Herci - příšerní, ta bloncka je ještě navíc tak uvřískaná, že bych ji odrovnal hned tou puškou, kamera - roztřepená, takže jsem z toho ani nic neměl,. Ovšem ze všeho nejhorší jsou masky, ty jsou tak hrozný, že lepší dělaj aji v Asylumu. A pan Bianchi to asi nemá v hlavě v pořádku, protože za tohle by se styděl nejen Edward D. Wood Jr., ale i já. Tohle DVD jsem i s obalem hodil rovnou do koše. 0% a o tomhle paskvilu už nechci nikdy slyšet!

• 15.1.2012  12:59

Tak tu máme zase jeho jméno-našeho krále-Wese Cravena. Už nám stvořil The Last House on the Left a The Hills Have Eyes a ještě nán stvoří Scream, toto je ovšem společně se Scream tvoří Cravenovo numero uno, BEST FOREVER a nejlepší osmdesátka. Freddy mě děsí dokonce i dnes, Robert Englund se svými břitvami ruluje a tvoří jednoho z mých nejoblíbenějších filmových zabijáků. Plus (ne)krásná Heather Langenkamp to zahrála skvěle (ta scéna ve vaně mě opravdu dostala).

• 10.8.2015  17:19
    Oblast 51 (2015)

Tak toto sem opravdu nečekal :D Jako je mi jasný, že Peli asi po tom úžasným a famózním "nastartování" vlny found footage hororů (ve skutečnosti to byl výborný REC, ale to si nikdo nechce přiznat) chtěl natočit film o něčem zajímavým, ale natočit 30 minut tmy, popř. blábolů, 5 minut porna, 30 minut další tmy a 15 minut "akce", to už je velká odvaha. Za ty prachy, co dostal z PA, si dokonce ani ty kvalitní herce sehnat nedokázal, natož někoho, kdo aspoň hrát umí. Samotnej ejlien je pak okopírovanej ítý na druhou, akorát ještě pro lepší případ je buď ve tmě či neviditelnej. Není co dodat, Oren si vysloužil krásnej odpádek a může se s mojí pozorností rozloučit. P.S: Víte kdo je Susan Lanier-Bramlettová? Skvělý comeback! (Edit k 10.10: Tak vidím že tato sláva se chystá na HBO - tomu ovšem říkám dobrá volba)

• 18.2.2017  00:07

Divím se, že něco takového dokázal natočit někdo jako Gabriadze (ojedinělý případ tzv. Pelinismu - znalci vědí:)). Je zde evidentní inspirace například od The Den, ale třeba i u dokonalého Cyberbully s Maisie Williams. Co k hereckým výkonům - snaha se cení, a tady, kde se pomalu nikdo ani nezvedne ne židle, to platí dvojnásob. Postavy nejsou idioti (až na Adama, ale jak to s ním dopadlo...) a sympatické herečky. Lekačky jsou očividné, ale celkem fungují, ale celej film stojí na geniálním budování atmosféry, která sice ze začátku připomíná spíše porno, ale od cca od 45 minuty vám od duše rozhodně dobře nebude. Každýmu to určitě sedne jinak, ale za mě palec nahoru.

• 24.3.2020  22:30
    Okja (2017)

Dokonalá parazitovská poslední půlhodina mě naprosto odzbrojila, přidejte si naprosto famózní Swinton a Gyllenhaala a výpravu první části filmu a vypadne vám naprosto neprávem opomíjená netflixovská paráda, která snad časem (nejlíp teď po úspěchu již zmíněného Parazita) dostane trochu zasloužené pozornosti.

• 20.2.2014  11:46
    Orphan (2009)

Jedním slovem skvělé. Perfektní thriller/horor s roztomilou, chytrou a hodnou holčičkou Esther (vše do uvozovek), ze které se stane taková svině, že byste jí vypíchli oči hned. Serra si hodně průměrným House of Wax zkasil pověst, ale tímto si ji (minimálně u mě) napravil. Jeden z nejlepších filmů roku 2009.

• 24.2.2017  23:59

Krásně průměrný auťácký mainstreamový horůrek. Majky se snaží zprostředkovat něco originálního pomocí parádní retro atmošky, alenedostatek atmosféry to ubíjí. Což o to, ona tu je, ale prostor projevit se opravdu nemá, budovat umí Micky parádně, ale nikde nebyl dojem, kde bych musel odvracet oči. Ale koukatelné to bylo, lepší než jednička určitě taky a nad Mickeym určo ještě lámat hůl nebudu, ale už by to chtělo něco pořádnýho. PS: parádní potitulkový plottwist.

• 14.8.2015  00:58
    Pach krve 3 (2009)

Guys, that's not the right way! Z původního mírně explo trháku přes mega brutální, zábavný slasher v podobě dvojky se série Wrong Turn dostala na milník v podání nového režiséra, jímž se stal pro WT osudný Declan. Řek sem si že si sérii podám chronologicky a tak je zatím tento díl na celé čáře nejhorší. Začátek sliboval slušný slasher (prostřelená koza), zbytek se však topí ve sice slušném gore, ale nedotaženém příběhu s nechutně degradovaným malým "antihrdinou", který se jakoby leveluje až na konci se z něho stane Flash, protože jak říká každý fyzikální zákon: Uběhneš 20 kilometrů rychleji než auto s SPOILER kůlem vytaženým z břicha :D Jinak se těším na shlédnutí prý skvělé 4ky a Declanovy naděje zatím nepohasly. 60%

• 30.10.2011  09:15

Základ Paranormálních jevů. Co dodat? Je to levné. A hooodně strašidelné.

• 1.10.2013  20:18

Tento díl jsem si nechával na konec s tím, že nejhorší věc v podobě čtyřky nemohla být. Chyba. Tady jsem hoooodně na vážkách mezi druhou a třetí hvězdicí. Film je hodně roztahaný a z polovičky se v něm nestane absolutně nic. postavy mezi sebou tlachají a nic se neděje. Od půlky se začne něco dít, ale je to hodně na pytel, protože pan Williams udělal chybu v tom, že před každým strašením udělal (prdící) zvuky, takže nic nepřekvapí. Co je dobré, je kvalita herců, to se polepšili, a ta jedna jediná opravdová lekačka skoro ani nestála za to. Katiina předchozí role byla výborná, zde byla hodně zazděná a "hororově" se teda neukázala ani jednou. Dávám 2, protože jak ten koment píšu, negativů je opravdu víc než pozitiv. Promrhané peníze. 45%. P.S: Neudělejte tu chybu jako já a před tímhle si rohodně nepouštějte díl čtvrtý, na začátku obrovskej spoiler v podobě konce dvojky. Nejlepší pořadí je rozhodně tohle: Buď chronologicky, nebo: PA, PA3, PA2, PA4.

• 8.9.2013  13:55

Tak ze začátku to nadějně nevypadalo. Prakticky skoro "cameo" Katie Featherston bylo blbé a lekačky na záčatku byly dost předvídatelné. Ale čert to vem, od 10. minuty se rozjíždí pomalá, ale extrémní a děsivá jízda, která ani na chvíli nepoleví. Sice tu byly SPOILER! scény z traileru, na které jsem se dost těšil, a jejich absence mě nepotěšila, ale co se dá dělat. KONEC SPOILERU. To, na co Peli neměl prachy (soráč Flipnic za copyright Texasu Počátku), zde Joost a Schulman vyždímali na plný koule a lekaček je tu fakt dost (a zaručuju, leknete se sebemenčího zvuku nebo pohybu). Tak za mě 85% a těším se na 4ku, i když nemá moc dobré ohlasy. Krátký komentár? Zbytek J*A*S*M.

• 15.9.2013  19:37

Tak teda nevím... Já si sérii dávám úplně zpřeházeně (PA, PA3, PA4, dvojka v budoucnu-blízkém) a asi mi to moc neprospívá... nicméně tady bylo jasné už od prvních hodnocení, zajímavostí i trailerů, že je nač se těšit a že stačí shlédnout jenom jedničku abych to pochopil. Stalo se. A upřímně řečeno, tak velký zklamání to není. Je tady sice snad nejhezčí holka, kterou jsem kdy ve filmu viděl, ale toť vše. Lekačka jednou za 10 minut! Závěr dlouhý 60 sekund! Kinect (hlavní tahák filmu) prakticky nevyužit! No prostě hrůza. Ale! Tvůrci se už konečně zmohli na lepší kvalitu kamer (což je sice trochu k lepšímu, ale už to ubírá stylu a původnímu nádechu Found Footage. Jo a SPOILER VELKEJ! Katie se v závěru konečně poprvé za celou sérii pořádně vyfikla (zubičky, košilka a průraz dvěří cool, závěrečnej attack taky) KONEC SPOILERU. Moje hodnocení kolísá mezi dvěmi a třemi hvězdami, zatím známka vyšší, protože i přes tyhle špatnosti tu jsou aspoň 2 nebo 3 pořádné lekačky. 50%. PSko pro uživatele MMR: Zapomněls na Spongeboba v 58. minutě.

• 23.10.2015  22:05

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D

• 18.6.2011  13:26
    Pavučina hrůzy (TV film) (2007)

Jéžišmarjá, to jsem se zase jednou nechal napálit filmem v pozdní hodině na Prima COOL. Skupinka tupých turistů jde lesem a najednou jednu z nich kousne jakási černá vdova nebo co. Tak jdou pro pomoc a dorazí do vesnice plné ťamanů, s jedním vědcem(doktorem) a jeho zmutovaným bratrem. Pak jdou jedni pro pomoc, druzí zůstávají a jdou do nějaké rozvaliny či co, a tam samý pavouci. Pak ještě trhlej policajt. Nakonec se zjistí, že ten vědec prodával lidské orgány na černém trhu. Kdyby to mysleli jako komedii(odpusť J*A*S*Me, že kopíruju tvůj komentář z Bloodmonkey), dal bych 1* za větu: ''Uteč, Gino. Ale tam ne.". O chlup lepší než BloodMonkey, ale ani na 1* to není. Fuj.

• 23.8.2013  14:40

Knižní série Percy Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších, a jednička byla velmi průměrný film, kterej mě nijak nenadchl. Freudenthalovi jsem taky nevěřil, protože zprasil Diary of a Wimpy Kid. No a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Moře nestvůr je opět průměrný film, ale alespoň lepší než jednička. První scény mě sice přibily do sedadla, dále už jen průměrný film. Ale šlo to a jsem spokojen. P.S. Kdyby měl Freudenthal ještě o pár dolců navíc, byla by to pětihvězda.

• 30.1.2011  17:46
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Sleduju to každý ráno na Disney Chanell. Chci, aby točili další díly.

• 5.11.2011  11:57

PHINEAS AND FERB 4EVER! 100%.

• 18.9.2011  09:21
    Piraňa 3D (2010)

Nádhera. ALEXANDRE AJA=GENIALLY HORROR DIRECTOR! Sobota, klidný večer, v televizi Piraňa 3D, já překvapen.Geniální horor s krásnými scénkami(SPOILER! plavání pod vodou, prsa ve vzduchu, Miss mokrý tričko, Ving Rhames s motorem od člunu kosí piraně KONEC SPOILERŮ!) s využitou atmosférou(potápění, penis, konečná scéna). J*A*S*M to vypsal dobře (Piraňa, kozy kozy atd.). Doufám, že se mnou souhlasíte, že starý Piraňi se tohle nevyrovná. Mé pořadí Ajových filmů: HHE, P 3D, M, HT.

• 14.4.2020  00:12

Na jednu stranu originální, vyšperkovaná komedie, na druhou nekompromisní kritika konzervatismu a celého pojetí amerického snu. Vizuální dokonalost, kterou nejde brát na úplně lehkou váhu. Maguire a Witherspoon úžasní.