Štěstí (1965)

vizuální i herecký skvost, úžasné zpracování konfliktu tradiční a moderní rodinu v šedesátkové Francii. chemie mezi všemi třemi představiteli bezchybná.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Na jednu stranu originální, vyšperkovaná komedie, na druhou nekompromisní kritika konzervatismu a celého pojetí amerického snu. Vizuální dokonalost, kterou nejde brát na úplně lehkou váhu. Maguire a Witherspoon úžasní.

Okja (2017)

Dokonalá parazitovská poslední půlhodina mě naprosto odzbrojila, přidejte si naprosto famózní Swinton a Gyllenhaala a výpravu první části filmu a vypadne vám naprosto neprávem opomíjená netflixovská paráda, která snad časem (nejlíp teď po úspěchu již zmíněného Parazita) dostane trochu zasloužené pozornosti.

Živí mrtví - Srdce bijí dál (2016) (epizoda)

Za epizodu plný počet, parádní zvraty a nezapomenutelný JDM. Za celou sérii průbežné asi 3* - necítím žádný progres.

Der Fuehrer's Face (1942)

Dokonalé (5. hvězdu přidávám za plakát a titulky na rok 1942).

Hra o trůny - Vrata (2016) (epizoda)

Tak zatím rozhodně nejlepší díl série - takové mrazení v zádech při závěru epizody sem už hodně dlouho neměl.

Divočina (2014)

A protože jsem se minimálně čtyřikrát přistihl, jak na film užasle zírám s otevřenou pusou, tak i tu pátou hvězdičku přidávám tomuto úžasnému filmu s ještě úžasnější hlavní herečkou. Za mě jeden velkej kandidát do Top 10 2015.