t.mon

• 28.9.2015  12:09
    Gutterballs (2008)

Prej sportovní...

• 28.9.2015  10:56

Slabší. A to výrazně. Alan Taylor po vzoru svých aktů v Římě a Game of Thrones přínáší temnější, důkladnější příběh než Branagh v jedničce. Jinak mě moc nenapadá, co zde psát, snad jen kritiku na Chrise Hemswortha, který se herecky narozdíl například od Avengers nijak nepředvedl či naopak pochválit humor vtěsnaný pomocí Lokiho (cameo Kapitána Ameriky je k nezaplacení). Taylor filmu spíše uškodil než přinesl inovace, proto bych příště uvítal jiného režiséra.

• 27.9.2015  00:17

Nejde to jinak. Cajdák všech cajdáků, ale tak neskutečně krásný.

• 27.9.2015  00:10
    Wanted (2008)

Mnou dlouho zbytečně opomíjená, neskutečně nabušená jízda, která se po celou stopáž nezastaví, donutí vás sedět na prdeli i přes posraný televizní reklamy (ano Primo, taky tě miluju :*), může za to hlavně precizní výkon ústřední trojice McAvoy, Jolie a Freeman, ale taky bravurně zvládnutá Bekmambetovova režisérská práce a speciální efekty. Do toho jako třešnička na dortu ještě špetka černého humoru - no nemilujte tenhle film. Bekmambetov je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti a do budoucnosti mu přeji mnoho úspěchů a více povedených filmů jako ja právě tento skvost Wanted.

• 21.9.2015  16:38
    Poltergeist (2015)

"Dad, sorry for me being a stupid bitch." Naprosto nezajímavá duchařina, kterou si někdo dovolil šoupnout do kina, ničím nevyniká nad současnými skvosty (Insidious) či průměrovinami (Ouija), Saxon Sharbino je sice pěkná kost, ale v I Spit on your Grave dokázala, že má větší potenciál než na tohle, Rosemarie DeWitt zde nepřekvapivě podává nejlepší výkon a nudného Rockwella zastiňuje a film trochu pozvedává z úplného dna. Dvě povedené lekačky taky na dojmu přidají, ale protože byly evidentně nechtěné, necháme si to pro sebe. Za mě velké zklamání, trailer jednou zas ukázal až příliš mnoho :-(

• 5.9.2015  23:28

Je mi jasné, že hodnocení už víc nevyleze a film za chvíli upadne do zapomnění, ale já se bavil. A byl to dobrý film. Začátek dost nudí, ale hned po nalezení "the house" se to rozjede. Hrdinové správně jako pocta 80kovým slasherům sou hloupí, myslí jen na hulení a šukačky, kterých se ani nedočkáme, ale začnou padat jako mouchy sice dost neoriginálním, ale mnohdy i zajímavým způsobem (vidle skrz auto, oko na střep okna). Posledních 15 minut je pak výborná naháněčka, která se nemůže Pátku ani Halloweenu, ale i třeba novodobému Orphanu ani podívat do očí, ale pokud s minimálně jednou postavou aspoň trochu soucítíte, budete se bavit. Za mě doporučení. 70% P.S: Za novou slasher sérii, kterou mohlo být toto dílo, bych vraždil:D

• 5.9.2015  18:32
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Spoustu lidí jsem (nejen) na tomhle webu viděl psát, ať už konečně přijde nějakej ten převratnej seriál, který od dob Přátel a seriálového Římu cšem chyběl. V roce 2011 byli diváci vyslyšeni. A samozřejmě kým jiným než famózní stanicí HBO, která se pustilo do produkce nového seriálu, aby zaplnila roční mezeru ve svém chabém vysílání. Do vydání první série českými čtenáři nedotčená Píseň ledu a ohně, nikdo nečekal vůbec nic. A proto jsem nejen já byl "trošičku" překvapen, když nám HBO přineslo jeden z NEJLEPŠÍCH SERIÁLŮ VŠECH DOB! Toto je naprostá bomba, přesně jak současný mainstream říká. Co k první sérii (odteď začínají spoilery): Rozjezd je pomalý, první 3 díly se musí pozorně sledovat, aby vám neunikl ani jediný moment, jinak si ji pořádně neužijete. Seznámení se Starkovou rodinou se odehrává v poklidném tempu, které první epizodou končí destrukcí Brana Starka. Od té chvíle se příběh nezastaví, bordel je zde zásadně jen v postavách, kterých je nepočítaně, nerozeznáte Sansu od Aryy Stark, Varyse od Malíčka či Roberta Baratheona od Neda Starka. Postavy Tyriona Lannistera a Cersei Lannister jsou zde dosti nevyužité a jejich příběhy začínají až od série druhé. Naopak linie kočičky Daenerys Targaryen bombarduje diváky celou sérii nejen svoji krásnou nahotou, ale postupným získáváním autority a respektem k Drogovi, jehož příběh však končí smutně. Stejně jako příběh Neda, jemuž prokletý Ilyn Payne setne hlavu vinou jak mojí, tak vaší nejnenáviděnější postavy celé GoT, Joffreyho Baratheona. Vyvrcholení série v podobě Jonova výjezdu a zrodu draků excelentní. Zrodila se GoT. První série - 85%

• 27.8.2015  10:56
    Rezistence (2015)

Tak tady můžu opravdu s chutí a jistotou říct, že je to jen slabý odvar knihy a prvního dílu, z novodobé trojice Hunger Games a maze Runner teda rezistence je určitě ze všech nejhorší, Ale jako popkornovka na jedno zhlídnutí rozhodně není zlá. 60%

• 26.8.2015  00:14
    Zombies (2006)

Toto je naprosto NEJVÍC NEDOCENĚNEJ horor zde na databázi! Takhle skvělý horor jsem už dlouho neviděl. Ovdovělá Karen a její teenka a malá dcerka se nastěhují do zděděného domu v horách v Pennsylvánii, který má krutou historii, jenž, jak se zdá, ještě neukončila svoji finální etapu. Název Zombies je asi nejnepřesnější český překlad, co může být - úplně si ho odmyslete a film berte jako Wicked Little Things, jelikož tohle není žádný ZOMBIE film, ale regulerní GHOST HORROR, což se na filmu také projevilo. Atmosféra hned po intru by se dala jen krájet, starý dům a les se s atmosférou klidně můžou přirovnat k hausu v The Conjuring, Lori Heurino, Chloe Grace Moretz, když ještě nenakopávala zadky a v neposlední řadě i moje oblíbenkyně z Halloweenu Scout-Taylor Compton podtrhují svými výkony už i tak skvěle podaný atmosferický příběh, který sice místy společně s několika klišé momenty (ano, smáčení ve stodole) trochu pokulhává tam, kde třeba takový REC exceloval, ale to jsou už jen drobnosti, které je třeba přehlédnout, a užít si skvělý atmosferický horor.

• 23.8.2015  11:33

Pro mě asi nejlepší díl MI, Cruise s Peggem stejně jako v Ghost Protocolu excelují, vtipná atmosféra přináší filmu krásně odlehčený spád (narozdíl například od jinak ne moc neppodobnému Skyfallu), s příběhem tentokrát není žádný problém, atmosféra na konci by se dala jen kráet. Za mě 5.

• 19.8.2015  19:45

Rozhodně jeden z nejvtipnějších filmů posledních let. Jennifer Aniston opět exceluje, skvěle sekunduje báječnému a v tomto případě i vtipnému Sudeikisovi, Emma Roberts stále krásná i jako feťačka a skvělý fóry to ještě podthujou - zkrátka skvělej film.

• 14.8.2015  00:58
    Pach krve 3 (2009)

Guys, that's not the right way! Z původního mírně explo trháku přes mega brutální, zábavný slasher v podobě dvojky se série Wrong Turn dostala na milník v podání nového režiséra, jímž se stal pro WT osudný Declan. Řek sem si že si sérii podám chronologicky a tak je zatím tento díl na celé čáře nejhorší. Začátek sliboval slušný slasher (prostřelená koza), zbytek se však topí ve sice slušném gore, ale nedotaženém příběhu s nechutně degradovaným malým "antihrdinou", který se jakoby leveluje až na konci se z něho stane Flash, protože jak říká každý fyzikální zákon: Uběhneš 20 kilometrů rychleji než auto s SPOILER kůlem vytaženým z břicha :D Jinak se těším na shlédnutí prý skvělé 4ky a Declanovy naděje zatím nepohasly. 60%

• 10.8.2015  19:44
    Jessabelle (2014)

Strašná blbost, vkombinované voodoo filmu nijak nepřilepšuje, snad jen bodíky za působivou atmosféru v domě a skvělou scénu s vanou a vcelku zajímavé rozluštění, jinak prvních 60 minut příběhu je pořádná nuda. Jinak absolutně průměrný film, který nad ostatními nevyniká a v dnešním moři hororů se lehce ztratí. P.S: Co tohle dělá v kinech místo třeba takového The Pyramid fakt nevím :(

• 10.8.2015  17:57

Robák měl asi pocit, že si svou neskutečně krásnou manželku nemůže nechat pro sebe předvádět její (herecký) umění a proto to s ní zkusil v hlavní roli, no je to opravdu něco jinýho než všichni čekali ve stylu Delivers, ale není to taková tragédie. Sheri se snažila (i ty kozičky ukázala), herecký výkony nepřekonatelného Sida a Dee se nezapřou a i když je to prakticky bez krve, příběh je po přůseru Halloweenu II skvělej a chybí tomu už jen kráska Scout tomu chybí.

• 10.8.2015  17:47

Oproti jedničce, která pár dobrých částí přidala, je toto kupa nezajímavých sraček povětšinou spadajících do kategorie odpad, vyzdvihnout bych mohl asi jen J is for Jesus (dobré gore), S is for Split, U is for Utopia (vtipné), Z is for Zygote (vhodné pro těhoné ženy), pro erotomany zase V is for Vacation a jako vždy výborná Beatrice Dale v X is for Xylophone. Celkově blbost.

• 10.8.2015  17:38
    Uvnitř (2007)

Brutální, nechutný, krvavý splatter, který se s ničím nesere a posadí všechny na prdel kvůli nečekané brutalitě - a díky důrazu na psychiku.

• 10.8.2015  17:19
    Oblast 51 (2015)

Tak toto sem opravdu nečekal :D Jako je mi jasný, že Peli asi po tom úžasným a famózním "nastartování" vlny found footage hororů (ve skutečnosti to byl výborný REC, ale to si nikdo nechce přiznat) chtěl natočit film o něčem zajímavým, ale natočit 30 minut tmy, popř. blábolů, 5 minut porna, 30 minut další tmy a 15 minut "akce", to už je velká odvaha. Za ty prachy, co dostal z PA, si dokonce ani ty kvalitní herce sehnat nedokázal, natož někoho, kdo aspoň hrát umí. Samotnej ejlien je pak okopírovanej ítý na druhou, akorát ještě pro lepší případ je buď ve tmě či neviditelnej. Není co dodat, Oren si vysloužil krásnej odpádek a může se s mojí pozorností rozloučit. P.S: Víte kdo je Susan Lanier-Bramlettová? Skvělý comeback! (Edit k 10.10: Tak vidím že tato sláva se chystá na HBO - tomu ovšem říkám dobrá volba)

• 25.7.2015  14:50

Kdyby scénáristi nebyli líní a místo bezcílného hulení si vymysleli du haplnější konec, bylo by to možná aj na pětihvězdu. Jinak dobrých exorcistických a ještě navíc FF hororů se moc nevidí a tenhle rozhodně patří k těm lepším a určitě bych ho i doporučil - ale jen našim horror fans pro ostatní to bude pořádnej shit.

• 30.6.2015  23:29

Za krásně napínavý konec si to ještě jednu hvězdičku zaslouží :-) Jinak film naprosto do klidu, nenáročný a s několika čekatelnými, ale dobrými lekačkami. P.S: Do jedné hvězdičky by se vešla i scéna když Donna nechtě vrazí do lampy:DD

• 28.6.2015  22:48

Tak nakonec za 3, když Paťa zde prostě ty režisérský schopnosti neměl a chtěl si na relativně jednoduchým slasheru užít první tvorbu s málo peňezma se prostě cení. Řemeslně a graficky film ujde, gore skvělé. Zato příběh jde od začátku do kytek a sice zde je jeden pořádnej zvrat, jinak ovšem můžete sami se sebou hrát "Kdo dřív umře" :) Paťa zjevně zkoušel udělat otevřenej konec, což se ale nepovedlo a film to ještě víc pohřbilo...Škoda, mohl to bejt začátek další osmdesátkový série ala Pátky, bohužel bez výsledku...třeba někdy příště Paťo.

• 30.11.2014  21:55
    Halloween (2007)

Geniální. Nikdy sem si ani na okamžik nepředstavoval, že remake Roba Zombieho kvalitou skoro překoná Carpenterův klenot. Nikdy bych netušil, že Michael Myers může být ještě větší a takovej hajzl. Nikdy bych netušil že Scout Taylor-Compton zahraje Laurie snad líp než Jamie Lee Curtis. Tenhle film šlape již od první minuty a nezastaví se do poslední vteřiny, obzvláště závěr je jeden z nejnapínavějších ze všech co sem kdy viděl snad jen po Texas Chainsaw Massacre a The Conjuring. Za mě ne míň než 100% a je velká nespravedlnost že se zde film tak odsuzuje jen proto že Zombáč má vlastní styl jenž ujíždí od původního námětu.

• 30.11.2014  21:47

Nejkrásnější a nejdojemnější film tohoto roku. Herecké výkony obou hlavních představitelů to ještě podtrhují. Skvělé

• 28.9.2014  09:33

Tak sem si prostě musel doplnit prakticky první Wanovu zkušenost s atmosferistickým hororem...bohužel žádná sláva se nekoná. Vyzdvihl bych zde kameru a naopak herci byli špatní. Ovšem Wan se zde teprve rozjíždí a už od půlky filmu naznačuje, že on lekačky opravdu umí, což vyvrcholí v naprosto dokonalém závěru, kterej mě posadil na prdel. Plusko si zaslouží také téma - duch, který zabíjí, když vykřikneš. Prostě toto není nejlepší horor, ale oceňuju Wanovu snahu a přípravu na nejděsivější horor, který přišel až o 3 roky později. 70%

• 23.6.2014  13:06

Je bohužel pravda, že více jak polovina příběhů je špatných či průměrných. Ty nejhorší jsou: F is for Fart - trapná a úchylná zvrhlost; W is for WTF! - tahle hnusná změť střihů a blbosti, to snad nemohli myslet vážně. Potom ty průměrné: M Is for Miscarriage - minutová blbůstka bez příběhu, Ti West hodně sklamal; H Is for Hydro-Static - vtipné, ale špatně provedené, O Is for Orgasm, Q Is for Quack Adama Wingarda - vtipné, ale od Wingarda jsem čekal víc Výběr těch nejlepších: X Is for XXL Xaviera Gense - brutalitk, při které vás zamrazí; D is for Dogfight - zajímavý nápad, perfektně provedené, L Is for Libido - úchylnost, ale krvavá a zajímavá, oceňuju; Y is for Youngbuck - pedofilní podivnost, ale s perfektním závěrem. Nezapomeneme ani na T is for Toilet Leea Hardcastla a jiné animované srandičky. Celkově převládá průměrnost a špatnost a doufám, že druhý díl bude lepší.

• 22.2.2014  13:23

První doslova hodina filmu byly kecy, kecy, kecy. Lekačky - nic. Napětí - nic. Akorát dokumentární kecy. Od tohohle jsem si bůhvíproč něco myslel, ale dostal jsem prázdný, podprůměrný výplach, kde se sice nějaké ty vraždy objeví, ale mimo záběr. Napětí kdežtak maličké, ale taky za nic nestojí. Na druhou stranu, po found footage stránce celkem dobře odvedená práce (existují mnohem horší). A "Al" z Kroku za Krokem nepředvedla vůbec nic. 40%.

• 20.2.2014  12:05

Další překrásný film od Pixaru.

• 20.2.2014  11:58
    Sirotčinec (2007)

Trochu mi vadil konec, jinak ale dobrý, strašidelný, španělský horor se skvělou Belén Ruedou.

• 20.2.2014  11:46
    Orphan (2009)

Jedním slovem skvělé. Perfektní thriller/horor s roztomilou, chytrou a hodnou holčičkou Esther (vše do uvozovek), ze které se stane taková svině, že byste jí vypíchli oči hned. Serra si hodně průměrným House of Wax zkasil pověst, ale tímto si ji (minimálně u mě) napravil. Jeden z nejlepších filmů roku 2009.

• 3.1.2014  14:46

Absolutní spokojenost. Nejlepší horor roku 2013.

• 3.1.2014  14:40
    Insidious 2 (2013)

Tak bychom tu měli pokračování jednoho z nejlepších hororů světa...a dopadlo skvěle! Nemá sice tak hustou atmosféru a tak ostré lekačky jako předchozí díl, zato ale film přesně navazuje na jedničku, strašáci jsou noví a originální (no ano, myslím tu "paní" :D). Akorát je film trošku zmatený, častý přesun od jednoho člověka k druhému moc nesedí, ale zato tu máme krásné vybarvení Joshové minulosti (scény v nemocnici jsou atmosferické a geniální) a dokonce i dobře vsunutý humor (ano, dvojice "pozůstalých" po Elise). Zkrátka druhé Insidious splnilo má očekávání a řádí mezi nejlepší horory letošního roku. P.S: tak jak jsem psal u jedničky, že absolutně netuším, co bude ve dvojce, stejně tak netuším, co bude ve trojce. Jamesi, překvap nás!