t.mon

t.mon

Timon Láska

okres Brno

• 28.12.2013  12:55

Ale jo, šlo to. Ray zřejmě nikdy nepřesáhne hranici Asylumu s nulovým rozpočtem, ale aspoň se snaží. Na filmu je znát amatérskost, žraloci jsou digitální a každého detailně uvidíte pouze v jednom okamžiku, ale rybiček je tu požehnaně. Jinak film nemá žádné zvraty, jediným překvapivým momentem pro mě bylo, když jsem zjisti, co to "ta holčina u toho krápníku" má vlastně v ruce. Ale je to i zábava, proto za 3*.

• 28.12.2013  12:18
    Miley Cyrus: Wrecking Ball (hudební videoklip) (2013)

Nevím jestli se tu hodnotí videoklip nebo hudba, každopádně obojí za 4, jednak klip je pěkný i vizuálně a střihově. Miley je sice potřeštěná a nezpívá bůhvíjak nádherně, Wrecking Ball se jí ale povedl.

• 7.12.2013  21:09

Rozporuplné. Video film s mým nejoblíbenějším záporákem ušel, ale nic převratného. Kamera (až na otřesné záběry z deště) dobrá, příběh ujde, Chuckyho hlášky zcela geniální, ale jaksi tu něco chybělo. Ta atmosféra útisku, atmosféra starého, zaprášeného domu, ve kterém vraždí dřevěná panenka. Dále bych připomněl jeden zvrat uprostřed filmu, který s dějem nijak nesouvisel a byl zbytečnej, jen trochu pomohl Chuckymu. Obecně ke zvratům: Efektivní a dechberoucí jsou zde asi dva, zbytek jo jasně, bez nich by film nebyl film, ale ty dva jsou super, víc prozrazovat nebudu. Zkrátka šestý návrat Chuckyho se povedl, ale čekal jsem trošku víc. 75%. P.S: Uber-Power mega efektní a suprová potitulková scéna. Počkejte si těch 6 minut. Stojí to za to.

• 17.11.2013  20:20

Tu jsem se takhle jednou opět rozhodl dát šanci žánru zombie. Zrak mi nepadl na nic jiného než na World War Z. Čekal jsem lehce nadprůměrný film, ne žádný převrat. A co dostanu? Převrat! WWZ je úžasný apokalyptický film, který si šarvátky nebere a akci nebrání. O atmosféře není řeč, SPOILER! při scéně v nemocnici jsem se klepal tak, že jsem tomu ani nemohl uvěřit KONEC SPOILERU. Pitt zde exceluje a já nemůžu dát jinak než plný počet.

• 12.10.2013  18:46
    Lesní duch (2013)

Upřímně řečeno, na tenhle film jsem se "bál" podívat, ale ne ve smyslu špatném. Naopak. V tom smyslu, že další hodinu strávím na záchodě. Ale bylo jasný, že s tím dlouho nevydržím. A tohle je výsledek: NAPROSTÝ VRCHOL KRVAVÉHO SUBŽÁNRU HORORU! Toto byl jen úvod, takže dál: SPOILER NA ENTOU: Kdo neviděl, opravdu nečtěte, ty spoilery budou opravdu obrovský! Hned v úvodu tu máme pěknou scénu v lese a následné velmi efektní upálení. Toto mě opravdu přibilo do sedačky a donutilo kousat si nehty. Dále se seznamujeme s postavami: Blonďatým chytrolínem, hezkou blondýnou, dále ženskou "Moniččinýho (snad chápete)" typu, no a nakonec s pěknou feťačkou Miou a jejím sympatickým bráchou Davidem. Film se pomalu, ale jistě začíná rozjíždět. Mia má absťák, zdrhne jedním autem, sjede do řeky a přichází nejefektivnější část celého filmu, "halucinace" a samozřejmě "stromeček". Poté začíná krvavý, špinavý a brutální masakr, kde nejsou žádné (!) vnitřnosti, ale tisíce galonů krve, končící krvavým deštíkem (ne z postav, ale "normálním"). Kdybych měl shrnout nějaké negativy, byl by to příběh, který se točí okolo jednoho bodu, a to uklidnit jednoho, zabít druhého. Dále možná smrt pejska, která byla úplně zbytečná, měl být radši naživu. Ale naopak pozitiva: Jednoznačně atmosféra. Krvavá, depresivní atmosféra, naprosto bez humoru a jakýhokoliv oddechu. Jinka mě nic nenapadá, co by stálo za nějakej zvláštní popis, všechno je super. Kdybych to měl shrnout, v traileru jsem sice čekal daleko větší hrůzu, ale nevadí mi, že tam nebyla. Společně s Mamou a, doufám, i The Conjuringem a Insidious 2 nejlepší hororový zážitek roku. Jo a větička na závěr: jestli od tohoto čekáte lekačky a atmosféru Insidious a podobných, tak spokojeni opravdu nebudete. Jo a P.S: První horor, u kterýho mě bylo na konci blivno. 95%.

• 1.10.2013  20:18

Tento díl jsem si nechával na konec s tím, že nejhorší věc v podobě čtyřky nemohla být. Chyba. Tady jsem hoooodně na vážkách mezi druhou a třetí hvězdicí. Film je hodně roztahaný a z polovičky se v něm nestane absolutně nic. postavy mezi sebou tlachají a nic se neděje. Od půlky se začne něco dít, ale je to hodně na pytel, protože pan Williams udělal chybu v tom, že před každým strašením udělal (prdící) zvuky, takže nic nepřekvapí. Co je dobré, je kvalita herců, to se polepšili, a ta jedna jediná opravdová lekačka skoro ani nestála za to. Katiina předchozí role byla výborná, zde byla hodně zazděná a "hororově" se teda neukázala ani jednou. Dávám 2, protože jak ten koment píšu, negativů je opravdu víc než pozitiv. Promrhané peníze. 45%. P.S: Neudělejte tu chybu jako já a před tímhle si rohodně nepouštějte díl čtvrtý, na začátku obrovskej spoiler v podobě konce dvojky. Nejlepší pořadí je rozhodně tohle: Buď chronologicky, nebo: PA, PA3, PA2, PA4.

• 15.9.2013  19:37

Tak teda nevím... Já si sérii dávám úplně zpřeházeně (PA, PA3, PA4, dvojka v budoucnu-blízkém) a asi mi to moc neprospívá... nicméně tady bylo jasné už od prvních hodnocení, zajímavostí i trailerů, že je nač se těšit a že stačí shlédnout jenom jedničku abych to pochopil. Stalo se. A upřímně řečeno, tak velký zklamání to není. Je tady sice snad nejhezčí holka, kterou jsem kdy ve filmu viděl, ale toť vše. Lekačka jednou za 10 minut! Závěr dlouhý 60 sekund! Kinect (hlavní tahák filmu) prakticky nevyužit! No prostě hrůza. Ale! Tvůrci se už konečně zmohli na lepší kvalitu kamer (což je sice trochu k lepšímu, ale už to ubírá stylu a původnímu nádechu Found Footage. Jo a SPOILER VELKEJ! Katie se v závěru konečně poprvé za celou sérii pořádně vyfikla (zubičky, košilka a průraz dvěří cool, závěrečnej attack taky) KONEC SPOILERU. Moje hodnocení kolísá mezi dvěmi a třemi hvězdami, zatím známka vyšší, protože i přes tyhle špatnosti tu jsou aspoň 2 nebo 3 pořádné lekačky. 50%. PSko pro uživatele MMR: Zapomněls na Spongeboba v 58. minutě.

• 8.9.2013  13:55

Tak ze začátku to nadějně nevypadalo. Prakticky skoro "cameo" Katie Featherston bylo blbé a lekačky na záčatku byly dost předvídatelné. Ale čert to vem, od 10. minuty se rozjíždí pomalá, ale extrémní a děsivá jízda, která ani na chvíli nepoleví. Sice tu byly SPOILER! scény z traileru, na které jsem se dost těšil, a jejich absence mě nepotěšila, ale co se dá dělat. KONEC SPOILERU. To, na co Peli neměl prachy (soráč Flipnic za copyright Texasu Počátku), zde Joost a Schulman vyždímali na plný koule a lekaček je tu fakt dost (a zaručuju, leknete se sebemenčího zvuku nebo pohybu). Tak za mě 85% a těším se na 4ku, i když nemá moc dobré ohlasy. Krátký komentár? Zbytek J*A*S*M.

• 1.9.2013  14:18

Tak jo, původně hvězdy 4, ale snižuju, protože víc jak polovina snímku byla špatná a v mojí hlavě už dávno není. Byla to kravina všech kravin, ale fandy rozhodně potěší. 55%.

• 1.9.2013  14:14
    Mama (2013)

Své hodnocení budu asi měnit, protože Mama je rozhodně jeden z nejlepších hororů roku se závěrem, kterej film z jedné strany totálně přibil k zemi a zkazil. Ćtyřka ale za atmosféru a jumpscare scény rozhodně zasloužená, o té páte budu dlouho uvažovat. Snad budou dva letošní Wanovy snímky lepší.

• 29.8.2013  12:18

Drsné, klasické, divné a... ZATRACENĚ ÚŽASNEJ NÁŘEZ! Máme zde sice slabší a celkem dlouho trvající rozjezd (Stopaře nepočítaje), ale dál se nám odpoutává hodina úzkosti se zvuky šílence a motorové pily. Wow! Brutalita není vidět. Super! Rozhodně jeden z nejkultovnějších a nejlepších starých hororů. P.S: komentář uživatelky kleopatra geniální!

• 26.8.2013  13:10

Ach jo, a já se tak strašně těšil. TCH 3D je už jen průměrný horůrek, který nezachrání ani pár celkem slušných vražd (SPOILER! je to asi proto, že jsem ještě původní film neviděl, ale Leatherface zde poprvé vidím někoho tou jeho pilkou půlit). Na druhou stranu Alexandra Daddario u mě poslední dobou fakt boduje a i tady se snažila, jinak všichni ostatní za nic nestojí: Heatheřin pítel, nadržená blondýna, blbej kuchaříček a SPOILER! stopař-zlodějíček nestojí za nic. Sám Leatherface nějak ze sebe ztratil tu atmosféru obrovskýho chlapa s motorovkou. Zbytek uživatel Campbell. Mažu a nepotřebuju znovu vidět.

• 26.8.2013  12:40

Ani nevím proč, ale od tohoto základního šutru slasheru jsem čekal daleko víc. Místo toho jsem dostal úplně průměrnou vyvražďovačku, která má atmosféru jen v posledních 15 minutách a celkem slušné vraždy.. Chtěl jsem dát jen 3 hvězdičky, ale za tu poslení čtvrthodinku zvyšuju. Čistá čtyřka to ale není. Víckrát vidět nemusím.

• 23.8.2013  14:40

Knižní série Percy Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších, a jednička byla velmi průměrný film, kterej mě nijak nenadchl. Freudenthalovi jsem taky nevěřil, protože zprasil Diary of a Wimpy Kid. No a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Moře nestvůr je opět průměrný film, ale alespoň lepší než jednička. První scény mě sice přibily do sedadla, dále už jen průměrný film. Ale šlo to a jsem spokojen. P.S. Kdyby měl Freudenthal ještě o pár dolců navíc, byla by to pětihvězda.

• 15.7.2013  16:57

Po dobré jedničce, skvělé Apokalypse, a průměrných filmů Zánik a Afterlife jsem Retributionu moc nevěřil. Ale náhodou, panu Andersonovi se tohle docela povedlo. Alice se konečně s ničím nese*e, Sienna Guillory stále krásná a Leon S. Kennedy naštěstí není žádnej debil. Ale jedno velké mínus: celý film je prakticky úvod. A nic víc. SPOILER! Jo a panu Andersonovi děkuji za návrat sekerníka z Afterlifu, dokonce v doublu. Hodnocení: 75%.

• 21.12.2012  20:55

Moc pěkná animace.

• 23.9.2012  19:55
    Sněžní pavouci (TV film) (2007)

Snowboardisti neměli šanci.

• 21.9.2012  12:48

BOMBA! Pekelná jízda jak má být. O chlup lepší než první díl, Pinhead má zde konečně prostor ďáblovat, Kirsty ztratila ze své uvřískanosti a malá Tiffany je skvělá. Finální cenobit je super.

• 21.9.2012  11:41
    MTV Meets Lady Gaga (TV pořad) (2011)

Samozřejmě z úcty k Lady GaGa, ale také za poměrně zajímavý rozhovor.

• 20.9.2012  13:17
    Superžralok (2011)

Já sice miluju takovýhle kraviny typu Mega Shark vs. Giant Octopus, ale tohle bylo trochu moc přes čáru. Ropné vrty narazí na skálu a díky tomu probudí pravěkého žraloka. Raye moc nemusím, ale tohle trochu přehnal, to už i ten 2hlavý žralok snad musí být lepší, ne? 2 hvězdičky za to, že se při tom nad tou trapností občas zasmějete. Jinak ztráta času.

• 16.9.2012  09:38

4 hvězdička z milosti.

• 15.9.2012  21:46

Tímto filmem potvrzuji (i když patří k těm horším), že Scooby-Doo se stává mojí nejoblíbenější animovanou postavou a doufám, že těch filmů a seriálů bude mnohem víc.

• 7.9.2012  18:21

I já zde hodnotím z úcty k Futuramě, ale ze začátku to sranda je.

• 5.9.2012  18:40

Alejo, ono to docela šlo, ale zub času se na tom podepsal. Ale ten borec co hrál Malachaie, tak byl hnusnej.

• 4.9.2012  19:50

Katastrofa!

• 31.8.2012  12:59

JOJOJO! Tak Takhle má vypadat správnej animák. Můj srdcový Scooby se zde může přetrhnout (žravostí), Shaggy je správnej kluk, Daphne má zase furt fialovou a divný oči (jako v Ostrově zombií), Velma zabouchlá do divýho spisovatele, a hlavní (stejně jako v ostrově), SPOILER! záporák (čarodějka) je skutečná!!! Opravdu jen od Stenstruma. Spolu s Aloha Scooby-Doo a Scooby-Doo a lochnesská příšera jeden z mých nejoblíbenějších Scooby-Dooovek.

• 30.8.2012  11:57
    Hunger Games (2012)

Nádherná novela (má srdcová a jedna z mých nejoblíbenějších knížek) si zasloužila obstojný, věrně kopírující film. Od první minuty nadupaná a svižná podívaná s několika opravdu drsnými momenty ( a žádným úsměvným (bravo Gary Ross), atmosféra krajiny je nádherná. Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson excelují, úžasný výkon, tleskám. Ještě můžu pochválit hudbu, která opravdu mrazí v zádech a atmosféru ještě víc zvýrazní. Mé hodnocení je s nadhledem, díky předloze. Tip: Určitě si před zhlédnutím přečtěte knížku.

• 29.8.2012  09:42

Ale jo, kombinace Batmana a Draculy se prostě podařila, hororová atmosféra nechybí, nejlepší byl bezpochyby Penquin, ta jeho chamtivost fakt předčí všechno. Ale plný počet dát nemůžu a to za pár hluchých míst, pomalou stránku a nudného Bruce Wayna (ne Batmana). Takže normální 4.

• 15.8.2012  20:21
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Ted je vůl.

• 12.8.2012  20:05
    Insidious (2010)

Je teplé letní odpoledne, já na dovolené, odpočívám po dobrém obědě s notebookem na břiše a Insidious v něm. Včera jsem viděl John Carter a Batman: Gothamský rytíř a chtěl jsem si spravit náladu. A co se mi dostane? Nevíte? Přeci nejlepší, nejděsivější a nejoriginálnější (pardon, ještě je tu Poltergeist) horor světa (spolu s Final Destination a Scream). Klepal jsem se od první minuty, Staré paní se svíčkou se budu bát zřejmě nadosmrti.Narozdíl od Innkeepers nic není předvídatelné, jak říká J*A*S*M, vyděsíte se nečekaně (v Innkeepers předvídatelné). Žádná krev (až na otisk), žádný sex, žádné klišé, hlavní děcko překvapivě není otravné (zato mimino dost). A teď k strachu: Ju-on, Final Destinstion, The Innkeepers, Scream, první Evil Dead a Dětská hra. Nic se tomu nevyrovná. Stará paní se svíčkou, dvě sestry, čert a já nevím co ještě. Toho všechno se bojím doteď a Wan je master master master. Vytknutelná jediné dvě malé věci. Zaprvé: střih, ten je šílenej a zběsilej jak prase a nehodí se sem vůbec (zlatej Scream, žejo?). Zadruhé: konec. Netřeba rozepisovat, přečtěte si komentář uživatele Slasher a jiných. SPOILER!!!!!!! Aspoň, že to nemělo happyend, za to Wanovi gratuluji. Ale to už moc kritiky a málo pozitiva, takže 5 hvězdiček všemi deseti a hned to šoupnu do topky. PS: jak udělají pokračování, s jakým tématem, nemám vůbec zdání.