Resident Evil: Rozklad (2008)

Na filmovú sériu od Andersona to určite nemá, ale je to jeden z najlepších animovaných filmov. Som fanúšik hier Resident Evil a najobľúbenejšia postava je Claire Redfield, ktorú môžem tak ako v hernej verzií, tak aj v tej filmovej, či už je to tento animovaný snímok alebo Andersonova séria. A že som si Claire v tomto filme užil naozaj dosť, rovnako ako obrovské množstvo zombíkov. Myslím, že by som nebol jediný, kto by uvítal aj Resident Evil seriál, ale nie v kreslenej verzií, ale v presne takejto - animovanej. Príbeh fajn, hudba fajn, postavy fajn. 4*

Já, legenda (2007)

Výborný film, plný dobrých nápadov. Mesto figurín nemá chybu, páčia sa mi odkazy, ktoré počas filmu vidíme ako napríklad DVD Godfellas a podobne. Príbeh nieje zlý, chýba mu však viac akcie. Viac by sa mi páčilo, keby namiesto tých kreatúr nakazených vírusom boli radšej starí známi zombíci a alternatívny koniec sa mi tiež viacej pozdáva. Ale to sú len drobnosti. Film ako celok je fajn.

Hulk (2003)

Podľa mňa najslabšie sfilmovaný komix. Nuda u mňa prevládala počas celého filmu, Eric Bana tiež nič extra. Dve hviezdičky som dal predovšetkým za Jennifer Connelly, ktorá opäť nesklamala.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Najobľúbenejší diel, tak ako to bolo aj v prípade knižnej verzie. Film je iný ako predchádzajúce diely, je tam zaujímavejší príbeh, skvelá akcia. Tie Rockfortské hry nemajú chybu. Konečne aj hlavné postavy nevyzerajú ako deti a tak film už nevyzerá ako pre ľudí do 7 rokov. V tomto filme mi nevadil ani Robert Pattinson. Koniec bol presne taký, ako som si ho predstavoval pri čítaní knihy. Chválim.

Úsvit mrtvých (2004)

Už len Resident Evil filmy sú pred týmto skvelým zombie filmom. Presne takto má vyzerať film so zombíkmi. Výborný scenár, réžia a hlavne koniec. Film nenudí, práve naopak. Zaslúžilo by si to pokračovanie. Jasná voľba pre fanúšikov zombie filmov.

Rychlejší než smrt (1995)

Jeden z najlepších westernov. Sharon Stone v rokoch, keď sa na ňu ešte dalo dívať a bola sexy. Ako cowboy (teda vlastne cowgirl) je nezabudnuteľná rovnako ako jej milostná scéna. Ďalej skvelý ešte mladý Leonardo DiCaprio a výborný Gene Hackman. Chválim teda obsadenie a scenár. Jeden z filmov, na ktoré sa dá pozerať znova a znova, bez toho aby film začal nudiť.

Plnou parou vzad! (2002)

Skvelá komédia s Cubom Goodingom Jr. Na to, že sa film odohráva na lodi gayov som sa celkom dobre zabával. Koho by nepotešil príchod švédskeho bikinového týmu? Radosť sa dívať na Victoriu Silvstedt v tomto filme. Je to komédia a tak okrem zábavy nemôžete ani nič iné čakať.

Ráže .45 (2006)

Príbeh nieje vôbec na zahodenie. Mňa to nenudilo ani sekundu. Milla Jovovich ma presvedčila o tom, že mi môže byť nesmierne ľúto aj takej postavy, akú hrala v tomto filme. Tú bitku som teda poriadne prežíval. Naozaj skvele zahraná postava Kat. Film som videl v originálnom znení a Mille som hltal každé slovo, úvodný preslov nemá chybu. Agnus Macfadyen bol v tomto filme taktiež skvelý. Vyhovuje mi aj koniec.

Ultraviolet (2006)

Výborný akčný film s množstvom skvelých akčných scén a pohybov. Príbeh mohol byť lepší, ale ja som sa bavil akciou. Violet ovládala svoj meč lepšie než Uma Thurman v Kill Bill a to už je čo povedať. Skvelá Milla Jovovich v perfektných outfitoch z budúcnosti, skvelá kamera, hudba a skvelý William Fichtner. Jeden z filmov ktorý buď milujete, alebo nenávidíte.

Čtvrtý druh (2009)

Nezaoberám sa tým, či sa to deje na Aljaške naozaj alebo nie. Ako Sci-fi horor to už lepšie byť nemohlo. Pribudlo mi pár šedivých vlasov a film spôsoboval zimomriavky na celom tele. Skvelé kamerové scény a záznamy. Nedokážem si však vysvetliť niektoré scény v skutočných video záznamoch ako napríklad niečo obrovské, čo priletelo nad dom Tylerových alebo vznášajúce sa telá ľudí pod hypnózou. Naozaj zaujímavý film. Som veľmi rád, že doktorku hrala práve Milla Jovovich. Milla vždy pridá filmu na kvalite. Mne dal film presne to, čo som od neho čakal. Takže spokojnosť.