Andrew_Deer

Kryštof Čížek

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 2.12.2013  02:01

"A chain of stories about their distance." Obsahově vlastně vyprávění, kterému poslední dobou dávám přednost před akcí, navíc ten obsah... Asi nějak měknu no, líbilo se mi to. Technicky mě to ale taky dost bavilo, hlavně ten "retro" vzhled, kdy se mně zdálo, že ta animace je jako z 90. let.

• 24.9.2017  21:21
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Zet jako Zuzana.

• 4.5.2012  02:11
    Animatrix (2003)

Ne, nevidím důvod dávat míň jak pět hvězdiček. Tak rozličné a přesto silně související. Největší informační hodnotu má asi Druhá renesance a Poslední let Osirise, ale já miloval všechny, tedy kromě Příjmací zkoušky, kde se mi nelíbila kresba. Z mého pohledu mindf*ck a nejoblíbenější povídka? Nevím, chtěl bych Dětský příběh, ale zároveň Neznámé území a Program.

• 8.9.2013  22:31

Chyba v Matrixu, doslova. Úžasné zpracování toho, jak to v tomto světě funguje, když se v Matrixu objeví bug a parta dětí ho bere jako zábavu. Pro mě nejlepší příběh.

• 20.7.2015  17:01
    Artifact (2012)

Stáhl jsem to z internetu... kdo ne?

• 20.10.2013  00:34

Škoda, že bojová animace není moc dobrá, postavy jsou trochu prkenné, ale příběh o dívce z Číny je super! Škoda, že v současné době se již AC odehrává po kolonizaci Ameriky, starověká Čína musí mít silné kouzlo.

• 3.4.2016  04:25
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Nevim proč 5. :)

• 6.10.2012  19:01
    Beck (TV seriál) (2004)

Yukio Tanaka, hlavní postava je naivní ufňukaný japončík, který popravdě celou sérii stahoval trošku níž, než kam patřila, no a vezmem všechny mínusy najednou: Tanakův hlas při zpěvu je strašný, mimo klasicky (hnusnou) nehezkou japonskou výslovnost byl ještě falešný. No a to je vše k mínusům. Ostatní bylo parádní: Hudba, ostatní členové skupiny, kolize, krize i peripetie. Navíc se mně líbilo v závěru, že to, na co člověk vlastně nejvíc čekal bylo zmíněné jakoby mimochodem. Nejlepší hudební anime aji seriál, jaké jsem viděl. 5* skoročistých.

• 28.11.2013  21:57
    Beyblade (TV seriál) (2001)

Je trochu škoda, že to není k dispozici japonsky, aby zakomplexovaní otaku nestrkali své "odpady" někam jen proto, že to viděli anglicky. (Mimochodem, viděl jsem japonský RAW, obsahuje dost dalších záběrů, které americká verze ne, proto jsem se vykašlal na překlad, japonsky skoro nepípnu.) Američani co se jim nelíbí si neberou, co se jim líbí si přetočí sami a to, co by se mohlo líbit dětem otřesně předabují, jen tak, aby se neřeklo. Jinak příběh je ve skutečnosti výborný a ta myšlenka je taky fajn. Viděl jsem spoustu horších anime, hlavně puberťáckých shounenů s kozatými ženskými, které více fňukaly než mluvily. ("Kurosaki-kun, Kirito-kun...") J, příběh je možná ne tak úplně reálný, ale to snad ani nikdy být neměl. Je to prostě výborná záležitost, není to ani tři měsíce, co jsem si shlédl celou sérii a začal horečně hledat po domě svoje staré Beyblady a hledal soutěže po internetu. Bohužel už na to nemám věk no, ale celá ta věc je po technické stránce vcelku zajímavá.

• 1.4.2016  01:23
    Chose Cooking The Movie (amatérský film) (2015)

Ty jo... tak super film to mohl bejt, kdyby v něm byly alespoň náznaky zvukový postprodukce... Snad jedinej postsynchron, kterej jsem zaznamenal vůbec neseděl.. Ale co se týče obrazu tak špica.

• 15.10.2013  14:30
    Deník Dity P. (TV pořad) (2013)

Není to špatné jako kuchařka, ale ten semtam výstřih nebyl nutný, ač to doba nejspíše vyžaduje. Sice nevim, jestli na tom v kuchyni záleží, ale co...

• 17.4.2012  00:33
    Devil May Cry (TV seriál) (2007)

Dante je sice děsný drsňák, ale možná to trošku ubírá dramatičnosti. Animace a kresba jsou sice pěkné, jenže příběh stojí za houby! První díl - Dante si bere do ošetřování Patty. WTH proč?! Druhý díl - Jezdí se na motorkách. WTH kde je Patty?! ... a takhle dál. Nicméně abych jenom nekřivdil, Dante je horší Gintoki z Gintamy, přesto umí dobře pobavit a když se na to koukáte, říkáte si, že byste vlastně taky chtěli žít na meči, pistoli, pizze a jahodových pohárech (bez pistole by to skoro sedělo na Gintokiho. Náhoda? Gintama začala o rok dřív než DMC). Taktéž je velmi dobrá hudba. Jako seriál, jehož díly na sebe nenavazují by DMC asi ode mě dostal 4*, ale za svůj nic moc zpracovaný příběh 3*.

• 22.11.2015  17:19
    Digimon (TV seriál) (1999)

Koukali na to všichni a teď tomu sekli odpad, protože jim to teď přijde blbý. :) Ale bylo to pro děti (česká verze anyway) a svůj účel to tak splnilo. To hodnocení není úplně fér.

• 22.12.2014  22:30
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Co na tom, že Kájovi je o dvacet let víc. Taky jsem nevyrozumněl, co jí hnulo s ledy, když Káju zezačátku nemohla.

• 29.7.2014  05:09
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Nenene... to se mi zdá? Co dělá něco jako Fairy Tail mezi nejlepšími seriály? Proč? Nehodí se sem, případně výš (určitě výš) spíš Gintama? Jo, shounen je bomba, ale i Naruta bych tu viděl radši. Ne, no tak podle mě je to hrozný, příběhem sice zajímavé, animací špatné (ne od začátku), celkově hrozivě neoriginální. Trochu mě tohle mrzí. A že jsem vydržel dlouho, 150 dílů nebo tak, všechny ty zvraty, které byly tak nečekané... atd.

• 27.7.2012  01:20
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

Oproti sračkoidnímu Fate/Stay Night se Fate/Zero výborně vybarvil. Animace a souboje jsou suprové, dějově je Fate/Zero špica. Lancer je super oproti první sérii, to samé Caster i Rider, ale hlavně Berserker. Assassin je hodně zajímavý, Saber se nezměnila a Archer je trošku horší, nežli byl v první sérii. Jenom pořád nechápu, proč ani jeden ze zástupců Archerů nemá luk.

• 12.7.2012  18:34
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Klasické logické chyby jako výbuchy a světelné sloupy uprostřed města a nikoho nezajímá co se děje. Emiya je naivní pitomec s rozumem vánoční ozdoby a Saber nepřináší do světa anime nic nového a to samé ani další postavy. Příběh je moc obyčejný a prakticky neoriginální. 2* a můžou být rádi.

• 29.12.2012  16:17
    GTO (TV seriál) (1999)

Je to jeden z těch modelů, kdy hl. postava je navenek vošoust, ale uvnitř má vše dokonale promyšlené, ze všeho vybruslí a postupně ho jeho okolí začíná uznávat a přechází na jeho stranu... Bla bla bla. Ale furt platí, že čim je to starší, tím je to lepší.

• 12.6.2015  01:22
    Genius Party (2007)

Dal jsem si za úkol odhadnout, který z příběhů režíroval Shinichiro Watanabe. Netrefil jsem se, ale ve výsledku režíroval ten pro mě nejlepší, ale zároveň "nejtradičnější" z příběhů a tím bylo Baby Blue. Další zajímavé byly Doorbell, Shanghai Dragon a Happy Machine. Limit cycle se snaží říct spoustu věcí v krátkém čase a výsledek by se zcela obešel bez obrazu. Vizuální pojetí titulního příběhu Genius Party je zajímavé. Zbývá Deathic 4, který mě neoslovil. Ač vizuálně určitě netradiční zpracování, prostředí "zombie světa" není zrovna moje oblíbené téma.

• 11.7.2015  02:02

5 příběhů, 5 hvězdiček. Za každý dobrý příběh jedna. :) Neobstál Wanwa the Doggy. Ač vizuálně hodně netradiční, malé ukřičené dítě se mi jako hlavní postava moc nezamlouvalo. Moondrive sice působil trochu lacině, ale mně se to líbilo. Navíc většinu těhle filmů beru s vědomím, že v japonském divadle se schválně přehání, tak to tady taky tak beru. Ne vždycky šlo ale o hloupé a přehnané vtipy, vlastně naopak. Gala už od začátku vypadala vizuálně nejtradičněji. Zvláštní to svět a myšlenka, která už mnoho z nás napadla. Toujin Kit na mě sice nezapůsobilo originalitou, ale svým zpracováním a světem. Dokázal bych si představit toto téma jako celovečerní film. Dimension Bomb je něco jako vizuální poezie, sled záběrů doprovázející jednoduché dialogy a dynamickou muziku.

• 11.4.2012  00:25
    Gintama (TV seriál) (2006)

Seriál plný idiotů, toaletního humoru a jediný svého druhu. Teda, pokud nepočítám Gintamu', která ještě trošku přitlačí. Gintoki Sakata je obyčejný shounenový hrdina... ... lež! Gintoki i kdokoliv jiný je silně neobyčejný pitomec, který, narozdíl od ostatních shounenových hrdinů dokáže pobavit. Několikrát už se mi stalo, že jsem spadl ze židle smíchem a potom, co jsem se vyškrábal zpátky na židli, jsem spadl znova, protože vtip pokračoval dále a opět se rozvíjel, občas tomu byl věnován celý díl! Seriál víceméně nemá příběh, je to vlastně jen sranda (což je na tom to nejlepší) a když už něco na povrch vypluje, až na benizakura arc to není nic dlouhého. Zpět k parodii. Nejčastěji jsou parodovány anime jako Gundam nebo Doraemon, japonské pořady, ale setkáte se třeba i se SAW nebo Illem Smithem. Co se mně doopravdy líbí jsou předměty typu Neo Armstrong Jet Cyclone Armstrong, Justaway nebo Patriot. --- GRAB HOLD OF IT! DRAGONBLEAPIECE!

• 9.5.2012  02:02
    Gintama - Gintama' (série) (2011)

Gintama', šílenější, úchylnější, šílenější, ulítlejší, parodičtější a v neposlední řadě šílenější než má milovaná Gintama. Zasloužilý umělec Sakata Gintoki, zasloužilá umělkyně Kagura Yato a ty otravné brýle, které si říkají Shinpachi. Pokud jste fanouškem Gundamu, Dragon Questu nebo Doraemona, máte o zábavu maximálně postaráno. Dokonce se zde objeví i jeden díl spolu se Sket Dance. -- Samozřejmě nesmíme zapomenout na veledůležitou postavu Jugem Jugem hovna házející život Shinpachiho dva dny starých slipů... --Prostě řečeno: Gintama má stálé učinky a může nabourat váš zdravý rozum. 100%. ----- 5.10. - GINTAMA JE ZPĚT!

• 9.9.2015  21:08

Ten severský styl je pěkný, i když to v sobě schovává trochu nudu, něčím mi to připomíná novodobé české černé komedie. Přecijen ale k jejich podnebí mi ten strohý, až chladný styl sedí o něco víc. U nás má ten film celkem úspěch, taky cílová skupina je tady dost velká (dokonce Master's Hammer sama měla částečný vliv na vznik scény) a ty místní elitisty asi hřeje na srdíčku. Nevim, mně to nebylo sympatický, povyšovat metal na nějakou záchranu, na něco víc. A když tak nějak tušíte, o čem ten film je a něco o tématu víte, už jenom čekáte, kdy někdo zapálí kostel, což je už takový klišé..

• 4.12.2013  17:33

Připadá mi to jako takový experiment s postavou, která ve skutečnosti není ničím výjimečná, není důvod ji mít jako hlavní postavu. A fungovalo to vlastně docela dobře. Vše, co se děje je o ní a ona je to hlavní, co je v tom seriálu skoro pořád. Víceméně se nic neděje a to funguje hodně dobře. Myslím, že se dílo snaží tak nějak zapůsobit tou postavou, nějak v ní ztělesnit onoho diváka a v tom udělali velmi dobrou práci.

• 13.6.2012  00:28
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Řekl bych, že tohle anime má něco, co chybí spoustě úžasných filmům, včetně takových jako například Artist, kterého jsem taktéž dokoukal dnes (resp. včera, když vezmeme, že právě teď je chvilku po půlnoci). Oním "něčím" je nepředvídatelnost. Respektive, pokud máte už něco nakoukáno, nejen z anime, chápete, jak příběh funguje. Ono je teda několik typů, ale zhruba: Člověk potká protivného(nebo jinak odlišného) člověka. Protivný pomalu měkne a začíná být přístupnější a končí to láskou, zatímco se odehrávají další příběhy kolem tohoto. Autor byl zlý a nechal romantiky a příjmače tohoto klišé plakat až za hrob a na úplném konci je donutil vzít provaz a jít požádat kamaráda, aby mu kopli do bedny od whisky. Dalším skvělým prvkem je animace soubojů, která je logická, svižná a neopakují se v ní čtyři obrázky. --- Za tenhle tah, aneb "divák je hadr na podlahu" autora a všechny, kteří s tím měli co dočinění hodně uznávám a řekl bych, že asi dlouho neuvidím podobný klenot, až tedy do doby, kdy vyjde Kizumonogatari.

• 24.5.2016  14:31
    Kumamiko: Girl Meets Bear (TV seriál) (2016)

Starletka je mimo. Tohle je spolu s Flying witch z jarní sezóny anime 2016 nejlepší anime, ale to by někdo nesměl hodnotit podle první epizody. Tohle dílo sází hlavně na humor, vlastně hlavní postava medvěda jako opatrovníka (otce, ale samozřejmě ne otce, že jo..) mladé kněžky, která vstupuje do puberty se vším, co k tomu patří, je samo o sobě už dobrá premisa. Kněžka chce jít studovat do města, ale sama má problémy s běžnými spotřebiči a domácí elektronikou, čehož využívá Natsu (ten medvěd), který chce zabránit jejímu odchodu. Dává jí proto různé úkoly, které zahrnují užití moderních technologií, takže sledujeme, jak se kněžka snaží třeba naučit pracovat s vařičem rýže. Velká část humoru se soustředí na fakt, že Natsu je medvěd a tak není úplně tak obratný, jak by chtěl, má problémy s klíči a tak podobně. Další aspekt humoru je právě ten kontrast mezi tou tradiční postavou kněžky, kterou tu je mladá "moderně" smýšlející dívka, která místo tradičních rituálů tančí aerobik. Zatím vyšlo nějakých 7 dílů, ale jenom protože tam vystupuje medvěd s mladou dívkou ještě neznamená, že že je to pedofil. 2.2.2017: Husté, další tři komentáře na mě reagují s tím, že se pletu. A dokoukali to. Dobrýý... Dostanu se k nějakýmu vysvětlení, snad časem. A myslim, že se i omluvim, ne, že bych snad změnil názor, ale asi jsem zapomněl zmínit, že ne všichni se bavíme stejnými věcmi a že jiným lidem to vlastně nemuselo připadat tak vtipné, jak mně. Nenapadlo mě, že by to mohl být problém. -.- A závěr.... 22.11.2018: Ahoj, po takové době se mi poněkud změnil názor. A taky jsem toho dost zapomněl, avšak rád bych se zmínil o závěru, který mi přišel zvláštní. SPOILER! Je to vlastně pozitivně podaný bad end. Medvěd se zachová sobecky a místo toho, aby holku podpořil v jejím snu, zajistí, že po silném traumatu už nikdy nebude moci sama do civilizace. Medvěd tím tak žije do nějaké míry ten velký sen některých upjatých rodičů. Vzpomněl jsem si přitom na Sons and Lovers od D. H. Lawrence. Tato myšlenka je silně podtrhnuta tím, že v úplném závěru medvěd nerozporuje nesmysly, které bezstarostná holka mele (medvěd říká "internet site", zatímco holka mluví o nějakém internetovém panu Saitovi) a celý obraz končí tím, že holka zaboří hlavu medvědovi do kožichu a lechtá jej, je to silně romantizováno. Avšak, stále si nemyslím, že by měl medvěd být brán jako pedofil, nýbrž jako opatrovník a velmi upjatý rodič. Již výše zmíněné trauma mimochodem spočívá v tom, že holka se bojí lidí a po veřejném vystoupení jejich aplaus považuje za nesnášenlivé pokřiky, do kterých si projikuje vlastní mindráky a depresi. Tento závěr drtivá většina anime komunity nedokázala přijmout. Je totiž zcela absurdní a já sám nerozumím, zdali autoři osobně považují tento závěr na správný, nebo je v něm nějaká kritika fascinace pečovatelství o malé, nemohoucí holčičky (myslím, že i přestože samotný medvěd není pedofil, divák se může stylizovat do něj tak nějak bez nutnosti akceptovat roli otce), nebo naopak její adorace. Tak či tak na mne závěr zapůsobil velice silným dojmem a do jisté míry to, že jsem jej označil jako dobrý mělo ten důvod, že oceňuji, když autoři příliš nelpí na tom, aby jejich postavy skončily dobře. Holka končí prakticky jako oběť své sociální fóbie, která má nakonec vliv i na její mentální zdraví. Je zlomená, a nejspíš vždy bude.

• 3.4.2012  01:35
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Víceméně jsem čekal, že Korra mi bude sympatičtější než Aang. Korra je divočejší a i se mi líbí, že je trošku starší než Aang v minulé sérii, myslím, že to trošku posouvá tu věkovou hranici, pro kterou je dílo určeno. Hodně se změnilo, přibylo obrovské město, znova se vychovávají airbendeři, do čehož vlítne Korra, vládkyně tří elementů ze čtyř a zároveň puberťák se svým nemotorným polárním psem. Jen se bojím, že to město možná omezí volnost, což je vidět i na současné komerčnosti avatara. Zatím vážně, včetně animace, nemám co vytknout natolik, abych musel strhnout hvězdičku. --- Edit 4.7. Strhávám hvězdičku. Ač je mně to líto, Korru mám radši než Aanga a animace je stále skvělá, musím strhnout hvězdičku za uspěchanost a "nevolnost" celého díla. Jedná se zvláště o to město. Ach jo, to z něj nemůžeme vytáhnout paty? ---- EDIT 15.3.2015: I přestože čtvrtá řada byla dost slabá, ten seriál si nezaslouží jen 4*, protože ho to stahuje na úroveň, kterou rozhodně nemá. Slabých 5*, ale 5*...

• 3.7.2015  03:51

Vlastně až skoro ke konci jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdičkách, pak to ale začalo být až moc shounenoidní (superhrdinské, plné blýskavých efektů a "hustých" explozí) a vlastně "přehnané" v porovnání s tím, čím se to původně jevilo být. Navíc vidina malýho kluka jako "zachránce planety", který se tváří drsně, působí nejchytřejc a je největším nakopávačem zadků na celém (virtuálním) světě tu taky neni zrovna poprvé a vlastně vůbec nepůsobí nijak zajímavě. Ale rozhodně na ten film nechci jenom plivat. Líbila se mi ta jeho "slice of life" část, ten vyvjíející se vztah, důležitost rodiny a její zásady a tradice. Vlastně i ten respekt vůči starší generaci tam hraje určitou roli, prostě: tohle je film o rodině, pojednává o její důležitosti, jednotě a jejích tradicích. Jo, a zbožňoval jsem absenci fan-service. Nevěděl jsem, že se to ještě dělá bez toho (když nepočítám Ghibli).

• 11.4.2012  00:27

Sam Dunn, narozdíl od paznehtů z TV Noha heavy metalu rozumí, protože si ho sám zažil. Ukazuje nám tedy začátky heavy metalu, které se odehrály v době, kdy se narodil a o dvanáct let později se o ně začl zajímat. Přes Black Sabbath, přes první ženy v heavy metalu, glam metal, krvavá témata, satanismus -> norské pálení kostelů až k death metalu a stylově zakončeno Metallicou. Přesto bych chtěl vytknout absenci mých oblíbených podžánrů jako folk, pagan, melodic nebo symphonic metal. Nedá se nic dělat. Tak třeba příště.

• 29.7.2014  04:35
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal.

<< předchozí 1 2 3