Andrew_Deer

Kryštof Čížek

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 24.9.2017  21:21
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Zet jako Zuzana.

• 3.4.2016  04:25
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Nevim proč 5. :)

• 19.11.2015  03:03
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Neznám mangu. --- Přemýšlím, jestli někdy dojde k tomu, že nebude stačit jeden úder. Bojím se, že jo a že tím pádem dojde k nějakému porušení jakési premisy, která vyplývá ze samotného názvu. Pokud taková chvíle nastane, tak šlus. Zatím ale nenastala. Taky doufám, že té tajné formuli nepřfaří nějakou nadpřirozenost jako třeba nějakej elixír nebo tak něco, že to zůstane tak, jak to je.

• 20.7.2015  17:01
    Artifact (2012)

Stáhl jsem to z internetu... kdo ne?

• 5.7.2015  03:32
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

"Kdo je Shakespeare?" "Ty troubo, dramatik ze starých časů, Wilfried Shakespeare."

• 24.12.2014  05:28
    School Rumble - Nigakki (série) (2006)

Myšlenka zasadit do komediální série nekompromisní hru na život a na smrt, kde umírají postavy jak ve Hře o trůny je doopravdy obdivuhodná.

• 21.12.2014  01:45
    School Rumble (TV seriál) (2004)

Nenarazil jsem při sledování na jedinou situaci, kdy jsem se nebavil! Tohle je tak neuveřitelně zmatený, že ani postavy se v tom samy nevyznají. Nepoznal jsem jedinou postavu, která by mi byla nesympatická, ba naopak, Harima je svým vzhledem něco prakticky výjimečného, takový "západní" ideál, i když o několik let zpátky. I přestože je situace prakticky od prvního do posledního stejná, způsob, jakým toho scenáristé docílili je naprosto odzbrojující. Dílo je prakticky na hranici nadpřirozených sil, ale nepřesahuje jí tak, aby vytvořila nějaký zásadní plot twist, čili je to vlastně spíš takové přikořenění, které ve skutečnosti buď nemusí být, nebo není vůbec. Chvilkama mi hodně připomíná Gintamu s tím, že Gintama přecijen i to, co paroduje tak ve skutečnosti dělá, něco takového ve SR nehrozí. Nejsympatičtější postavy: Eri, Harima a Yakumo. I když natvrdlá Tenma a bůhvíco Karasuma jsou taky srandovní.

• 28.12.2013  21:29

Nejlíp zpracovaný fanouškovský souboj se světelnými meči!

• 28.11.2013  21:57
    Beyblade (TV seriál) (2001)

Je trochu škoda, že to není k dispozici japonsky, aby zakomplexovaní otaku nestrkali své "odpady" někam jen proto, že to viděli anglicky. (Mimochodem, viděl jsem japonský RAW, obsahuje dost dalších záběrů, které americká verze ne, proto jsem se vykašlal na překlad, japonsky skoro nepípnu.) Američani co se jim nelíbí si neberou, co se jim líbí si přetočí sami a to, co by se mohlo líbit dětem otřesně předabují, jen tak, aby se neřeklo. Jinak příběh je ve skutečnosti výborný a ta myšlenka je taky fajn. Viděl jsem spoustu horších anime, hlavně puberťáckých shounenů s kozatými ženskými, které více fňukaly než mluvily. ("Kurosaki-kun, Kirito-kun...") J, příběh je možná ne tak úplně reálný, ale to snad ani nikdy být neměl. Je to prostě výborná záležitost, není to ani tři měsíce, co jsem si shlédl celou sérii a začal horečně hledat po domě svoje staré Beyblady a hledal soutěže po internetu. Bohužel už na to nemám věk no, ale celá ta věc je po technické stránce vcelku zajímavá.

• 8.9.2013  22:31

Chyba v Matrixu, doslova. Úžasné zpracování toho, jak to v tomto světě funguje, když se v Matrixu objeví bug a parta dětí ho bere jako zábavu. Pro mě nejlepší příběh.

• 5.1.2013  04:05
    Nekomonogatari (Kuro) (TV seriál) (2012)

Já jsem nevyléčitelně závislý na *monogatari. Hudba je hrozně jednoduchá, asi jako kresba, což považuji za absolutně geniální a trošku i pochopitelné, vzhledem k počtu záběrů, které vlastně jen tvoří prostřihy obsahující obsah zrovna probíhající konverzace. Co je zajímavé, nikdy neprobíhá rozhovor, kterého by se nezúčastnil Araragi, takže titul "hlavní postava" je u něj na místě. Více napíšu možná časem. Nebo to prostě nechám takhle otevřené...

• 6.10.2012  19:01
    Beck (TV seriál) (2004)

Yukio Tanaka, hlavní postava je naivní ufňukaný japončík, který popravdě celou sérii stahoval trošku níž, než kam patřila, no a vezmem všechny mínusy najednou: Tanakův hlas při zpěvu je strašný, mimo klasicky (hnusnou) nehezkou japonskou výslovnost byl ještě falešný. No a to je vše k mínusům. Ostatní bylo parádní: Hudba, ostatní členové skupiny, kolize, krize i peripetie. Navíc se mně líbilo v závěru, že to, na co člověk vlastně nejvíc čekal bylo zmíněné jakoby mimochodem. Nejlepší hudební anime aji seriál, jaké jsem viděl. 5* skoročistých.

• 13.6.2012  00:28
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Řekl bych, že tohle anime má něco, co chybí spoustě úžasných filmům, včetně takových jako například Artist, kterého jsem taktéž dokoukal dnes (resp. včera, když vezmeme, že právě teď je chvilku po půlnoci). Oním "něčím" je nepředvídatelnost. Respektive, pokud máte už něco nakoukáno, nejen z anime, chápete, jak příběh funguje. Ono je teda několik typů, ale zhruba: Člověk potká protivného(nebo jinak odlišného) člověka. Protivný pomalu měkne a začíná být přístupnější a končí to láskou, zatímco se odehrávají další příběhy kolem tohoto. Autor byl zlý a nechal romantiky a příjmače tohoto klišé plakat až za hrob a na úplném konci je donutil vzít provaz a jít požádat kamaráda, aby mu kopli do bedny od whisky. Dalším skvělým prvkem je animace soubojů, která je logická, svižná a neopakují se v ní čtyři obrázky. --- Za tenhle tah, aneb "divák je hadr na podlahu" autora a všechny, kteří s tím měli co dočinění hodně uznávám a řekl bych, že asi dlouho neuvidím podobný klenot, až tedy do doby, kdy vyjde Kizumonogatari.

• 12.5.2012  14:20

Můj kýč.

• 9.5.2012  02:02
    Gintama - Gintama' (série) (2011)

Gintama', šílenější, úchylnější, šílenější, ulítlejší, parodičtější a v neposlední řadě šílenější než má milovaná Gintama. Zasloužilý umělec Sakata Gintoki, zasloužilá umělkyně Kagura Yato a ty otravné brýle, které si říkají Shinpachi. Pokud jste fanouškem Gundamu, Dragon Questu nebo Doraemona, máte o zábavu maximálně postaráno. Dokonce se zde objeví i jeden díl spolu se Sket Dance. -- Samozřejmě nesmíme zapomenout na veledůležitou postavu Jugem Jugem hovna házející život Shinpachiho dva dny starých slipů... --Prostě řečeno: Gintama má stálé učinky a může nabourat váš zdravý rozum. 100%. ----- 5.10. - GINTAMA JE ZPĚT!

• 4.5.2012  02:11
    Animatrix (2003)

Ne, nevidím důvod dávat míň jak pět hvězdiček. Tak rozličné a přesto silně související. Největší informační hodnotu má asi Druhá renesance a Poslední let Osirise, ale já miloval všechny, tedy kromě Příjmací zkoušky, kde se mi nelíbila kresba. Z mého pohledu mindf*ck a nejoblíbenější povídka? Nevím, chtěl bych Dětský příběh, ale zároveň Neznámé území a Program.

• 11.4.2012  00:27

Pro začátek je asi důležité znát seriál, film docela často navazuje na některé konkrétní situace z něj. Kyon je zoufalý ve světě, kde údajně není Haruhi Suzumiya, nikdo ji totiž nezná. Máme možnost vidět ho tak, jak to neznáme. Kyon je vystrašený, zbrklý a pro své okolí se zbláznil. Z Yuki je obyčejný a stydlivý knihomol, Koizumi tu prostě není a Asakura ho vnímá jako podivína, navíc ani neexistuje klubová místnost SOS Brigade, pouze obyčejná místnost po literárním kroužku. Ze zoufalosti zběžně prohlíží knihovničku, když...

• 11.4.2012  00:25
    Gintama (TV seriál) (2006)

Seriál plný idiotů, toaletního humoru a jediný svého druhu. Teda, pokud nepočítám Gintamu', která ještě trošku přitlačí. Gintoki Sakata je obyčejný shounenový hrdina... ... lež! Gintoki i kdokoliv jiný je silně neobyčejný pitomec, který, narozdíl od ostatních shounenových hrdinů dokáže pobavit. Několikrát už se mi stalo, že jsem spadl ze židle smíchem a potom, co jsem se vyškrábal zpátky na židli, jsem spadl znova, protože vtip pokračoval dále a opět se rozvíjel, občas tomu byl věnován celý díl! Seriál víceméně nemá příběh, je to vlastně jen sranda (což je na tom to nejlepší) a když už něco na povrch vypluje, až na benizakura arc to není nic dlouhého. Zpět k parodii. Nejčastěji jsou parodovány anime jako Gundam nebo Doraemon, japonské pořady, ale setkáte se třeba i se SAW nebo Illem Smithem. Co se mně doopravdy líbí jsou předměty typu Neo Armstrong Jet Cyclone Armstrong, Justaway nebo Patriot. --- GRAB HOLD OF IT! DRAGONBLEAPIECE!

• 3.4.2012  01:35
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Víceméně jsem čekal, že Korra mi bude sympatičtější než Aang. Korra je divočejší a i se mi líbí, že je trošku starší než Aang v minulé sérii, myslím, že to trošku posouvá tu věkovou hranici, pro kterou je dílo určeno. Hodně se změnilo, přibylo obrovské město, znova se vychovávají airbendeři, do čehož vlítne Korra, vládkyně tří elementů ze čtyř a zároveň puberťák se svým nemotorným polárním psem. Jen se bojím, že to město možná omezí volnost, což je vidět i na současné komerčnosti avatara. Zatím vážně, včetně animace, nemám co vytknout natolik, abych musel strhnout hvězdičku. --- Edit 4.7. Strhávám hvězdičku. Ač je mně to líto, Korru mám radši než Aanga a animace je stále skvělá, musím strhnout hvězdičku za uspěchanost a "nevolnost" celého díla. Jedná se zvláště o to město. Ach jo, to z něj nemůžeme vytáhnout paty? ---- EDIT 15.3.2015: I přestože čtvrtá řada byla dost slabá, ten seriál si nezaslouží jen 4*, protože ho to stahuje na úroveň, kterou rozhodně nemá. Slabých 5*, ale 5*...

• 22.11.2015  17:19
    Digimon (TV seriál) (1999)

Koukali na to všichni a teď tomu sekli odpad, protože jim to teď přijde blbý. :) Ale bylo to pro děti (česká verze anyway) a svůj účel to tak splnilo. To hodnocení není úplně fér.

• 13.9.2015  16:38
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Donde, está, la biblioteca. Me llamo T-Bone La araña discoteca...

• 11.7.2015  02:02

5 příběhů, 5 hvězdiček. Za každý dobrý příběh jedna. :) Neobstál Wanwa the Doggy. Ač vizuálně hodně netradiční, malé ukřičené dítě se mi jako hlavní postava moc nezamlouvalo. Moondrive sice působil trochu lacině, ale mně se to líbilo. Navíc většinu těhle filmů beru s vědomím, že v japonském divadle se schválně přehání, tak to tady taky tak beru. Ne vždycky šlo ale o hloupé a přehnané vtipy, vlastně naopak. Gala už od začátku vypadala vizuálně nejtradičněji. Zvláštní to svět a myšlenka, která už mnoho z nás napadla. Toujin Kit na mě sice nezapůsobilo originalitou, ale svým zpracováním a světem. Dokázal bych si představit toto téma jako celovečerní film. Dimension Bomb je něco jako vizuální poezie, sled záběrů doprovázející jednoduché dialogy a dynamickou muziku.

• 29.7.2014  04:35
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal.

• 11.12.2013  16:58
    R´ha (amatérský film) (2012)

Výborné, všecko možné udělané vážně skvěle na projekt jednotlivce. Být do delší, bylo by to ještě lepší!

• 4.12.2013  17:33

Připadá mi to jako takový experiment s postavou, která ve skutečnosti není ničím výjimečná, není důvod ji mít jako hlavní postavu. A fungovalo to vlastně docela dobře. Vše, co se děje je o ní a ona je to hlavní, co je v tom seriálu skoro pořád. Víceméně se nic neděje a to funguje hodně dobře. Myslím, že se dílo snaží tak nějak zapůsobit tou postavou, nějak v ní ztělesnit onoho diváka a v tom udělali velmi dobrou práci.

• 2.12.2013  02:01

"A chain of stories about their distance." Obsahově vlastně vyprávění, kterému poslední dobou dávám přednost před akcí, navíc ten obsah... Asi nějak měknu no, líbilo se mi to. Technicky mě to ale taky dost bavilo, hlavně ten "retro" vzhled, kdy se mně zdálo, že ta animace je jako z 90. let.

• 20.10.2013  00:34

Škoda, že bojová animace není moc dobrá, postavy jsou trochu prkenné, ale příběh o dívce z Číny je super! Škoda, že v současné době se již AC odehrává po kolonizaci Ameriky, starověká Čína musí mít silné kouzlo.

• 6.7.2013  02:21
    Rebelka (2012)

Popravdě jsem čekal, že to, co byla hlavní zápletka, je ve skutečnosti vedlejší zápletka a že to hlavní teprv přijde, něco výpravného a velkolepého. Na to, jak to bylo dlouhé, se toho však stalo docela málo a nevím proč, ale příběhem stále nevybočuje z řady filmů o princeznách, což je škoda, na něco takového čekám. Na druhou stranu, protože se opravdu nepřísluší jen vytýkat, hlavní postava je můj šálek čehokoli - lučištník. Tedy, spíše lučištnice, tak trochu trhlá. Líbila se mně i hudba a dabing, tedy, myslim tím výslovnost. Nechám to na 4 - 5*.

• 29.12.2012  16:17
    GTO (TV seriál) (1999)

Je to jeden z těch modelů, kdy hl. postava je navenek vošoust, ale uvnitř má vše dokonale promyšlené, ze všeho vybruslí a postupně ho jeho okolí začíná uznávat a přechází na jeho stranu... Bla bla bla. Ale furt platí, že čim je to starší, tím je to lepší.

• 7.10.2012  01:39
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Největším mínusem celé série je jednoznačně málo Temari. :) Ne, vážně, je odporné, že vše už je jen Naruto a Sasuke a ostatní postavy jsou ponožky s dírou na palci: Vyhodit, nebo použít ve chvíli nouze. Pochybuju, že se někdy dozvíme něco víc o vedlejších postavách. Ach jo, jakýs to měl, Kishimoto, potenciál, dokud ses na ostatní nevy*ral.... I přesto 4*.

<< předchozí 1 2 3