Andrew_Deer

Kryštof Čížek

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 24.5.2016  14:31
    Kumamiko: Girl Meets Bear (TV seriál) (2016)

Starletka je mimo. Tohle je spolu s Flying witch z jarní sezóny anime 2016 nejlepší anime, ale to by někdo nesměl hodnotit podle první epizody. Tohle dílo sází hlavně na humor, vlastně hlavní postava medvěda jako opatrovníka (otce, ale samozřejmě ne otce, že jo..) mladé kněžky, která vstupuje do puberty se vším, co k tomu patří, je samo o sobě už dobrá premisa. Kněžka chce jít studovat do města, ale sama má problémy s běžnými spotřebiči a domácí elektronikou, čehož využívá Natsu (ten medvěd), který chce zabránit jejímu odchodu. Dává jí proto různé úkoly, které zahrnují užití moderních technologií, takže sledujeme, jak se kněžka snaží třeba naučit pracovat s vařičem rýže. Velká část humoru se soustředí na fakt, že Natsu je medvěd a tak není úplně tak obratný, jak by chtěl, má problémy s klíči a tak podobně. Další aspekt humoru je právě ten kontrast mezi tou tradiční postavou kněžky, kterou tu je mladá "moderně" smýšlející dívka, která místo tradičních rituálů tančí aerobik. Zatím vyšlo nějakých 7 dílů, ale jenom protože tam vystupuje medvěd s mladou dívkou ještě neznamená, že že je to pedofil. 2.2.2017: Husté, další tři komentáře na mě reagují s tím, že se pletu. A dokoukali to. Dobrýý... Dostanu se k nějakýmu vysvětlení, snad časem. A myslim, že se i omluvim, ne, že bych snad změnil názor, ale asi jsem zapomněl zmínit, že ne všichni se bavíme stejnými věcmi a že jiným lidem to vlastně nemuselo připadat tak vtipné, jak mně. Nenapadlo mě, že by to mohl být problém. -.- A závěr.... 22.11.2018: Ahoj, po takové době se mi poněkud změnil názor. A taky jsem toho dost zapomněl, avšak rád bych se zmínil o závěru, který mi přišel zvláštní. SPOILER! Je to vlastně pozitivně podaný bad end. Medvěd se zachová sobecky a místo toho, aby holku podpořil v jejím snu, zajistí, že po silném traumatu už nikdy nebude moci sama do civilizace. Medvěd tím tak žije do nějaké míry ten velký sen některých upjatých rodičů. Vzpomněl jsem si přitom na Sons and Lovers od D. H. Lawrence. Tato myšlenka je silně podtrhnuta tím, že v úplném závěru medvěd nerozporuje nesmysly, které bezstarostná holka mele (medvěd říká "internet site", zatímco holka mluví o nějakém internetovém panu Saitovi) a celý obraz končí tím, že holka zaboří hlavu medvědovi do kožichu a lechtá jej, je to silně romantizováno. Avšak, stále si nemyslím, že by měl medvěd být brán jako pedofil, nýbrž jako opatrovník a velmi upjatý rodič. Již výše zmíněné trauma mimochodem spočívá v tom, že holka se bojí lidí a po veřejném vystoupení jejich aplaus považuje za nesnášenlivé pokřiky, do kterých si projikuje vlastní mindráky a depresi. Tento závěr drtivá většina anime komunity nedokázala přijmout. Je totiž zcela absurdní a já sám nerozumím, zdali autoři osobně považují tento závěr na správný, nebo je v něm nějaká kritika fascinace pečovatelství o malé, nemohoucí holčičky (myslím, že i přestože samotný medvěd není pedofil, divák se může stylizovat do něj tak nějak bez nutnosti akceptovat roli otce), nebo naopak její adorace. Tak či tak na mne závěr zapůsobil velice silným dojmem a do jisté míry to, že jsem jej označil jako dobrý mělo ten důvod, že oceňuji, když autoři příliš nelpí na tom, aby jejich postavy skončily dobře. Holka končí prakticky jako oběť své sociální fóbie, která má nakonec vliv i na její mentální zdraví. Je zlomená, a nejspíš vždy bude.

• 1.4.2016  01:23
    Chose Cooking The Movie (amatérský film) (2015)

Ty jo... tak super film to mohl bejt, kdyby v něm byly alespoň náznaky zvukový postprodukce... Snad jedinej postsynchron, kterej jsem zaznamenal vůbec neseděl.. Ale co se týče obrazu tak špica.

• 19.11.2015  03:03
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Neznám mangu. --- Přemýšlím, jestli někdy dojde k tomu, že nebude stačit jeden úder. Bojím se, že jo a že tím pádem dojde k nějakému porušení jakési premisy, která vyplývá ze samotného názvu. Pokud taková chvíle nastane, tak šlus. Zatím ale nenastala. Taky doufám, že té tajné formuli nepřfaří nějakou nadpřirozenost jako třeba nějakej elixír nebo tak něco, že to zůstane tak, jak to je.

• 3.4.2016  04:25
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Nevim proč 5. :)

• 23.2.2015  00:06

Můžu říct, že mě to překvapilo a jsem za to dost rád. Respektive, zezačátku to vypadalo jako pěkná blbost, veškeré zbytečné, rádobyvtipně scény. Co se týče fotbalu jsem uviděl sám sebe i když ne jako zahřívače laviček v ČB, ale u nás. :) Mádla jsem vlastně viděl hodně jako blbce, ale tohle se mu vlastně dost povedlo na to, že je to vlastně debut.

• 15.10.2013  14:30
    Deník Dity P. (TV pořad) (2013)

Není to špatné jako kuchařka, ale ten semtam výstřih nebyl nutný, ač to doba nejspíše vyžaduje. Sice nevim, jestli na tom v kuchyni záleží, ale co...

• 9.9.2015  21:08

Ten severský styl je pěkný, i když to v sobě schovává trochu nudu, něčím mi to připomíná novodobé české černé komedie. Přecijen ale k jejich podnebí mi ten strohý, až chladný styl sedí o něco víc. U nás má ten film celkem úspěch, taky cílová skupina je tady dost velká (dokonce Master's Hammer sama měla částečný vliv na vznik scény) a ty místní elitisty asi hřeje na srdíčku. Nevim, mně to nebylo sympatický, povyšovat metal na nějakou záchranu, na něco víc. A když tak nějak tušíte, o čem ten film je a něco o tématu víte, už jenom čekáte, kdy někdo zapálí kostel, což je už takový klišé..

• 21.4.2013  11:33
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Wow, Fanánek muset být chitrí! Fanánek zklamat!

• 21.4.2013  11:34
    Zlatý časy! (TV pořad) (2013)

Hahah, soutěž, kde si soutežící mezi sebou radí, soutěž jak víno, opravdu... Hvězdičku za Dejdarova Kodeta! No a ostatní pokusy o srandu například Issové... ... ach jo.

• 20.7.2015  17:01
    Artifact (2012)

Stáhl jsem to z internetu... kdo ne?

• 22.12.2014  22:30
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Co na tom, že Kájovi je o dvacet let víc. Taky jsem nevyrozumněl, co jí hnulo s ledy, když Káju zezačátku nemohla.

• 3.4.2012  01:35
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Víceméně jsem čekal, že Korra mi bude sympatičtější než Aang. Korra je divočejší a i se mi líbí, že je trošku starší než Aang v minulé sérii, myslím, že to trošku posouvá tu věkovou hranici, pro kterou je dílo určeno. Hodně se změnilo, přibylo obrovské město, znova se vychovávají airbendeři, do čehož vlítne Korra, vládkyně tří elementů ze čtyř a zároveň puberťák se svým nemotorným polárním psem. Jen se bojím, že to město možná omezí volnost, což je vidět i na současné komerčnosti avatara. Zatím vážně, včetně animace, nemám co vytknout natolik, abych musel strhnout hvězdičku. --- Edit 4.7. Strhávám hvězdičku. Ač je mně to líto, Korru mám radši než Aanga a animace je stále skvělá, musím strhnout hvězdičku za uspěchanost a "nevolnost" celého díla. Jedná se zvláště o to město. Ach jo, to z něj nemůžeme vytáhnout paty? ---- EDIT 15.3.2015: I přestože čtvrtá řada byla dost slabá, ten seriál si nezaslouží jen 4*, protože ho to stahuje na úroveň, kterou rozhodně nemá. Slabých 5*, ale 5*...

• 5.1.2013  04:05
    Nekomonogatari (Kuro) (TV seriál) (2012)

Já jsem nevyléčitelně závislý na *monogatari. Hudba je hrozně jednoduchá, asi jako kresba, což považuji za absolutně geniální a trošku i pochopitelné, vzhledem k počtu záběrů, které vlastně jen tvoří prostřihy obsahující obsah zrovna probíhající konverzace. Co je zajímavé, nikdy neprobíhá rozhovor, kterého by se nezúčastnil Araragi, takže titul "hlavní postava" je u něj na místě. Více napíšu možná časem. Nebo to prostě nechám takhle otevřené...

• 30.9.2012  01:43
    Oda Nobuna no yabō (TV seriál) (2012)

... a lidi hodnotí neznajíc katarzi. Jak typické. ------ Na druhou stranu ano, katarze stála za prd, nicméně peripetie jí předcházející ne. ------- Sagara Yoshiharu se, nevíme proč (-*), objeví uprostřed krvavé bitvy, ve které shlédne alternativní konec Toyotomi Hideyoshiho a zachrání děvče před nejistou smrtí. Nakonec se z ní vyklube negativ Ody Nobunagy - Oda Nobuna. Kozatá tsundere se zálibou v puškách a konstatně svlečeném pravém rukávu azurového kimona. Kupodivu koho potká, toho dostane na svoji stranu a Sagara znající budoucnost otáčí Nobunou tak, aby přežila co nejdéle. Vůbec mu ale nedochází, že i sebemenší změna může změnit celou budoucnost. ------ Hezká hudba (+*).

• 6.7.2013  02:21
    Rebelka (2012)

Popravdě jsem čekal, že to, co byla hlavní zápletka, je ve skutečnosti vedlejší zápletka a že to hlavní teprv přijde, něco výpravného a velkolepého. Na to, jak to bylo dlouhé, se toho však stalo docela málo a nevím proč, ale příběhem stále nevybočuje z řady filmů o princeznách, což je škoda, na něco takového čekám. Na druhou stranu, protože se opravdu nepřísluší jen vytýkat, hlavní postava je můj šálek čehokoli - lučištník. Tedy, spíše lučištnice, tak trochu trhlá. Líbila se mně i hudba a dabing, tedy, myslim tím výslovnost. Nechám to na 4 - 5*.

• 11.12.2013  16:58
    R´ha (amatérský film) (2012)

Výborné, všecko možné udělané vážně skvěle na projekt jednotlivce. Být do delší, bylo by to ještě lepší!

• 6.5.2012  13:20

Watanabe umí pracovat s postavami, to už dokázal několikrát. Tentokrát ale nebude režírovat přestřelky nebo šerm dvou róninů, ale život prostého mladíčka Nishimiho, který od malička cestuje ze školy na školu a když se dostane sem, musí čelit "samotě v obydleném domě." Tady si, jak už to v příbězích o životě prostého mladíčka bývá, najde lásku a chce jí ji vyznat. Jenže tady se objeví "problém," nepřátelský Sentarou, který , shodou okolností, k Nishimimu přátelský bude. Zjistí se, že je oné dívky, Ritskuo se jmenuje, kamarád od dětství. Ale jak to bude pokračovat? -- Yoko Kanno dílo sedlo úžasně, řeklo se jazz, tak jazz, sama hraje se skupinou The Seatbelts, která hraje jazz a hrála i soundtracky Cowboye Bebopa. Za celé dílo zatím 4*.

• 8.7.2012  16:35
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Hodnocení budu upravovat podle postupu příběhem. Kirito Kirigaya je obyčejný hráč. Stane se jedním z tisíce beta testerů novinky "Sword Art Online," která nakonec vydá pouze 10 000 kopií. Hra funguje přes jakýsi nervegear, který si oskenuje hráčovo tělo a pak promítá hráči do mysli průběh klasické MMO hry. Očividně akorát funguje jinak, nepotřebuje klávesnici ani myš, proste používá hráčovy myšlenky. Úžasné, nemyslíte? Vše se ale zvrtne ve chvíli, kdy hráči zjišťují, že byli ve hře zavřeni a jakkoli se pokusí dostat ven, s vyjímkou dokončení hry, znamená smrt. Protože je Kirito betatester, má výhodu - informace jsou moc - zná veškeré bezpečné cesty, vyzná se v dungeonech. Zkrátka ví, jak se dostat na vrchol co nejrychleji. Pomůže mu to? --- 15.7. - Čím dál víc se mně to trefuje do vkusu! --- 23.7. Cítím se dost hloupě, když v MMO hrách umřu a znovu ožiju nebo mě oživí někdo jiný. Připadám si natolik šílený, že bych si SAO i zahrál. XXXXXXXXXXXXX Konečné hodnocení: Moc pěkné, nechá vás to přemýšlet, jak to skončí, bohužel díly, které neseznamovaly s prostředím SAO a ALO za nic moc nestály, animace byla v pozdější fázi průměrná, škoda toho, a do určité doby se nic nového nestalo. Přesto ale 4* za pěkně zpracovaný nápad, ač to mohlo být lepší.

• 20.10.2013  00:34

Škoda, že bojová animace není moc dobrá, postavy jsou trochu prkenné, ale příběh o dívce z Číny je super! Škoda, že v současné době se již AC odehrává po kolonizaci Ameriky, starověká Čína musí mít silné kouzlo.

• 27.7.2012  01:20
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

Oproti sračkoidnímu Fate/Stay Night se Fate/Zero výborně vybarvil. Animace a souboje jsou suprové, dějově je Fate/Zero špica. Lancer je super oproti první sérii, to samé Caster i Rider, ale hlavně Berserker. Assassin je hodně zajímavý, Saber se nezměnila a Archer je trošku horší, nežli byl v první sérii. Jenom pořád nechápu, proč ani jeden ze zástupců Archerů nemá luk.

• 9.5.2012  02:02
    Gintama - Gintama' (série) (2011)

Gintama', šílenější, úchylnější, šílenější, ulítlejší, parodičtější a v neposlední řadě šílenější než má milovaná Gintama. Zasloužilý umělec Sakata Gintoki, zasloužilá umělkyně Kagura Yato a ty otravné brýle, které si říkají Shinpachi. Pokud jste fanouškem Gundamu, Dragon Questu nebo Doraemona, máte o zábavu maximálně postaráno. Dokonce se zde objeví i jeden díl spolu se Sket Dance. -- Samozřejmě nesmíme zapomenout na veledůležitou postavu Jugem Jugem hovna házející život Shinpachiho dva dny starých slipů... --Prostě řečeno: Gintama má stálé učinky a může nabourat váš zdravý rozum. 100%. ----- 5.10. - GINTAMA JE ZPĚT!

• 17.11.2013  22:48
    Příběh filmu: Odysea (TV seriál) (2011)

To ten vypravěč nic neví? Na vše se ptá? Alespoň tak to zní? Co věta, to otázka?

• 13.6.2012  00:28
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Řekl bych, že tohle anime má něco, co chybí spoustě úžasných filmům, včetně takových jako například Artist, kterého jsem taktéž dokoukal dnes (resp. včera, když vezmeme, že právě teď je chvilku po půlnoci). Oním "něčím" je nepředvídatelnost. Respektive, pokud máte už něco nakoukáno, nejen z anime, chápete, jak příběh funguje. Ono je teda několik typů, ale zhruba: Člověk potká protivného(nebo jinak odlišného) člověka. Protivný pomalu měkne a začíná být přístupnější a končí to láskou, zatímco se odehrávají další příběhy kolem tohoto. Autor byl zlý a nechal romantiky a příjmače tohoto klišé plakat až za hrob a na úplném konci je donutil vzít provaz a jít požádat kamaráda, aby mu kopli do bedny od whisky. Dalším skvělým prvkem je animace soubojů, která je logická, svižná a neopakují se v ní čtyři obrázky. --- Za tenhle tah, aneb "divák je hadr na podlahu" autora a všechny, kteří s tím měli co dočinění hodně uznávám a řekl bych, že asi dlouho neuvidím podobný klenot, až tedy do doby, kdy vyjde Kizumonogatari.

• 13.5.2012  04:06

* za efekty...

• 26.9.2012  16:05
    Seitokai jakuindomo (TV seriál) (2010)

Říkám o sobě, že mám rád inteligentní humor a skutečně ano, nesnesu rádoby srandisty například z pořadu "na stojáka." Ale Seitokai Yakuindomo je jiné. Seriál je o... ... ničem, prakticky jde jen o slet perverzních vtipů. Kdybych to měl přirovnat k nějakému jinému anime, nejblíže by byla asi Gintama s tím, že Gintama není orientovaná jen tímto směrem a je proto "mnohem lepší" než SY. Pokud jste četli obsah od Zízy, doporučuji ještě komentář Subjektiva, který píše přesně o tom, co mě zaráží nejen na SY, to antiperverzní chování mužských postav. Zlatý Gintoki a zlatý Araragi. :-) 3*, tak akorát. ---- Oprava, ZLATÝ Gintoki? Fuj, proč to píšu, když nepřemýšlím? Samozřejmě, že stříbrný Gintoki.

• 11.4.2012  00:27

Pro začátek je asi důležité znát seriál, film docela často navazuje na některé konkrétní situace z něj. Kyon je zoufalý ve světě, kde údajně není Haruhi Suzumiya, nikdo ji totiž nezná. Máme možnost vidět ho tak, jak to neznáme. Kyon je vystrašený, zbrklý a pro své okolí se zbláznil. Z Yuki je obyčejný a stydlivý knihomol, Koizumi tu prostě není a Asakura ho vnímá jako podivína, navíc ani neexistuje klubová místnost SOS Brigade, pouze obyčejná místnost po literárním kroužku. Ze zoufalosti zběžně prohlíží knihovničku, když...

• 29.7.2014  05:09
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Nenene... to se mi zdá? Co dělá něco jako Fairy Tail mezi nejlepšími seriály? Proč? Nehodí se sem, případně výš (určitě výš) spíš Gintama? Jo, shounen je bomba, ale i Naruta bych tu viděl radši. Ne, no tak podle mě je to hrozný, příběhem sice zajímavé, animací špatné (ne od začátku), celkově hrozivě neoriginální. Trochu mě tohle mrzí. A že jsem vydržel dlouho, 150 dílů nebo tak, všechny ty zvraty, které byly tak nečekané... atd.

• 3.7.2015  03:51

Vlastně až skoro ke konci jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdičkách, pak to ale začalo být až moc shounenoidní (superhrdinské, plné blýskavých efektů a "hustých" explozí) a vlastně "přehnané" v porovnání s tím, čím se to původně jevilo být. Navíc vidina malýho kluka jako "zachránce planety", který se tváří drsně, působí nejchytřejc a je největším nakopávačem zadků na celém (virtuálním) světě tu taky neni zrovna poprvé a vlastně vůbec nepůsobí nijak zajímavě. Ale rozhodně na ten film nechci jenom plivat. Líbila se mi ta jeho "slice of life" část, ten vyvjíející se vztah, důležitost rodiny a její zásady a tradice. Vlastně i ten respekt vůči starší generaci tam hraje určitou roli, prostě: tohle je film o rodině, pojednává o její důležitosti, jednotě a jejích tradicích. Jo, a zbožňoval jsem absenci fan-service. Nevěděl jsem, že se to ještě dělá bez toho (když nepočítám Ghibli).

• 29.7.2014  04:35
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal.

• 11.4.2012  00:27

Řekl bych, že po vzoru "Black Metal: A Documentary" se jakýsi Bill Zebub rozhodl, pravděpodobně na festivalu 70000 tons of metal, že si popovídá s lidmi, jež pracují s takzvaným pohanským metalem, jehož podstata se projevuje hlavně textově a často se objevuje s folk metalem, protože folk k pohanství prostě patří. Spojením informací od skupin jako Primordial, Turisas, Finntroll, Korpiklaani, Ensiferum a Leaves' Eyes zjišťujeme, o co v těch textech vlastně jde. Myslím, že pokud této muzice fandíte, dozvíte se pár zajímavých, pro někoho možná jasných, věcí, které vás možná překvapí.

<< předchozí 1 2 3