Andrew_Deer

okres Praha-západ
Kryštof Čížek

homepage

• 15.10.2013  14:30
    Deník Dity P. (TV pořad) (2013)

Není to špatné jako kuchařka, ale ten semtam výstřih nebyl nutný, ač to doba nejspíše vyžaduje. Sice nevim, jestli na tom v kuchyni záleží, ale co...

• 6.10.2013  16:12
    Seiken no Blacksmith (TV seriál) (2009)

Mám pocit, že ty postavy už jsem viděl několikrát, dokonce i v žánru. Řekl bych, že tohle anime potěší dva typy lidí: Jedni jsou ti, co s anime vlastně teprv začínají a moc toho neviděli a druzí jsou ti, kteří už mají smysl pro originalitu vypálený návaly nově vznikajících anime, které teď chytl nový trend "fantasy," protože toho se mi zdá vychází poslední dobou mnohem víc. Myslím, že máte-li soudnost, pochopíte prakticky okamžitě, že tady se sláva nekoná a ani postavy to nejsou úplně schopné vylepšit. Tři ženy (jedna loli) na jednoho drsoně, existuje větší fanservice?

• 8.9.2013  22:31

Chyba v Matrixu, doslova. Úžasné zpracování toho, jak to v tomto světě funguje, když se v Matrixu objeví bug a parta dětí ho bere jako zábavu. Pro mě nejlepší příběh.

• 5.9.2013  18:11

Jsou v Estonsku ti učitelé natvrdlí všichni, nebo jen ti ve filmu?

• 6.7.2013  02:21
    Rebelka (2012)

Popravdě jsem čekal, že to, co byla hlavní zápletka, je ve skutečnosti vedlejší zápletka a že to hlavní teprv přijde, něco výpravného a velkolepého. Na to, jak to bylo dlouhé, se toho však stalo docela málo a nevím proč, ale příběhem stále nevybočuje z řady filmů o princeznách, což je škoda, na něco takového čekám. Na druhou stranu, protože se opravdu nepřísluší jen vytýkat, hlavní postava je můj šálek čehokoli - lučištník. Tedy, spíše lučištnice, tak trochu trhlá. Líbila se mně i hudba a dabing, tedy, myslim tím výslovnost. Nechám to na 4 - 5*.

• 21.4.2013  11:34
    Zlatý časy! (TV pořad) (2013)

Hahah, soutěž, kde si soutežící mezi sebou radí, soutěž jak víno, opravdu... Hvězdičku za Dejdarova Kodeta! No a ostatní pokusy o srandu například Issové... ... ach jo.

• 21.4.2013  11:33
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Wow, Fanánek muset být chitrí! Fanánek zklamat!

• 5.1.2013  04:05
    Nekomonogatari (Kuro) (TV seriál) (2012)

Já jsem nevyléčitelně závislý na *monogatari. Hudba je hrozně jednoduchá, asi jako kresba, což považuji za absolutně geniální a trošku i pochopitelné, vzhledem k počtu záběrů, které vlastně jen tvoří prostřihy obsahující obsah zrovna probíhající konverzace. Co je zajímavé, nikdy neprobíhá rozhovor, kterého by se nezúčastnil Araragi, takže titul "hlavní postava" je u něj na místě. Více napíšu možná časem. Nebo to prostě nechám takhle otevřené...

• 29.12.2012  16:17
    GTO (TV seriál) (1999)

Je to jeden z těch modelů, kdy hl. postava je navenek vošoust, ale uvnitř má vše dokonale promyšlené, ze všeho vybruslí a postupně ho jeho okolí začíná uznávat a přechází na jeho stranu... Bla bla bla. Ale furt platí, že čim je to starší, tím je to lepší.

• 19.10.2012  22:47
    Receptář prima nápadů (TV pořad) (2001)

"... no a pokud se vám má tohle povést, musíte si koupit přesně toto od téhle firmy, aby to fungovalo..."

• 7.10.2012  01:39
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Největším mínusem celé série je jednoznačně málo Temari. :) Ne, vážně, je odporné, že vše už je jen Naruto a Sasuke a ostatní postavy jsou ponožky s dírou na palci: Vyhodit, nebo použít ve chvíli nouze. Pochybuju, že se někdy dozvíme něco víc o vedlejších postavách. Ach jo, jakýs to měl, Kishimoto, potenciál, dokud ses na ostatní nevy*ral.... I přesto 4*.

• 6.10.2012  19:01
    Beck (TV seriál) (2004)

Yukio Tanaka, hlavní postava je naivní ufňukaný japončík, který popravdě celou sérii stahoval trošku níž, než kam patřila, no a vezmem všechny mínusy najednou: Tanakův hlas při zpěvu je strašný, mimo klasicky (hnusnou) nehezkou japonskou výslovnost byl ještě falešný. No a to je vše k mínusům. Ostatní bylo parádní: Hudba, ostatní členové skupiny, kolize, krize i peripetie. Navíc se mně líbilo v závěru, že to, na co člověk vlastně nejvíc čekal bylo zmíněné jakoby mimochodem. Nejlepší hudební anime aji seriál, jaké jsem viděl. 5* skoročistých.

• 30.9.2012  01:43
    Oda Nobuna no yabō (TV seriál) (2012)

... a lidi hodnotí neznajíc katarzi. Jak typické. ------ Na druhou stranu ano, katarze stála za prd, nicméně peripetie jí předcházející ne. ------- Sagara Yoshiharu se, nevíme proč (-*), objeví uprostřed krvavé bitvy, ve které shlédne alternativní konec Toyotomi Hideyoshiho a zachrání děvče před nejistou smrtí. Nakonec se z ní vyklube negativ Ody Nobunagy - Oda Nobuna. Kozatá tsundere se zálibou v puškách a konstatně svlečeném pravém rukávu azurového kimona. Kupodivu koho potká, toho dostane na svoji stranu a Sagara znající budoucnost otáčí Nobunou tak, aby přežila co nejdéle. Vůbec mu ale nedochází, že i sebemenší změna může změnit celou budoucnost. ------ Hezká hudba (+*).

• 26.9.2012  16:05
    Seitokai jakuindomo (TV seriál) (2010)

Říkám o sobě, že mám rád inteligentní humor a skutečně ano, nesnesu rádoby srandisty například z pořadu "na stojáka." Ale Seitokai Yakuindomo je jiné. Seriál je o... ... ničem, prakticky jde jen o slet perverzních vtipů. Kdybych to měl přirovnat k nějakému jinému anime, nejblíže by byla asi Gintama s tím, že Gintama není orientovaná jen tímto směrem a je proto "mnohem lepší" než SY. Pokud jste četli obsah od Zízy, doporučuji ještě komentář Subjektiva, který píše přesně o tom, co mě zaráží nejen na SY, to antiperverzní chování mužských postav. Zlatý Gintoki a zlatý Araragi. :-) 3*, tak akorát. ---- Oprava, ZLATÝ Gintoki? Fuj, proč to píšu, když nepřemýšlím? Samozřejmě, že stříbrný Gintoki.

• 27.7.2012  01:20
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

Oproti sračkoidnímu Fate/Stay Night se Fate/Zero výborně vybarvil. Animace a souboje jsou suprové, dějově je Fate/Zero špica. Lancer je super oproti první sérii, to samé Caster i Rider, ale hlavně Berserker. Assassin je hodně zajímavý, Saber se nezměnila a Archer je trošku horší, nežli byl v první sérii. Jenom pořád nechápu, proč ani jeden ze zástupců Archerů nemá luk.

• 12.7.2012  18:34
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Klasické logické chyby jako výbuchy a světelné sloupy uprostřed města a nikoho nezajímá co se děje. Emiya je naivní pitomec s rozumem vánoční ozdoby a Saber nepřináší do světa anime nic nového a to samé ani další postavy. Příběh je moc obyčejný a prakticky neoriginální. 2* a můžou být rádi.

• 8.7.2012  16:35
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Hodnocení budu upravovat podle postupu příběhem. Kirito Kirigaya je obyčejný hráč. Stane se jedním z tisíce beta testerů novinky "Sword Art Online," která nakonec vydá pouze 10 000 kopií. Hra funguje přes jakýsi nervegear, který si oskenuje hráčovo tělo a pak promítá hráči do mysli průběh klasické MMO hry. Očividně akorát funguje jinak, nepotřebuje klávesnici ani myš, proste používá hráčovy myšlenky. Úžasné, nemyslíte? Vše se ale zvrtne ve chvíli, kdy hráči zjišťují, že byli ve hře zavřeni a jakkoli se pokusí dostat ven, s vyjímkou dokončení hry, znamená smrt. Protože je Kirito betatester, má výhodu - informace jsou moc - zná veškeré bezpečné cesty, vyzná se v dungeonech. Zkrátka ví, jak se dostat na vrchol co nejrychleji. Pomůže mu to? --- 15.7. - Čím dál víc se mně to trefuje do vkusu! --- 23.7. Cítím se dost hloupě, když v MMO hrách umřu a znovu ožiju nebo mě oživí někdo jiný. Připadám si natolik šílený, že bych si SAO i zahrál. XXXXXXXXXXXXX Konečné hodnocení: Moc pěkné, nechá vás to přemýšlet, jak to skončí, bohužel díly, které neseznamovaly s prostředím SAO a ALO za nic moc nestály, animace byla v pozdější fázi průměrná, škoda toho, a do určité doby se nic nového nestalo. Přesto ale 4* za pěkně zpracovaný nápad, ač to mohlo být lepší.

• 26.6.2012  21:07
    Red Dwarf (TV film) (1992)

Zopakovali vtipy originálu a udělali z toho děsně srandovní věc. Háhaha...

• 13.6.2012  00:28
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Řekl bych, že tohle anime má něco, co chybí spoustě úžasných filmům, včetně takových jako například Artist, kterého jsem taktéž dokoukal dnes (resp. včera, když vezmeme, že právě teď je chvilku po půlnoci). Oním "něčím" je nepředvídatelnost. Respektive, pokud máte už něco nakoukáno, nejen z anime, chápete, jak příběh funguje. Ono je teda několik typů, ale zhruba: Člověk potká protivného(nebo jinak odlišného) člověka. Protivný pomalu měkne a začíná být přístupnější a končí to láskou, zatímco se odehrávají další příběhy kolem tohoto. Autor byl zlý a nechal romantiky a příjmače tohoto klišé plakat až za hrob a na úplném konci je donutil vzít provaz a jít požádat kamaráda, aby mu kopli do bedny od whisky. Dalším skvělým prvkem je animace soubojů, která je logická, svižná a neopakují se v ní čtyři obrázky. --- Za tenhle tah, aneb "divák je hadr na podlahu" autora a všechny, kteří s tím měli co dočinění hodně uznávám a řekl bych, že asi dlouho neuvidím podobný klenot, až tedy do doby, kdy vyjde Kizumonogatari.

• 13.5.2012  04:06

* za efekty...

• 12.5.2012  14:20

Můj kýč.

• 9.5.2012  02:02
    Gintama - Gintama' (série) (2011)

Gintama', šílenější, úchylnější, šílenější, ulítlejší, parodičtější a v neposlední řadě šílenější než má milovaná Gintama. Zasloužilý umělec Sakata Gintoki, zasloužilá umělkyně Kagura Yato a ty otravné brýle, které si říkají Shinpachi. Pokud jste fanouškem Gundamu, Dragon Questu nebo Doraemona, máte o zábavu maximálně postaráno. Dokonce se zde objeví i jeden díl spolu se Sket Dance. -- Samozřejmě nesmíme zapomenout na veledůležitou postavu Jugem Jugem hovna házející život Shinpachiho dva dny starých slipů... --Prostě řečeno: Gintama má stálé učinky a může nabourat váš zdravý rozum. 100%. ----- 5.10. - GINTAMA JE ZPĚT!

• 6.5.2012  13:20

Watanabe umí pracovat s postavami, to už dokázal několikrát. Tentokrát ale nebude režírovat přestřelky nebo šerm dvou róninů, ale život prostého mladíčka Nishimiho, který od malička cestuje ze školy na školu a když se dostane sem, musí čelit "samotě v obydleném domě." Tady si, jak už to v příbězích o životě prostého mladíčka bývá, najde lásku a chce jí ji vyznat. Jenže tady se objeví "problém," nepřátelský Sentarou, který , shodou okolností, k Nishimimu přátelský bude. Zjistí se, že je oné dívky, Ritskuo se jmenuje, kamarád od dětství. Ale jak to bude pokračovat? -- Yoko Kanno dílo sedlo úžasně, řeklo se jazz, tak jazz, sama hraje se skupinou The Seatbelts, která hraje jazz a hrála i soundtracky Cowboye Bebopa. Za celé dílo zatím 4*.

• 4.5.2012  02:11
    Animatrix (2003)

Ne, nevidím důvod dávat míň jak pět hvězdiček. Tak rozličné a přesto silně související. Největší informační hodnotu má asi Druhá renesance a Poslední let Osirise, ale já miloval všechny, tedy kromě Příjmací zkoušky, kde se mi nelíbila kresba. Z mého pohledu mindf*ck a nejoblíbenější povídka? Nevím, chtěl bych Dětský příběh, ale zároveň Neznámé území a Program.

• 17.4.2012  00:33
    Devil May Cry (TV seriál) (2007)

Dante je sice děsný drsňák, ale možná to trošku ubírá dramatičnosti. Animace a kresba jsou sice pěkné, jenže příběh stojí za houby! První díl - Dante si bere do ošetřování Patty. WTH proč?! Druhý díl - Jezdí se na motorkách. WTH kde je Patty?! ... a takhle dál. Nicméně abych jenom nekřivdil, Dante je horší Gintoki z Gintamy, přesto umí dobře pobavit a když se na to koukáte, říkáte si, že byste vlastně taky chtěli žít na meči, pistoli, pizze a jahodových pohárech (bez pistole by to skoro sedělo na Gintokiho. Náhoda? Gintama začala o rok dřív než DMC). Taktéž je velmi dobrá hudba. Jako seriál, jehož díly na sebe nenavazují by DMC asi ode mě dostal 4*, ale za svůj nic moc zpracovaný příběh 3*.

• 11.4.2012  00:28

Animátoři a kreslíř si dali tu práci a propracovali souboje do fyzické logičnosti a plynulosti. Příběh... trošku trapně obyčejný, kluk najde rónina, ten mu pomůže a kluk si ho potom koupí něčím vzácným, co má hlídat. Trochu klišé, ale souboje, hudba a kresba to vrací na druhou stranu, za mě 70% - ****.

• 11.4.2012  00:27

Pro začátek je asi důležité znát seriál, film docela často navazuje na některé konkrétní situace z něj. Kyon je zoufalý ve světě, kde údajně není Haruhi Suzumiya, nikdo ji totiž nezná. Máme možnost vidět ho tak, jak to neznáme. Kyon je vystrašený, zbrklý a pro své okolí se zbláznil. Z Yuki je obyčejný a stydlivý knihomol, Koizumi tu prostě není a Asakura ho vnímá jako podivína, navíc ani neexistuje klubová místnost SOS Brigade, pouze obyčejná místnost po literárním kroužku. Ze zoufalosti zběžně prohlíží knihovničku, když...

• 11.4.2012  00:27

Řekl bych, že po vzoru "Black Metal: A Documentary" se jakýsi Bill Zebub rozhodl, pravděpodobně na festivalu 70000 tons of metal, že si popovídá s lidmi, jež pracují s takzvaným pohanským metalem, jehož podstata se projevuje hlavně textově a často se objevuje s folk metalem, protože folk k pohanství prostě patří. Spojením informací od skupin jako Primordial, Turisas, Finntroll, Korpiklaani, Ensiferum a Leaves' Eyes zjišťujeme, o co v těch textech vlastně jde. Myslím, že pokud této muzice fandíte, dozvíte se pár zajímavých, pro někoho možná jasných, věcí, které vás možná překvapí.

• 11.4.2012  00:27

Sam Dunn, narozdíl od paznehtů z TV Noha heavy metalu rozumí, protože si ho sám zažil. Ukazuje nám tedy začátky heavy metalu, které se odehrály v době, kdy se narodil a o dvanáct let později se o ně začl zajímat. Přes Black Sabbath, přes první ženy v heavy metalu, glam metal, krvavá témata, satanismus -> norské pálení kostelů až k death metalu a stylově zakončeno Metallicou. Přesto bych chtěl vytknout absenci mých oblíbených podžánrů jako folk, pagan, melodic nebo symphonic metal. Nedá se nic dělat. Tak třeba příště.

• 11.4.2012  00:25
    Gintama (TV seriál) (2006)

Seriál plný idiotů, toaletního humoru a jediný svého druhu. Teda, pokud nepočítám Gintamu', která ještě trošku přitlačí. Gintoki Sakata je obyčejný shounenový hrdina... ... lež! Gintoki i kdokoliv jiný je silně neobyčejný pitomec, který, narozdíl od ostatních shounenových hrdinů dokáže pobavit. Několikrát už se mi stalo, že jsem spadl ze židle smíchem a potom, co jsem se vyškrábal zpátky na židli, jsem spadl znova, protože vtip pokračoval dále a opět se rozvíjel, občas tomu byl věnován celý díl! Seriál víceméně nemá příběh, je to vlastně jen sranda (což je na tom to nejlepší) a když už něco na povrch vypluje, až na benizakura arc to není nic dlouhého. Zpět k parodii. Nejčastěji jsou parodovány anime jako Gundam nebo Doraemon, japonské pořady, ale setkáte se třeba i se SAW nebo Illem Smithem. Co se mně doopravdy líbí jsou předměty typu Neo Armstrong Jet Cyclone Armstrong, Justaway nebo Patriot. --- GRAB HOLD OF IT! DRAGONBLEAPIECE!