jandula00

Jana Kopecká

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 19.1.2017  09:20
    Miluju cizince (TV film) (2012)

Tohle by měli povinně pouštět všem těm naivním zaláskovaným ženám, které věří, že právě jim to určitě klapne...

• 5.5.2016  17:36
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Hodilo by se říct, že tohle ani Matonoha nezachrání. Realita je však taková, že Matoha je to, co mě na této soutěži irituje úplně nejvíc.

• 29.11.2015  19:57

Přes pomalý rozjezd se mi dostalo neuvěřitelně pozitivního a dojemného příběhu o muži, který dokázal mnoho, aniž by o tom věděl a aniž by ho to nikterak změnilo. Jdu zjistit, jestli nejsem náhodou taky slavná :).

• 7.7.2015  21:04
    Snog Marry Avoid? (TV seriál) (2008)

Reality show o tom, že tam za oceánem jsou prsa větší, vlasy blonďatější, řasy delší a kůže opálenější. Tedy vlastně...reality show o tom, že tam za oceánem jsou prsa fake, vlasy fake, řasy fake a kůže fake. Jen kdyby se ty holky poučily, pak by to asi i nějaký přínos mělo. Takhle se jen můžeme radovat, že v té naší české kotlině jsou holky stále přirozené krásné.

• 7.7.2015  21:00
    Coherence (2013)

Vím, že nic nevím, to je oč tu běží! Tohle nezávislé drámo vám dokáže pěkně zmást ten přerostlý vlašský ořech v hlavě. Chvílemi jsem už byla totálně mimo a smýšlela si sama v hlavně absurdní vyústění jednotlivých situací. Asi by se slušelo kouknout se na film ještě jednou, protože věřím, že pak by se spousta nejasností...objasnila :). To se mi ale moc nechce. Na druhou stranu je Coherence zářným příkladem toho, že i s nízkým budgetem se dá zahrát velké divadlo.

• 31.5.2015  13:34

Bylo mi tehdy hrozně líto, když jsem se vrátila po chřipce do školy a spolužáci mi barvitě líčili červy lezoucí z rány nějaké holky, kterou viděli v kině. Po letech jsem zjistila, že film "s červy" si pamatuje snad úplně každý, což se nedá říct o jeho názvu. Anyway. Takhle špatné herecké výkony, to se jen tak nevidí, snad i ti domorodci hrají lépe než představitelé hlavních postav. Hudba taktéž tragická. A dabing? Tak ten tomu nasadil korunu, to je zlo největší. Celkově odtajnění filmové záhady, jinak zklamání.

• 31.5.2015  13:18

Ha, druhý díl, ale o nic horší než ten první. To se jen tak nevidí. Kevin Spacey opět zaválel - byť měl jen asi 3 minutovou scénku - I just love him. Jnak opět celkem fajn podívaná se sympatickými herci, děj nevázne, divák se nenudí, divák se baví! Celkově oddycháč, který nenadchne, ale ani neurazí.

• 31.5.2015  13:11

Super, podobných komedií není nikdy dost! Samozřejmě se nejdedná o žádný filmový zážitek, ale občas člověk o filmové zážitky ani nestojí a chce se jen odreagovat a nemuset u filmu přemýšlet. Hlavní trojka - sympaťáci, člověk se jim ani nediví, Colin Farrell - WTF?:D Kevin Spacey - ten opěd dokázal, že je to pan Herec a móc hezky se na něj kouká. Celkově velká paráda.

• 31.5.2015  12:48

Celkem originální komedie a pravděpodobně černá můra všech otců dcer. Jakožto milovnice rasistických vtipů a humoru všeho druhu jsem se chvílemi i slušně bavila, klidně by se dalo přitvrdit i trochu více. Je jasné, že film nemůže pocházet od jinud než z Francie, protože jen tam je něco takovoého vůbec možné. Umíte si představit něco podobného u nás? Jedna by měla ci.. ehm...roma, druhá větnamce a třetí ukrajince? No, to by asi tak vtipně nebylo. Celkově fajn komedie, pokud se vám nechce zbytečně přemýšlet.

• 31.5.2015  12:38

Tak tohle je snad to nejabsurdnější, nejúchylnější, nejujetější a nejvtipnější, co jsem kdy viděla. Je až neuvěřitelný, kolik áčkových herců se dobrovolně podílelo na takovém filmu, v čele se skvělou Kate a iskoulemanakrkupřitažlivým Hughem. Nejlepší příběhy: Koule na krku, první menstruace, kouřím ptáky za zlaťáky, Halle Berry atd..., vlastně by se dalo říct, že všechny části mají něco do sebe a jsou koukatelné. Celkově super, ale rozhodně né pro každého.

• 7.5.2015  19:55

Po delší době tu opět máme útok na mou křehkou ženskou duši - a že se vydařil. Britská inteligentní romantika, kombinace, které nejde odolat. Obzvláště v podání dvou tak sympatických a vzájemně sladěných herců. Obzvláště s tak skvělým soundtracekm. Obzvláště s tak originální zápletkou. Jediné, co mě mrzí je nereálnost - protože když si vybavím svoje spolužáky z gymplu, jedná se spíš o sci-fi :D.

• 14.3.2015  10:44

Nevím proč, ale tyto zazenitové komedie mě vcelku baví. U Lepší teď než nikdy jsem byla mírně skeptická už předem, protože nemám ráda vykrádání jiných filmů už v názvu. Pak jsem ale zjistila, že se o to postarali naši čeští překladatelé a né samotní tvůrci filmu. Zklamaná jsem nakonec byla i tak. Ačkoli Diane Keaton i Michael Douglas patří mezi mé oblíbence, dohromady jim to moc nešlo. Zřejmě má Michael lepší plastické chirurgy, ale věkově mi ti dva nějak neseděli. Charaktery rolí byly také dost žalostně napsané a vlastně nesympatické (což je v romantické komedii celkem chyba). Navíc tam té "srandy" bylo až žalostně málo - jestli vůbec nějaká. Celkově zklamání a zapomenutí.

• 22.2.2015  18:02
    Cesta ven (2014)

Bylo to fakt zlý. Herecky až tragický. Český lev? Nechápu nic...

• 22.2.2015  15:21
    Interstellar (2014)

Těžko, těžko hodnotit. Další velkolepá podívaná s typickým rukopisem Christophera Nolana. Opět mírně zamotané, jemně nelogické, ale i tak nezapomenutelné a bravurně podané. Je vždycky super, když je sci-fi alespoň trochu zasazené do reality, protože se příběh stává uvěřitelnějším a reálnějším. I tak to bude chtít podívat se ještě jednou a dopochopit pár věcí.

• 22.2.2015  15:06

Nevím, proč má většina lidí s 50 odstíny takové problémy, když to vlastně ani taková tragédie není. Tedy tuším - je to děsně IN. Jelikož jsem četla knihu a uznávám, že ta stojí za prd, film alespoň pěkně odsýpá. Výběr hlavních postav je taky ok, ba co víc - oba jsou sympatičtí. Samozřejmě se nejedná o žádný filmový zážitek, ale za sebe mohu říct, že jsem si večer v kině s holkama užila a že se už teď těším na další díl. A radši se budu považovat za holku, která se pobavila u vyloženě holčičího filmu, než abych se stala drsňákem, který je už před začátkem filmu přesvědčen o ohodnocení "odpad".

• 15.2.2015  08:37
    2012 (2009)

Bylo celkem chytré, představit film 2012 už v roce 2009. Člověk měl tehdy dostatek času podívat se, co ho vlastně čeká a jak moc bude ta smrt bolet. Zajímavé ovšem je, že dojmy z filmu mám stejné i v roce 2015. Tedy špatné. Nemůžu se totiž zbavit pocitu, že celý film je založen na náskoku jedné vteřiny (i méně) před jistou smrtí. Jasný, napětí je třeba, ale tenhle útěk před osudem na poslední chvíli je v 2012 opravdu přehnaný. Trikově fajn podívaná, ale jinak nereálné a přehnané...

• 14.2.2015  19:05

Hrozně pěkně se na to kouká. Triky, kostýmy a všechny postavičky jsou děsně roztomilé. Navíc mám ráda jakékoli filmy (knihy), kde se tvoří nová slova - klobouk dolů před překladateli! Problém mám jen s tím dějem. Alenka pro mě není hezká pohádka, je to spíš takový dětský horor. Jinak ale dobrý - Nádherňajs forever!

• 14.2.2015  19:01

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Mužský jsou prasáci, ženský zas blbky. Přesně tak na mě tenhle film zapůsobil. Ačkoli mám Gerarda Butlera ráda a na Chirurzích s Katherine jsem prakticky vyrostla, tentokrát na mě tato kombinace nijak nezapůsobila. Film zapomenu a komentář píšu vlastně jen proto, abych si příště, až budu mít zase melancholickou náladu vzpomněla, že už jsem to vlastně viděla.

• 14.2.2015  18:52
    Don Jon (2013)

Čekala jsem klasickou romantickou komedii plnou lásky, něžností, bla bla bla - co taky jiného, když jste doma sám na Valentýna. Po chvíli mi došlo, že to asi úplná klasika nebude. Scarlett Johansson zvládla roli psanou na míru perfektně! Dost jsem jí celý film nesnášela, což je asi správně. Josepha Gordon-Levitta miluju už od dob 10 důvodů proč tě nenávidím. Kdo byl ale opravdu skvělý, byla Julianne Moore. Nějak se mi ta ženská líbí až ve zralém věku. Celkově zdařilá režisérská prvotina.

• 14.2.2015  18:44
    Iluzionista (2006)

Není to nic moc, ale největší radost mi na Iluzionistovi udělalo místo natáčení. Bylo moc příjemné sledovat krásná historická místa Čech v Amerikou produkovaném filmu. Vlastně mi udělal radost i Edward Norton a Paul Giamatti. Vlastně ani kouzelnické prostředí není k zahození. Vlastně mě to celé bavilo. Jedíné co mě zklamalo - zásadně zklamalo- bylo to, že jsem odhadla vývoj děje, tudíž se nekonalo to ono napětí, kvůli kterému filmy tak miluju.

• 2.2.2015  19:20
    Soudce (2014)

Tak se nám po letech Robert Downey Jr. vrátil do justiřního prostředí, a udělal dobře! Komu toto prostředí ale sedí perfektně, je Robert Duvall. Morálně založeného, stárnoucího a neurotického soudce zahrál na výbornou. Až mi přišlo líto, jak věrohodnotně umírajícího starce zahrál. No, doufám, že jej zatím skutečně jen hrál...

• 1.2.2015  18:22

Je trochu škoda, že se film snaží být hlubší, než ve skutečnosti je, resp, že se snaží být až moc filozofický. Jo, je to příjemné, člověku se sbíhají sliny na všechny ty dobroty a na Helen Mirren se moc hezky kouká, ale to je tak vše...Nejspíš je to tim, že pro mě Indové nejsou přitažliví, takže romantická stránka filmu mě nechávala absolutně chladnou. Na druhou stranu jsem na to koukala s maminou, která skoro upustila slzu, takže jsem nejspíš opět akorát zbytečně kritická...

• 25.1.2015  17:27
    Whiplash (2014)

V podstatě nenápadný film, který vás přibližně po 3 minutách vtáhne takovým stylem, že z něj vypadnete až druhý den ráno. J.K. Simmons mě totálně překvapil, doteď jsem ho brala jen jako vedlejšího průměrného mužíka, ...no, změnila jsem názor. A to finále? No, to se prostě musí vidět...

• 25.1.2015  17:20
    96 hodin (2008)

"I will find you, and I will kill you!..Liam je zabiják a asi by byl skvělý i v pohádce o kývajícím se smrčku...Navíc, když se připlete do filmu s touto zápletkou a ještě se tváří jako milující otec, nemůže se z toho nestat super záležitost. Trošku mě mrzel konec, očekávala jsem o něco větší prostor pro dění "po akci", ale i tak jsem se výborně bavila.

• 25.1.2015  17:13

Téda, viděla jsem už spoustu záporáků, ale z těhle šel fakt strach..brr...Tedy z některých z nich, což bylo příjemné, protože málokterý film se zabývá charakterem i těch "špatných". Trošku mi přišla absurdní představa mobilizace celé US Army kvůli jednomu kapitánovi, ale co, zřejmě to tak bylo. Celkově dost dráma, skvělá gradace, Hanks, trošku dlouhé, ale jinak dobré.

• 4.1.2015  20:56
    Luka (TV film) (2015)

Tyto časosběrné dokumenty jsou unikátní hlavně v tom, že si člověk uvědomí, jaké má v životě štěstí. Doporučuji všem pesimistům a neustálým stěžovatelům na vlastní nesnesitelnou těžkost bytí...

• 4.1.2015  10:11
    Interview (2014)

Asi největší plus si The Interview zaslouží za propagaci, kdo by nechtěl vidět film, který může údajně způsobit 3. světovou válku? Jinak se totiž jedná o úplně průměrnou komedii, jejíž jediná vyjímečnost tkví v zaměření proti skutečnému a navíc žijícímu diktátorovi. Nemůžu říct, že jsem se nebavila nebo byla přímo pohoršena - to vůbec. Ale kdyby se jednalo o jakýkoli film střílející do mnou neoblíbené osoby (Zeman/Hitler/Putin), smála bych se stejně.

• 4.1.2015  09:47
    The Words (2012)

Děj v ději v ději. Bradley Cooper, Jeremy Irons a Dennis Quaid. Psychlogické, mysteriózní, romandické drama. Mno, co více dodat? The Words zapůsobila tak, jak měla. Totiž donutila mě obracet si v hlavě mnohá slovní spojení, momenty, scény. Dokonce jsem se občas vžila do situace a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já. Celkově moc příjemná záležitost.

• 4.1.2015  09:35

Člověk, který nikdy neviděl žádný film od Wese Andersona, se musel na Grandhotel Budapešť koukat jako na zjevení Boží - stejně jako jsem kdysi koukala já na The Royal Tenenbaums. A věřím, že divák musí jeho styl filmů buť milovat a nebo vyloženě nesnášet. Naštěstí se řadím k té první skupině, a tak jsem se opět neuvěřitelně bavila. Všudypřítomná ironie, originalita i absurdita dělá z Andersonových filmů jedinečný zážitek, který si vždy ráda připomenu a jeho filmy pustím.

• 4.1.2015  09:26
    Lucy (2014)

Ach jak já se těšila. Protože film podobný "Všemocnému" jsem prostě musela vidět. O to víc jsem nestačila zírat na tohle totální psycho bez špetky logiky, které ke konci sahalo k pro mě nestravitelným absurdnostem. Luc Besson to koneckonců vyjádřil nejlépe, když řekl, že 1. část filmu má být jako Leon, 2. jako Inception a 3. jako Space Odyssey. Za mě tedy palec nahoru za "Leon" část a velký palec dolů za promarnění tématu s tak obrovským potenciálem...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8