easaque

homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 24.9.2017  15:54
    Truman (2015)

5* další z řady nenápadných filmů, které budou patřit mezi mé srdcovky. Jedná se o konverzační film, který by mohli klidně hrát na prknech, které znamenají svět. Přináší lidský příběh o dlouhodobém přátelství dvou kamarádů, z nichž jeden se rozhodnul pro smrt kvůli nevyléčitelné chorobě. Není to však smutný film a vše je pojato s nadhledem a životním vyrovnáním. K maximální známce pomáhá i hlavní herecká dvojice. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 24.9.2017  15:35

+4* V hlavní roli je tu podivínská až autistická povaha hlavní postavy a sousedská nevraživost a rivalita, a to když dá schopný režisér dohromady, tak z toho můžet vyjít úplně obyčejný film s takovým příběhem, kterých už tu bylo mraky, ale je natočen s velmi příjemnou atmosférou a stylově, že na mě zapůsobil na velmi krásné 4 hvězdičky. I já jsem z filmu cítil trošku poetiky Amélie z Montmartru, kterou mám rád a i to asi pomohlo zvýšit hodnocení. Doporučuji pro chvíle pohody a určitě se k němu někdy vrátím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 24.9.2017  15:24
    Kocour Bob (2016)

+3* ve své podstatě příjemný a povzbuzující příběh, kterému k vyššímu hodnocení dodává autobiografická stránka. Na druhou stránku mi nepřišel ničím výjimečným a pokud nebudu závislák, tak mi nic nepřináší. Je fajn, ale že je na světe tolik lidí (a koček), které podobným lidem pomáhají a neodradí je, když je šance na návrat do běžného života, tak titěrná, což film taky hezky ukazuje. Prostě průměrné tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 24.9.2017  14:33
    Kloane, Der (2006)

3* takové malé povídání, o tom jak to vypadá, když vyrůstáš na venkově. Vyzdvihnul bych na něm, že je to natočeno s minimem emocí, takže záleží na divákovi, jestli je to život nebo nechutná agresivita. Posuďte sami třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.9.2017  14:23

+3* tento animovaný trip nejspíš žádnou přidanou hodnotu nemá, ale bavilo mě to propojení s hudbou a proti takovému Artu nic nemám. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.9.2017  14:15
    Nugety (2014)

+4* hodně minimalistická animace vůbec nesnižuje poselství, které tento kraťas přináší, ohledně závislosti zejména na drogách. Doporučuji a zkoukněte ho třeba tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.9.2017  13:46
    Fan chan (2003)

-3* Možná nemám podobné nostalgické vzpomínky z dětství nebo nejsem tak dětinský a tak s tímto filmem nesdílím takové nadšení jako ostatní. Jedná se zejména o rodinný film, u kterého jeho exotické prostředí a společenství nedává mnoho vzorů pro děti v naší přetechnizované době. Aspoň tak to cítím já. Nechtěl bych ho zatracovat, protože si to nezaslouží a třeba herecky je zajímavý a vyzařuje z něj roztomilá nálada. Pokud od něj nebudete čekat komedii v pravém slova smyslu, tak si své fanoušky si určitě najde, a to je dobře. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 24.9.2017  13:25

4* tento malý vesmírný kraťas si mě získal jednoduchým avšak efektním příběhem, který bych se ale bál rozvíjet do celovečerního filmu, na kterém se prý už pracuje. No necháme se překvapit... Jinak mi to svým pojetím přišlo jako krátký gag z Futuramy :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.9.2017  12:38

+1* Kde jsou doby původní slávy hvězdné lodi Enterprise? Teď se vše smrsklo na haldu efektních a akčních scének s jednoduchým prostoduchým příběhem, založeném na podrazu a důvěře, který byl už tolikrát natočený. Navíc tady mě přišla dějová návaznost často tak křečovitá bez logického propojení, že to nešlo přehlédnout. Díky scénáristovi Simonovi Pegg tu bylo více humoru, u kterého bylo vidět, že si ho psal "na tělo", ale občas mi tam přišel nucený až nepatřičný. No prostě aktuálně poslední Star Trek u mě propadl, ale jsem rád že nepatřím mezi výjimky, kteří to tak vidí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 24.9.2017  12:17
    Gebrian versus (TV pořad) (2012)

+4* rozhodně zajímavý pořad o moderní architektuře, který se už nějaký čas vysílá přes Stream.cz. Jeho forma je sice zkratkovitá, ale to je jen díky současnému trendu, protože běžná populace už neudrží delší pozornost, tak to mu nejde vyčítat. Hlavně je podnětný a s valnou většinou názorů autora souhlasím. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.9.2017  23:56
    Nezvaný host (studentský film) (1969)

4* Na rozdíl od mnohých jiných tenhle film musel jít do trezoru, protože ta alegorie je znát na každém kousku a režisér musel tušit, že s ním budou problémy. Za tu odvahu by si plný počet hvězd zasloužil, ale ten studentský rukopis je znát. Docela by mě zajímalo, zda se vůbec stihl ještě odvysílat, ale to nejspíš až po revoluci. Přesto je to krásný důkaz doby minulé a nevím, zda by ho dnešní mládež ještě pochopila. Tenhle satirický středometrážní snímek si můžete přehrát a vychutnat poctivý absurdní příběh. Doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.9.2017  22:07

+4* k 125. výročí vydání první sbírky Kytice se natočila jedna z nejznámějších povídek. Zpracování je velmi působivé s nervydrásající atmosférou a i když je animace jen sled několika trošku rozpohybovaným obrázků, tak stojí rozhodně za to. Připomenout si ji můžete skoro po 40 letech třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.9.2017  18:52

+3* Myslíte, že jde pochopit pocity druhého, když vše otočíte vzhůru nohama? Já nevím a trošku jsem měl s logikou v příběhu problém, i když je fakt, že v ortodoxním výkladu bible je sex určen jen k plození dětí. Pokud však změní tento kraťas myšlení zarputilého homofoba, tak je to jen plus a budu rád, když mi napíše :-) Takže dávám průměr a rpzhodně by mě nebavilo sledovat tohle téma roztahané na celovečerní film.. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

• 19.9.2017  18:04

1* Tak tento roztomiloučký kraťas je už i na můj vkus opravdu přehnaně teploučký a růžovoučký. Navíc tu jde jen o emoce bez žádné přidané hodnoty a nedoporučuji běhat za každým hezkým klukem, abyste nedostali na kokos ;-). Ale zase nebudu takový necita, abych to hodil do odpadu a tak dostane aspoň jednu maličkatou hvězdičku. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 17.9.2017  16:52

+2* Z nedostatku sci-fi filmů zkouším zda mě zaujmou nějaké filmové Star Treky. Podle hodnocení se zdá, že propadl, ale zase to tak s ním hrozné není. Hezky se na to kouká, jen je všechno podřízeno požadavkům pubescentního obecenstva, takže je tam plno hezkých mladých tvářiček, kupa akce a standardních klišé motivů, ale obsahově je to děravé jak síto. A bohužel se čím dál víc zaměřují na osobní vztahy mezi jednotlivými členy posádky než na prozkoumávání zbytku všehomíra a navazování meziplanetárních kontaktů, s čímž Star Trek začínal. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  16:32
    97% (2013)

5* jednoduchý a přesto výborný nápad, který by snad mohl mladé virtuály přesvědčit, že ještě žijí v reálu. Našel jsem tady a rovnou doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  16:14
    Méně než člověk (studentský film) (2017)

+1* Jednou za čas se kouknu na server VideaČesky.cz, jestli se neobjevil nějaký zajímavý kraťas. Skouknul jsem teď tuto studentskou hříčku o zombicích, která prý vnáší na ně humanistický vhled. Nechápu, ale nejspíš se líbí i díky slušné animaci, která mi přijde díky počítačům dneska už standardní. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 17.9.2017  12:28
    Dr. House (TV seriál) (2004)

5* Hugh Laurie je v tomto seriálu úžasný a role mu sedne jako ušitá. Jeho mánie, závislosti a zároveň genialita, že dokáže vyřešit každý případ, nabízí srovnání s Sherlockem Holmesem. Osobně bych s tím člověkem nevydržel ani minutu, kvůli jeho cynismu a aroganci, ale vážil bych si ho za jeho schopnosti. Prostě další seriál o magorovi, který však stojí za to a ve své době jeden z mála televizních pořadů, na které jsem měl v osobním životě vychystaný čas. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  12:14
    Black Books (TV seriál) (2000)

-5* tenhle sitcom se ještě drží v mé TOPce, i když je to totálně ztřeštěná a ujetá magořina, která je někdy úžasná a jindy už hodně divná. Setkáte se tu s hulvátským sociofóbním prodavačem, který je neustále opilý a jeho kamarádkou, která je hodně přelétavá a hledá furt nové životní impulsy. Korunu tomu dodává účetní Manny, který má snad jediný pět pohromadě a nevydrží chvíli v klidu. Rozhodně je to už kultovní seriál, který buď kvůli jeho černému a absurdnímu humoru milujete nebo nesnášíte. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  11:49
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

+4* ach jo, to je trapné, že zase musím chválit HBO, ale zaslouží si to. Ze začátku to nevypadalo nijak zajímavě, hlavní postavy byly vesměs nesympatické uječené manželky a maminy, které spřádali mezi sebou intriky a nepochopitelné prostřihy komentující průběh událostí, které mě rozptylovali od děje. Tohle všechno jsem musel překousnout, ale po dalších dílech mi to vadilo čím dál míň a byl jsem zvědavý jak se to vyvine, když už od začátku vím, že se tam stala vražda. Za sebe musím říct, že to stálo za to a minimálně si 4 hvězdičky tato minisérie zaslouží a doporučuji dále. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  11:36

+3* tohle drama mě i přes své kvality zklamalo, i když jsem ho sledoval po celou dobu s napětím. Asi jsem od něho očekával něco víc, než se mě opakovaně vkrádalo na mysli při sledování a intuice ani tentokrát nezklamala. Atmosféra je však budována dobře a herecké výkony mě nepřišly špatné. Takže zdejší vyšší hodnocení mě nepřekvapuje a vlastně si ho i zaslouží. Rozhodně zajímavý počin, přesto nemám důvod ho doporučovat. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  11:29

3* Když pominu zásadní premisu, že se skamarádí arogantní miliardář s vysloužilým vzdělaným automechanik, tak musím uznat, že jsem se dobře bavil a nepopírám, že je to prachsprostá oddychovka plná klišé. Ale asi pozitivní naladění se přeneslo i na mě a herecké duo Nicholson & Freeman zvedlo laťku přes 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  11:17

-3* k tomuto filmu moc nenapíšu, protože se mi po měsíci než jsem se dostal ke komentáři, téměř vykouřil z hlavy. Ale pocit po jeho skončení si vybavuju a bylo to převážně zklamání, protože jsem od něj čekal něco víc. Příběh není nijak výraný a trošku utahaný, který mnou prošel bez něčeho podnětného. Takže za mě je to slabší průměr, ale své diváky si určitě najde, protože vizuálně i herecky je to zvládnuté hezky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 17.9.2017  11:04
    Elling (2001)

4* po létech jsem se vrátil k této starší norské komedii, abych si ji připomněl. Její dřívější hodnocení nezměním, přece jen je to to lepší, co se natočilo o "bláznech" a tyhle témata seveřané umí. Nepůsobí to samoúčelně či nuceně a naopak lidsky a civilně, jak se zapojují do běžného života. Docela mě ti dva vzdáleně připomněli nesourodou dvojici z knihy či filmu O myších a lidech. Takže můžu bez obav doporučit dále. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.9.2017  21:21
    Looper (2012)

1* vědeckofantastické filmy, které obsahují cesty časem, téměř vždy u mě propadnou kvůli nesmyslným paradoxům. Navíc téma nájemných zabijáků, kteří se časem sami zabijí je už od začátku dost hloupé, přesto jsem ho chtěl vidět. A musím říct, že mě tento akční thriller teda pořádně nudil. Takže ho konečně můžu ohodnotit, okomentovat a odhodit do propadliště, ze kterého si ho snad už nikdy nepustím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.9.2017  21:06
    Koloběžka první (TV film) (1984)

-4* tak na takových televizních pohádkách jsem vyrůstal a s odstupem času musím říct, že je to mnohem lepší než teď. Prostě taková veselá hudební taškařice na náměty Werichovy povídky, která přináší ponaučení a není pitomá. Doufám, že se líbí dětem i dnes. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.9.2017  21:00
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

odpad moc nechápu oblíbenost tohoto sitcomu, i když možná občas dobře ukazuje stav dnešních rodin a podobných svazků. Ale zároveň svým způsobem ovlivňuje, že je to vše normální. Viděl jsem sice jen pár kousků z jednotlivých dílů, ale to mě stačilo na to, že ho můžu odhodit do koše. Vtipná úchylárna za každou cenu, nad kterou jen něvěřícně kroutím hlavou. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.9.2017  20:49

-4* britské sociálně kritické komedie mám rád, tak jsem se dostal i k tomuto snímku o Danielovi Blakeovi. U tohoto tu moc místa pro smích není, ale všímavý divák se určitě několikrát trpce zasměje nad absurditami byrokratických systémů, se kterými se dá setkat i u nás.. Boj proti větrným mlýnům je nekonečný, ale stejně to má smysl na to poukazovat. Film plný beznaděje i naděje zároveň a i když je režisér levičák (na straně totiž nezáleží), tak mu své 4 hvězdičky dám. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 16.9.2017  20:35

-4* nedalo mě to a po shlédnutí What She Wants jsem zkusil ještě animák od této režisérky. Tentokrát se jedná o zpracování povídky Hanse Christiana Andersena, takže můžete čekat horor jako z Kytice. Sice má jednodušší černobílou animaci, ale autorka dokázala vytvořit tu správnou atmosféru napětí, za což si ode mě vysloužila 4 hvězdičky. Pokud chcete zkusit, tak můžete tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 16.9.2017  20:14

3* tento animovaný kraťas má hodně roztodivnou atmosféru, čímž upoutal moji pozornost. A myslím, že se režisérovi docela povedlo zobrazit pocity neukojené ženy, které se míchají během cesty po městě - teda jestli mu o to šlo ;-). Zkuste tento art snímek zkouknout třeba tady a pozor, protože pro puritány rozhodně není. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60