easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 18.7.2018  20:38

+4* velmi netradiční festivalový nezávislák, který je víc mysteriózní než sci-fi a zaujme hlavně zajímavou vizuální stránkou a dynamickou kamerou, která působí často velmi reálně a sugestivně. Příběh není nijak zásadní a spíš jde o pocity, které vyvolává - prostě klasické podobenství. Sice je děj pomalejší, ale vůbec mě neuspával a občasné akční scény nerušily. Padlo mi to do nálady a proto nezbývá než doporučit dále. A protože mám z filmu i po týdnu příjemné pocity, tak 4 hvězdy jsou minimum ... tak kdo někdy nechtěl létat? [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 18.7.2018  19:08
    Mrazivá tajemství (TV pořad) (2016)

-3* několik epizod, které bych spočítal na prstech jedné ruky, se mi opravdu trefilo do vkusu a za ty bych dal možná i 4 hvězdičky, ale kvalitativní nevyváženost celého konceptu stahuje laťku skoro pod tři hvězdičky. Mezi plusy bych dal vtipný nadhled, konspirační teorie, černý humor a vlastně i animace. K mínusům zase srandu za každou cenu a ke konci už opakované ždímání použitých témat. Kdo má rád podobný žánr, tak si svoji oblíbenou epizodu nejspíš najde. Po třetí sérii bych určitě další pokračování nedělal. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 18.7.2018  18:38
    Branky, body, kokoti (TV pořad) (2018)

1* fanoušek tohoto pořadu opravdu nebudu, i když v těch 3 dílech, co jsem se si vybral na zkoušku, bylo pár vtipných a trefných narážek. Bohužel to přebíjí opravdu zbytečně vulgární slovník, na kterém je to všechno postaveno a tento styl satiry nemusím. Takže u mě mají BBK po ptákách ;-). [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 18.7.2018  17:55

+2* Naladěný z jiných francouzských komedií jsem si pustil i tuto, která nemá zas tak špatné hodnocení. A i když téma organizování svateb je mi dost blízké, tak nastolený humor se u mě tentokrát míjel účinkem a vlastně nevím proč. Herecké výkony mi nepřišly nijak výrazné a navíc nesympatičtí a příběh by se mi líbil víc bláznivější a navíc mi tu možná vadil zdejší multikulturalismus. První půlka mi přišla dost utahaná a musel jsem se hodně překonávat, abych od filmu neodešel, naštěstí druhá půlka to trochu napravila. Přesto nechám jen slušné 2 hvězdy a opravdu to není žádná sranda připravit pro své náročné klienty dokonalou akci. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 18.7.2018  17:14

4* Blbec k večeři jde ve šlépějích klasických francouzských veseloher, ale tato není naštěstí tak trapná jak by se mohlo na první pohled zdát. Slušně propracovaný scénář dává dost místa i hereckým výkonům. Proto kdo si chce zpříjemnit večer po náročném dni odpočinkovou komedií, tak mu ji můžu doporučit. A je z ní patrné, že blbec není to nejhorší co Vás může potkat ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 18.7.2018  16:58

+2* Přes Vzpouru hraček jsem se dostal k tomuto válečnému dílku Walta Disneye o kačeru Donaldovi. Tehdy byla potřeba zesměšnit Hitlera a tak vznikla tahle propaganda, která dnešním úhlem pohledu už nic nenabízí a nemá žádnou přidanou hodnotu a proto jen 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 18.7.2018  16:38

4* Tady si můžete připomenout klasiku české loutkářské školy se svým veleúspěšným protiválečným kraťasem od Hermíny Týrlové. Totéž jsem udělal i já před chvílí a byl jsem překvapený, že to stále své kouzlo má, a proto se nebráním dát své 4 hvězdy. Neznalým doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 18.7.2018  16:14

4* Polodokumentární dobrodružný film o útrapách života za polárním kruhem, kde si člověk v drsné bílobílé divočině musí poradit sám a i když má svou ženu, tak je vlastně samotář. Pomalý komorní snímek, který na Vás ledově dýchne a na hodinku a půl zavede do jiného světa, než v kterém žijeme. Typický film pro artové vyznavače a milovníky přírody ještě bez stop lidské civilizace. Zajímavý i tím, že si hlavní hrdina zahrál sám sebe. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.7.2018  22:13

-3* k filmu mě spíš než příběh přitáhla účast Pierre Richarda, kterého jsem neviděl už věky. Film přináší oddechový lehce naivní příběh o seznamování přes internet, který dokáže pobavit, i když má své slabé chvilky, a proto se drží u mě na hraně 2-3 hvězdiček. Sice ve finále nepřináší nic nového, herecky ani filmařsky taky není ničím výrazná - tak dávám ve slabé chvilce této tuctové francouzské komedii 3 hvězdičky a bude se dobře vyjímat mezi ostatními na komerčních kanálech. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  20:21

nostalgické 2* Kdo by neznal kultovní sérii o Indiana Jonesovi, že? Spielberg v ní objevil nevyužitý potenciál světové kinematografie, protože o archeolozích se filmy téměř netočily a přitom ve spojení s dobrodružným žánrem a špetkou humoru je to úžasná kombinace. To pak odstartovalo další lavinu filmů, kdy přišla na svět Mumie, Lara Croft a tucty dalších. Indyho jsem znal dřív z počítačové hry než z obrazovky a na jeho filmy jsem si musel počkat až po revoluci. Všechny 3 díly do té doby natočené byly skvělé a já jsem si je oblíbil stejně jako Harrison Forda. Bohužel po letech natočené 4. pokračování zklamalo, ale ani to nedokázalo zkazit dobrý pocit z nostalgie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  20:20

nostalgické 5* Kdo by neznal kultovní sérii o Indiana Jonesovi, že? Spielberg v ní objevil nevyužitý potenciál světové kinematografie, protože o archeolozích se filmy téměř netočily a přitom ve spojení s dobrodružným žánrem a špetkou humoru je to úžasná kombinace. To pak odstartovalo další lavinu filmů, kdy přišla na svět Mumie, Lara Croft a tucty dalších. Indyho jsem znal dřív z počítačové hry než z obrazovky a na jeho filmy jsem si musel počkat až po revoluci. Všechny 3 díly do té doby natočené byly skvělé a já jsem si je oblíbil stejně jako Harrison Forda. Bohužel po letech natočené 4. pokračování zklamalo, ale ani to nedokázalo zkazit dobrý pocit z nostalgie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  20:19

nostalgické 4* Kdo by neznal kultovní sérii o Indiana Jonesovi, že? Spielberg v ní objevil nevyužitý potenciál světové kinematografie, protože o archeolozích se filmy téměř netočily a přitom ve spojení s dobrodružným žánrem a špetkou humoru je to úžasná kombinace. To pak odstartovalo další lavinu filmů, kdy přišla na svět Mumie, Lara Croft a tucty dalších. Indyho jsem znal dřív z počítačové hry než z obrazovky a na jeho filmy jsem si musel počkat až po revoluci. Všechny 3 díly do té doby natočené byly skvělé a já jsem si je oblíbil stejně jako Harrison Forda. Bohužel po letech natočené 4. pokračování zklamalo, ale ani to nedokázalo zkazit dobrý pocit z nostalgie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  20:18

nostalgické 5* Kdo by neznal kultovní sérii o Indiana Jonesovi, že? Spielberg v ní objevil nevyužitý potenciál světové kinematografie, protože o archeolozích se filmy téměř netočily a přitom ve spojení s dobrodružným žánrem a špetkou humoru je to úžasná kombinace. To pak odstartovalo další lavinu filmů, kdy přišla na svět Mumie, Lara Croft a tucty dalších. Indyho jsem znal dřív z počítačové hry než z obrazovky a na jeho filmy jsem si musel počkat až po revoluci. Všechny 3 díly do té doby natočené byly skvělé a já jsem si je oblíbil stejně jako Harrison Forda. Bohužel po letech natočené 4. pokračování zklamalo, ale ani to nedokázalo zkazit dobrý pocit z nostalgie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  20:01
    Fotograf (2015)

+2* Nemá cenu se rozepisovat víc než je tady v obsahu a divák si udělá vlastní obrázek o tomto kraťasu. Pointa sice překvapivá a dobře natočené, ale přijde mi to samoúčelné a ve výsledku nic neříkající. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  18:51

+4* autentický životopisný snímek o zajímavém člověku, který se vzepřel doktorům a léčí se na vlastní pěst z tehdy (a vlastně dodnes) nevýlečitelné nemoci AIDS. Stejně jako Don Quijote de la Mancha bojoval s větrnými mlýny, tak Ron Woodroof se opřel do farmaceutických firem a státního systému. Přesvědčivě zahraná hlavní postava, kvalitní režie i poučný příběh z drsného prostředí - depresivní, ale natočený s lehkou dávkou nadsázky je rozhodně velkým lákadlem pro všechny. Doporučuji! [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  18:24
    Černé zlato (TV film) (2018)

4* nalákán mými známými i zdejším hodnocením jsem si pustil toto dvoudílné televizní dílko, a nebyl jsem zklamán. Hlavně mě potěšilo, že nejede na vlně sentimentu a přehnaných citových vydíraček. Navíc se postavy chovají docela přirozeně a ostravská hantýrka ve spojení s tou havířskou je sice občas těžká k pochopení, ale sedí tam. Proto dávám palec nahoru a doporučuji dál. Ve spojení s dokumentem Černé zlato, s kterým je s tímto filmem hodně svázán a vysvětluje souvislosti a okolnosti kolem jsou to čisté 4 hvězdy. Poučné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  18:22

+3* Tento nezvyklý animák metaforicky připodobňuje specifickou fóbii širším masám. "Ošklivá" animace není tentokrát na škodu a dotváří tísnivou atmosféru. I přes určité kvality nedokážu dát víc než 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 12.7.2018  17:41
    Na vlásku (2010)

nostalgické 2* Když jsem u recenze na Shreka souhlasil s jeho vysokým hodnocením, tak u tohoto snímku, který se mu hodně vizuálně podobá, tak musím dát palec dolů. Jede na podobné vlně, ale jinak nepřináší nic nového a vůbec jsem se u něj nebavil. Zábava za každou cenu na mě u pohádek prostě nefunguje a kupí se tu jedno klišé na druhé. Takže víc než dvě hvězdy nedostane. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 12.7.2018  17:27

2* Steven Spielberg se snaží ždímat emoce prapůvodních hráčů počítačových her a daří se mu to. Mohutně k tomu využívá i hudební stránku, která určitě funguje na dnešní plus mínus padesátníky, kteří na ní vyrůstali. Efekty jsou taky úžasné, takže pokud patříte do skupiny diváků, kde Vám bude stačit ke spokojenosti jen vyjmenované, tak budete nadmíru spokojeni. Příběh, kde obyčejný hrdina se postaví obrovskému konglomerátu víceméně neschopných jedinců, jsem si schválně nechával nakonec, protože není nijak zvlášť objevný, ale ten běžnému diváku stačí. Bohužel nesmíte přemýšlet moc do hloubky, protože jinak přijdete na to, že v reálném životě by neměli hráči jak naplňovat (a vyprázdňovat ;) své základní potřeby, natož si na jídlo někde vydělat a jít si ho koupit. Já se teda bavil jen chvilku, ale naštěstí nešlo kvůli všemožným akcím ani usnout, i když jsem dost zíval :-) Jinak přece jen měl film převratnou myšlenku, ale to je pro dnešní náctileté utopie, a to odpojit se od sítě na 2 dny v týdnu. Ať se mi přihlásí kdo to dokáže. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  16:52

-5* Tady na stránkách jsem narazil na tento černobílý krásně absurdní film podle povídky Jaroslava Haška. Tohle by se opravdu v dnešní době natočit nemohlo. Je vidět, že ne vždy jde tím správný směrem. Jinak je to taky zajímavá sonda do dopravního systému 60-tých let. Tak nakonec dávám plný počet, protože jsem už je dlouho nedal a tento si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  16:42
    Dag och natt (2004)

-4* téměř neznámé psychologické drama a rozhodně zajímavý minimalistický počin, který dokáže jen díky dvěma statickým kamerám vytvořit napjatou atmosféru. Sice nejsou patrné zásadní důvody, co vedou hlavního hrdinu k sebevraždě, ale i tak je zobrazena vyprázdněnost vztahů a bezmoc něco změnit a z toho pramenící velká únava. Určeno je to však zkušeným divákům, nebo artovým vyznavačům, protože ostatním může připadat divadelně nudný. A já se přidávám k těm, co doporučují, i když nedoporučuji ho sledovat pokud máte depresi! [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  16:11

nostalgické -3* jeden z těch lepších krátkých bonusů, co se natočili po úspěchu Shreka. Paroduje se tu Jacksonův slavný hit Thriller a setkáte se tu s celou plejádou známých postaviček a já neodolal mu dát své 3 nostalgické hvězdičky :-[. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 12.7.2018  15:59
    Shrek (2001)

nostalgické 4* Shrek se stal kultem mezi srandovními pohádkami, kde je zbytečné hledat nějaké poučení a jen se stačí bavit a bavit a bavit. A bavil jsem se i já a za to má 4 pubertální hvězdičky. Jsou tu parodie na jiné pohádky a hlavně si dělá srandu i sám ze sebe, Naštěstí tu ještě není tolik narážek na jiné filmy jako v dalších pokračování, které už tu pohádkovou atmosféru už dávno ztratili a stala se z toho jen bohapustá komerce. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 12.7.2018  15:48

+2* Sice jsem animáč Kocour v botách neviděl, ale kdo by ho neznal ze Shreka a tak jsem si pustil v odpočinkové náladě i tento kraťas. Je to vtipné, barevné a pohodové - takže akorát pro dnešní nenáročnou dobu. Tak se doufám autoři neurazí za mé silnější 2 hvězdičky, ale i ty jsou určitou známkou kvality i u mě - přece je to jen malý bonus a co by od toho kdo chtěl. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 12.7.2018  15:34

3* Francouzská letní bláznivá multikulti komedie, která bude spíš oblíbena v gay komunitě, i když i ostatním "nezaujatým" se může líbit. Nic světoborného nepřináší a i přes své chyby dokáže pobavit, což se ji u mě povedlo, a proto má průměrné 3 hvězdy. Přímo nedoporučuji, záleží na zvědavosti cílového diváka ... ale ujišťuji, že nic závadného nenabízí a nezmění vaši orientaci ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  15:20

-3* Pozemšťan stále ještě patří do mé TOPky, tak není divu, že po deseti letech byla moje zvědavost velká, jak se autoři poprali s pokračováním. Ze zkušeností vím, že dvojky nedosahují kvalit jedničky a tak jsem ani neodešel zklamaný, i když výsledek je na hraně 2-3 hvězdiček. Nepřináší nic nového a převratného a možná i bylo zbytečné natáčet pokračování - přesto zase je tu kus filozofie, která je mi blízká. Mé mírné nadhodnocení je taky dána podporou celého konceptu, kdy autoři nabízí oba filmy volně ke stažení a věří, že se jim podaří na sebe vydělat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  15:06

nostalgické +3* Léty ověřená, ale u mě už okoukaná zábava, která mi nikdy nepřišla natolik dobrá, že bych ji vyhledával a těšil se na ni. Tato komedie má plno nezapomenutelných a vtipných hlášek a samozřejmě i kvalitní obsazení, díky němuž se stala veselohrou století, ale u mě to platit nebude a nedám jí ani 4 hvězdičky. Prostě průměrná odpočinková komedie pro celou rodinu, která na většinu funguje stoprocentně, a to se Poledňákové povedlo na jedničku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  14:57
    Vyjednavač (1998)

4* Tohle drama jsem si vybral zejména pro svou vysokou známku i u svých spřízněných duší a nezklamal. Poctivá filmařina i kvalitní herecké obsazení vytvořilo to správné napětí a důvěryhodnou atmosféru, takže se šlo s hlavním hrdinou ztotožnit. Sice je spoustu podobných filmů s tématem - jakým způsobem přesvědčit o své nevině, když se i ti nejbližší proti Vám spiknou, ale tento mezi nimi určitě nezapadne. Prostě pořádné policejní drama pro všechny, které můžu doporučit i já. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  14:24
    Kadeřnictví (TV seriál) (2018)

odpad* tento stream seriál nebude žádný úspěch - teda rozhodně aspoň pro chlapi. Působil na mě, jako když na dvorku spolu kvokají slepice - prostě ženské tlachání o životě se spoustou rádoby mouder a rad k ničemu. První tři díly stačily k poznání a víc rozhodně nemusím - naštěstí jsou jednotlivé díly krátké, tak mě to nestálo tolik času z mého života ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.7.2018  14:16

-2* Menzel je téměř osobním Hrabalovským režisérem a tak nebylo divu, že se pustil i do tohoto známého románu, který jsem taky kdysi četl a moc se mi líbil. Z hodnocení je však znát mé zklamání, protože se režisérovi nepodařilo přenést na plátna tu pravou atmosféru, která by mi přiblížila nadšení ze čtení. Snaha je tam cítit hodně, ale senilní Menzel moc tlačil na pilu a je tu přehnaně sentimentální a líbivý a taky mi nesedlo obsazení některých herců do svých rolí. Nevidím důvod se k filmu vracet a o to raději si ho zase někdy přečtu, nebo poslechnu jako namluvený román. Zklamání se musí projevit zákonitě i na známce, protože takto zpackat výborný námět je donebevolající ... [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70