easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 14.11.2018  22:46

2*[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 14.11.2018  22:44

-5* [[ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]]

• 14.11.2018  22:42
    Obludárium (2017)

4* [[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]]

• 14.11.2018  22:41

+2* [[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]]

• 14.11.2018  22:34

-4* [[ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]]

• 1.10.2018  18:52
    Deadpool 2 (2018)

odpad Na to, že jsem se u jedničky docela bavil, tak dvojka u mě totálně propadla. X-Men nesleduji a ono se to s nimi teď hodně propojilo a vtípky pak u mě ztrácejí smysl. Nakonec jsem ani půlhodiny nevydržel, přesto si dovolím oznámkovat :-)) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 20.8.2018  22:48
    (M)učedník (2016)

+3* Kvalitní námět, který se podařilo i slušně zpracovat a hlavnímu představiteli role padla na míru a tak je "boží" ;-) . Některé situace jsou absurdně vtipné a působí neskutečně skutečně až jde z toho strach. Ve filmu je patrné jak mučedník svou zarputilostí a doslovností náboženských textů dokáže využívat ve prospěch své ortodoxní víry a manipulovat svým okolím. Celou dobu nás provází napjatá atmosféra a vyústění je jak jinak než fatální, ale to divák od začátku očekává. I když skvěle ukazuje fanatismus, tak nedokážu dát víc než 3 hvězdy, zejména kvůli konci, který mi přišel nedotažený. Přesto doporučuji zvídavým divákům. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1A+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 20.8.2018  16:49

+3* Thajský film jsem už dlouho neviděl a tento mi nedávno padl do oka a tak jsem do toho šel. Odnáším si z něho vesměs kladné pocity, i když je určen spíš teenagerům. Ale na chuť by si mohli přijít i příznivci exotického prostředí a odlišnější mentality. Rozhodně je příběh o zneužívání své geniality při podvodech originální a zpracování slušné. A jen dokazuje, že "s jídlem roste chuť ..." [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 20.8.2018  16:24
    Cukrář (2017)

3* Mám rád vztahová dramata, mám rád gay filmy, ale nemám rád takové, když nerozumím chování a pohnutky hlavního hrdiny, což mě vždycky dost irituje. A tenhle film je tou pravou ukázkou - možná je chyba u mě, ale jak jinak hodnotit než subjektivně. Pokud však chtěl režisér jen upozornit jaké to má následky, tak potom to nějaký smysl má ... pro ostatní. Jinak komorní provedení filmu včetně hudby je kvalitní a umocňuje tak emocionální náladu filmu. Nedílnou součástí filmu je i silný vliv náboženství na chování postav, tak v Izraeli to ani jinak nejde. Tři hvězdičky neznamenají velké zklamání, ale ani chuť si někdy film zopakovat. Navíc jsem měl pocit, jako bych už něco podobného viděl. Své diváky si ale určitě najde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 15.8.2018  15:15

2* dvě hvězdičky téhle krátké kreslené pohádce dávám jen z důvodu, že se jedná o absolventský film. Neznamená to že je špatná, ale její příběh je na můj vkus moc naivní a všechny zázraky jsou jakoby zadarmo a myslím, že jen slušné chování ke štěstí a bohatství určitě nestačí. Animace taky nestojí za zlámanou grešli, tak co by vlastně chtěli. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 15.8.2018  14:43

nostalgické 4* tak tohle je můj první gay film, takže z nostalgie mu nemůžu dát méně. Sice je to minimálně 15let, co jsem ho neviděl, ale pamatuji že se mi líbit a pouštěl jsem ho i rodičům, aby pochopili jak se člověk cítí a proč to skrývá před svými nejbližšími. Prostě milá romantická komedie, kterou si určitě někdy rád zopakuju a věřím, že nezklame. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 14.8.2018  13:07

-3* I když tady je film zařazen mezi dramata, tak víc než vypjatých scén se v něm setkáte s romantickými a sentimentálními momenty. Na film se dívá dobře, protože je kvalitně provedený a i když příběh není moc typický, tak už v průběhu tušíte jak to dopadne. A právě proto nevyznívá uvěřitelně, teda spíš naivně. Ve výsledku je to průměrné dílko zejména pro snílky a romantiky, které nic nového nepřináší.Ale zas na druhou stranu v něm najdete krásný názorný recept na výrobu typického amerického koláče ;-)))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 2.8.2018  17:03
    Já, Simon (2018)

+2* jakoby těch coming-outových filmů nebylo dost, a proto přišly američané zase s dalším. Já vím, že už jsem na Zemi nějaký pátek a tak přímo do tohoto okruhu nepatřím, ale byl jsem na něj zvědavý, když už má tady tak vysoké hodnocení a chválí ho i mí nejbližší. Zklamání mě neminulo, ale byl jsem na něj tentokrát připravený ;). Natočený je kvalitně, ale takovou záplavu růžové knihovny zejména ke konci jsem nečekal. Takže jestli jste nenapravitelní romantici, náctiletí nebo sluníčkáři, tak se bude líbit i vám - já mám raději jiné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 1.8.2018  16:39

4* Na to že film proběhl i v našich kinech tu má velmi nízkou ohodnocenost a i když válečné filmy moc nemusím, tak byla moje zvědavost natolik silná, že mě to přesvědčilo k jeho shlédnutí, když tu má film tak vysoké hodnocení zejména u mých spřízněných. Příběh filmu si přečtete v obsahu a já k tomu můžu jen napsat, že je to ve své podstatě taková naivní "pohádka" pro dospělé. Avšak ve spojení se slušnou výpravou a nápaditou estetickou stránkou je to působivý a optimistický balzám na pohled i na duši. Proto se nebráním vysokému hodnocení a doporučuji dál. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 28.7.2018  14:40

nostalgické +3* hezká a veselá pohádka, která je svým laděním hodně podobná Šileně smutné princezně, kterou také natočil Bořivoj Zeman. Nezapomenutelná je tu Valerie Kaplanová v roli Smrty (asi její oblíbená, protože podobných rolí má nemálo). Zpěvák Jirka Korn svou roli zvládl slušně a na rozdíl od jiných se na to dá dívat. A i když dávám "jen" 3 hvězdičky, tak doporučuji mladší generaci, která ji asi moc nezná. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.7.2018  00:35
    The Pavement (2015)

nostalgické 4* V jednoduchosti je síla a tento kraťas to plně dokazuje. Tajuplná atmosféra a pomocí důmyslné střihu se příběh dostává na povrch postupně a neodbytně. Za mě 4 hvězdy a doporučuji.... pozor na chodník. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 26.7.2018  00:14

2* Tímhle se mi Steve Cuts moc netrefil do vkusu, i když je to vizuálně zajímavé. Prostě takhle to vypadá na periferiích velkých měst. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 26.7.2018  00:10
    In the Fall (2011)

-3* Na prvotinu je to docela dobré a tohle deathmovie asi většina z nás z "civilizovaného" světa. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 25.7.2018  23:50
    Happiness (2017)

4* Sice je tento kraťas hodně zjednodušující, ale co taky jiného házet těm zmagořeným masám, aby pochopili, že tudy cesta nevede. Já mu dám své 4 hvězdičky a vysoké hodnocení si zaslouží jak za animaci, tak i hudební doprovod. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 25.7.2018  13:33
    Kruh (2002)

nostalgické +4* nostalgické srovnání dvou hororů, které jsem viděl ještě v době, kdy jsem hltal všechno a moc si nevybíral ;-) Kruh beru ještě do hromádky těch koukatelných hororů, kde neodletují kusy lidských těl a vnitřností a budují spíš na tajuplné mysteriózní atmosféře. První jsem viděl americký remake a o tom japonském jsem totiž ani nevěděl. Bylo to v letním kině a byl to pro mě tehdy skvělý zážitek. Přišel mi nápaditý a dobře natočený. Až po delším čase jsem zjistil, že má svůj předobraz a tak jsem si ho ze zvědavosti našel. Zpětně musím uznat, že se to američanům tentokrát povedlo líp s jedinou výjimkou, a to je závěr. Ten mi přišel u japonského drsnější a děsivější. Asi jsem viděl i pokračování, ale to už nesahá popisovaným filmům ani po paty. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  13:32
    Ring (1998)

nostalgické +3* nostalgické srovnání dvou hororů, které jsem viděl ještě v době, kdy jsem hltal všechno a moc si nevybíral ;-) Kruh beru ještě do hromádky těch koukatelných hororů, kde neodletují kusy lidských těl a vnitřností a budují spíš na tajuplné mysteriózní atmosféře. První jsem viděl americký remake a o tom japonském jsem totiž ani nevěděl. Bylo to v letním kině a byl to pro mě tehdy skvělý zážitek. Přišel mi nápaditý a dobře natočený. Až po delším čase jsem zjistil, že má svůj předobraz a tak jsem si ho ze zvědavosti našel. Zpětně musím uznat, že se to američanům tentokrát povedlo líp s jedinou výjimkou, a to je závěr. Ten mi přišel u japonského drsnější a děsivější. Asi jsem viděl i pokračování, ale to už nesahá popisovaným filmům ani po paty. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  13:04
    Den otců (1997)

nostalgické 1* špatný film i bez toho, abych to srovnával s původní francouzskou komedií. Navíc herecké výkony jsou hrozná slabota. Úplná zbytečnost - palec dolů a sand si ani tu jednu hvězdičku nezaslouží [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  12:58
    Otec & otec (1983)

nostalgické -4* lehká oddechová francouzská komedie pro všechny generace, která je i po těch letech stále zárukou dobré zábavy. Ve srovnání s dnešními komediemi je to nadstandard. Navíc po natočení amerického remaku musím zvednout na 4*. Hlavní herecké duo jede na plné obrátky stejně jako v Uprchlících. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  12:48
    Vrtěti psem (1997)

nostalgické +4* dobře napsaný scénář ve spojení s kvalitními hereckými výkony je zárukou spokojenosti a to tu rozhodně platí. Navíc dokazuje funkčnost manipulačních praktik nejen v politice a jak nás média dokážou hezky oblbnout, což vidíme denně kolem sebe a pokud se člověk spoléhá jen na jeden zdroj, tak je to hrozně jednoduchý. Takže koho toto téma zajímá, tak doporučuji a nemusíte se bát nikdo, protože je to stravitelně namícháno pro každého diváka. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  11:50

nostalgické -4* v rámci rodinných komedií považuji Tátu v sukních za nadprůměrnou. Sice je to už dlouhý čas, co jsem ji viděl, ale vzpomínky jsou na ni hezké, takže si zatím své 4 hvězdičky zaslouží, i když je příběh tuctový a nevyhne se klišé a ždímání emocí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  10:43
    Tootsie (1982)

nostalgické 4* tuhle klasiku zná určitě většina z mé generace a starší a je to jeden z mála amerických filmů, které se na československém televizním kanálu mohli objevit před revolucí. A myslím, že by se mohla líbit i těm mladším, protože je to kvalitně natočná komedie, kterou vyzdvihuje zejména herecký výkon Dustin Hoffmana. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 25.7.2018  10:28

+3* Srovnání s mnohy oblíbenou Zkrocenou horou se tento film rozhodně neubrání, takže si romantici (zejména gay) určitě užijí a určitě je potěší i optimističtější závěr. A i když hodnotím film výš než Brokeback Mountain, tak u mě film nesplnil očekávání, které jsem do něj vkládal. Zejména mu vyčítám nedostatečnou přesvědčivost v chování hlavních postav, za což může asi víc scénář než herecké výkony a díky tomuto mu nedokážu dát 4 hvězdičky. Jinak film je dobře a realisticky natočen a nesnaží se ždímat emoce z každého filmového okénka. Tak si své nadšené diváky určitě najde - nic víc nic míň. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 24.7.2018  19:03

4* Tahle surrealistická bizarnost dokazuje neutuchají fantazii autora a mě připomíná díla Salvadora Dálí. Opět doporučuji ke shlédnutí artovým fajnšmekrům. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: X /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.7.2018  18:45
    Sanitkasan (2008)

+3* Podobně abstraktní animovaný klip jako autorovo starší dílko, které je zajímavé zejména propojením jeho vizuální a hudební stránky. Hodnotím stejně a jsem zvědavý k čemu se Ondřej Švadlena ještě propracuje [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: X /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 24.7.2018  18:29
    Trik (2006)

+3* Tenhle podivuhodný až hypnotizující artový klip kvalitativně vyzdvihuje zejména skloubení jeho vizuální a hudební stránky. Sice jde o prachsprostou počítačovou animaci, ale mě se to líbilo a doporučuji neukojeným zvědavcům :-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: X /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72