easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94
    • 5.5.2021  10:27

+3* Zatím nejlepší Jakubiskův film, aspoň z těch co jsem viděl (na Tisícročnú včelu stále čakám), ale ani tak to není na 4 hvězdičky a nevidím důvod se k němu vracet. Víc než příběh a herecké výkony mě zaujala kamera a výprava, což asi nebude moc dobré, protože osudy jednotlivých postav mi byly víceméně lhostejné a neudělal jsem si k nim vztah. Běžný divák si podle mě z filmu nemá co odnést, takže je to spíš pro artové fajnšmekry, ale nechci paušalizovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 4.5.2021  15:30
    Gumiember (2003)

-3* Tady jsem si našel tento zasněný hraný kraťas o gumídcích - aneb gumových bytostech ;-). Nápad je originální i zajímavě zpracovaný, ale přesto jsem od něj očekával něco víc než jen melancholickou atmosféru. Přesto je tu už cítit režisérova invence, kterou mnohem později využil v mých oblíbených filmech. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 3.5.2021  22:38

-3* tak bohužel se z tohoto nového animáku neposadím na prdel jako momentálně většina, co ho zatím viděla. Animace je sice podivná, ale nepatřím k těm, pro které je tohle zásadní. Příběh je správně bláznivý a bylo tu dost vtípků, které jsem si opravdu užil, i když se to týkalo těch postranních a nenápadných. Spíš mi vadilo jakým způsobem bylo pracováno s emocemi, protože sentimentální tón se tu objevoval nějak často. A bohužel jsem nedokázal úplně překousnout přehnané akční scény, které patří superhrdinům a ne "členům běžné rodiny". Právě tyhle dva důvody obrátily plusko u trojky na mínusku. Od oddechovky nečekám žádné slzy a když tak ze smíchu, takže zklamání. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 2.5.2021  21:47
    Lišejník (2019)

+2* jak tu správně píšou, je to meditativní poetická esej o lišejníku. Dozvíte se pár zajímavostí, pokocháte se nad podivuhodnými formami a to je tak všechno. Nic ohromující, ale milé, takže milé dvě hvězdičky a juknout se na to můžete teď v rámci festivalu AFO. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 2.5.2021  11:44
    Pohyby (2019)

+2* na tento animák jsem narazil díky festivalu AFO. Ve své podstatě je to taková artová experimentální studie, která mě ničím nenadchla, takže moc velkou reklamu jí neudělám. Ale třeba někoho zaujme víc. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 2.5.2021  10:21
    Lawn Dogs (1997)

-3* tak trochy jiný film, u kterého se už nevidím, že jsem ho roky odkládal. Tím nechci říct, že je špatný jen je opravdu divný - prostě taková nezávislá moralitka, říznutá pohádkou a fantazií. Herecky i filmařsky slušné, takže se na to dobře kouká a divák je zvědavý jak to skončí. Charaktery všech postav jsou jasné od začátku, motivace těch hlavních mi nebyly jasné úplně ani na konci, tak tohle je asi hlavní vada na kráse. Někteří v tom vidí sociální satiru, já si k nim moc nepřidám, protože pokrytci, vychcánci a provokatéři jsou naskrz všemi strukturami a každého láká jiný způsob život. Nemám důvod ho doporučovat, ale své zastánce si určitě najde. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 28.4.2021  11:20

+3* Oskarové vítězství mě nakonec přesvědčilo si pustit tento film, který mě na první dojem nijak nenalákal. Téma kočovnictví mi není zase tak blízké, i když chápu, že pro některé se to může stát i smyslem života, pokud nejsou k tomu jinými okolnostmi donuceni. Film rozhodně svou duši má a hezky dokumentuje tento "fenomén" a také jednotlivé charaktery lidí, kterých se to týká. Zpracování je na dostatečné úrovni a polodokumentární forma umocňuje lehce ponurou atmosféru, v které je však i drobné místo pro optimismus. Přesto pocit osamění a vlastní uzavření před okolím je určující. Podle mě to není typický oskarový film, spíš nezávislý festivalák a zase v tom bude trošku politika, ale na jedno podívání stojí za to, i když nic světoborného nečekejte. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: prostě houselesáci s tisícem různých důvodů, proč tak žijí

• 27.4.2021  20:59
    Opičiny (2009)

2* zábavná dětinskost na úrovni Toma & Jerryho. No snad se děti nebudou chtít opičit a strkat si lžičku do nosu ;-)). Zkuste třeba tady. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 27.4.2021  20:38
    Pip (2018)

2* další z optimisticky míněných animovaných kraťasů sázejících hlavně na roztomilost. Pokud bych pominul fakt, že z vodícího psa se vlastně stane otrok svého pána, u kterého se potlačí vlastní individualita, tak bych dal možná i o hvězdičku víc...:-) Ale tak to asi děti vidět nechtějí [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 26.4.2021  21:13

nostalgické +3* ze vzpomínek vytahuju pocity k tomuto filmu, který je ve zdejší TOPce, ale já si ho cením jen na lepší tři hvězdičky. Rozhodně nebyl špatný a ani tolik netlačí na emoce, jak jsem z americké produkce zvyklý. Touha mladíka žít na vlastní pěst v divočině ho sice stála život, ale splnil si svůj sen. Zpracování slušné i herecké výkony, ale vyšší známku ze mě nevyždímal a nemám chuť ani reprízovat. Přesto by to mohla být povinnost pro všechny, kdo o divočině mají romantické představy a civilizace je pro ně sprosté slovo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.4.2021  20:04

2* internet je plný animovaných kraťasů a kupodivu některé mají i svou stránku tady. Platí to i pro tento počin, který si chce uzobnout kus slávy přes kanál Omeleto. Romanticky laděné duše a zejména ženy si ho užijou, protože jim dává naději, že se ten pravý jednou objeví. Já však zůstanu při zemi, protože vlastně nic zajímavého nepřináší a podobných slaďáků jsou tisíce. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 26.4.2021  17:40

-4* lehce jsem si připomněl tento zvláštní, ale originální budovatelsko-náboženský rádoby muzikálový animovaný konstrukt, který se patrně v TOPce filmových skvostů může objevit jen v Česku a nejspíš i tu se drží díky sentimentalitě a vtipným komentářům Jana Wericha. Docela by mě zajímalo, zda je aspoň trochu známý ve Francii kvůli svému animátorovi. Po skoro sedmdesáti letech už trochu vyčpěl, ale stále mě docela bavil a tak jsem mu nechal možná trochu přehnané čtyři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 26.4.2021  15:46

+2* Možná jsem moc kritický, ale tato festivalovka mě za srdce moc nevzala, i když možná dobře zobrazuje rozpolcenost osoby, která neví jak se má vlastně cítit. Tenhle vnitřní rozpor dokážu pochopit, ale asi ne u nezodpovědného floutka, se kterým se nedokážu ztotožnit. Kamera je slušná, herecké obsazení i ostatní filmařská práce, ale to je vše co dokážu pochválit a snad nic neprozradím, když napíšu že tu jde hlavně o emoce bez pevně ukotveného příběhu a pointy. Ve výsledku lehce poetická otevřená zpověď, která každému nesedne a tentokrát to není odvislé od sexuální orientace. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 // STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.4.2021  15:31
    Páni kluci (1975)

4* tak jsem si připomenul film ze zdejší TOPky a u kterého jsem měl plný počet hvězdiček. Po repríze musím známku upravit, ale to neznamená, že se nejedná o jeden z nejlepších dětských filmů z mého dětství. To co se líbilo před 150 či 50 lety dnes už nejspíš současné děti tolik nezaujme a bude jim to připadat jak z pravěku. Ale kdo ví? Stále je to známka nostalgická od dnešního padesátníka, která má však pevné základy nejen v poctivé filmařině, výpravě i známé melodii. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.4.2021  18:32
    Bez předsudků (TV film) (2009)

-1* na doporučení kamaráda a vyloženě naslepo jsem si pustil tuhle komediální televizní inscenaci, která má evidentní předlohu na divadelních prknech. Chápu, že mnozí tento způsob herectví a předvádění vyhledávají a v divadle může fungovat i pro širší okruh komerčního diváctva. Já se přidávám k té skupince, které to nebavilo a na rovinu se přiznám, že jsem viděl první třetinu a pak posledních deset minut a stačilo mi to, abych si udělal dostatečný obrázek, neboť sebetrýznění není moje parketa. Přesto úplně hodit do odpadu bych to nedokázal ...natolik to závadný obsah nemá a některým tento jednoduchý způsob zábavy prostě vyhovuje. A proto se nedivím ani vysoké pozici v žebříčku nejrozporuplnějších filmů. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  19:20
    Alles Gute (TV seriál) (2009)

nostalgické -3* Po deseti letech od posledních dílů České sody či série "Čtvrtníček, Šteindler a Vávra ..." se kluci Milan Šteindler & David Vávra snaží vrátit slávu přes oblíbené kurzy německého jazyka. Žádná velká sláva to není, tak to moc dlouho nevydrželo. Přesto jejich fanoušci si ho můžou užít, když nic podobného momentálně není. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  19:10

nostalgické -5* pokračování bez Feniče stále stojí za pozornost a minimálně se vyrovná předchozích dílům. Pokračují v kvalitní satiře, která tu v dnešní době tolik chybí a nevím o ničem co by se jí teď vyrovnalo ... bohužel. Proto si je občas rád dám znovu. Naštěstí všechny díly se dají najít na YouTube. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  18:25
    Česká soda (1998)

neznámých 4* U tohoto filmu je zajímavé, že nejspíš většina diváků, co ho tady hodnotí, tak ho vlastně neviděla, protože se nesmí vysílat kvůli neshodám jeho autorů a bůhví kde je mu teď konec a na internetu se objevují jen sestřihy jednotlivých dílů, který s tímto filmem nemají nic společného. Proto umístění v místní TOPce je na pováženou. Přiznám se že k ním patřím taky, ale věřím, že nemůže být horší než původní série. Přesto nedám plný počet a počkám si až se někde objeví nebo vyjde na DVD. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  17:17

nostalgické 4* Na úvod musím říct, že jsem Pána prstenů i Hobita četl, tak i z tohoto úhlu pohledu filmy komentuju. Na to, že tuhle kultovní ságu nejspíš nejde dokonale převézt na filmový pás se výsledek docela povedl. Samozřejmě, že atmosféru si nejvíce užijete v knize díky vlastní fantazii, ale to podstatné tu je. Výprava a triky si rozhodně zaslouží chválu a herci to taky nekazí. Z prvního dílu jsem byl napoprvé nadšený a další už byly o něco horší, ale stále šlo o nadprůměr. S Hobitem to bylo horší, ale to už je jiná pohádka. Nemá cenu se rozepisovat a stejně většina tuhle trilogii nejspíš viděla. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  17:16

nostalgické -4* Na úvod musím říct, že jsem Pána prstenů i Hobita četl, tak i z tohoto úhlu pohledu filmy komentuju. Na to, že tuhle kultovní ságu nejspíš nejde dokonale převézt na filmový pás se výsledek docela povedl. Samozřejmě, že atmosféru si nejvíce užijete v knize díky vlastní fantazii, ale to podstatné tu je. Výprava a triky si rozhodně zaslouží chválu a herci to taky nekazí. Z prvního dílu jsem byl napoprvé nadšený a další už byly o něco horší, ale stále šlo o nadprůměr. S Hobitem to bylo horší, ale to už je jiná pohádka. Nemá cenu se rozepisovat a stejně většina tuhle trilogii nejspíš viděla. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  17:16

nostalgické -5* Na úvod musím říct, že jsem Pána prstenů i Hobita četl, tak i z tohoto úhlu pohledu filmy komentuju. Na to, že tuhle kultovní ságu nejspíš nejde dokonale převézt na filmový pás se výsledek docela povedl. Samozřejmě, že atmosféru si nejvíce užijete v knize díky vlastní fantazii, ale to podstatné tu je. Výprava a triky si rozhodně zaslouží chválu a herci to taky nekazí. Z prvního dílu jsem byl napoprvé nadšený a další už byly o něco horší, ale stále šlo o nadprůměr. S Hobitem to bylo horší, ale to už je jiná pohádka. Nemá cenu se rozepisovat a stejně většina tuhle trilogii nejspíš viděla. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 21.4.2021  13:49

+2* Chtěl jsem si po dlouhých letech připomenout tuhle porevoluční klasiku, která je ověnčena i Českým lvem. Matné vzpomínky se mi oživily, ale nenaplnily se naděje, které jsem do filmu dával. Emocionálně mě míjel, i když si nemyslím, že by to bylo scénářem, nebo Franciszkem Pieczkem. Rozhodně mi neseděly dospělí herci v rolích puberťáků, i když věřím že to byla nadsázka, ale v nastavené atmosféře filmu to byla jako pěst na oko. Nechtěl jsem být tak přísný, ale roky ho prověřily, že svou slávu má za sebou. Já se k němu nemám důvod vracet, i když pár nezapomenutelných scén a výroků má a i nějaké poučení se najde, jak to Halina ráda dělává. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 20.4.2021  22:31
    Umbrella (2020)

1* jestli máte chuť na příšerně přeslazený doják tak tady jeden máte. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 20.4.2021  13:54

-3* i já si občas troufnu na artový film, abych se taky filmově vzdělával. Ne vždycky však padne na úrodnou půdu a dokážu ho patřičně ocenit jako praví fajnšmekři, stejně jako v tomto případě. Poetiku tohoto díla jsem cítil a prožíval, ale nedokázal jsem jí propadnout.stejně jako její vyznavači. Proto ani tuto lidovou alegorickou "pohádku " pro dospělé s křesťanskými prvky nedokážu doporučit, i když své kouzlo má. A možná na stará kolena se k ní vrátím a nebo zkusím jiný film tohoto význačného polského režiséra a procitnu ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.4.2021  10:13
    Byl by to hřích (TV seriál) (2021)

-3* Tak s názorem na tento seriál se míjím od většiny a divím se že výrazně boduje v místní TOPce, ale hlas lidu promluvil ;-) Já však nepomlčím a napíšu si tu svůj názor. Ani jeden díl na mě nezapůsobil natolik, že bych mu dokázal dát vyšší známku a navíc postupem času mi připadlo, že jeho úroveň klesá. Téma je závažné, ale jeho zpracování mě nechávalo většinou chladným, zejména proto že jsem občas nechápal chování a pohnutky některých postav a ani konec to neobjasnil. Herecké obsazení mě nepřesvědčilo a dokonce v některých scénách na mě působilo až amatérsky. Pokud znám mnohem lépe zpracované i zahrané filmy a seriály na téma AIDS (jako např. Klub poslední naděje, Pose, nebo Nikdy neotírej slzy bez rukavic), tak nemůže nikdo po mě chtít dát tomuto seriálu vysokou známku, i ty tři hvězdičky jsou možná moc. Ve výsledku zklamání, které nemůžu už víc odůvodnit, aniž bych spoileroval. Svou popularitu si získává nejspíš i českým dabingem, což je u gay filmů docela unikum a navíc nemůžu říct, že by nebyl poučný. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 18.4.2021  22:43

-2* Animák Liška a pták u mě docela propadl. Kombinace škaredé 3D animace s fotorealistickým pozadím mi nesedla a naivní sentimentální příběh zase nepřirostl k srdci. Jestli měla tahle moderní bajka nějakou pointu, tak byla přede mnou skryta. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 18.4.2021  22:35
    Among Us (2020)

2* ... no když už jsem to viděl, tak by mi bylo líto neohodnotit, i když nejsem asi ta pravá cílovka. Tento kraťas je na motivy počítačové hry, kterou neznám a hráč nejsem taky. Není to úplně hloupý, natočené to taky není špatně, ale nebavilo mě to tolik, abych dokázal dát i průměrnou známku, a pro takové dílka mám oblíbenou dvouhvězdičku. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] - motto na závěr: Najděte si svého vraha :-)

• 18.4.2021  21:07

+3* Tady jsem viděl kraťas, který přináší jiný pohled na virtuální realitu, nebo spíš na její zneužití. Sice jeho rádoby dokumentární forma mi přišla ve výsledku zavádějící a zbytečná, tak si myslím, že za pozornost stojí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 17.4.2021  09:19

+3* jeden z těch filmů, u kterých se do půlky divím jak je možné, že zrovna tento je jen v modrých číslech (aktuálně 69%) ... to však musím trochu rozvést. Od začátku máme rozdané karty a prim tu hrají svině, svině a zaslepenci, tak není divu když spravedlnost je slepá ... a ovce jsou tu jen do počtu ;-). Takže Ti diváci, co se rádi vciťují do postav, tak mají smůlu a nebo je nechci mít za kamarády ;-). Ale nechci tu psát o příběhu a kazit Vám případný zážitek, tak se jen přidám k těm, co film doporučí vidět aspoň kvůli jeho námětu. Po herecké i filmové stránce je to slušné a napínavým filmům nedělá ostudu. Výslednou známku však shazuje velká nevěrohodnost situací zejména ve druhé půlce, ale to už asi posuďte sami. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: A já myslel, že jen Češi jsou experti na zneužívání zákonů ;-)

• 13.4.2021  10:02

-4* Tak mám za sebou druhý argentinský film během jednoho týdne a musím říct "Dobrý, moc dobrý". Oba byly z podobného ranku a fanoušci "heist" žánru by si mohli užít. Tento je podle skutečného příběhu (samozřejmě jako vždy s přídavkem umělecké licence) a dokumentuje přípravu, průběh i dozvuky "precizně" provedené bankovní loupeže. Komedii v ní nehledejte, ale určitě se najdou místa k pousmání. Navíc slušně zpracované i s dobrými hereckými výkony, tak při rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami jsem se přiklonil k vyšší známce. Ve výsledku je to hezká pocta těmto bankovním lupičům a myslím si, že si z této akce brali inspiraci i scénáristé pro svůj Papírový dům. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: ... a huliči mají další argument pro svou kratochvíli ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94