easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 8.1.2019  23:10

+3* Překvapivě vysoko i často hodnocený hraný kraťas jsem si našel tady. I přes jeho nápaditost a humorné situace mu však nedokážu dát vysokou známku, protože byl na můj vkus hodně předvídatelný. Nevadí a nikomu nebráním se na něj podívat a dokonce i doporučuji ... třeba se začnete na tomto světě konečně chovat slušněji :-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 8.1.2019  22:54

+2* před časem jsem našel tento ukecaný kraťas v češtině na stránkách sosac.tv, tak jsem využil příležitost ho zkouknout po dlouhé době, co jsem ho měl ve svém hledáčku, kvůli svému vyššímu hodnocení i proto že byl nominovaný na Oskara. Bohužel mi nepřinesl očekávaný zážitek a dobrý námět nebyl využit. Od Hertzfeldtovi animace jsou to nečekal ... tu znám, ale ani očekávanou filozofickou hloubku jsem nenašel. Takže těsně pod hranou 3 hvězd. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 7.1.2019  21:55
    Správná dvojka (TV seriál) (2015)

odpad* tento seriál je stejný případ jako Joey ... plný toho klasického hollywoodského klišoidního sitcomového brebentění, po kterým jeho obdivovatelé jen slintají :-) Evidentně tady jich není moc, tak zase tak nevyčnívám. Tak se na Nově2 vzpamatujte a vyhoďte ho, i když jste ho dostali skoro zadarmo. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 7.1.2019  21:49
    Joey (TV seriál) (2004)

1* Další seriál, který mi televize pouští před usínáním a zase se mi netrefili do vkusu. Ani v tomto seriálu se odpadlík z Přátel dobře neuchytil a milého humoru je tam poskrovnu (když to trošku přeženu). Zkusím i tomuto dát velmi nízkou známku (tentokrát to ale odpad nebude), protože u "Mladých a hladových" to pomohlo, že to stáhli z vysílání;-))) Předem děkuji! [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 4.1.2019  15:48
    La La Land (2016)

-2* muzikál, romantika a Hollywood (či Bollywood ;-) to jde dohromady a vždy záleží na vkusu jednotlivce jak mu to sedne. Jazzu neholduju, takže hudba mě u toho nedržela. Příběhová linka mě nijak neoslovila a podobných milostných příběhů je spousta a navíc mi ústřední dvojice nepřišla moc sympatická, tak další důvod ke zklamání. A na Hollywood můj názor asi znáte a pozlátko či ocenění na mě nefunguje. Tedy sečteno a podtrženo ... u mě neuspěl. Na rozdíl od druhých, kteří mají jiný vkus a stačí jim prvoplánová retro atmosféra. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 4.1.2019  11:38

4* tahle minimalistická zejména psychologicky pojatá kriminálka nevypadá na první pohled nijak záživně, ale dokáže během děje dokonale pohltit. Toto minimalistické zpracování, kde se za celý průběh nehneme ze dvou kanceláří ústředny tísňové linky, tu mnozí přirovnávají k Telefonní budce. Mě spíš napadl podobný dánský film Dag och natt, který se mu svým stylem a atmosférou hodně podobá. V každém případě je to kvalitní biják, pokud se tedy divák smíří, že obrazová stránka je chudá a nezáživná. Naštěstí hlavní hrdina dokáže tuto one man show přesvědčivě uhrát. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 3.1.2019  18:17

+1* trailer mě nalákal na ztřeštěnou výpravnou nekorektní komedii a bohužel se mi moc netrefila do vkusu. Nikdo nemůže namítat, že jsem se nesnažil, když jsem se dopředu vzdělal z historie, abych znal souvislosti událostí a jednotlivých společenských vrstev a byl v obraze. Asi to pomohlo, ale stejně jsem se po čase začal ztrácet v ději a přestal se bavit, i přesto že prostoru pro zábavu tam bylo až až, i když se občas už opakovala. Útrpně jsem to dokoukal a můžu případné zájemce odradit... své diváky si ale určitě taky najde.... jako vše. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 3.1.2019  18:01
    Lajka (2017)

-2* tak tohle byla opravdu nečekaná podivnost a jak je vidět z hodnocení, tak mám s tímto dílkem problém. Na Klimtovu animaci jsem zvyklý a jeho ošklivost se mi vlastně líbí. Takže podivný není rozhodně tím jak podivně vypadá, ale jak se chová. V první řadě jsem nečekal, že to bude muzikál, ale s tím jsem se nějak smířil. Hlavně si nejsem jistý cílovou skupinou, protože se občas chová až moc dospělácky a jindy zase přehnaně dětinsky. Nemyslete si, že jsem prudérní, ale nejsem si jist, zda to jde vždy ruku v ruce. Některé vtípky a politické narážky jsou moc fajn, ale celkově mě film nudil. Za ten nesourodý mišmaš mu dávám jen 2 hvězdy a smutně koukám, že jsem se opět zklamal. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 3.1.2019  13:13
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

+1* mám rád publicistiku, mám rád stránky Seznamu a nakonec sdílím se Šídlem většinou politické názory. Ale jeho "trapná" forma prezentování mi nepřijde tak šťastná, natož směšná. A proto tato velmi slabá známka. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 3.1.2019  12:56
    Bird Box (2018)

3* o tomhle filmu se v posledních dnech hodně mluví, tak jsem využil příležitost se mu podívat na zoubek. V první řadě musím říct, že jeho atmosféra je slušně budována, takže napětí je tam dostatek, i když žánr horor bych zrovna k němu nedával. Možná i žánr sci-fi je podružný a spíš by mu slušelo spojení katastrofický a psychologický. Ale zpátky k filmu. Herecké obsazení je taktéž kvalitní a výkony všech jsou přesvědčivé. Scénář trpí sice sem tam nějakou nelogičností, ale nad tou jde příhodně přivřít oči, takže tolik neruší. Určitě bych neměl v podobných situacích tolik štěstí se dostat poslepu tak daleko jako Sandra. Přesto jí to přeji, stejně jako Netflixu k dalším zajímavým filmům. A navíc jsem rád, že nemá cenu zkoušet podobný film Tiché místo, které tu ostatní většinově nevyzdvihují nad tento. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 3.1.2019  12:34
    Mars (2018)

odpad měl jsem to štěstí (a nebo smůlu) se dostat k projekci tohoto slibného filmu. Určitě námět není špatný a ještě když se nabídne možnost natáčení v podobně příhodných podmínkách, které navozují tu správnou "marsovskou" atmosféru. Jak jistě tušíte je tam jedno (nebo několik) ALE ... Rozhodně scénář je na prd, protože má tolik hluchých míst, diky kterým nedrží pohromadě. Herecké obsazení taky nestojí za nic, protože vesměs jde o improvizaci, ale i ta je vesměs velmi špatná. Věděl jsem, že to bude podivný film, ale tohle opravdu nemůže fungovat ani s popcornem, ani pro zavilé nezávislé artové diváky. Evidentně to autoři přepískli a měli ambice mnohem větší, než na co mohli dosáhnout. Nešlo to ani dokoukat, takže ten ODPAD je za první půlku a pochybuju, že by mě druhá půlka přesvědčila o nějaké zvýšení známky. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: X /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

• 2.1.2019  15:45

+4* při sledování Úsměvů smutných mužů mi přišla na mysl vzpomínka na Vracející se dobré holubi, které jsem už neviděl taaák dlouho. A proto jsem si je rovnou připomenul, abych si udělal tento srovnávací komentář podobných filmů z protialkoholní léčebny. Co se týká příběhu, tak oba ukazují bolestnou a odvrácenou stranu účinku alkoholu a těžkosti se zdoláváním závislosti. Sice ani jeden nedokáže přesvědčit začínající alkoholiky, ale aspoň se i to snaží. Docela dobře je vidět kam se za těch 30let posunula filmová tvorba zejména ve způsobu vyprávění a stylizaci. Oba jsou zajímavé, ale Holubi přece jen stojí na velmi kvalitních hereckých výkonech a obsahově na mě působil intenzivněji a důvěryhodněji, a proto je mezi filmy ta hvězdička rozdíl. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 2.1.2019  15:44

+3* při sledování Úsměvů smutných mužů mi přišla na mysl vzpomínka na Vracející se dobré holubi, které jsem už neviděl taaák dlouho. A proto jsem si je rovnou připomenul, abych si udělal tento srovnávací komentář podobných filmů z protialkoholní léčebny. Co se týká příběhu, tak oba ukazují bolestnou a odvrácenou stranu účinku alkoholu a těžkosti se zdoláváním závislosti. Sice ani jeden nedokáže přesvědčit začínající alkoholiky, ale aspoň se i to snaží. Docela dobře je vidět kam se za těch 30let posunula filmová tvorba zejména ve způsobu vyprávění a stylizaci. Oba jsou zajímavé, ale Holubi přece jen stojí na velmi kvalitních hereckých výkonech a obsahově na mě působil intenzivněji a důvěryhodněji, a proto je mezi filmy ta hvězdička rozdíl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 2.1.2019  13:10
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

-4* Docela dlouho jsem odkládal tento seriál, i když jsem tušil, že od dua Prušinovský-Kolečko vycházejí originální scénáře. Tady se to potvrdilo stoprocentně a vrátilo mě to do sedmdesátých a osmdesátých let, kdy letěly bláznivé filmy a seriály z pera Miloše Macourka či Václava Vorlíčka jako Jak utopit doktora Mráčka, Bambinot, či Křeček v noční košili. Sice tady je humor hrubší, který je určen spíš pro dospěláky, ale s duší dítěte plné fantazie. Trefují se v něm do spousty zažitých společenských i vztahových nešvarů. Co mě mírně zklamalo byly herecké výkony, které mi přišly v průběhu hodně kolísavé, ale co se týče televizní tvorby tak pro tu to stačí. Ale naštěstí to mělo spád, humor a nebylo to dlouhé. Takže za sebe můžu doporučit - 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 2.1.2019  10:02

+2* po celou dobu sledování jsem měl pocit, že je to jen slabý odvar Obecné školy, se kterou souvisí. Postavy na mě nepůsobili moc přirozeně a spíš naopak toporně a svázaně. Totéž bylo i s příběhem, který jen odvyprávěl příhody, které jakoby na sebe nenavazovaly. Výprava však byla standardně kvalitní a aspoň trošičku kompenzovala obsahovou nudu. Nostalgie a sentimentální vzpomínky Zdeňka Svěráka na dětství už pomalu přebíjí senilita. Přesto nechci přehnaně kritizovat a jsou mnohem horší filmy a navíc jeho tvorba se mi vždy líbila, tak se raději podívám na jeho starší dílka. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 1.1.2019  20:02
    Život je hra (TV seriál) (2018)

+2* Na stránkách MallTV jsem narazil na zajímavý stream seriál, který natočil Jan Prušinovský, tvůrce docela originálních a oblíbených seriálů i filmů. I v tomto se nezapře originální provedení, ale po 2-3 dílech ani to nezakryje jednoduché a pubertální příběhy, které zaujmou především teenagery. Přesto nezavrhuju a silnější dvě hvězdy zase nejsou tak špatná známka a moderátorské výkony jsou kvalitní a docela vtipné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 1.1.2019  19:06
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

+2* Opět tu mám srovnávací komentář - tentokrát dvou seriálů, které na sebe navazují, ale každý na mě působil jinak. Teorii velkého třesku jsem nikdy extra nemiloval a většinou jsem po chvíli přepínal pokud jsem na ni v televizi narazil, ale určitě pár dílů jsem viděl. Rozumím však její oblíbenosti, protože postavy jsou zajímavé a jejich charaktery pobízejí k napsání vtipných dialogů a scének. Její humor mě však většinou míjel a nenalákal mě k intenzivnějšímu koukání (na rozdíl od jiných seriálů, co běží v televizi). Zato seriál o mladém Sheldonovi mě chytl téměř od začátku. Určitě je to díky nastolené rodinné atmosféře, kde Sheldon vyrůstá a je vychováván. Každá z postav je něčím zajímavá a díky jejich odlišnostem jsou jejich konfrontace zajímavé a vtipné a navíc i docela poučné. Po shlédnutí celé první série a pár dílů z druhé si troufnu dát lepší čtyři hvězdičky, na rozdíl od lepších dvou hvězdiček vyhlášenému seriálu, který tu patří k těm nejoblíbenějším. V každém případě každý seriál cílí na jiné publikum - TBBT je spíš pro single a teenagery a naopak YS si užijou dospělejší s rodinou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 1.1.2019  19:05
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

+4* Opět tu mám srovnávací komentář - tentokrát dvou seriálů, které na sebe navazují, ale každý na mě působil jinak. Teorii velkého třesku jsem nikdy extra nemiloval a většinou jsem po chvíli přepínal pokud jsem na ni v televizi narazil, ale určitě pár dílů jsem viděl. Rozumím však její oblíbenosti, protože postavy jsou zajímavé a jejich charaktery pobízejí k napsání vtipných dialogů a scének. Její humor mě však většinou míjel a nenalákal mě k intenzivnějšímu koukání (na rozdíl od jiných seriálů, co běží v televizi). Zato seriál o mladém Sheldonovi mě chytl téměř od začátku. Určitě je to díky nastolené rodinné atmosféře, kde Sheldon vyrůstá a je vychováván. Každá z postav je něčím zajímavá a díky jejich odlišnostem jsou jejich konfrontace zajímavé a vtipné a navíc i docela poučné. Po shlédnutí celé první série a pár dílů z druhé si troufnu dát lepší čtyři hvězdičky, na rozdíl od lepších dvou hvězdiček vyhlášenému seriálu, který tu patří k těm nejoblíbenějším. V každém případě každý seriál cílí na jiné publikum - TBBT je spíš pro single a teenagery a naopak YS si užijou dospělejší s rodinou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 1.1.2019  18:46
    Co takhle svatba, princi? (TV film) (1986)

nostalgické +2* tak jsem po čase zahlédl v televizi tuhle veselou televizní pohádku, která vyčnívá mezi těmi ostatními jen díky moderním písničkám, z nichž některé se stali i hity. Obsazením však jsou herci stejně prkenní jako dekorace. U mě kazilo hodně dojem přezpívání téměř všech hlavních postav. Víc než na 2 hvězdy to ani po letech nevytáhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 28.12.2018  08:02
    The aiM - My Life's a Cage (hudební videoklip) (2016)

3* Tento videoklip jsem zkouknul a ohodnotil jen z důvodu, abych nemusel vidět kraťas, který řekne asi totéž. Chápu snahu "otevřít lidem oči", ale maso mám rád a tak to zůstane. Určitě je rozdíl chovat zvířátka na jídlo doma a nebo někde hromadně, ale myslím že ve filmu obojí hází do jednoho pytle. Je na každém z nás co jí a pro co se rozhodne, v každém případě se nic nesmí přehánět. Extrémy jsou špatné vždy!!! [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 28.12.2018  07:31
    Brouček (2017)

-4* díky uživateli Malarkey jsem narazil na tuhle ztřeštěnou francouzskou komedie, která i přesto, že je v češtině, tak ji zřejmě zatím vidělo velmi málo lidí (před koncem roku 2018 je tu jen 191 hodnocení) možná i díky nízkému hodnocení ... a myslím že neoprávněně a zasloužila by si větší ohlas. Já se při ní bavil a v porovnání s jinými francouzskými komediemi z posledních let mě bavila asi nejvíc. Její námět je dost ulítlý, ale herecké obsazení je slušné a táhne ji do zdárného bláznivého konce. V rámci žánru komedií si zaslouží určitě vyšší známku a za sebe ji doporučuji, tak mě můžete pokládat občas za dětinu ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 27.12.2018  21:01
    Upgrade (2018)

4* Austrálie málokdy zklame a potvrdilo se to i v tomto snímku. Dobře vygradovaný příběh o tom jak nás dokážou technologie zdokonalovat po všech stránkách i jaké to může mít následky. Akční scény naštěstí nepřehlušují dobře napsaný příběh a tohle sci-fi má smysl. Mě bavil a tak za sebe můžu doporučit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 27.12.2018  20:21

+3* Účast Lady Gaga a vysoké hodnocení mě nalákalo na tuto novinku. Až posléze jsem zjistil, že jde o remake (a dokonce už třetí) a i když je téma stále aktuální, přesto originalitou nezaujme. Vystižená atmosféra a herecké výkony jsou však kvalitní, tak díky tomuto určitě zaujme. A kupodivu mi ani nevadili folk-rockový skladby, které běžně neposlouchám. U mě to nakonec vyšlo téměř na hranu 4 hvězdiček, ale zbytečně dlouhá stopáž už chvilkami unavovala, takže nakonec jen 3. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  19:33
    Křeček v noční košili (TV seriál) (1987)

nostalgické -4* A do třetice tento dětský sci-fi seriál, u kterého jsem vyrůstal. Vzpomínky jsou dobré, ale ve srovnání s Návštěvníky a Létajícím Čestmírem byl nejslabší. Přesto 4 hvězdičky si ještě asi zaslouží.... uvidíme jak na mě bude působit při opakovaném shlédnutí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  19:26
    Létající Čestmír (TV seriál) (1983)

nostalgické +4* I tento dětský bláznivý sci-fi seriál jsem v dětství měl rád a rozhodně byl zajímavý díky originálním nápadům a trikům - kdo by nechtěl létat. Třeba se jednou znovu vrátím s ním do dětských let [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  19:05
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

nostalgických 5* Možná v dnešní době by seriál vypadal naivně, ale tehdy v mém dětství a dospívání mě hodně bavil a užíval jsem si ho, a proto nemůžu dát menší známku. Skvělý mix humoru, sci-fi, kvalitních hereckých výkonů, co si víc děti mohli za komunismu přát ;-) Určitě kultovní seriál. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  18:56

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Za láskou vzhůru. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  18:50

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Láska bez bariér. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. PS: myslím, že tuto komedii bych si užil opravdu víc se skutečným trpaslíkem, ale chápu že na Jean Dujardina se naláká víc diváků, potažmo divaček. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.12.2018  18:00
    Řachanda (2016)

odpad další nekoukatelná pohádka z letošních Vánoc si odnáší odpad. Asi mají současní režiséři a producenti jiný pohled na to jak by měly vypadat. Ale jsem rád, že tu s tímto názorem nejsem ojedinělý. Takový mišung postaviček jsem už dlouho neviděl a ještě ta nepřehlédnutelná snaha vypadat jako v Avatarovi. Znovu se přiznám, že jsem nedokoukal, ale na to se mám ještě moc rád. A jestli na tomto chcete vychovávat své děti, tak to potěž panbůh ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.12.2018  20:15
    Inseparable (2007)

3* Tento vychvalovaný kraťas zvládnete i bez znalosti angličtiny a všechno je pochopitelné z děje a mluvy těla. Tyhle klady určitě vyzdvihují hodnotu snímku, ale s jeho obsahem mám trošku problém, a proto "jen" 3 hvězdy. Zajímavý a nutí k přemýšlení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74