easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 5.4.2018  21:44

nostalgické +3* Starší a okoukaná, ale stále zábavná komedie s tehdejším hereckým výkvětem o českém maloměšťáctví. Docela by mě zajímalo, jak může působit na mladou generaci, jestli tehdejší normalizační problémy dokážou pochopit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 5.4.2018  21:35

nostalgické -4* vpravdě nejlepší film s Luďkem Sobotou i díky skvělému scénáři Smoljaka a Svěráka se spoustou kultovních hlášek. Kvůli "okoukatelnosti" této komedie to však stačí u mě jen na 4 hvězdičky a už dlouho jsem neměl to potěšení jí vidět. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 5.4.2018  12:27
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

3* tak jsem dokoukal tento nový český seriál a i když jsou jednotlivé díly nesourodé a někdy jsou lepší a jindy horší, tak musím ocenit nápad a z větší části jsem se bavil. Ve výsledku dávám totální průměrné 3 hvězdičky, protože nedokážu říct, zda bych ho doporučil a nebo si ho někdy zkouknul znovu. Chování postav je někdy hodně podivné a přesto cítím z něho hodně přesvědčivého a přirozeného, protože i když je to někdy přes čáru, tak podobně se chovají i v životě, jen to nebije tak do očí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 5.4.2018  11:27

nostalgické +3* Možná na kvality této nezapomenutelné a stále opakované pohádky jsou 3 hvězdy málo, ale nikdy nepatřila k mým populárním. Samozřejmě je krásně naivní s výbornými hercemi, krásnými rýmovanými dialogy a pozitivní, ale to je tak všechno. Prostě na 4 hvězdy to už nevytáhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 5.4.2018  11:18

nostalgických 5* nemám vůbec problém dát této pohádce plný počet bodů, protože jsem ji měl odjakživa rád. Tehdejší a vlastně i současné popové hvězdy do svých rolí zapadli perfektně a Helence se dá odpustit nezkušenost (teď bych ji už neodpustil nic ;-). Prostě veselá a hravá moderní hudební pohádka, která mě vždy potěší a pobaví a beru ji jako skoro nejlepší vůbec. Navíc jsou v ní výborné a nezapomuntelné vedlejší role. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 4.4.2018  13:15

+2* když se nedokážeš zabít sám, tak si zavolej vílu ... aspoň tak bych pochopil tento fantaskní kraťas. Sice vizuálně je zajímavý, ale obsahově hodně plochý až zbytečný. No prostě takové artové hrátky pro všechny, které někoho pobavit můžou, ale hned se na to zapomene. Zkuste sami třeba tady. Ale závěrečné titulky určitě každého Čecha překvapí, pokud si o tom nepřečte u ostatních komentářů ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 3.4.2018  08:34

3* Dlouhodobá příchylnost k filmům němé éry je u Guye Maddina evidentní a tento kraťas to jen potvrzuje. S chutí jsem se podíval na tento alternativní a artový kousek, ale že by mě přinesl nějaký intenzivnější zážitek to nemůžu napsat a zatím to nedokážu docenit. Pro hlubší vyznavače umění to může být však to pravé, ale za mě jen 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 2.4.2018  23:57

+2* jedná se o předfilm nebo doplněk k oblíbenému animáku V hlavě, který jsem ohodnotil slabšími 3 hvězdičkami. A protože jde úplně ve stejném duchu filmu a žádný vlastní nápad nemá a klidně by mohl být jeho součástí, tak to tentokrát ke 3 hvězdám nevytáhne. Zkuste si ho zkouknout třeba tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 2.4.2018  19:05
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 1.4.2018  13:50
    Nesvatbovi (2005)

1* komu stačí k pobavení hezké kočky a trapný humor, tak si tuhle úspěšnou hollywoodskou komedii užije. Nepatřím k cílovému divákovi, tak aspoň odradím podobně smýšlející, že tohle opravdu nemá smysl vidět, ani jako odpočinkový film. Nemá cenu víc psát a tak ještě podrobnější známky a budu to mít z krku, ufff... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 1.4.2018  13:39
    Jupiter vychází (2015)

odpad* na tuhle sci-fi úchylárnu se nedá dívat, i když vypadá úžasně. Nejspíše scénaristé/tky procházeli nějakým zvláštním obdobím, kdy se jim vše plete a obsahově je to snad maximálně béčkový, ale spíš céčkový počin. Ten by zachránila jen notná dávka nadsázky a humoru, který se tu téměř nevyskytuje a tak moc nechápu uživatele, co dokázali filmu dát víc než dvě hvězdy, ale nejspíš vizuální stránka je důležitější než jiné filmové aspekty. Takhle zbytečně vyhozené prachy jsem opravdu neviděl a možná mi i něco ušlo, protože bez přetáčení to opravdu nešlo. A repete opravdu ale opravdu nemá smysl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 26.3.2018  09:24
    Tvář vody (2017)

+2* Oskar za tohle? Tak to je možné už opravdu všechno ;-) Ale zase nemůžu napsat, že to nebylo koukatelné, protože výprava a efekty za to stojí. Ale pokud je to jediné na čem to stojí, tak je to opravdu málo. V tomto retro brakovém příběhu je na prvním místě romantika, do které se přimíchává fantasy se špetkou špionážní zápletky. Herecké výkony jsou na úrovni žánru, nikdo extra nevyniká. Prostě mi to ve výsledku přijde jako vykonstruovaná zbytečnost pro romantické duše a zdejší hodnocení je tu tedy adekvátní. U mě tentokrát Guillermo del Toro zase šlápl vedle a když ještě totiž ve Španělsku, tak to bylo jiné kafé. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 24.3.2018  18:25
    Souboj Titánů (2010)

odpad tak tu mám srovnávací komentář Souboj Titánů vs. Souboj Titánů, aneb vypelichaný dědeček vs. vytuningovaný vnouček ;-) První to byla ještě v dětství taková lahůdka, na kterou se dalo jít i před revolucí do kina, protože to nebylo nic proti ničemu a mohlo se navíc slintat, co je všechno možné udělat za triky. Lehký příběh nikdo neřešil a i když jsem to viděl opakovaně, tak se mi to stále docela líbilo, prostě to své kouzlo má - prostě hezká pohádka pro dospělé, něco jako Hvězdné války. A samozřejmě po třiceti letech si řekli, že už technologie pokročila a mohlo by se z příběhu vyždímat další prachy pro novou generaci a tak vznikl remake. Ještě víc líbivější, akčnější, ale za to příběhově mnohem přímočařejší, hloupější a pro mě totálně bez duše. Tohle bylo opravdu zbytečné a odpad je pro něj adekvátní známka. A i když původní film z dnešního úhlu pohledu už notně zestárl, tak mu 4 hvězdičky aspoň nostalgicky zaslouženě náleží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 24.3.2018  18:24

nostalgické 4* tak tu mám srovnávací komentář Souboj Titánů vs. Souboj Titánů, aneb vypelichaný dědeček vs. vytuningovaný vnouček ;-) První to byla ještě v dětství taková lahůdka, na kterou se dalo jít i před revolucí do kina, protože to nebylo nic proti ničemu a mohlo se navíc slintat, co je všechno možné udělat za triky. Lehký příběh nikdo neřešil a i když jsem to viděl opakovaně, tak se mi to stále docela líbilo, prostě to své kouzlo má - prostě hezká pohádka pro dospělé, něco jako Hvězdné války. A samozřejmě po třiceti letech si řekli, že už technologie pokročila a mohlo by se z příběhu vyždímat další prachy pro novou generaci a tak vznikl remake. Ještě víc líbivější, akčnější, ale za to příběhově mnohem přímočařejší, hloupější a pro mě totálně bez duše. Tohle bylo opravdu zbytečné a odpad je pro něj adekvátní známka. A i když původní film z dnešního úhlu pohledu už notně zestárl, tak mu 4 hvězdičky aspoň nostalgicky zaslouženě náleží. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 24.3.2018  11:00

-4* taková odlehčená festivalovka, která mi připomínala "Novou vlnu" ve starších francouzských filmech. Nápad je originální, provedení mě taky nezklamalo a tak mě to bavilo až do konce i díky hereckým výkonům ... a to jsem se bál Vanessy, ale role jí padla jak ulitá. Napětí je dobře udržováno díky pravidelné dávce nebezpečí, kdy už se ten nůž zapíchne :-). Takže se to přehouplo i přes hranici 4 hvězdiček. Opakování asi nehrozí, ale artovým vyznavačům doporučit můžu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 24.3.2018  10:41

+3* krátkometrážní film podle počítačové hry? Už i to se tady objevuje a není kupodivu vůbec špatný. Možná kdybych hru znal, tak bych dal vyšší známku, ale bez souvislostí je to těžké hodnotit. Atmosféra je hutná i když se odehrává téměř celou dobu v kanclu. Vpustit či nepustit, o nic jiného tu neběží, takže zkuste sami posoudit, zda byste se dokázali rozhodnout správně ... třeba tady [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 23.3.2018  10:37

+2* Sice úspěšný seriál Kancl neznám, ale přece jen mě vyšší hodnocení a britský humor nalákal na tuto komedii. Příběhově i svým zpracováním je takový průměrný a tak mé 2 silnější hvězdičky naznačují hlavně zklamání z filmu. Působil totiž na mě hrozně utahaným dojmem a bez špetky originality a od britů rozhodně očekávám víc. Takže ho úplně nezavrhuju a pokud máte náladu na trochu romantiky smíchané s lehkým a naivním humorem a zrovna poběží v televizi, tak se Vám může trefit do vkusu na rozdíl ode mě. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 22.3.2018  17:32

+3* Na tento vysoce hodnocený kraťas jsem měl zálusk už hodně dlouho a jen jsem čekal až najdu video aspoň s anglickými titulky. Povedlo se, ale vysoké hodnocení se nedočká, i když je hezky absurdní a provedení ho taky nekazí. Přece jen vtípek je hodně jednoduchý, tak jen lepší tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 22.3.2018  17:24
    Pan Větvík (2015)

3* Dítě ve mě chtělo zkouknout pan Větvíka, protože mu náladou trošku připomínalo oblíbeného Gruffala. Vcelku jsem nebyl zklamán, ale ani potěšen a tak to skončilo u průměrné známky. Animace slušná, ale aby Santa Klaus přinášel dárky i větvíkům, tak to bylo na mě (dospěláka) už moc. Stejně tak český překlad básní mi přišel poněkud hromotlucký, ale jinak dětem by se to mohlo líbit a tak jim to můžete pustit třeba odsud. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 22.3.2018  12:25

-4* Svým námětem sice nenápadný film, který působí televizním dojmem, ale pro podrobný psychologický rozbor osobností to bylo dostatečné. Rozhodně herecky velmi přesvědčivý (jen doporučuji se vyhnout dabingu, který mi poněkud drásal bubínky) a hlavně poučný, že i v bezproblémovém manželství vždy nejde zabránit nevěře (chtíč je prostě sviňa ;-) a následkům se pak vyhnout nejde. Prostě pořádné vztahové psychodrama a ten thriller v žánrech už je zbytečný. Doporučuji všem, kdo má tyhle témata rád. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.3.2018  12:51

-4* Tahle komedie se mi ukázala jako třetí nejlepší český film roku 2017 (když jsem tedy odfiltroval kraťasy a dokumenty) a tak jsem si řekl, že to musím vidět. Sice si tu autoři dělají srandu z Brna a jeho obyvatel, ale vše podstatné by se dalo přenést do jakéhokoliv jiného města. Mé lehce nadhodnocené čtyři hvězdičky si tato malá nezávislá a avantgardní komedie o moravské metropoli nejspíš zaslouží, protože jsem se u ní velmi dobře bavil. I když případné diváky varuji, že nejde o běžný film a spíš působí jako divadelní či streetové představení převedené na filmový pás, takže jde spíš o festivalovku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 18.3.2018  20:37
    Kolja (1996)

nostalgických 5* sice film jede na silné melancholické vlně doby bujarého komunismu a ždíme emoce, kde se dá, tak nemůžu dát méně než 5 hvězdiček. A když se autorům nepodařil Oskar v Obecné škole, tak si to nahradili tady ... a myslím, že zaslouženě. A nemá cenu se rozepisovat, když Kolju "všichni" znají. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 18.3.2018  20:27

+3* tak tohle je totálně kontroverzní film, který svým absurdním postojem bourá všechna tabu kolem úmrtí Stalina. Jeho zákazu v současném Rusku se vůbec nedivím a věřím, že se to tak v té době dělo, jen to rozhodně nebyla taková sranda a spíš drama, kdy stačilo opravdu málo k nezalíbení a člověk mnohdy nevěděl na čem je a čemu věřit. Proto jsem měl chvilkami divný pocit hlavně v těchto situacích, kdy se tomu absurdnu nejde nesmát. Možná tento kontrast mě tu jde trošku proti srsti, protože jinak to je dobrý počin s tolika kvalitními a věhlasnými herci, s přesvědčivou výpravou i slušivou kamerou. Protože se jedná o velmi ukecaný film, tak jsem chvilkami nestíhal, ale nevím jestli dabing by to nezkazil. Prostě rozporuplný artový kousek, který se bude spíš líbit než naopak ... zkuste ho. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 18.3.2018  20:05
    Sing Street (2016)

+3* Lehká irská hudební komedie na mě dýchla nostalgickými melodiemi z mého mládí, ale ani to nestačilo k nějaké extra vyšší známce. Zkušení diváci nebudou překvapeni sociálními reáliemi Irska, které hrají podstatnou roli i v jiných filmech. A protože se jedná o komedii, tak je to patřičně odlehčeno a i když děj je poněkud naivní, tak se nechovají postavy hloupě. Prostě kvalitní oddechovka pro nás, co je máme na krku kolem 50tky :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 16.3.2018  09:54

+3* film o životě německé rodiny a dospívání dětí v deštném pralese u domorodého kmene je zajímavý, ale jinak mi nepřinesl kýžený zážitek jaký jsem od něho očekával. Možná je to tím, že je na něm znát rukopis ženské autorky a je spíš o emocích než faktech o chování v džungli. Přišlo mi taky zbytečné, že je film rozdělen na kapitoly, i když na sebe mnohdy dějově navazují. Kdo je však na film zvědavý, tak na mě moc nedejte a zkuste posoudit sami, protože podobných filmů moc není. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 15.3.2018  21:45
    Pérák (2016)

+1* při zkoumání zajimavé české filmografie roku 2016 jsem narazil na tento docela vysoko hodnocený kraťas, který se mi podařilo tady najít. Nakonec se z toho bohužel vyrojil takový paskvil, kde autor smíchal legendy Péráka, Golema, Stínadel a bůhví co ještě a zabalil do komiksového kabátku. Tohle bylo pro mě docela moc a mě to nebavilo, i když animace slušná, ale ani na 2 hvězdy to u mě nemá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 15.3.2018  17:46

+4* konečně jsem se dočkal a zhlédnul jsem tento vychvalovaný a teď i oceňovaný film od Martina McDonagha, kterého jsem se i trošku bál, protože předchozí filmy se mému vkusu moc neblížili pro svou přehnanou vulgaritu a tenhle se jí taky nevybíhá. Přesto je vidět podle mého hodnocení, že mi to tentokrát nevadilo. Hlavně stojí pevně na smysluplném příběhu, kde se snaží matka zavražděné dcery bojovat proti obroušenému soukolí domýšlivého a neaktivního policejního sboru i okolí. Rozhodně nekazí dojem ani herecké výkony, takže nezbývá se přidat ke skupině vysokohodnotících a doporučit dále. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 14.3.2018  10:45
    Velká ryba (2003)

3* tak jsem si po dlouhé době zopakoval tady vyzdvihovaný Burtonův kousek, abych zjistil jestli jsou ty tři hvězdičky oprávněné. A je to tak a přidávám se k té malé skupince, která v něm nic výjimečného nevidí. Čím dál víc zjišťuji, že režisérův styl je hlavně podlézavě líbivý a vyumělkovaný, aby se zavděčil co nejširší skupině diváků. Pár jeho filmů mám rád, ale k tomuto se už vracet nehodlám. Kouká se na něj hezky, ale to je tak vše a svým obsahem nic nepřináší a herci jsou tam jako loutky. Fanoušci fantaskního světa Tima Burtona si ale užijí a přeji jim to. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 13.3.2018  08:28
    Loft (2008)

+3* tomuto belgickému kriminálnímu thrilleru určitě nechybí napětí, spád a hlavně je vše scénáristicky vychytané. Přesto dávám "jen" tři hvězdy, protože mi pár věcí nesedlo do mého vkusu, které jsou opravdu subjektivní povahy a druhým můžou být po chuti. K těm malým mínusům patří až přehnaná překombinovanost, klipovitý střih a nesympatické chování postav. Rozhodně mě další remaky nezajímají a pokud znám vyústění, tak by to bylo jen o tom se vrtat v ději, kde udělali autoři chybu. Komu se líbí podobné příběhy jako třeba Tělo, nebo Contratiempo, tak si přijde na své. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.3.2018  20:42
    Já, Tonya (2017)

4* tak tohle byla teda jízda ;-). Není divu jaké psychouše mají v Americe (ale je pravda, že to se může stát kdekoliv), bez nich by to nebyla taková švanda ;-). Kdo ví kolik je z toho pravdy, ale vůbec bych se tomu nedivil. Takové pojetí sportovního filmu mi vůbec nevadilo a bavilo. Herecké i sportovní výkony věrohodné a provedení slušné. Chápu, že pro někoho může být film drsný a hrubý, ale ukazuje podstatu povah lidí, kteří se tak běžně chovají. Myslím, že autoři z tohoto skandálu, i kterém jsem pravděpodobně nikdy neslyšel, vyždímali maximum. Doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69