easaque

okres Chrudim
homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 25.5.2020  22:17

+2* chtěl jsem si připomenout tuhle starší parodii a uvědomil jsem si při tom, že jsem ji vlastně nikdy celou neviděl a znám jí jen z pár ukázek. A buď jsem z parodií už vyrostl a nebo film stojí jen na pár vtipných scénkách, protože jsem se zase tak moc nebavil, i když má příběh hlavu a patu. Potěšilo mě, že se ve filmu objevilo i pár známých tváří v cameo rolích, které to osvěžilo, ale jinak není důvod pro další reprízu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  22:00

+3* Kdybych to chtěl mít z krku, tak bych se mohl podepsat pod komentář "gudaulina", ale přece jen musím vyplodit i něco vlastního. Takže se jedná o netypickou romantickou komedii, která typické romantiky nejspíš zklame. Jedenkrát mi to stačilo, ale možná si to někdy v televizi zopakuju, protože se mi to už z hlavy vyšumělo ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  18:59
    Staříci (2019)

+3* byl jsem zvědavý, co dokázali autoři i herci udělat s filmem s námětem spravedlivé pomsty a zadostiučinění, který se v poslední době objevuje i v naší kinematografii a s výsledkem zklamaný nejsem a tři hvězdičky jsou adekvátní známka, která by neměla nikoho urazit. Na druhou stranu asi nedokáže moc diváků přilákat, ale v tomto žánru asi nic nového vymyslet nelze a tak jen záleží na tom, jak scénář zakomponovat do našich reálií. To se povedlo, stejně jako herecké výkony. Bylo by fajn, kdyby se bývalí a hlavně současní mocipáni, co si hrabou jen na vlastním písečku začali víc bát, ale tomu zřejmě ten film nepomůže. Prostě tato povaha nepatří mezi typicky české a jsme slaboši ;-( Určitě však film stojí za pozornost.. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  17:29
    Potvora (2017)

+3* nalákám zdejším obsahem jsem si pustil tento dánský film. Originální i český název je podle mě poněkud zavádějící, protože si hlavní hrdinka bere od života jen to co jí nabízí a limituje a podobnou osobnost má každý dominant. Ale to poznáte sami, když si jej pustíte. Připravte se na vztahový film v civilním televizním formátu jaké kdysi psával u nás třeba Dietl. Ve své podstatě nic extra objevného, ale díky svému zpracování i hereckým výkonům stojí za pozornost, takže doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  16:49
    Výjimeční (2019)

-4* Od tohoto snímku jsem čekal, že půjde o nenápadnou bombu, a proto jsem odcházel po něm trochu zklamaný. Nicméně se mi pocity z filmu po pár dnech vytříbily a jsem vnitřně nucen mu přidat hvězdičku za smysluplnost. Opravdu podobných vyjímečných lidí by si měla společnost hýčkat a i když je nelze přehnaně ohodnocovat, tak rozhodně aspoň jim neházet klacky pod nohy. Já osobně bych nedokázal jejich práci dělat, protože nemám takovou trpělivost a navíc si moc nemyslím, že to má velký smysl. Ale určitě jsou potřeba v naší humanitně zaměřené společnosti a jejich práce je posláním stejně jako u jeptišek. Prostě zajímavý multi-kulti film, kde se neřeší vyznání, rasa či sociální postavení a hledá se štěstí v opravdových drobnostech a malých postupných krůčcích. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  16:33
    Rocketman (2019)

-3* Když už jsem před časem viděl Bohemian Rhapsody o Frediemu, tak jsem neodolal ani další hudebně životopisnému snímku o dalším významném zpěvákovi a showmenovi. Autoři to tentokrát pojali trochu jinak a tak vznikl skoro muzikál, který nemá daleko od Bollywoodu. Ten občas taky můžu, takže tohle zase takový problém pro mě nebyl. Kromě jeho extravaganci tu taky dali víc prostoru zpěvákově sexuální orientaci, ale způsobem, který spíš víc zakryl než prozradil z jeho života. Takže ani po shlédnutí o jeho osobnosti nevím o moc víc než předtím, a proto mi nepřišel nijak zvlášť přínosný a tak nemíním přehánět s hodnocením. Znovu vidět tuto třpytivou kolekci songů už netoužím a ani nemám potřebu doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  16:15
    Jsem matka (2019)

3* Postapokalyptická budoucnost stále láká autory sci-fi filmů a tohle je jeden z pohledů, co nás možná čekají. Tady se jedná o skromný až skoro komorní snímek, kde se na malém prostoru odehrává výchovný experiment, jakým způsobem znovu zabydlet Zemi lidmi. Při sledování jsem měl dost momentů, které mi přišly nesmyslné, ale po skončení a diskusi už nebyly až tak nelogické. Zpracování je slušné a po odstupu pár dní nemůžu film shodit nízkým, jak jsem si původně myslel. Takže jsou z toho průměrné tři hvězdy, které mi teď připadají adekvátní a své spokojené diváky si určitě najde. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  15:53

5* byl to pro mě nečekaný zážitek, a proto si film odnáší po shlédnutí plný počet hvězdiček a samozřejmě i mé doporučení všem zvídavým divákům. Není divu, že se nedokážou domluvit lidé s jiným vyznání, když i představitelé křesťanství mají docela odlišný pohled na věc. Přesto je na filmu hezky vidět, že když je snaha, tolerance a chuť si naslouchat a funguje i sebereflexe, tak to dokáže časem divy a prolomit hradby nepochopení. Tento životopisný snímek se podařilo natočit přesvědčivě a určitě na výsledku mají lví podíl i hlavní herečtí představitelé. Za tento komorní snímek si zaslouží Netflix určitě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  15:33

+3* I v argentinské produkci nacházím občas nějaké nenápadné skvosty ... tentokrát to nebylo nic výjimečného, ale přesto nejde o špatný film a ve své podstatě je docela originální a přesto lidský. Nechal mě vhlédnout do uměleckého světa a jak to tam teď chodí. Sice moderní umění mě většinou nebere, ale na tři hvězdičky jsem si to užil. Tahle komedie není žádná řachanda pro popkornové publikum, avšak může pobavit vnímavé diváky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 25.5.2020  15:03
    Dcera (studentský film) (2019)

-4* Trvalo to, ale přece jsem se přes UlozTo dostal k českému želízku v ohni na loňských animovaných Oskarech. Sice se k sošce nakonec nedostal, ale po mém srovnání s ostatními adepty si ji zasloužil. Zpracování je originální a je mi záhada, jak se dá do loutek vložit tolik živého. Jinak jde o obyčejný lidský příběh, který je plný emocí, avšak na mě nepůsobily přehnaně. Věřím, že další snímek autorky už bude mít větší štěstí. Už teď beru za úspěch zdejší vysoké a zasloužené hodnocení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 25.5.2020  14:53
    Hroši (2014)

-4* oceňovaný artový kraťas, který na jednu stranu zaujme originální animací a na druhou i podmanivě surovou atmosférou plnou emocí. Těžko se to popisuje, ale vše se tu točí a tančí kolem mužské dominance opírající se o jejich sílu v kontrastu s křehkým ženským pokolení. Zkuste sami posoudit třeba tady, jaký vliv to bude mít na Vás. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 25.5.2020  14:33

nostalgické 1* bez zopakování si troufnu doplnit komentář na tuto ambiciózní sci-fi parodii, která se snažila udělat díru do světa. I když to úplný propadák podle zdejšího hodnocení není, tak za sebe nedokážu dát vyšší známku. Herecké obsazení, kostýmy, triky ... vše viditelné je kvalitní, ale padá to na stupidním scénáři, který nedokáže jednotlivé gagy smysluplně skloubit dohromady. Takže ve výsledku jen trapně zíráte a úsměv drhne v koutcích. Vzhledem k tomu, že mé spřízněné duše mají podobný názor, nemám důvod se k němu vracet a dávat druhou šanci. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 20.4.2020  10:24
    Anima (2019)

4* moderní balet občas můžu a když má ještě zajímavou choreografii, tak neodolám. O Thom Yorkeovi jsem slyšel poprvé a tento čtvrthodinový videoklip mi docela sedl. Takže komu nevadí lehká elektronická hudba a má lehce sentimentální náladu, tak mu to může taky padnout do noty. Za sebe doporučuji a možná některé nalákají i pražské scenérie. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 20.4.2020  09:42

snad první pořad, který nehodnotím, ale jen komentuji. Vizuálně podmanivý jak to Wes Anderson umí, ale obsahově prázdný a bez příběhu a jen se snaží navodit tu správnou vánoční atmosféru. A to že jde o reklamu byste bez úvodních a konečných titulků nepoznali. Prostě taková malá emoční jednohubka.

• 30.3.2020  14:43
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

+1* Na seriálovém kanálu Nova 2 už pár let běží stále dokola i tento zábavný sitcom a vyhnout se mu nedá, takže jsem i nějaký ten díl viděl. Fanoušků má dost, tak nemá cenu extra kritizovat a prostě to není můj šálek kávy. Styl humoru je ujetý stejně jako jednotlivé postavičky. V poslední době se mu úmyslně vyhýbám, takže ani ukázky mě neberou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 30.3.2020  14:10
    Štrunc! (TV pořad) (2017)

-5* Na publicistickém serveru Info.cz se už nějakou dobu setkáváme se zajímavými rozhovory s neméně zajímavými osobnostmi, které si zve moderátor Pavel Štrunc. Ten dokáže vést debaty fundovaně stejně jako to je na DVTV a asi k podobným názorům se člověk už moc na českých médiích nedostane (možná ještě okrajově Česká televize a Český rozhlas). Proto hodnotím nejvyšší známkou a doporučuji všem, kdo nechtějí patřit k většinovému stádu a zajímají se o věci kolem nás v souvislostech. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: X /// TEMPO: X /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: X /// ART: X /// STYL: X /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 30.3.2020  13:41

+2* Tento kraťas jsem si dal, protože od téhle partičky se mi líbila ptákovina o Dni, kdy přestala Země masturbovat. Parodie to není špatná, ale asi víc než já si ji užijí fanoušci superhrdinů. Tentokrát se to nedostalo ani na tři hvězdy, ale ptákovina to není špatná a zejména mladší publikum si to užije ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 30.3.2020  13:15

+3* Občas si rád dám odlehčené filmy a tento měl docela slušný rating i zajímavý námět i když na tu hollywoodskou produkci moc nejsem. Na druhou stranu je pravdou, že když už si vyberu romantickou komedii tak čekám větší optimistické vyznění a tady to nakonec narazilo na tvrdou realitu. Scénář je však dobře napsaný a přináší i nějaké to poselství, takže jsem si film užil tak průměrně, čemuž odpovídá i moje známka. A stejně jako u mnoha dalších je to film na jedno použití. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 30.3.2020  12:26
    Díra (2019)

+3* Neodolal jsem ani dalšímu kousku, o kterém se v dnešních dnech hodně mluví a je houfně hodnocen, a to je tenhle španělský thriller, který nám ve futuristickém kabátku předvede jakési zřízení s jeho pozoruhodnými sociální principy. Divně se to popisuje a možná ještě divněji to vypadá. Přesto přináší několik zajímavých myšleněk, o kterých lze i po filmu dlouze přemýšlet. Ale na druhou stranu ještě víc skrývá, takže spoustu podstatných věcí zůstává utajeno. A hlavně kvůli tomuto aspektu se moje známka nepřehoupne výš, i když nastolená atmosféra je hutná a udrží Vás v napětí do konce, ale co tím chtěl autor naznačit se nedozvíme. To je můj konečný verdikt a nevidím důvod se k filmu někdy vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 26.3.2020  10:23

-2* Téměř s jistotou můžu dopředu určit o filmu s vysokou návštěvností a vysokým hodnocením, který je však u mých spřízněných duší hvězdičkově nevyrovnaný, že půjde o zklamání a tady se to opravdu potrvdilo. Jedná se o podivně vyumělkovaný a nepřirozeně fungující film, který má na konci smysluplné dojemné poselství, ale kvůli tomu se nemusím koukat skoro dvě hodiny předtím na tu šarádu. Podle mě je hlavní chyba je ve scénáři a pak ve hlavním hrdinovi Omarovi Sy, kterému srdceryvné a rodičovské scény nedokážu uvěřit. Možná i ty dvě hvězdičky jsou moc, ale snad stačí na odrazení podobně smýšlejících diváků jako já a samozřejmě snad dostanu rozum i já ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 24.3.2020  17:54
    Vlastníci (2019)

+4* s uvedením filmu na streamovací kanály se roztrhl pytel s novými hodnoceními a tak není divu, že jsem si ho nenechal ujít ani já, když jsem se na tuto komedii od začátku těšil. Úspěch se dostavil, ale i přesto že uznávám, že je to jedna z nejlepších českých komedií tohoto století, tak ji nedokážu dát plný počet hvězd - tzn, že jsem s ní velmi spokojený, ale nadšený to se říct nedá, i když jsem se bavil od začátku do konce a její absurdní humor mi byl blízký. Stejně jako na herecké obsazení si nemůžu stěžovat a typově mi téměř všichni seděly do svých rolí. Chování většiny postav je vyvedeno do extrému, a to víc vyniknou jejich typické rysy, které jsou nám Čechům dost blízké ...bohužel ... i já mám s podobnými dost zkušeností, stejně jako s domovními schůzemi. Nebudu se časem bránit repríze a třeba i hodnocení časem zvýším ... kdo ví? Za sebe můžu jen doporučit a věřím, že si film víc užije někdo, kdo pracuje s lidma. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 20.3.2020  13:42

1* Rád a docela dost tepu do náboženských témat a dogmat, ale tentokrát si myslím, že to v téhle satiře hoši už trošku přepískli a nebo mě ten brazilský humor nesedl. Určitě stylově nemá daleko od skupiny Monty Python, ale ten britský humor je v porovnání s tímto určitě jemnější a kultivovanější. Rozhodně zákaz vysílání v některých zemích mu udělal nebývalou reklamu, díky níž jsem se dostal k němu i já a po zhlédnutí se nakonec zákazu nedivím. Své diváky si najde a spíš se bude líbit mladší generaci a těm co milují pařmenské komedie, v kterých není nic tabu. Za mě teda jen slabě blikající hvězdička. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 20.3.2020  13:20
    Republika Blaník (TV seriál) (2020)

4* Tonda Blaník se zase rozjíždí a šije kolem sebe stále dost ... uvidíme zda mu nedojde dech. Začátek byl slabší, ale 3. a 4. díl byly bezva, takže zatím ho podpořím 4 hvězdami a budu pečlivě sledovat dál. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.3.2020  11:21
    Na nože (2019)

-4* Jedna mrtvola, jeden detektiv a rozvětvená rodinka plná chladnokrevných pijavic. Taková je americká kriminálka, z které na Vás dýchne britská atmosféra z dob Agathy Christie. Rozdané a vyložené karty jsou už od začátku, ale stále tam něco nesedí aby všechny díly skládačky do sebe zapadly. Herecké obsazení slušné, ale střih kazí jakémukoliv rozletu a působil na mě moc klipově. Příběh je spletitý a působí chvilkami překombinovaně, ale to je vše úmyslné, aby napětí drželo do konce. Ale nemůžu říct, že bych se nebavil, takže jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami. Nakonec jsem se však přiklonil k vyšší známce. Fanoušci staromilských detektivek si užijou, pokud překousnou moderní kabát. Je to na Vás. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 18.3.2020  18:59

1* Byl jsem zvědavý jak vypadá nejvýdělečnější film posledních desetiletí a byl jsem opravdu překvapený. Neříkám, že jsem nečekal propadák, ale až takový, tak to teda ne, protože větší vyumělkovaný scénář jsem už dlouho neviděl. Ale divák to žádá, divák to tak má rád, tak co bychom mu neudělali radost. Herecké výkony byly slabota, zejména u dětských herců a protekce evidentně funguje a nejsou na to potřeba žádné kvality. Docela mi bylo líto Hofmana, protože k němu role vůbec neseděla. Jedna hvězdička je adekvátní známka, ale popularitu snímku určitě neovlivní. Tak si ho užijte. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 12.3.2020  21:23
    The Expanse (TV seriál) (2015)

4* tento seriál se drží na konci seriálové TOP 300 a podle počtu hodnocení není zase až tak známý, i když je to škoda, protože kvalitních a vážněji pojatých sci-fi seriálů není tolik. Na první pohled může podle produkční společnosti Syfy vypadat jako nízkorozpočtový béčkový slepenec, bez ladu a skladu. Ale skutečnost je taková, že je to docela přesvědčivý, žádné béčkové herecké výkony a příběh (zatím) stojí na pevných základech - již několika vydaných knížek, které jsem nepřekvapivě nečetl ;-). Jsem momentálně v půlce druhé série, která mě baví víc než první a začíná se to rozpínat do epických rozměrů jako byla třeba Hra o trůny. Uvidíme kam se to vyvine a podle toho upravím své hodnocení, ale zatím nezbývá než doporučit. A na konci se rozepíšu možná více, což bude ještě trvat, protože 5.série se bude vysílat nejdřív v prosinci 2020 a bůhví zda bude poslední. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 12.3.2020  20:49

-3* všeobecně spíše chválený snímek to tentokrát u mě projel, i když tři hvězdičky si zaslouží, ale přesto mi přinesl spíš zklamání a možná proto, že jsem od něj čekal víc. Trailer byl fajn, ale ten nabízí vždy střípky bez souvislostí a v celkovém vyznění to pro mě ve filmu skřípalo. Nadsázka byla fajn, humoru taky dost i herecké výkony slušné, ale i tak jsem z toho cítil jakousi nevěrohodnost a přehnanou prvoplánovou snahu ztrapnit vše kolem Hitlera a nacismu, aniž by to vyplulo samo sebou. Samozřejmě trošku za to vše může angličtina, ale to bych filmu neměl vyčítat. Pár filmů jsem už od Taika Waititi viděl, ale tento na mě působil nejslaběji. No nic, vykecal jsem se a o tom to tady je - kdo chce tak se podívá a udělá si vlastní obrázek. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 9.3.2020  12:51

-3* vůbec se nedivím nízkému hodnocení tohoto koprodukčního československo/jugoslávského sci-fi snímku, o jehož existenci jsem ještě včerejška neměl ponětí. Vyšla z toho absurdní fantasmagorie, která mě však uchvátila svou dobovou atmosférou, nadsázkou a vlastně i odvahou, že něco takového vlastně mohlo tehdy vzniknout (a bůhví jestli z námětu to vyšlo tak, jak bylo původně zamýšleno). Scenář mě zase tak úchylný nepřijde (a není nepodobný nápadům Charlieho Kaufmana), spíše jeho zpracování a groteskní momenty, u kterých vystává dnes oblíbená fráze zkrácená do tří písmen ... WTF ;-). Prostě totální béčková jednohubka a z dnešního pohledu spíš parodie, která by mohla potěšit všechny fandy filmů Edwarda Wooda nebo podobně ulítlé české klasiky „Babičky dobíjejte přesně!“. Rozhodně tahle kuriozitka není pro běžného diváka a užije si ji spíš fajnšmekr jako já. Vyšší hodnocení si nezaslouží, ale jsem rád že jsem ji viděl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 9.3.2020  12:06

-2* Typická česká mainstreamová komedie, která má za cíl jen a jen pobavit. Odpočinkový příběh je naivní, s pozitivní vánoční náladou a s pár slušnými vtípky, za které to vytáhla jen tak tak na 2 hvězdičky. Palec dolů mají u mě především herecké výkony, které jsou ve většině případů tuctové a tak je to plné figurek, které si hrají a přehrávají na svém písečku, což je nejspíš vina režiséra že to tak po nich chtěl, protože jsou to většinou kvalitní herci. Ve výsledku je tahle slepenina moderní pohádka, která se bude asi objevovat nejčastěji ve vánoční svátky na komerčních televizích. Pro jednou mi to stačilo a nevidím ani jeden důvod se k ní vracet. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 27.2.2020  12:58

-4* Kvalitně natočený film o postižených lidech a o jejich osamostaňování a začleňování do společnosti. Co mě potěšilo, tak že byl natočen s nadsázkou a já se přidám k té části diváků, která z něho necítila citové vydírání. Hlavní protagonisté se snaží využít všechny možné prostředky k dosažení svých cílů a samozřejmě ne vždy se to setká s pochopením okolí. Já jsem se bavil dobře a opravdu musím pochválit herecké výkony hlavní dvojice, protože v rodině máme podobný případ ochrnutí a bylo to dokonale ztvárněno. Vysoké hodnocení je podle mého názoru v pořádku a doporučuji ke zhlédnutí i já.[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83