easaque

homo homo sapiens

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 20.11.2017  17:57
    Echte Kerle (1996)

3* tento film mi svým provedením i atmosférou hodně připomíná o 2 roky starší a mnohem známější německou komedii 4% muž v akci . Je stejně odpočinková a nenáročná a založená na konfliktech a nedorozuměních při řešení hetero a homo vztahů. Příjemně to uteklo a za to si odnáší pohodové 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 20.11.2017  17:38

-5* netypická romantická komedie, která si pohrává s otevřeným vztahem, kde se od sebe odděluje sex a láska. Kontrast mezi konzervativním americkým a volnomyšlenkářským francouzským pohledem je zdrojem mnoha vtipných situací, ale zároveň i zdrojem k zamyšlení. Svět je pestrý a vždy záleží na vzájemné dohodě v páru. Přesto že se jedná o americký film, tak svým neamerickým závěrem Vás jistě překvapí. Mými 5 hvězdičkami chci podpořit tento málo známý film a doporučit k shlédnutí, i když vím že někteří zatvrzenci s ním můžou mít velký problém. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  21:07
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

5* Tento doktorský seriál z počátku 20. století si zaslouží plný počet hvězd téměř bez výhrad. Je v něm navozena výborná dobová atmosféra i díky skvělé výpravě či kvalitním hereckým výkonům. I když je nálada po celou dobu spíš neuspokojivá, tak jsem se těšil na každý další díl v obou sériích. Příběhy skutečných událostí té doby byli proplétány mnoha dalšími, zejména o vztazích mezi postavami. Zajimavý byl i hudební doprovod a kupodivu jsem si na občasnou elektronickou hudbu zvyknul a ke konci mi do toho i ladila. Takže všemi pěti doporučuji všem, koho zajímá historie nejen lékařství a neodvrací zrak pokaždé když uvidí injekci, což je to nejméně drsné z tehdejších řeznických praktik - to víte, nebyla to lehká doba :-). [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  20:41

+2* zakončení novodobé trilogie mě nijak zvlášť nenadchlo, ale co taky extra vymyslet na tom, když víme jak to má skončit a opice musí vyhrát. Moc si nevyhráli se smysluplnými dialogy a dějem připomínal průměrné akční béčko, kterých bylo natočeno bezpočet. Chybějící momenty překvapení a zvraty nahradí jen jeden totální WTF, ale to bych spoileroval ;-). Ve výsledku je to teda asi nejslabší a nejutahanější článek ze všech 3 dílů. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  19:21

-3* po tomto filmu můžu říct, že jsem shlédl režisérovu veškerou dosavadní filmografii, takže jsem na něj od teď odborník ;-). Jeho stylizaci mám rád a ani tímto kouskem se nevymanil ze zajetých kolejí. Na jeho typickém absurdním humoru tu vše drží pohromadě i se rozpadá. Možná to rozporuplně zní, ale jinak bych to nedokázal popsat. Na můj vkus až přespříliš náhod a nezodpovězených odpovědí v příběhu, takže i když jsem se bavil, tak nemůžu dát vyšší hodnocení. Ale už se těším na další Warmerdamovský úlet ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  19:02
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

5* velmi kvalitní převod "kultovní" knížky, o žákyni 2. třídy z husákovských dob, na divadelní prkna s jedinečnou Bárou Hrzánovou, které role padla jako ulitá. I když je divadelní záznam skvělý, tak lituju, že jsem to nikdy neshlédl v divadle osobně. Z představení čpí velmi optimistická atmosféra a radost ze života a proto nižší hodnocení není možné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  18:48

4* politické drama, které na základě skutečných událostí přiblíží okolnosti z období afghánské války. Docela silný příběh je odlehčen satirou, z které jsem cítil stejnou nadsázku jako ve filmech Hlava 22 či Vrtěti psem. Politika není špinavá, jen je vše o lidech a když to někdo dokáže umě usměrnit, aby se docílilo toho potřebného užitku, tak je to radost pohledět ... teda pokud ten kýžený cíl není pořádná špína. Prostě velmi slušný film o vlivu a manipulaci, kde svět nezachraňuje hrdina typu Ramba, ale skupinka lidí, kteří když dají tu svou trošku do mlýna, tak dohromady dokážou změnit svět. Podle mě je to nedoceněný film. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  18:31
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

-3* na Streamu jsem narazil nedávno na tuto krátkou sérii, která mě první dílem příjemně pobavila a tak jsem ji v průběhu vycházení jednotlivých dílů zkouknul. Určitě to není nic světoborného a jednotlivé díly či bonusy jsou často kvalitativně nevyrovnané, ale ve výsledku je to jemné osvěžení většinou hloupých či podbízivých internetových pořadů. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  17:48

+2* Tento dokument jsem si pustil hlavně za účelem se o kvantové fyzice něco dozvědět a v tomto mě dost zklamal, i když provedení není špatné a vědec-moderátor se dost snaží. Přiblížil mi podrobně vývoj až k současným znalostem, z kterých vyplívá, že vlastně nic moc nevíme a jsme rádi, že o co se snažíme prostě funguje;-). Proto jsem dost na pochybách o jeho smysluplnosti a za to má jen 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  17:39

+2* ze zvědavosti jsem si pustil tento rodinný film, který by měl ve vánočním čase přinést kus lidského tepla na Vaše obrazovky. Bohužel na můj vkus dost tlačí na pilu sentimentality a příběh mi nepřijde moc uvěřitelný - teda pokud ho nemám brát jako další pohádku. A i když ústřední dvojice Vetchý & Geislerová patří mezi zkušené herce, tak mě tentokrát moc nepřesvědčili, stejně jako malá Ema. A proto dostane tento oddechový film, kde už od začátku víte jak skončí, jen silnější 2 vánoční hvězdy a nebude mě trápit, když už ho neuvidím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  17:29
    Banditi (2001)

+3* zlodějíčci v hlavní roli jsou stále oblíbeni a u této komedie se autoři snažili kvalitativně i kvantitativně rozšířit příběh o netradiční vztahové komplikace uvnitř bandy i reakce věřejnosti na jejich kousky. Některé situace děj osvěžují a jiné naopak znedůvěryhodňují, ale ve výsledku je to mírně nadprůměrný film, u kterého jsem se docela bavil, i když jen na silnější 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  17:02

4* podobným tématům se spíš vyhýbám, ale vysoké hodnocení u většiny diváctva mě přesvědčilo, že to mám zkusit. A nezklamalo. Byl jsem docela překvapen, že začátkem sedmdesátých let byla v Irsku podobná atmosféra jako v Československu a jejich občani měli angličany v nemilosti, stejně jako my okupační rusáky. A to, že ani justice v Anglii není dokonalá a dokazuje, že spravedlnost stojí jen poctivosti lidí, kteří tahají za její nitky. A bohužel ani po těch letech a jasných důkazech se nedokáže postavit pravdě do očí. Prostě zajímavý vhled do vysoké politiky a soudnictví se zklamáním, že úplná spravedlnost neexistuje. Provedení i herecké obsazení velmi slušné, ale na pět hvězdiček přece jen něco chybí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 19.11.2017  16:46

+3* byl jsem nalákán netradičním černohumorným tématem na tento srbochorvatský film a odešel jsem z něho mírně zklamaný, ale to jen v rámci mého očekávání, protože si myslím, že z něho šlo vyždímat víc. V každém případě je to slušně natočený příběh z aiznboňáckého prostředí se svými zvláštnostmi, takže pro vláčkové fanoušky by to mohla být i povinnost. A pro ostatní zajímavé zpestření z východní části Evropy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  20:26
    Bába z ledu (2017)

2* na tento film jsem se docela těšil i protože komentáře spřízněných duší lákali na větší zážitek než je tu současné hodnocení (65%). Režisér nám převádí stav současných nesourodých rodinných vztahů na filmový pás, jak už jsem tolikrát vidět a já v něm nevidím žádnou přidanou hodnotu ani nic novátorského. Příběh plný deprese, skepse a nic neřešících drobných světýlek, která z tunelu nikoho nevyvedou. Bohužel ani výkony herců či neherců nebyli nijak výjimečné, tak musím tento film potopit k ledu i já. Tajnůstkářským a neupřímným lidem se vyhýbám v životě, tak proč na ně koukat v bedně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  20:08
    Ve tmě (2012)

+3* láska mezi občanem Palestíny a Izraelem by nejspíš neprošla ani kdyby šlo o muže a ženu, tak se nemůžeme divit, že u homosexuálního vztahu je to mnohem horší. Snímek je drsný, ale ukazuje realitu jaká je momentálně v této části světa. Díky podobným filmům je člověk rád, že se narodil do civilizované země, kde nemá náboženství a zkostnatělé tradice takový vliv. Co se týče provedení mě však film ani emocionálně nijak zvlášť neuspokojil. Pro mě teda čistý průměr. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  19:54

4* Další z ranku sociálně-kritických a rodinných dramat okořeněné novozélandskou exotikou. Sice neznám historický vývoj této země a hierarchii původních obyvatel, ale uvědomuji si, že tradice a hrdost místních kmenů je stále ještě hluboce zakořeněná. Z toho vychází příběh ústřední dvojice a dokládá, co všechno ještě jde vydržet, pokud milujete. Čpí z něho něho feromony a estrogeny a je plný sebezničujícího temperamentu. Velmi intenzivní snímek, který mi zůstává a v hlavě ještě dlouho po shlédnutí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  19:34
    Kdo je kdo v mykologii (studentský film) (2016)

-4* Tento krátký film jsem si nedávno vyčíhal v televizi, ale najít ho můžete už i tady. Tuhle hříčku by si mohl vychutnat každý, kdo má rád dílka Švankmajera a podobných surrealistů. Provedení je fajn, ale nemůže vynahradit jednodušší obsah, takže dvouletá práce se úplně nepodepsala na výsledné kvalitě. Přesto budu tentokrát milosrdný a vezmu ohled na to, že se jedná o studentskou práci a podpořím 4 hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  19:20
    Earth (TV film) (2007)

-5* zdejší velmi vysoké hodnocení si tento dokument zaslouží zejména za úžasné záběry z různých koutů naší matičky Země a všemožné zvířeny, co tu žije. Proměny krajiny v průběhu ročních období byly také velmi efektní. Informační stránka sice není tentokrát tak vysoká, ale nemůže snížit kvalitu tohoto snímku. A proto i já ohodnotím známkou nejvyšší. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 13.11.2017  19:08
    Podfukáři (2013)

-2* Film ze současné TOPky nejoblíbenějších většinu určitě přilákal na příběh z kouzelnické brandže s tím že možná poodhalíme jeho zákulísí. I já k nim patřil a zároveň byl připravený na teenagerský popcornový nářez s kupou efektních triků. Dočkalo se mi všeho míry vrchovaté a častokrát až oči přecházeli, co je všechno možné. Naštěstí jsem včas vypnul mozek a tak jsem se i přes spoustu WTF momentů v příběhu dostatečně bavil - klidně bych přidal k němu i žánr komedie. A když říkám "dostatečně", tak tomu odpovídají 2 hvězdičky a rozhodně víc ani náhodou. Tenhle kousek si už příště nechám ujít, protože "co je moc, toho je příliš". [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 13.11.2017  18:45

+2* po nějakém čase jsem si lehnul k televizi a vybral jsem si tuhle oddechovku. Od příběhu nemůžeme nic novátorského čekat a podobný rádoby "pohádkových" příběhů najdeme stovky v červené knihovně. A tím, že od začátku víme jak to skončí, tak můžeme vypnout mozek. Prostě roztomilé, romantické a ideální jako výplň mezi reklamami v televizi. Další z řady dostatečných neurážejících filmů se známými tvářemi. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 5.11.2017  10:16

2* Tento nezávislý biják byl pro mě velkým zklamáním. Nic tomu však nenasvědčuje - herecké obsazení bylo slušné, získaná ocenění a ani popis příběhu mi nepřišel, že by to byla taková nuda, jaké se mi dostalo. Bez kapky vzrušení, bez kapky humoru a s mořem běžných lidských starostí u normálních lidí. Navíc časté flashbacky a přeskakování děje taky nepomáhá lepšímu pochopení, co se tam děje. Lidské příběhy mám rád, ale tohle byla čistá nuda roztažená na 2 a čtvrt hodiny. Co mě však překvapilo, že někteří místní uživatelé, kteří ho v komentářích vlastně kritizují, mu nedokážou dát nižší známku než tři a díky tomu tu má docela vysokou výslednou známku. Ale evidentně si své diváky najde, tak třeba budete mít s ním lepší zkušenost. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 9.10.2017  21:58
    Rampa (1962)

4* tento experimentální foto-román je opravdu velmi působivý. Sice je hodně netradiční svým provedením, ale napjatou atmosféru dokáže vytvořit jen spojením fotek, hlasu vypravěče a hudby. Stejně jako Gilliamův film 12 opic je to velmi intenzivní zážitek. Tento kousek si můžete prohlédnout ve francouzštině zde, případně s titulky lze najít i na Ulozto.cz. . [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 9.10.2017  19:16
    Rare Exports (2010)

-3* autoři využili zkušenosti z dvou předchozích kraťasů do tohoto akčního mysteriózního snímku. Bohužel na délce skoro hodiny a půl se většina původního kouzla vytratila, i když není zase tak špatný. Já mu však víc než 3 hvězdy dát nemůžu a není důvod si ho zopakovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 9.10.2017  19:03

5* První díl je o lovu vzácného exempláře divokého muže a druhý o jeho převýchově. Oba navazující kraťasy od finských autorů mě dostali hlavně perfektně vytvořenou atmosférou, tou správnou dávkou ironie a profesionálním provedením. Mystifikace je dokonalá, takže nezbývá než doporučit. Tento kousek si můžete prohlédnout v angličtině tady, případně s titulky lze najít i na Ulozto.cz. Zkušenosti z těchto krátkých filmů využili pak ve filmu z roku 2010 se stejným názvem Rare Exports. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

• 9.10.2017  19:02

• 8.10.2017  20:28

3* průměrný historický televizní film natočený na základě skutečných událostí. V 18.století určitě skandální příběh, který dnes ničím extra nepřekvapí, snad jen, že soudnictví v Anglii bylo hodně prozíravé. Rozhodně je to však lepší divadlo než Soudkyně Barbara ;-). Hezká kostýmní výprava i standardní herecké výkony. Takže nezklamalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 8.10.2017  19:06
    Kirikou (1998)

3* Od tohoto docela vysoce hodnoceného rodinného animovaného filmu budu trochu odrazovat dospělé publikum, protože je téměř výhradně určen dětem. Na můj vkus je už hodně infantilní, ale dětem by se líbit mohl. Nalákat by je mohlo exotické prostředí a příběh, kde je možné opravdu vše. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 8.10.2017  18:24
    Český sen (2004)

+3* Rozhodně za nápad by si zasloužil 5 hvězd, protože ukazuje jak silná skupina je konzumní a přes média lehce zmanipulovatelná. Experiment je smyslupný a jen to provedení trošku pokulhává. Prostě hezká sonda do lidské duše a davové šílenství. Takže si ve výsledku silné 3 hvězdičky zaslouží a spíš je to k pláči, jak velké množství lidí je vlastně nesvéprávných. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

• 8.10.2017  18:15
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

+3* docela povedený sitcom, který jsem si kdysi oblíbil pro sympatické postavy a jeho humor mi byl jaksi blízký. Seriál je určen pro teenagery, tak od něj nemůžete nic moc intelektuálního čekat. Ale pro chvíle odpočinku u TV je jak dělaný. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

• 8.10.2017  17:51

4* v tomto případě mé hodnocení je hodně subjektivní a nepatřím mezi nezaujaté a tuhle komedii jsem viděl už několikrát a proto nižší známku než 4 nemůžu dát. Jedná se o lehkou černohumornou krimi gay komedii a ještě navíc zaměřenou pro "medvědí" podskupinu, takže rozhodně se potencionální divák na toto musí připravit. Komentáře, které mluví o perverznostech jsou přehnané, ale chápu že prudérní heteráci budou mít problém se scénami, kdy po sobě lezou dva chlapy, i když s dvěma lesbami by problém určitě neměly. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61