• Krátkometrážní

Úžasná prasata (2018) (TV film)

4* prasátka miluju ve všech podobách, tak jsem si nemohl nechat ujít tento dokument, který mě potěšil a potvrdil moje zkušenosti, že jsou to inteligentní zvířata než třeba psi. Doporučuji dál. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

3* možná ve své době patřil tento díl k tomu nejlepšímu, co vzniklo s původní posádkou (I-VI.), i když svým pojetím se vymyká běžné startrekové atmosféře a tady je mnohem víc vtipu a navíc přináší enviromentální poselství. Po skoro 35 letech však vyprchalo dobové kouzlo i triky a vše působí ještě víc nechtěně komičtěji. Fanoušci Star Treku by si ho mohli užít, ale kdo hledá čistou sci-fi a akci, tak bude nejspíš zklamán. Já jsem tak mezi, takže zůstane u průměrné známky, bez chuti opakovat, či doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Duše (2020)

+2* taky jsem byl zvědavý co nám nového přinesl Pixar na Vánoce a i když se na to hezky dívá, tak jsem byl nakonec zklamaný. Celé to na mě působilo jako přednáška mentora, který Vás má naučit pozitivně myslet. Samozřejmě je to úctyhodná snaha, ale ve své podstatě tak mělká a vyumělkovaná. I když bych si to přál, aby dokázalo nějaké médium změnit svět k lepšímu, ale obávám se že to nejde.... ale třeba se mílím. Zpět k filmu, který je animačně hezký a milý jako všechny Pixarovské a s příběhem, který dojme a dokáže zahřát u srdce. Pokud máte na to náladu, tak vzhůru do něj. Já ho nedokázu doporučit a myslím, že si ho tentokrát ani děti neužijí a nepochopí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Snowboarďáci (2004)

2* na komedie pro týnejdžry jsem nebyl snad vysazený ani za mého mládí, tak není divu za mé nízké hodnocení. Docela rozumím její oblíbenosti v době vzniku, ale dnes už má opravdu za zenitem. Přesto sledovat herecké kreace mladého Kotka a Mádla bylo aspoň poučné a nebýt nadržené Tomicová, tak bych šel se známkou ještě dolů. Jinak to nestojí za řeč.. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Byt (1996)

-2* I když chápu, že chtěl tento film vyprávět romantický příběh svým neotřelým způsobem, který dokáže kupodivu dost lidí ocenit, tak já se k nim rozhodně nepřipojím. Nemám podobný styl vyprávění rád a dělá mi problém mu rozumět. Mysteriózní motiv si můžete taky někam strčit a slintat u krásných hereček taky nemusím. Můžou být rádi, že jsem vydržel třičtvrtěhodiny a pak pro klid srdce poslední čtvrthodinku kvůli blbé pointě. Nechám si přejít chuť i na stejně chválený americký remake a soustředím se na normálnější filmy - tenhle art mě opravdu nebere a dvě hvězdy jsou opravdu maximum [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Chlast (2020)

+3* v poslední době hodně omílaný film i díky plno nominacím a cenám, co už má na svém kontě. Proto mi nezbývalo nic jiného než si na to udělat vlastní obrázek. Alkohol patří k Dánsku stejně jako i nám Čechům ho dost koluje v žilách. A v našich končinách vzniklo mnoho filmů na téma alkoholu a některé mám ještě v živé paměti, takže srovnání s nimi se nedá vyhnout. Nejspíš neměl režisér záměr varovat před jeho následky, protože závěr tomu moc nevybízel. Ale to je jedno a i když s nabízeným příběhem mám trochu problém, tak se mi film vesměs líbil. Rozhodně herecké výkony stojí rozhodně za to a všichni herci dokázali vášeň v alkohol předvést dokonale. Takže jediný, ale zásadní problém mám s tím, že zkušení učitelé brali na lehkou váhu problém počínající závislosti na větším množství této drogy a za to má momentálně jen tři silné hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Trhák (1980)

nostalgické 2* tahle hudební komedie mě nikdy k srdci nepřirostla a snad nikdy jsem ji neviděl v jednom kuse. A i když má nezapomenutelné scénky plné hlášek, tak já ji nedokážu dát ani tři hvězdičky. Do reprízy se nejspíš už nedokopu a pro mě za mě mohla v tom trezoru i zůstat ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

+3* Zrovna jsem si připomněl všechny tři díly Bláznivých střel s nezapomenutelnými Leslie Nielsenem a Priscilla Presleyovou a myslím, že stačí když všechny shrnu do jediného společného komentáře. Oni jsou totiž všechny na jedno brdo a pokud se budete bavit u jedné, tak Vás nezklamou ani ostatní. Ve svém ranku parodií patří nejspíš ke špičce a myslím, že v žádném jiném filmu nenajdete tolik vtipných gagů, narážek a "skrytých" vtípků, kterých si všimnete jen při pozorném sledování. I když jsem se dobře bavil, tak tento přehršel humoru byl u mě i kamenem úrazu. abych si u této komedie odpočinul a musel být naopak furt ve střehu. I já si ji asi občas zopakuji, ale myslím že ke čtyřem hvězdičkám nevystoupá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Bláznivá střela (1988)

+3* Zrovna jsem si připomněl všechny tři díly Bláznivých střel s nezapomenutelnými Leslie Nielsenem a Priscilla Presleyovou a myslím, že stačí když všechny shrnu do jediného společného komentáře. Oni jsou totiž všechny na jedno brdo a pokud se budete bavit u jedné, tak Vás nezklamou ani ostatní. Ve svém ranku parodií patří nejspíš ke špičce a myslím, že v žádném jiném filmu nenajdete tolik vtipných gagů, narážek a "skrytých" vtípků, kterých si všimnete jen při pozorném sledování. I když jsem se dobře bavil, tak tento přehršel humoru byl u mě i kamenem úrazu. abych si u této komedie odpočinul a musel být naopak furt ve střehu. I já si ji asi občas zopakuji, ale myslím že ke čtyřem hvězdičkám nevystoupá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]