• Krátkometrážní

S láskou Vincent (2017)

-3* V tomto filmu jeho estetická stránka přebíjí veškeré ostatní atributy filmu a bohužel příběh mi taky nepřišel nijak nosný ani lákavý. Myslím, že na horším pochopení a pocitu z filmu měly velký vliv titulky, které odváděly pozornost od obrazu a s českým dabingem bych si ho mohl vychutnat víc, když už jsem nebyl obdařen slušnou znalostí angličtiny, či polštiny. Jednou se k němu asi vrátím, ale teď mu nedokážu dát víc než tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Stan a Ollie (2018)

+2* moje zklamání z filmu evidentně vzniklo z toho, že jsem od něj čekal víc zábavy ... a naopak spíš z něho čpí mírná sentimentální depresivní atmosféra z toho, že je jejich sláva ta tam a vylézají na povrch staré křivdy. Dokonce i hrané scénky z filmů a na divadelních prknech mi připadaly kvůli tomu neveselé. Na druhou stranu filmu nemůžu vytknout kvalitní herecké obsazení ani přesvědčivou výpravu. Bohužel ale výše zmíněná atmosféra a nezáživný příběh přehlušil vše a byl jsem ho nucen předčasně ukončit a nemám chuť se k němu momentálně vracet, ale přesto si ho dovolím ohodnotit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Billy Elliot (2000)

nostalgické -4* další neokomentovaná klasika, která má nesporné kvality, i když vlastně nepřináší nic nového a příběhů o překonávání životních nesnází při cestě za svým snem je neúrekom. A tento jen jede na stejné vlně - snaží se dojmout a zároveň optimisticky povzbudit. Zpracován je slušně, herecky dobře osazen a tak nestojí nic v cestě vysoké oblíbenosti. Já zůstanu nakonec jen u čtyř hvězd a radši dám přednost něčemu originálnějšímu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Mlčení jehňátek (1991)

nostalgické +4* nemůžu tomuto kultovnímu thrilleru upřít kvalitu ve všech aspektech, ale dokud si ho znovu nezopakuju, tak tu u mě zůstanou jen silné čtyři hvězdičky. Určitě se časem víc rozepíšu, ale další filmy, které se na tomto snažili přiživit, mě už rozhodně nenalákají. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Etiketa (2004) (seriál)

nostalgické 5* Tenhle naučný, poučný a zároveň zábavný pořad se rozhodně ani v dnešní době neztratí a spíš je potřeba čím dál víc. Slušnému chování však televize nenaučí...;-(. Velké díky Ladislavu Špačkovi a kolektivu kolem něho. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Postřižiny (1980)

nostalgické 5* jasná česká klasika, u které je asi každý komentář zbytečný. Hrabalova předloha je úžasná a Menzel ji dokázal perfektně přenést na filmový pás, k čemuž mu pomohla hromada kvalitním českých (i slovenských) herců. Čpí z něho krásná poetika a je stále chuť se na něj podívat i po x-té znovu a znovu [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Čokoláda (2000)

nostalgické +3* ze vzpomínek doluju pocity z tohoto čokoládou opojného filmu, který jsem kdysi minimálně jednou viděl. Tah na branku (emoce) je evidentní a zabírá - prostě kalkul podpořený kvalitním hereckým obsazením. Nedivím se umístění v místní TOPce, protože je to to pravé co funguje na totální většinu. Ale kromě dobrého pocitu nepřináší nic nového, takže za mě jen ty tři silnější hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Kincsem - sázka na pomstu (2017)

+3* s chutí jsem se vrhnul na tento maďarský historický film, který sliboval slušný zážitek i díky tomu, že se jedná o jejich nejdražší film. Na výpravě ten balík peněz je určitě vidět i herecké obsazení bylo kvalitní. Příběh cílí na široké publikum, tak se nevyhne standardním prvkům, které jsou blízké jak tomuto, stejně i romantickému žánru. Ale patří to k tomu a byl jsem vcelku spokojen a od začátku tušíte jak to skončí. Co mě však občas kazilo dojem, tak různé modernizující prvky, které se do historického filmu z té doby vůbec nehodili - moderní tanec, fotoaparát či některé módní doplňky. Ale budiž chtěli to osvěžit - za mě to však srazilo známku pod čtyři hvězdičky. Své diváky si určitě najde, takže nebudu ani doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Pose (2018) (seriál)

+3* na to, že jsem od seriálu nic neočekával a jen jsem ho zkusil na doporučení, tak příjemně překvapil a bavil. Rozhodně dobře vystihuje výše zmíněnou subkulturu se všemi extravaganzemi a k tomu začátky nemoci AIDS a její zásadní vliv na lidi kolem. A i když je tématicky docela úzkoprofilový, tak nevidím důvod, proč by seriál nemohl zaujmout široké publikum, protože vlastně neobsahuje žádné nevhodné scény. Mé prozatímní čtyři hvězdy dobře zapadnou mezi zdejší vysoké hodnocení a neodolám ani druhé sérii. Za sebe dávám palec nahoru a doporučuji kvůli kvalitnímu a neotřelému hereckému obsazení i vytříbenému stylu 80-tek. ... I po druhé série můžu nechat 4 hvězdičky a drží si zatím slušný standard, i přes to, že v pár dílech to byla emoční přeháňka a dialogy mi chvílemi přišly vyumělkované. Dodatek k třetí sezóně: Stalo se to, čeho jsem se bál, protože tu začali hodně a zbytečně tlačit na emoce, až mi to přišlo nepřirozené a přehnaně moralizující. Po 4. dílu jsem si už řekl, že nemám zapotřebí se trápit a zabalil jsem to a tím pádem ubírám i jednu hvězdičku a kvalitně natočený seriál pouštím kvůli scénáři k vodě. Škoda  [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

55 schodů (2017)

4* tento film na mě svou atmosférou působil podobně jako Temple Grandinová, který jsem před pár měsíci viděl. Sice každý je o něčem jiném, ale hlavní postava (asi i tady bych ji označil jako autistku) má neuvěřitelné síly a energie dotáhnout svou věc do konce. Tady jí ještě sekunduje právnička, nebýt její trpělivosti, tak by se taky nic nezměnilo. Zpracování je slušné, ale rozhodně za pozornost stojí herecké výkony, zejména ten u Heleny Carter. Co mě však na konci překvapilo bylo, jak si byli herci podobní se svými skutečnými předlohami ;-) Nezbývá než doporučit dále, protože pozornost si určitě zaslouží větší než teď aktuálních necelých 400 hodnocení po 3 letech od uvedení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]