• Krátkometrážní

Before the Fall (2016)

-2* Ve své podstatě jde o romantický film na způsob Zkrocené hory, kde hledají k sobě cestu dva chlapi - teda jen jeden, ten druhý se tomu brání zuby nehty ;-). Takže když se obrníte notnou dávkou trpělivosti, tak se třeba dočkáte šťastného konce. Velmi průměrný, pomalejší a ničím objevný film, který asi časem zapadne do zapomnění - po týdnu od sledování mě obsah filmu vyšuměl z hlavy a to mluví asi za vše. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

L'Acrobate (2019)

+1* mám tu čest napsat první komentář k tomuto filmu, ale bohužel nebude nikterak povzbudivý pro jeho autory. Nejde úplně o špatný film, protože vizuální stránka i herecké obsazení je slušné, ale bohužel však padá na příběhu a střihu. Nevím, co tím filmem chtěl režisér říct a spíš si myslím že chtěl popustit uzdu své fantazií, zejména erotické. Ano, ve filmu se objeví několik gay explicitních scén, které rozhodně nezaujaté diváky popudí. Možná však více diváka bude trápit spoustu zdlouhavých záběrů a scén, které nudí a zbytečně protahují film. Nakonec jsem to vydržel do konce, protože jsem byl zvědavý na závěr, ale prozradím že to bylo zbytečné. Jedna hvězdička je tedy ode mne maximum. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Čtyři lvi (2010)

-3* připravte se na kontroverzní film, který si zejména oblíbí mladší obecenstvo. Co taky čekat od nekorektní nezávislé komedii o teroristech, kteří se chystají spáchat sebevražedný atentát. Rozhodně odvaha autorům nechyběla, i když všem teroristům dala do vínku IQ houpacího koně, což asi hodně vzdáleně připomíná realitu. Za sebe ještě tři hvězdy dám, ale je to na hraně. Je zajímavé film vidět i z toho hlediska, že patrně nic podobného už nikdo nenatočí, ale k doporučení se propůjčit nehodlám. Jednou vidět stačilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Ad Astra (2019)

-3* na tuhle sci-fi potřebuje divák notnou dávku trpělivosti na komorní a chvilkami filozofující příběh a hlavně nemůže čekat stálé dávky akce, i když i na ty dojde (asi tak 2x). Já se svými třemi hvězdičky jen přidám k celkovému šedému hodnocení, které mu odpovídá. Není to však špatný film, jen nepřináší dostatečné uspokojení - kromě vizuální stránky. I tak však ho nemá cenu doporučovat a ani se k němu vracet, bohužel. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Loutka (2002)

+3* typický festivalový nezávislý snímek, který dokáže pobavit i dojmout. Nesmělý chlapík díky loutce dokáže v sobě povzbudit své sebevědomí a vymanit se závislosti na své židovské rodině. Samozřejmě je to celé naivní a potrhlé, ale přesto to nějak funguje. Za sebe dokážu dát lehce nadprůměrné tři hvězdičky a malé doporučení zejména vyznavačům nezávislé scény. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

5* nemá cenu oba na sebe navazující seriály o ministrovi a premiérovi hodnotit samostatně, protože mají hodně společného - kvalitní britský humor, herecké obsazení a politický nadhled. Podle mě není lepší filmové či televizní dílo, které by běžnému divákovi dokázal zpřístupnit fungování politiky a jejich procesů, která je všude stejná - teda aspoň v demokratických zemích. Kultovní pozici seriálu v tomto žánru nejspíš nikdy nic neohrozí a tak všem neznalým, koho aspoň trochu politika zajímá tak doporučuji a rozhodně v českém dabingu, který je na jedničku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Duchařina (2017) (studentský film)

3* v rámci studentského filmu se jedná o dobrý počin, který vychází z docela originálního nápadu, kdy duch hledá způsob své smrti. Kromě příběhu však nic moc nestojí za vyzdvižení - tuctová animace a standardní výkon vypravěče. Tudíž nemám důvod přehánět s hvězdičkami a kdo chce může si tento kraťas pustit tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Madam služebná (2017)

-4* herecké obsazení i téma mě nalákalo na tento nenápadný film, který není rozhodně typickou komedií, jak by tu mohl vyznívat. Jedná se o lehce romantický příběh, který naštěstí není plný klišé prvků, na které jsme zvyknutí z filmů tohoto ranku.Sice je lehce moralizující, ale dle mého názoru to udržuje v té správné míře. Svou spokojenost jsem vložil do známky, která by mohla podobně naladěné diváky jako já přitáhnout a za sebe tento pohodový film doporučuji a snad se zalíbí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Hastrman (2018)

-5* Po uvedení do kin jsem se na film hodně těšil, ale zdejší hodnocení mě od něj docela odrazovalo. Nakonec nebyl k odkládání důvod a jedná se kvalitní počin a skvělý debut jak Ondřeje Havelky, tak i Karla Dobrého. I komparz ostatních herců byl skvělý a všichni pasovaly do svých rolí dokonale a nesmím zapomenout pochválit taky Simonu Zmrzlou. Navíc ztvárnění příběhu bylo velmi dobře podáno a autoři výborně zapracovali i na atmosféře, kdy nevtíravě zapojili do lidové atmosféry lehce modernizující prvky. Ty působí v pohádkách z poslední doby jako pěst na oko a tady mi to vůbec nepřišlo. Nemůžu opomenout příběh, který Hastrmana pojal jako lehký thriller a ve své podstatě mi přišel věrohodný až do konce. I když jsem chtěl dát "jen" silnější 4 hvězdičky, tak nakonec film podpořím plnou známkou, protože je to výjimečný český film minimálně posledního desetiletí a neměl by zapadnout, v čemž mu zdejší současné hodnocení (66%) dost napomáhá. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]