Remivsremi

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 25.9.2020  16:20

Ze začátku jsem se lekl, že nesleduju správnou epizodu. Jakoby něco chybělo, nějaké propojení s minulou epizodou. Ale pak se rozjel rychlík abnormálních proporcí. Důležité informace prozradili další díl ve skládačce jménem Vought. Nikdo nemá šanci vyřešit tento problém v druhé sezóně a to mi dává naději na kvalitní obsah pro další sezónu. Moc se na to těším. PS: Shawn Ashmore byl Iceman, nyní Fireman a příště prostě musí mít roli Watermana :)

• 25.9.2020  14:34

Lehkost všech narážek na věci okolo mainstreamu, korporátu a jeho pokrytectví je osvěžují. Každá postava dostala kousek času, opět se někam posunuli, snaží si najít své místo ve světě a do toho zvládají i nějakou tu divočejší akci. Druhá řada je dál bez zaškobrtnutí.

• 24.9.2020  16:36

Pouze ve stručnosti. Pokud si pustíte onu akční scénu na jeden záběr, budete mít mnohem lepší pocit než když se budete prokousávat celým filmem. Neboť je tady hromada hluchým míst, děj je absolutně nezajímavý a k postavám si nemáte šanci vytvořit nějaký vztah. Vše by se hravě dalo zvládnout za 50-60 minut. Toť vše.

• 24.9.2020  15:07
    Král (2019)

Civilně pojaté historické drama. Cesta Henry z ošuntělých putyk, zaplivaných ulic a šerých přístřešků na anglický trůn je zobrazená tklivě, přemýšlivě a s grácií. Tvůrci si dají dostatek času na vybudování vztah a poznávání jednotlivých postav. Upozaděna je akční složka (i kvůli rozpočtu) ale to nikterák neubírá na zajímavosti filmu, spíše naopak. Prim zde hraje scénář a kvalitní práce herců. Každý dostane dostatečný prostor k vymezení, poznáte jejich motivy a pohnutky k jejich činům. Závěrečná bitva je krásně špinavá, živočišná a krutá. Nečekejte žádné opěvné fanfáry, ale drsný souboj, kde se nepřítel odpravuje jakýmkoliv způsobem. Snímek má od začátku do konce jasnou vizi a tou si jde. Všechno tady do sebe zapadlo a výsledkem je parádní historická podívaná.

• 12.9.2020  00:23

Zatím nejosobitější díl pro Lucifera. Je zajímavé pozorovat, jaké nuance ve své povaze dokáže převést a někdy být lidský. Co je ale nejdůležitější, je vždy zábavný.

• 11.9.2020  23:21

Lucifer se tentokrát podívá na svět paparazzi a jejich schopnosti udělat cokoliv pro exkluzivní snímek. Zase se doslova rochní v zkaženosti této činnosti, a můžeme tak vidět jeho dřívější já. Temné, pomstychtivé, lačné. Chloe však strhává jeho pozornost. Přitahuje ho jako můru světlo a Luci se snaží přijít na to, co ji odlišuje od ostatních. Tento proces možná změní i samotného pána pekel.

• 11.9.2020  22:13

Celá epizoda byla o cestě, putování a snaze najít nějaké odpovědi. Mám ale dojem, že nikdo nebyl spokojený s výsledkem. Vše se ještě více zamotalo a zanechalo dost škody. O to větší pomstu očekávám v nadcházejících částech.

• 9.9.2020  21:57
    Lucifer - Pilot (S01E01) (epizoda) (2016)

Pilotní epizoda bývá často dost tvrdým oříškem k rozlousknutí. Lucifer je ale čestnou výjimkou. Všichni herci si sedli, jakoby se znali již řádku let. Tom Ellis je ďábelsky šarmantní, Lauren German mu zdatně sekunduje, ale největším tahákem je scénář. Vše působí lehce, přirozeně, plynule. Každý moment přišel ve správnou chvílí. Není tady žádný přešlap, trapný pokus o vtip či poučující moudra. Užil jsem si každou minutu.

• 4.9.2020  21:03

Už tady se začaly rozdávat karty na finále. Stromfront opět dostala trošku prostoru a využila ho bravurně. Druhá řada šlape. Bohužel teď musíme čekat a já se přitom těšil na pořádný binge. Co se dá dělat.

• 4.9.2020  21:03

Tempo se o něco zpomalilo, za to se nechal prostor postavám, aby se dokázali více prokreslit. Ideální symbióza. Nový přírůstek v podobě Stormfront přinesl správně oživení. Každý se nějak formuje a posouvá. Zkrátka jednotlivci vás zaujmou. Mají totiž tvář. Nejsou to jen podivné figurky na šachovnici o dvou barvách.

• 4.9.2020  21:02

Tomu se říká pořádný návrat! Boys neztratili ani špetku ze svého okouzlujícího šarmu a druhou řadu odstartovali ve vší parádě. Je to zábavné, strhující, temné a samozřejmě je tady Homelander, který svým pohledem zničí veškerý odpor. Jde se na další část.

• 3.9.2020  21:42

Studená sprcha hned na začátku. Takhle mdlý, nezáživný, otravný a vybledlý úvod jsem nečekal. Těžko se mi hledají nějaká pozitiva. Postavy zatím neměly prostor se nějak více ukázat, až na výjimku Matky. Ta je hlavním článkem aspoň nějakého posunu během první hodinky. Přesto i její ultimátka na závěr mě spíše vytočila. Chtělo to být efektní, ale já se více chytal za hlavu, páč se její karty vyloží okamžitě na stůl a nenechá se prostor pro další budovaní, které bude potřeba v následujících epizodách. Je tady cítit pachuť Promethea a Alien: Covenantu, kdy navíc přijdete o líbivý vizuál, neboť scény vypadají dost lacině ala SYFY tak před pěti lety. Bojím se, že nás čeká velké zklamání a Ridley Scott mě jako tvůrce nejspíš přestal relevantně zajímat.

• 29.8.2020  23:11

Nesourodé a chaotické špionážní počínání nedokáže dostatečně upoutat vaší pozornost. Chybí tomu pevnější ruka, které by se scénář tak zásadně nerozpadl už po pár minutách. Máte tady scény citované napříč následující filmovou tvorbou, ale to nezachrání ten zmatený maglajz, kterým první mise Ethana Hunta je.

• 29.8.2020  22:38
    Skyfall (2012)

Přesvědčivý záporák, hravá akční složka, poodkrytí Jamesové minulosti a konfliktnost vševědoucí ale tentokrát tápající M. Přidejte k tomu jistou závěrečnou půlhodinku, další verzi bránění domu ala Home Alone a s výsledkem budete spokojení. Je to více osobité, ne tak děsivě roztahané a nesourodé jako QoS a krásně si to připravilo půdičku pro pokračování. Úspěšná mise, jdeme na další.

• 25.8.2020  22:35

Navazuje se přesně na konec Casino Royale. Prvních patnáct minut celkem pohodlně utečou, i když úvod dává nebezpečně tušit, že se bude dít něco nepatřičného. Začíná totiž nebetyčná zoufalost a beznaděj té nejvíc nevhodné části, akční složky. Přitom minimálně dvě věci mohu pochválit. Craig se do role již plně ponořil, i když si myslím, že minulé měl větší příležitost předvést své umění, ani v QoS se neztratí. Děj ve své kostře též není zbytečný. Vidíme, jak si jednotlivci pohrávají s osudy zemí a lidí v ní. Jak se vytváření převraty a nahrazují nejvyšší činitelé. Ale film je rozbitý již od jádra jakékoliv triviální filmařiny. Posloupnost scén je chaotická, nezáživná a mdlá. Vůbec se nepřemýšlelo nad nějakou strukturou. Občas se mi zdálo, jakoby se pustily kamery, většina štábu odešla a před kamerou si naprostí amatéři hráli na Hollywood. Je to smutné. Největší troufalostí je nezvládnutá akční složka. Tak rozbitou, nesouvislou, chaotickou a problematickou akci si nemůže tvůrce dovolit u značky Bond. Vše se řešilo jen jednou funkcí. Střih. Je všude. Skáče na vás, provokuje, prská vám do obličeje a potutelně se chlámá, až se za břicho popadá. Je to bordel. Amatérismus, který mě dokázal vytočit do nepříčetnosti a ke konci zase uvrhnout do letargie. Nedokážu pochopit, jak něco tak hloupého mohlo opustit střižnu. Je to buď naschvál vypuštěný výsměch, který vznikl z prapodivné sázky nebo všichni lidi stojící za exekutivnímy příkazy oslepli a bylo jim u zádele, jaký výrobek vypustí. Quantum of Solace je v mnohá momentech nekoukatelný patvar, u kterého bude proklínat jeho tvůrce a naříkat nad zahozeným potenciálem.

• 25.8.2020  00:43

Nová éra bondovek na to jde od lesa. Double O je ještě zelenáč, který je arogantní, sebestředný a velice talentovaný. Nevyhne se však kiksům. Musí se z nich řádně poučit a v samotném záměru se mu to daří. Jeho charakter se celou stopáž formuje a tím je tento snímek přitažlivý. Dosaďte si sem vždy vynikajícího Mikkelsena, okouzlující Evu Green, pěkný příběhový twist a máte vydařený restart letité série, která číší novým elánem. Scéna mučení dokazuje, jak kvalitní herec je Craig. Během několika momentů dokáže vyobrazit vztek, bolest, pohrdání i humor s naprostou finesou. Výborná práce.

• 23.8.2020  20:21

Co napsat k filmu, který všichni znají a opěvují? Je to překrásně odvyprávějí příběh o lidskosti, přátelství, životě a ve výsledku i naději. Vše krásně odsýpá. Důležité zvraty přicházejí ve správný čas, aby dokázaly posunout děj tím směrem, jakým mají. Všichni zúčastnění byli součástí pozoruhodného celku. Je to ten pravý drahokam v historii kinematografie a svůj piedestal si zaslouží každým coulem.

• 23.8.2020  14:25
    Sputnik (2020)

Vizuálně podmanivé dílo, se s píše minimalistickými prvky, dokáže zejména na začátku napnout a překvapit. S postupem času to ale ztrácí rytmus a integritu. Ani ne tím, jak se odhaluje pozadí tvora, ale tím, jak se hlavní ženská postava začne vymykat mantinelům zobrazených na začátku. Její chování na konci příliš nesedělo do zobrazení v první hodině filmu. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout a ke konci si uvědomili, že jim schází ryze kladná postava. Násilně pak namontovali naivitu tam, kam se naprosto nehodí a tím rozhodili správně směrování hlavní linky. Mám problém i úplným závěrem. Nehodí se k předchozím věcem. Celkově linka dítěte je zbytečná a s klidným srdcem se mohla vynechat. Výsledkem je pak vizuálně podmanivý film (místy mi to připomínalo herní Control), kterému trochu došla šťáva. Neměl by se však zatracovat, neboť působí rozhodně lépe než Prometheus a Alien: Covenant.

• 14.8.2020  22:21

Jak ukončit seriál, kde se cestovalo časem, dimenzemi, virtuální realitou, bojovalo se proti emzákům, mutantům a kdoví jaký další havěti? Osobní přístup byl dobrý nápad. Postavy celkem rovnoměrně dostaly prostor k tomu, aby se s nimi diváci stačili rozloučit. Dějově už to haprovalo. Spěchalo se tu a to dost vehementně. Nikdo už moc nechtěl vysvětlovat, přišla razantní zkratkovitost a tím pádem i celková únava materiálu. Nespurtovalo se do cíle, ale spíš se tam doplazilo. Závěrečný dvojdíl by si spíš zasloužil jednu celou polovinu řady, aby se vše krásně rozehrálo a řádně ukončilo. Každopádně Agenti měli krušné začátky, kdy se seriál hodně hledal. Pak přišlo velké zlepšení a od páté řady už to bylo jak na houpačce. Samotný závěr je tak na 60%, ale postavy jsem si za ta léta neuvěřitelně oblíbil. Patří k tomu nejlepšímu, co v rámci hraných Marvel projektů vyšlo. Doufám, že ještě někdy někoho z nich zahlédneme v rámci dalších fázi MCU. S tímto sentimentem dávám poslednímu rozloučení AoS 70%.

• 12.8.2020  00:39

Ke konci se to pořádně zamotalo. Přišlo pár neočekávaných věcí a tím si seriál udržel pozornost do poslední vteřiny. Je to ideální konec první řady. Seriál může v klidu pokračovat dál, ale nikdo se nemusí zlobit i kdyby byl ukončený.

• 11.8.2020  23:45

První následky a důsledky přicházejí a rozhodně se nejedná o pozitivní věci. Našlápnuto je na velmi solidní finále.

• 11.8.2020  23:00

Propaganda jde ISIS až děsivě dobře a účinně. Mají perfektně vycvičené lidi a řady jejich ne vždy dobrovolných, spíše účelně zmanipulovatelných jedinců,narůstají závratnou rychlostí. Navíc drama rodičů, kdy se jejich ratolesti rozhodnout pro největší chybu života, je vykreslený bravurně. Na konci máte pouze nepříjemné mrazení v zádech a takový podivný pocit prázdnoty , kdy víte, že něco podobného se děje více než byste si připouštěli.

• 11.8.2020  22:08

Stále se neztrácí na kvalitě. Epizoda občas chtěla uklidnit a trochu si pohrát s naději, ale to není na pořadu dne. Lidi budou jednat buď impulzivně či na přímý protest proti někomu jinému a do karet to bude hrát pouze zlořádům,kteří chtějí vyhodit do luftu své nevěřící nepřátelé.

• 11.8.2020  20:41

Největším kladem seriálu je jeho civilní přístup. Nehraje se tady na okázalé a vzletné fráze a události. Je to komorní a o tom víc děsivé, protože se tvůrcům daří vytvořit tíživou atmosféru něčeho reálného. Jednotlivé linky dostávají dostatečný prostor pro vykreslení a začínají se vzájemně krásně doplňovat. Pokud se ještě víc přitlačí na pilu, finále se dočká výbušného okamžiku.

• 4.8.2020  23:43

Podrobný vhled do života člověka, který takřka nepoznal nic jiného než zdi vězeňského komplexu. Kvituji zapojení více pohledů na vězně od různých osob, které se s nim dostali do styku během jeho pobytu. Není tady nic inovativního, pouze nepřikrášlený pohled na jeden život. Svou intimností, strukturou a zpracováním vám však nabídne zajímavé téma, které stojí za prozkoumání, i kdyby to byl pouze jeden díl.

• 2.8.2020  17:17
    Smrt ve tmě (2016)

Od vstupu do baráku stoupá napětí každou minutou. Hezky se hraje se zvuky, dynamickou kamerou, která je často nalepená na herce a tím vytváří dusivé momenty při jednotlivých pohybech a otočeních. Pak se to postupně zamotává a ke konci přichází znatelné natahování. Poslední půl hodina výrazně zkouší vaší trpělivost. Zkrátka děj to nemá ani na těch 80 minut. Přesto si snímek zaslouží pozornost a pokud už jste přejedení všemi duchařinami, veselé sáhněte po této možnosti.

• 28.7.2020  00:38

Francouzi tyhle osobitý akční/krimi počiny umí. Je to přímočaře podaný příběh, který primárně slouží k tomu, aby akční scény měly aspoň nějaké pojítko. Zde to ale celkem slušně funguje, protože tvůrci své filmařině rozumí. Ať se jedná o pěstní souboje či svižné automobilové naháněčky. Navíc je to krásně evropsky syrové. Bez zbytečného pozlátka a přemíry uhlazených, přeleštěných soubojů. Tady když rána padne, je cítit výsledek. Po bouračce se postavy těžko sbírají z podlahy. Má to svůj ksicht a dokáže ho dostatečně prodat. Není to velkolepé. Nečekejte hromadné sekvence, kde se bijou desítky lidí. Je to malý film a moc dobře to ví. Jako oddychovka funguje, přesně tak, jak byl zamýšlen a tak byste k němu i měli přistupovat.

• 25.7.2020  00:37

Poslední díl krásně ukončuje tento vydařený dokument. Je neuvěřitelné sledovat, jak fungovala celá struktura mafie v New Yorku. Obdivuhodná je též práce tvůrců podat tento rozvětvený a komplikovaný slepec v edukativní, srozumitelné a poutavé formě. Povinnost pro všechny fanoušky gangsterech a kvalitní dokumentaristiky. PS: práce Scorseseho se u mě posouvá ještě o stupínek výše, když si uvědomíte, jak detailně jeho filmy dokážou vystihnout hlavní aspekty mafiánské činnosti a skutků.

• 24.7.2020  23:18

Vyšetřování se stále prohlubuje a FBI každým rokem zjišťuje, jak daleko sahá mocná ruka mafiánských bossů. Je to zajímavé, poučné i trochu děsivé.

• 24.7.2020  22:32

Konec sedmdesátých let v New Yorku. Městu vládne pět mafiánských rodin, které jsou nedotknutelné. Nemůže na ně policie, FBI ani vláda. Dochází k vraždách, bankovním přepadením, vydírání a podobně. V ulicích vládne chaos a bezmoc. Přichází nová dekáda a FBI dostává do rukou novou páku v podobě zákona speciálně navrženého k potírání organizovaného zločinu. Misky vah se mají nenávratně nachýlit na opačnou stranu. Sledujeme podrobnou ukázku práce federálních agentů při jejich pokusu dostat za mříže ty nejdůležitější hráče newyorské mafie. Má to spád, dobré produkční kvality a poutavé vyprávění.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20