Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 443)

plakát

Leo (2023) 

Prvních dvacet minut jsem nedokázal pochopit, na co to vlastně koukám. Zpívající otvírák mě velmi rozčaroval. Potom přišli prapodivné scény zvířat a dětí a já měl chuť film vypnout. To by však byla škoda. Snímek se totiž pomalu ale jistě ustálí a přinese krásný příběh jako stvořený pro animák. Nějaké poučení, vztahy mezi lidmi a zvířaty, hromadu humoru a neskutečné množství nápadů. Film je natřískaný nápady. Někdy se jedná o tak šílenou spršku gagů, choreografie a vizuálních vjemů, že nebudete vědět, na co dříve reagovat. Tenhle animák si jde jasně za svým cílem a u toho vás obdaří přehršlí autorských nápadů. Pokud jste znavení Pixarem, Disney a vlastně celkově mainstreamovým proudem animáku, Leo vám nesmí proklouznout, protože tenhle zážitek si budete pamatovat. Škoda jen těch hudebních vsuvek, bez nich bych se nebál napálit absolutorium. Pro mě překvapení roku.

plakát

Scott Pilgrim jde na věc - Ramona ve videopůjčovně (2023) (epizoda) 

Ani třetí epizoda mě nezaujala natolik, abych šel nad tři hvězdy. Příběhově mě to stále štve více a více. Kouzlo vizuální studnice nápadů se nedostavuje. Zatím se pohybujeme na vlně průměrného animáku.

plakát

Scott Pilgrim jde na věc - Scott Pilgrim: Vypečený život flákače (2023) (epizoda) 

Hned první epizoda mi připomněla můj rozporuplný vztah k filmu. Mnoho scén je úžasných, promyšlených po ten nejmenší detail. Ale příběhově mě to vždy odradí a štve. Navíc první epizoda byla dost chaotická a nesourodá. I těch necelých 30 minut se nepříjemně táhlo.

plakát

Expresní zásilka (2012) 

Hravé, dynamické, zábavné a příjemné. Děj šlape, herci jsou úžasní a celé to stojí na hravosti tvůrci, kteří se nebáli zkoušet a vymýšlet jednotlivé scény. Film uteče jak nic a vy budete na konci této jízdy spokojení.

plakát

Baletka (2023) 

Pokud film, který téměř nemá scénář a stojí jen a pouze na akci, nezvládne dodat ani jednu zajímavou akční sekvenci, nemůže počítat s tím, že by ho někdo bral na milost. Nemáte se čeho chytit. Akce je mdlá, slabá a tragicky roztřesená, aby zakryla absenci choreografie. Záporáci jsou směšní a hlavní hrdinka nedostane dostatečně rozvinutý příběh, abyste ji dokázali fandit. Tohle se nepovedlo. 40%

plakát

Gen V - Season 1 (2023) (série) 

Zajímavé nové postavy, šílenější varianta školy pro nadané, stejně brutální a kousavé jako hlavní seriál. Největší problém však je celkový příběh. Nejde se víc do hloubky. Hodně se spěchá anebo dává prostor ne příliš potřebným věcem. Chtělo to ještě nějakou dobu v scénáristickém inkubátoru a více se pohrát s propletením jednotlivých linek a příběhů postav. Přesto se svět The Boys příjemně obohatil a rozhodně nejde o nevydařenou sezónu. Jen to mohlo být ve více aspektech uchopený lépe. Dejte však seriálu šanci, odvděčí se vám lépe zpracovanou látkou na téma superhrdinové než většina MCU serošů.

plakát

Gen V - Strážci Godolkinu (2023) (epizoda) 

Tohle byl neřízený, uspěchaný chaos, který spoléhal pouze na krev a camea. Velká škoda, protože prostor k zajímavějšímu počinu byl a nestihl se správně uchopit. Tak snad v druhé řadě se dočkáme prokreslenějšího hlavního děje.

plakát

Gen V - Virus (2023) (epizoda) 

Sakra důležité věci, které můžou zamíchat celým Boys universem. Dočkáme se nějaké občanské války nebo se bude postupovat špionážně s vražením kudel do zad?