Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 205)

plakát

Stranger Things - Season 2 (2017) (série) 

Sequel jak se sluší a patří. Více toho samého ale ve větším formátu.

plakát

Stranger Things - Season 3 (2019) (série) 

Sezóna, která již nebezpečně směřovala k zacyklení a opakovaní stejné mantry bez inovace. Zatím nejméně vydařená kapitola seriálu. Přesto to však má stále své kouzlo.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série) 

Větší, dravější a delší než kdy dřív. Finance jsou v této řadě vidět. Příběh se dostal do zajímavé polohy, některé věci dostávají pořádný základ. Komplikovanější je to už s potřebou některých postav. Všichni si přijdou na svojí chvilku, ale ne každý ji má opodstatněnou. Nepotěšila mě ani potřeba vytvářet menší skupinky a pro ně vymýšlet nějaký quest. Samotná závěrečná dvojepizoda už trpěla natahovaností. Těž nepotěšilo rozuzlení řady, páč tady v zásadě není. Je to jen další krok k nenávratnému konci. To je však koncept všech předchozích sezón a vidět to už počtvrté vážně není velká zábava. Děj však drží pohromadě, postavy jsou stále skvělé sehrané a interakce mezi nimi potěší. Příště by to chtělo jenom o něco větší tah na bránu a drajv.

plakát

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál) 

Asi vám o seriálu něco napoví, když řeknu, že nejlepší epizody byly ty bez titulního hrdiny. Přesto že se našlo pár zajímavých chvil a nápadů, vyzní celá sezóna do ztracená a jen se prohloubí chabý základ, na kterém se vyprávění neslo. Hlavní linka je spíš takový koncept, který by možná unesl tak 80 minut. Boba se často jeví jako naivní strejda, který by už s tímto přístupem dávno koupil ránu do zad. Je to pokus tvůrců z něj udělat spíše antihrdinů, ale to by museli připravit zajímavější momenty a lepší scénář. Případná druhá řada není potřeba, bohatě postačí, když se Boba občas objeví v projektech jiných postav.

plakát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál) 

Tohle se bude těžko komentovat. Fanoušky vyhlížený a vytoužený projekt se skutečně vytvořil, ale ta podoba bude mnohé strašit ještě notnou chvíli. Je však snadné vypíchnout, proč se první řada Obi-Wana nepovedla. Jedná se o scénáristický paskvil a zoufalý pokus o nějaký nosný dějový oblouk. Vše se děje jakoby náhodou. Scény na sebe nenavozují, je zde neuvěřitelné množství podivných kliček, lenosti autorů a prapodivných okamžiků. Nedostanete žádný velký moment. Akce je vyčpělá, nudná a toporná. Zkrátka tento projekt měl dostat zcela jinou péči. Jestli se bude pokračovat i v budoucnu, je třeba vyměnit veškerý tvůrčí tým a dát šanci lidem, který jsou pro značku zapálení. Season 1 - 40%

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda) 

Tohle se vážně nepovedlo. Nedokážu si jednoduše vysvětlit, že zrovna tento koncept a je to až urážka to tak pojmenovat, tento příběh, dostal zelenou. Zoufalé a smutné. Devátá epizoda má zdárného konkurenta v stejné nekvalitě.

plakát

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda) 

Zdlouhavé a natahované až na hranu snesitelnosti. Epizoda, kde se prostě jen dělalo jakoby šlo o velké věci a přitom se jednalo pouze o předboj, který je naznačovaný na konci všech řad. Ta struktura je zatím každou sezónu stejná. Je tady zlo, dělala bububu a El se do toho musí pořádně obout, aby v závěrečných minut zlo udělalo mohutnější bububu. Přestože mě čtvrtá řada zaujala, samotný konec se nepovedl. Šlo se schématicky a bezpečně. Nepřišel žádný šok, odvážnější rozhodnutí. Pokud si to šetří na úplný závěr, doufám v pořádnou apokalypsu a nemilosrdné uzavírání linek. 60%

plakát

Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda) 

Epizodě prospělo jasné dějové uchopení. Všechny skupiny mají svůj daný cíl a jdou vytrvale za ním. Technická stránka je skvělá. Bojím se pouze příliš otevřeného konce. Jde se na něj.

plakát

Léto k nepřežití (2001) 

Film, u kterého i American Pie Presents vypadá jako skvělé promýšlená komedie s úžasným podtextem. Tohle jde absolutně mimo mě a nedokázal jsem se naladit na stejnou vlnu podivnosti jako tvůrci.

plakát

Top Gun (1986) 

Všechno ve filmu působí zkratkovitě a prvoplánově bombasticky. Ale nemá jak to dokázat. Záběry na stíhačky jsou fajn, ale scénář i příběh k tomu přibalený mě neoslovil. I ta romantická linka je klasický macho potká holku a i když se ze začátku jen kočkují, stejně ji dostane. Zde kvůli svým přednostem s práci s kniplem. Toť vše.

Reklama

Reklama