Cesty timem

Jiří Ježek

okres Kladno

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.2.2020  18:03

Nejlepší scéna, když Bodie zneškodňuje granát za oblečením sestřiky... To on často prý nedělá :-) ... opět pěkné ženy, jak jinak.

• 22.2.2020  03:10

Pobavilo nás to a to bylo v plánu. Čekal jsem to horší, takže to pobavilo nad plán. Do kina pro dva, kdy ti dva mají přeci jen trochu jiné nejtipy pro filmy, je takováto komedie ideální "spojovák"... První třetina až polovina lepší, čekal jsem že už bude konec (nevnímal jsem čas, to je dobrá zpráva, asi jsem se vážně bavil). Pak už to začínalo být trochu překombinované, ale jo, celkem se z toho všeho vybruslilo... Tak za 3,5 kdyby v TV. Když k tomu přičtu opravdu přijemné odreagování v kině tak zaokrouhlím na 4*.

• 19.2.2020  18:07
    Kravata (TV film) (1976)

Díky fleku na kravatě ho vzal za kravatu a skoro pak hmaty chvaty do kravaty :-) ... Jeden z nejlepších a uvěřitelných příběhů.

• 18.2.2020  22:55
    Trojí život (TV film) (2018)

To jsem z toho janeček, to snad vymýšlí Janeček, tyto mnohoženské filmy :-) A že jich je, jen v tomto týdnu jsem shlédnul dva. Tenhle a nový Chlap na střídačku. I tenhle pobavil. No jsou to kravinky, ale pobaví. Ale já bych na víc ženských neměl čas, nechápu jak to může v reálu někdo stíhat, ale jsou tací, no...

• 18.2.2020  15:03

Zatím asi nejlepší díl. Tady jsme si, pánové, užili krásných žen, že?

• 18.2.2020  01:09

...chtělo by to novou gumičku... Šmídova role nejlepší :-)

• 17.2.2020  23:54
    DonT Stop (2012)

Skoro za 4*, ale jo zaokrouhlím to na ně... Jinak komentář zcela podle mého již napsala "kolegyně" consuela1... sím, sím... jen občas s někým souhlasím a to je taky známka punku :-)

• 12.2.2020  15:03
    Zločin v chalupě (TV film) (1981)

Vražda "skrz ten jetel..." a "skrz ta pole..." :-) Otmar Mácha se s hudbou k filmům opravdu moc nepáral. Stejně jako u povídky Zmizení herce Bendy je tu slyšet hudba ze seriálu Okres na severu a velmi podobná znělka ze seriálu Inženýrská odysea. Jsem zvědav na další, až je uslyším, zda se budou lišit :-)

• 5.2.2020  05:00
    Strejda (TV film) (1985)

To musel mít někdo k sfilmování povídky protekci.

• 1.2.2020  03:21

No něco podobného jako když u nás natočili pohádku O Popelákovi. A ta se mi líbila trochu více než tohle. Tak bych to viděl 2,5*. Zaokrouhluji na 3* za to, že se to dalo dokoukat. Ale asi mi to stačilo 1x. Přes palubu si dám klidně někdy znovu a to jsem to viděl už kolikrát.

• 22.1.2020  02:43
    Gejzír (TV pořad) (2014)

Výrazně lepší než třeba Víkend na Nově. Snad se nezhorší postupně jako ten. Gejzír zatím 3,5*

• 22.1.2020  02:40
    Víkend (TV pořad) (2005)

Kdybych hvězdičkoval od začátku vysílání pořadu, bylo by to 4, 3, 2. Snad to nebude ...1, odpad. Čím dál víc se tam bezpřínosně vaří, peče apod. (jako všude a to mě štve hlavně když mám prázdnou lednici), sportuje (jsem antisportovec) a zajímavých jedinečných reportáží, jako to bylo dříve, čím dál méně.

• 20.1.2020  15:05
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

Pan doktor mne odborně skoro uspal. Vzbuďte mne až bude dělat talk show Karel Schwarzenberg. To bude další stádium české talkshow... Při vší úctě k panu doktorovi, který je jistě kapacita a jinak příjemný starý pán, je toto už úplně špatně. Koptashow mne rozčilovalo, vypnul jsem a nikdy víc, tohle mne spíše uspává. Úspěch!

• 20.1.2020  02:52

I já musím napsat, jako už někteří tady: Kostýmy krásné, ale děsná nuda. A samozřejmě tak ještě charismatický mladý Philipe... škoda, že zemřel tak mladý a nenatočil třeba více filmů typu Fanfán Tuplipán apod.

• 17.1.2020  17:49

Všichni frajeři v reálu i herci ve filmu spolu s tvůrci! A hlavně (krom štěstí a všech dobrých konstelací) naprosto frajerské přistání, hezky pomalu, klidně, nejdřív ocáskem trochu přibrzdit a pomalu položit k čumáku. Pouštěl jsem si to několikrát.

• 10.1.2020  04:45

Já jako antifotbalista, antihokejista a vůbec antisportista jsem to dokoukal jen díky Hádkovi a Pleslovi, které mám rád a kvůli tomu, že na tom bylo po celou dobu vidět, jaká je to kolem těchto sportů od A do Z, od fanoušků přes hráče, sráče a jejich řev a zaslepenost, po příšerný a zbytečný prachy atd., naprostá úchylárna a zbytečnost... Proto vše to nějak nemohu ani nechci hodnotit. Ale Hádek s Pleslem jako obyčejně dobří.

• 9.1.2020  22:53

Iva Janžurová nikdy nezklame. Jednu hvězdu za ní a i za další dvě dámy.

• 9.1.2020  14:54

Jedna hvězda navíc za Pavlu Beretovou.

• 4.1.2020  23:09
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Já peču... peču na všechny vařené, vařící a pečící pořady. Okamžitě vypínám. To už je pomalu jak otravný sport všude s ječícími fandy. Fakt žrádlo. Samý žrádlo! ... Zapneš TV a je tam žrádla (a proloženého reklamami... opět na žrádlo) víc, než v ledničce. A to je pak teprve k nadrání!... Takže na takovéto pořady peču a zapínám jedině pořádnou muziku, jinak se neuklidním!

• 4.1.2020  14:21

Dokonalý Vetchý... Díl mne uchvátil svou zvláštností, prostředím a tajemnem. Mám rád příběhy o samotářích. Do konce jsem si říkal, že to snad bude dokonce za pět hvězd... Tvůrci "Jak si nepodělat život" by si měli sakra rozmyslet, jak si nepodělat vlastní dílo. A to tím koncem. Ten konec to srazil o jednu hvězdu. A možná o dvě, protože mne rozčiluje, když tak velmi nadějný celý příběh navíc s vnikajícím výkonem Vetchého takto zkazí konec, který mi připadal jako dodělaný režisérem typu Renč. Přesto zatím nejlepší díl, ale mohl být dokonalý nebýt toho konce.

• 4.1.2020  03:17

Poslední dobou mám podezření, že tvůrci s filmy tzv. "Trollí". Hlavně ti, kdo již svými naprosto dokonalými a úspěšnými filmy, tedy svou vysoko nastavenou laťku s jistotou nemohou přeskočit. Tak se snaží "Trollit" se svými novými filmy a získat co nejnižší hodnocení od všech. Při vší úctě k paní Poledňákové a dalším starším tvůrcům... omlouvám se, ale opravdu mi to tak připadá. Další pokusy o Trollení: třeba Vorlíček se Saxanou 2, Troška s Babovřískami atd, atd.

• 28.12.2019  14:12
    Karel Svoboda 80 (koncert) (2018)

Hudbu Karla Svobody a jeho coby skladatele zbožňuju. Bohužel, co se týče tohoto kusu, této oslavy, vůbec nedopadla dle mého vkusu. Někteří účinkující mi připadali jako na zkoušce superstar a skoro všechny písně byly i zkušenými profesionály až na pár výjimek trochu "upraveny" aby snad byly jiné a zajímavější. Bylo to jako přehrávání herců na jevišti, což také zrovna nemusím... Byl jsem kdysi v kulturáku v Kladně na podobné, ale malé, takové komornější oslavě pana Zdeňka Borovce, kde vystoupili také někteří z účinkujících profíků a co si pamatuji (nevím zda to nebylo také trochu tou živou atmosférou) to bylo daleko příjemnější a srdečnější uctění památky geniálního textaře (nejen) muzikálů Draculy a HMC, které původním provedením a hlavně texty a veršováním bez přestávek, kdy u jiných "muzikálů" mi prostě přijde, že jaksi trapně došly verše a doplní to mluvením nebo trapnými srandičkami, mi připadají hlavně v dnešní době "nepříliš dobrého muzikálového guláše" a muzikálových rychlokvašek naprosto nedostižné.

• 27.12.2019  20:00
    1984 (1984)

Zklamalo mne to. Zdlouhavé a nudné.

• 27.12.2019  15:41

Čekal jsem víc a kdybych to neviděl, stalo by se nic.

• 22.12.2019  16:28

Jestli u Krause nebyl pan Odvárka, tak to nebyl pravý Kraus :-)

• 14.12.2019  01:39

Laušman má akvagen 105. To už se provalilo. Já bych ale rád změřil IQ doktorce Mráčkové. Je nebezpečně mazaná, skoro jako Laušman. Nebo víc?

• 13.12.2019  20:49

"Byl jsem při tom" ... To nemyslím ten film s Peterem Sellersem, ale fakt jsem byl na Aeru v Dánsku :-) Takže jednu hvězdu přidávám za tu atmosféru živého Aera u větrných elektráren a za nezapomenutelný zážitek.

• 7.12.2019  13:58
    Polojasno (TV film) (1999)

Z té kamery si připadám možná jak na drogách (co vy na to vy, co něco berete?). Jinak se to těžko hodnotí. Revoluci jsem prožil na vojně dost izolován. A sedmnáctého jsem měl obavy, že nás vyšlou proti lidem. Přemýšlel jsem kam zalezu a usnu :-)

• 6.12.2019  14:52

Radek Holub Krysa si to užívá a já také. Ten je na Oskara, bez debat! Nejen díky němu zatím asi nejlepší díl.

• 1.12.2019  20:34

Na tomto bylo pro mne zajímavé asi jen "mladší" Kraus, než ho známe nyní z jeho show... no a i další. A také, jak u mne, milovníka hudby jinak, že mimo hudbu se zpěvem Dáši, zaznívala pro mne známá velmi pěkná melodie z filmu Sázka na třináctku od Zdeňka Marata. Tak rejža Klein si jí z toho svého o dost zdařilejšího dílka půjčil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10