Kacitr

Kacitr

Kateřina Turková

okres Praha
Studentka


Skype: kacitr1

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Hvězdy nám nepřály (2014)

 • poster

  Charlieho malá tajemství (2012)

 • poster

  Karlík a továrna na čokoládu (2005)

  Karlík a Továrna na čokoládu je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Už kvůli těm úžasným hercům jako jsou Johnny Depp, Helena B. Carter, Freddie Highmore a AnnaSophia Robb a samozřejmě také kvůli Timu Burtonovi. Jeho filmy žeru, on je nezaměnitelný režisér!

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

  Tenhle díl mám já osobně nejraději. Díl je podán temněji než Tajemná Komnata s Kamenem Mudrců a to se mi na něm líbí. Hlavní trio mělo možnost se předvést a ukázat se víc, než v předchozích dvou dílech. Alfonso Cuarón dokázal, že režírovat opravdu umí.

 • poster

  Moje první láska (1991)

  Nádherný film, který jsem poprvé viděla asi v roce 2006. Byla jsem tenkrát vě věku jako hlavní hrdinka Vada a její kamarád Thomas J. podívala jsem se na to, jen že prostě podívala. Teprve teď po znovushlédnutí mi došlo jak je tohle nádherný film. Jak nádherný vztah si k sobě děti dokázaly vytvořit. Dnes, když jich většina prosedí u PC her a konzolí to nejde tak lehce. Anna Chlumsky ve své roli nenahraditelná ( jestli její slzy byly pravé, zhluboka se klaním ) a stejně tak tomu je i u Macaulaye Culkina - v nynější době pohaslé dětské hvězdičky. Příběh je jednoduchý, přesto každého se špetkou citu musí zasáhnout ten konec. I já brečela a nestydím se to přiznat. Nezapomenutelný okamžik: Thomas: "Vado, budeš o mě přemýšlet?" Vada: "Jako proč?" Thomas: "No, kdyby sis nevzala pana učitele." Vada: "Určitě." Jen co film skončil, litovala jsem, že sem ho vůbec zapínala, ale proč litovala? Vždyť tohle je ten nekrásnější film o první lásce, který vůbec někdo dokázal natočit. Dát do jednoho snímku tolik emocí, vtipu i věci z opravdového života, se opravdu podaří jen málokomu. Druhý díl už je jen zbytečný, vcelku o ničem a ztráta času.

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

 • poster

  Most do země Terabithia (2007)

  Nečekala jsem že mě tenhle film tak zasáhne. Vlastně jsem si představovala že jsem v Terabithii spolu s Leslie a Jessem a všechno pozoruju jen z povzdálí aniž bych nějak narušovala děj. Leslie Burkeová je snílek a pokouší se fantazírování naučit i spolužáka Jesse. Tohle téma mi naprosto sedlo, snílek jsem pořád a jenom lítám v oblacích :) Všechno se vyvíjelo pozvolna, ale ani na chvilku se člověk nenudí. Naprosto úžasný nápad mít kouzelnou zemi "tam za potokem" kam se dostanete jen pomocí kouzelného lana. Ani nevíte jak bych se na takové místo ráda přehoupla spolu s hl. představiteli a na pár okamžiků zapomněla na školu a jiný trable. Všechno co děti řekly jsem jim hltala od začátku do konce. Nezapomenutelná scéna, kdy Leslie Jessovi zamává a zmizí za rohem. Konec se nedá popsat slovy pořád jsem doufala že se Leslie někde objeví. Vážně není jednoduché vykreslit křehkost a krásu přátelství na filmové plátno, tady se to ale povedlo na jedničku podtrženou. Poklona patří AnněSophii Robb a Joshu Hutchersonovi, kteří film udělali takovým jakým je.

 • poster

  X+Y (2014)

  A to nemám ráda matematiku. Krásné. :) Asa Butterfield je talent.

 • poster

  Má mě rád, nemá mě rád (2010)

  Filmy odehrávající se v dobách 60. let mám ráda. A Flipped je ještě k tomu vyjímečný. Zobrazovaný jak z pohledu Juli tak i Bryce Loskiho. Film mě překvapil i dojal. Soundtrack bezchybný, prostě nádherný. Litovala jsem, že už je konec, neboť jsem se ani na chvilku nenudila a film příjemně plynul kupředu. Navíc z tohohle podívání mám i jedno ponaučení; "Celek je lepší než jen součet částí." ;)

 • poster

  Když Harry potkal Sally (1989)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace