Muzikál ze střední: Seriál - Série 2 (2021) (série)

Není to zdaleka tak poutavé a fresh jako první série. I zde se ale nachází skladby, které jsou opravdu povedené a stojí minimálně za ten poslech. Even When/The best part je krásná písnička, kterou si navzájem k Valentýnu složí Nini a Ricky. Tyto dvě postavy prochází velkými změnami a osobním růstem. Zjistí, že ač se znají od školky, jejich cesty se přece nakonec v jistých věcech rozcházejí. Hádám, že Olivia Rodrigo měla ze seriálu skvěle našlápnuto a nechtěla být omezována natáčením. Objeví se zde i nádherná Rose Song, kterou složila ona sama - a je to znát. Citlivá skladba, ve které se zpívá o tom, jak je důležité znát člověka jak s jeho klady, tak s jeho nedostatky. Joshua Bassett je zase autorem Let You Go a to je taky krása. Mladý muž má příjemný hlas a před sebou zářnou kariéru. Závěrečná Second Chance prozrazuje, že přijde třetí série, které ale Olivia nebude součástí. Její charakter odjíždí do Kalifornie skládat hudbu a to samé hádám platí i pro samotnou herečku. Ta se sice vrátí v závěru třetí série, ale kdyby tam nebyla, nic se nestane. Nic závratného pro děj, setká se akorát se slečnou Jenn (kdy potvrdí, že se na East High nebude vracet) a se svou nejlepší kamarádkou Courtney - která si ve třetí sezóně střihne hlavní roli v muzikálu Frozen - a ta holka má famózní hlas. Osudy ostatních postav mnou tak nějak prosvištěly. Ve druhé sérii jsem se soustředila akorát na ty skladby, takže mi těch pár dílů zabralo sotva půl hodinku. Jo! A mihne se tu sympaťák Jordan Fisher.

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda)

Hibernující labužník, který ze svého brlohu vylézá jednou za třicet let je opravdu děsivý.

Akta X - Muž z Pentagonu (1993) (epizoda)

Tajná základna s dírou v plotě, kam se mladí chodí muchlovat. V hostující roli Seth Green. A já samozřejmě v týmu Scullyové. I když jeden nikdy neví, že.

Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Pragmatická Scullyová a všemožným možnostem otevřený agent Mulder poprvé.

Muzikál ze střední: Seriál - Quinceanero (2021) (epizoda)

Slabší epizoda, která se soustředí na postavy jejichž vývoj mě tolik nezajímá. Hlava mi nebere, jak patnáctileté dítko určuje svůj osud na základně toho, zda jsou jeho city opětovány či nikoliv, ale dobrá. Uvidíme jak to bude dál.

Muzikál ze střední: Seriál - Valentýn (2021) (epizoda)

Ricky a Nini se neustále míjejí. Even when/The best part je krásná, rytmická skladba za kterou má věčná romantická duše uděluje hvězdu navíc. Taky se začíná zkoušet na Krásku a zvíře.

Muzikál ze střední: Seriál - Škatulkování (2021) (epizoda)

Takže Kráska a Zvíře. Druhá série už mě nebaví tolik jako ta první (plus od cílovky mám taky poměrně daleko), ale písničky stále velká paráda. Seriál se soustředí na jednotlivce a do té půlhodinky se toho vejde celkem dost. Nováček Lily asi ještě zahýbe dějem a je více než zřejmé, že Ginu neopustil její malý crush.

Muzikál ze střední: Seriál - Nový rok (2021) (epizoda)

Nini svým spolužákům oznamuje, že se stěhuje do Denveru. Dva týdny potom, co se ona a Ricky dali opět dohromady. A taky se bude nacvičovat nový muzikál.

Muzikál ze střední: Seriál - Série 1 (2019) (série)

Školní ples, Díkůvzdání a poslední dva díly první série stojí za to. Chytlavé písničky, děcka mají talent, umí zpívat. Olivia Rodrigo má nádherný hlas, Joshua Bassett sekunduje. Odpočinkový seriál, který vás na chvíli vrátí do těch rozpačitých teen let, kdy tady navíc dospívající hrají skuteční teenageři (což je pro změnu příjemný bonus). Born to be brave jednoznačně nejlepší skladba co se této sezóny týče. Celá ta sekvence má říz a takovou tu "feel good energii." Kam se hrabou originální filmy. I když bez nich by asi toto moje nové guilty pleasure nevzniklo.