Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (100)

Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Noah Schnapp (Will Byers) měl po celou dobu natáčení třetí série paruku, neboť si před začátkem filmování nechal zkrátit vlasy.

Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Záběry ze Starcourt Mall se natáčely v obchodním domě v Georgii. Zmatení zákazníci často omylem zabloudili přímo na scénu.

Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Krámek Scoops Ahoy, kde Steve Harrington (Joe Keery) a Robin Buckley (Maya Hawke) prodávají zmrzlinu, je vymyšlený. Spousta jiných obchodů na Starcourt Mall skutečně existovala (Orange Julius, Sam Googy či Waldenbooks).

Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Úvodní scéna třetí série se datuje na 28. června 1984, asi rok před hlavními událostmi Stranger Things třetí série. Ukazuje skupinu ruských vědců a vojenských důstojníků, kteří se snaží otevřít uzavřený portál gigantickým laserem. V létě roku 1984 měl premiéru film Rudý úsvit (1984), pojednávající o invazi ruských vojsk do USA. Snímek je v seriálu několikrát zmíněn.

Sexuální výchova (2019) (TV seriál)

Snímek Charlie Bartlett (2007) má velice podobnou zápletku. Oba hlavní protagonisté jsou outsideři a oba pomáhají spolužákům s osobními problémy na toaletách.

Temné osnovy (2018)

Film je natočen podle knižní předlohy „Temnou chodbou“ od spisovatelky Lois Duncan.

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (TV seriál)

V seriálu jsou odkazy na snímek Suspiria (1977) a Noční můra v Elm Street (1984). Obývací pokoj v domě Spellmanů má stejnou barvu stropu jako strop, který je k vidění v hororu Suspiria (který je mimochodem také o čarodějnicích), a dále scéna, kdy Harvey (Ross Lynch) usíná se sluchátky na uších a v croptopu, je odkazem na charakter z Noční můry v Elm Street, kterou ztvárnil Johnny Depp.

Reklama

Reklama

Reklama