Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární
  • Akční

Planeta Česko (2017)

Působí to na mě jako pokus uchopit Českou přírodu stylem slavných dokumentů o přírodě, a vytáhnout nás tak na téměř na úroveň obdivované divoké přírody exotických zemích. Přičemž to samozřejmě je jakousi reklamou na "česko". Což je vlastně chvályhodné. Bohužel, zkazilo se to hned natřikrát. Zaprvé - česko je mnohem víc. Mám ho prochozené pěšky a projeté nakole skrz naskrz, a teda fakt nemám pocit, že by tohle byl reprezentativní kus toho "nej", i když je tu o to evidentní snaha. Zadruhé - možná moc subjektivní, ale spojení dokumentu o přírodě s osobním příběhem konkrétní osoby prostě nefunguje. Aspoň tady to bylo téměř až otravné. A zatřetí - hudba se sama o sobě poslouchá skvěle, ale s tím obrazem to teda moc neladí. Možná proto,  že ryzí vykrádačka soundtracku k velkolepým záběrům z Home prostě tady fungovat nebude.

plakát

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Je opravdu vzácnost, když se spin off fakt slavného a povedeného díla (Breaking Bad) podaří na jedničku, a není z toho kýčovitá nuda. Je to trochu jiné, trochu jiný příběh než osud Perníkového táty, a rozhodně pomalejší tempo, které však při zachovaném rukopisu stejných tvůrců nijak neškodí. Naopak, sledovat detailní proměnu skvěle napsaných hlavních postav je silnou stránkou. Je fakt, že první série působí trošku nejistě, na rozdíl od Perníkového táty do toho nevpadne rovnýma nohama, nicméně každý další díl a zejména série je poutavější víc a víc. Postupně se začínají vynořovat mnohým už známé postavy z Perníkového táty, a vedle poutavého příběhu samého o sobě tak doplňují příběh, známý již odjinud.

plakát

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jako samostatný film je to průměrný kus, ovšem jako součást rozšířené tvorby navazující na seriál Breaking Bad je to pecka. Je to prostě dovyprávění příběhu, které už nemá takovou šťávu, ale jako fanoušci to prostě nemůžete nevidět.

Zázračné houby (2019)

Dokument typu "budeme co nejvíc mlít o tom, jak je to úžasné, ale neřekneme o tom vůbec nic". K ničemu.

plakát

Svět pod hlavou - Anděl odplaty (2017) (epizoda)

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle díl si velmi svébytně ocitoval legendární severský krimiseriál Most - to zelené auto, mstící se pachatel, jeho oběti, jméno Most,.... ale jo, v tomhle formátu to vlastně pobavilo, v pozitivním smyslu.

Kamikaze (2014)

Lehce ulítlý, a vlastně docela dost milý film. Nadsázka pro účely komedie je tak akorát, pointa je příjemná, děj se plynule a pružně odvíjí, rozhodně žádná nuda. Jen velká škoda, že posledních 15 minut filmu tenhle skvělý zážitek tak kazí příliš okatě naivním ztvárněním dramatických událostí, které působí jako z laciného filmu. Takže nakonec jen 3*

plakát

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Materiál, se kterým film pracuje je skutečně výborný. Na druhou stranu, je těžké prezentovat hrdinu, který se proslavil tím, že uměl geniálně počítat. Nabízí se srovnání s jinými filmy, kde se to zdařilo, jako je např. Čistá duše. Problém je, že takové filmy jsou často chytlavé na úkor přílišného zjednodušení a značného deformování reálného příběhu ve prospěch emocí, případně pikantní pointy. A to může u životopisného zpracování být také ke škodě. Avšak i zde bylo značně zjednodušováno, přitom však film nenabídl ani příliš ničeho, čím by si diváka získal. Celou dobu jsem se těšil, že film nabídne průhled do problematiky a tajů matematiky, i když jen samozřejmě jednodiše, popularizačně, ani to se však, až na jednu drobnou výjimku, nekoná.Válečné období se sem nakonec také nijak zvláštně nepromítne, a dále už zbývá jen samotná osobnost a duše hlavních aktérů - ovšem podaná s určitými rozpaky. A to dělá film bohužel poměrně nudným.

Amundsen (2019)

Hvězdy jsou hlavně za téma, které mi je velice sympatické. Dalo se z něj vytěžit, myslím, daleko více. Film je místy poněkud "roztahaný", místy si člověk říká "co, jenom tohle?". Jestli se těšíte na dlouhé drsné scény dobývání vysněného cíle v otřesně mrazivých podmínkách, užijete si jich jen pomálu - jsou ořezané na úkor řeněme spíše psychologické sondy do duše hlavního hrdiny. Tahle neočekávaná devíza však místy postrádá adekvátní herecký výkon. I tak jsem ale rád, že jsem film mohl vidět, hned na předpremiéře. Jako historické drama rozhodně den nezkazí.

Slídil (2014)

Tohle je hrozně divný film. Stejně, jako jeho, i když přímo nevřčené, téma - psychopat. Vlastně herecké výkony jsou super, příběh nutí stále přemýšlet, co že se to stane a jak to bude během většiny filmu. Ale... takhle to skončit prostě nemělo.

plakát

Honest Guide (2016) (pořad)

Tady hodnotím hlavně ideu - ta by byla i za 6 hvězd! Jen tak dál!

Ovládací panel
2 body