zelvopyr

Česko
亀蝙蝠

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 11.5.2017  22:41
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Zpočátku mě velmi prudil formát vyprávění, s úmyslně příliš rychlými střihy, debilními (diagnoza) kecy "svědků", jakobynápovědami. Po prvním dílu jsem byl takřka rozhodnut kvůli tomu chaosu nedokoukat, ale nechtěl jsem trhat basu. Fajn, ke konci se pěkně zahustilo, pointa mě moc nevzala, i když jsem ji úplně nečekal, zato dětská linka byla úplně jasná dávno. Co je ale horší, pointa nevysvětlila velmi chabou logiku tzn. chování některých postav, jako "proč se do toho vůbec motaly". Když jsem se ptal své drahé, která knihu četla, tak jsem se dozvěděl, cituji "úplně tu knihu zkurvili". Scénárista si zjevně něco domyslel, aby "postavy byly komplexnější", ale spoustu věcí naopak vynechal, takže postavy měly nesmyslnou vnitřní motivaci. Spousta věcí byla nedohraná, vytratily se vtipy a jen se bušilo do jediné linky násilí. Ortel: za špatné tempo na začátku -1, za mizerného scénáristu -1, nicméně za extra nadstandardní výkony žen i mužů (ne všech) výjimečné +1. Skvělí Skarsgard, Kidman, Dern, Witherspoon, Woodley, asi v tomhle pořadí.

• 24.4.2017  14:30
    The Visit (2015)

Roztomilé poťouchlosti, které pěkně skládají logiku, naštěstí hlavně zpětně (i když zase takové překvápko to nebylo). Celý ten děj byl příjemně nepříjemný - a kdyby tam bylo ještě méně pointy, moc by mi to nevadilo. Jsem rád, že je M.N.S. ve formě (což říkám s rozmyslem po vidění první sezóny Wayward Pines).

• 24.4.2017  14:25

Škoda toho neelegantního napasování původně pěkně mysteriozně rozjetého příběhu na jediné možné vysvětlení (protože američani moc té historie nemají), překvapení pryč. A vůbec, asi jsem si na ten film zasedl, byl docela příjemně intenzivní, s pořádnými herci.

• 24.4.2017  14:22
    Zlo (2012)

Slušná kopie zahraničních vzorů "found footage", příjemně zasazená do slovenských reálií. Parta ani protivná, ani nepřirostla k srdci, trochu nuda. Docela profi vedení příběhu.

• 24.4.2017  14:14
    Pod zemí (2014)

Když pominu nesmyslné reálie "uvěřitelné" party katakombových squatterů a naivní styl vyprávění (nápovědy dílčích point atd.), sdělení se mi líbilo, atmosféra se mi líbila, a celkem to dávalo smysl. Cesta ven vede peklem.

• 1.4.2017  11:50

Žánrově OK, spíš mě štvaly klišé na klišé a ne moc světoborné dialogy.

• 28.2.2017  13:50

A já nejsem dojat! Když vím, jaká hra se se mnou hraje, nemám chuť ji hrát. Taková symbolika, až je úplně prázdná, podobenství o životě bez života. Je mi jasné, že na to japonci francouzům skočili, ona je evropa se svými zvláštnostmi hodně přeceňovaná a obdivovaná, tím více, čím je prostému člověku (japonci) vzdálená. Zklamalo. P.S. a spoiler: nemůže po mně nikdo chtít shovívavost s filmem, kde se zabíjí želva, pod jakoukoli záminkou.

• 28.2.2017  13:45

Podstatný rys Království pavouků je jeho retro styl. Proto zdánlivě nadbytečná scéna, kdy stařík zdlouhavě trvá na ceně výměny pneumatiky jako byla před 20 lety atd. Tedy kolem roku 1957, kdy se takovýchto fláků točilo několik týdně. V Arizonském buranově se zastavil čas, všichni jsou oblečeni do 20 let starých šatů a jezdí v šunkách, takže můj odhad z prvních minut byl skutečně kolem roku 1960. A do toho přijela bloncka v supermoderním mercedesu, v modýlku, za který, slovy mé drahé, by se nemusela stydět ani dnes. Zkrátka pro vizuální kontrast a poctu zlaté éře béček. // Skvěle zvládnuté, hra s klišé a odkazy na kdejakou scénku z 40. (westerny) a 50. (monstra-scifi). Pro fajnšmekry dobrý i úvod, pro ostatní docela působivé nabírání grádů ke konci.

• 28.2.2017  12:47
    Mars (TV seriál) (2016)

Mírně nadprůměrný pseudodokument na moje oblíbené téma. Výprava OK, efekty na slušném televizním standardu. Herecké výkony v budoucnosti jsou patetické a na hraně přehrávání, tým pořádně genderově a rasově sluníčkový. Ale ta současná vysvětlivková část je docela slušná. Hudba celý seriál zvedá, jede na současné vlně, znepokojivě šlape (narozdíl od ukňouraného Cavea posledních 15 let i jeho skladba).

• 28.2.2017  12:39

Dobrý a jiný film. Sice je poměrně schematický v rozuzlení, ale určitě je zajímavý z hlediska celého příběhu, vlastní mytologií, pohádkovostí. Ani napodruhé se neomrzí.

• 19.1.2017  19:57
    Zmizelá (2014)

Nesnáším Rosamundu Pike odjakživa. A Afflecka jako herce si nevážím. Takže mi to dost sedlo ;-)

• 15.1.2017  10:50
    Pustina (TV seriál) (2016)

A pak že nejde natočit u nás něco silného, současného, nezahleděného do sebe, nešablonovitého. Nedá se točit furt dokola vývar ze S tebou mě baví svět (v horším Televarieté) říznutým '45 nebo '68. Potvrzuje se, že trapné herecké výkony české produkce posledních pár desítek let jsou hlavně v trapných dialozích a scénářích, se kterými se musejí potýkat.

• 16.12.2016  20:37
    Matýsek (TV seriál) (2007)

Tohle moje dvouletá kopie miluje a mně se velmi líbí pro nenásilné vedení k aktivitě místo pasivního zírání na televizi. Vkusné a kvalitní.

• 6.12.2016  14:14

No vida, a pak že nejde vzbudit mrtvolu. Dost věcí je vidět před kamerou, i docela brzy (protože kdo by měl trpělivost až do konce a kdo by u filmu s číslovkou 5 netušil, o čem bude...). Za horor PA5 pochopitelně nepovažuji, ale vyvražďovačka nově nastěhovaného masa do mlýnku je to obstojná.

• 6.12.2016  14:09

Někdo nevyroste z puberty nikdy. Jen je otázka, zda to ty kolem nezačne časem otravovat. Ale aspoň uznávám, že je film stylisticky dotažený ad absurdum, Rodriguez má na kontě trapnější filmy. Potitulkovka je rozumný dodatek.

• 6.12.2016  14:07

Užvaněné jako obvykle, možná si zaslouží i lepší hodnocení. Kdybych byl magor do aut, tak určitě. Jinak typově ty dívčí partičky... ještě si trochu přeberu, co tím chtěl Tarantino vlastně jako...

• 6.12.2016  14:03

Núúúdááá... Přepostavováno, genderováno, předidaktizováno. Odpárat mamuty a z veverky udělat konzistentní desetiminutovou crazy grotesku.

• 6.12.2016  13:57
    Black Books (TV seriál) (2000)

Ó, jak je dílo Monty Pythonů nadřazené... :-) Těžko říci, co se mi tu nezdá přesně, nejspíš ale ta řídkost vtipu (jedno téma na epizodu, a to pořádně rozmatlané). Jinak stylové dost.

• 2.12.2016  18:15

Víc než krátký komentář si nezaslouží... Průšvih je, že to měl být horor... a vůbec, ale vůbec není strašidelný. Připouštím jisté napětí, ale atmosféra nula. Ještě bych dodal, že scénárista si práce moc nedal, zejména repetitivní scény -- utíkám před vraždícím nadpřirozeným maniakem -- zavřu se za papírové dveře -- za pět vteřin mě přepadne zvědavost a jdu se podívat do okolních místností, jestli už maniak šel pryč... byly tak nějak moc.

• 2.10.2016  08:48

Pro cílové publikum 12 let znám rozhodně mnohem, ale mnohem debilnější filmy. Dospělejší... si na něm nevezme mnoho, je to sterilní, asexuální, neživotné. Bohužel i trochu apoetické, což má být naopak. Vpodstatě ale nezatracuji... P.S. v utopii se mluví britskou angličtinou...

• 21.9.2016  22:03
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Tak tohle... ano :-) Velmi silná stránka je komediální, ta byla dovršena někdy v předposledním nej dílu, kdy se konečně kompletní skupina nesourodých magorů dala dohromady a vytvořila nevídaný tým. Ale i Nancyina rodina stála zato. Náladově hrozně moc E.T., ale viděný v 80. letech. A ta hudba :)

• 27.8.2016  19:29

Panebože, prvně jsem to teď po letech od nádherného originálu slyšel v češtině (byl jsem možná první, co měl v ČR originálku DVD, pár dnů po vydání z Japonska). Oproti ostatním dabingům Miyazakiho o hodně horší. Úplně totálně mě ale dožralo, že hlavní slovo Poňo (které je v japonštině půvabné a na dvě slabiky) vyslovují v českém dabingu Po-ny-jo. Bože, to si to ti dementi, co překládali z anglického překladu, nemohli aspoň na zvuk pustit v originálu, aby věděli, co dabují? A když je to přepis do angličtiny, tak i ten blbě čtou? Ach jo... Btw. své titulky jsem překládal z japonštiny a japonských titulků na DVD, protože do angličtiny to bylo hodně odfláklé a zjednodušené. V dabingu vám chybí většina detailů, dotvářející postavy, jako třeba že Sósuke říká rodičům jen křestním jménem, spousta věcí bylo přeložená významem obráceně, spoustu věcí tak, že poněkud nesouhlasily s dějem. Ach jo. To se nedá.

• 22.8.2016  13:01

Skvěle obsazený film o bezmocném čekání, s velkolepou výpravou... on nasadil Kubrick vysokou laťku, takže tady nebylo odfláklé vůbec nic. Z výborných herců Peck, co si naštěstí jen nejel rutinu, za povšimnutí stojí hlavně Hackman, jehož psychotické stavy byly dost přesvědčivé.

• 22.8.2016  12:56

Filosofická pocitovka o solipsismu ve velmi pokročilé formě. Mně dost sedla...

• 14.8.2016  11:25

Triviální, lineární příběh. A já říkám třikrát ano, tohle je cesta, kterou by měl Goro jít, aby dělal čest rodinnému jménu. O kolik je silnější Totoro nebo Mimi wo sumaseba než různé přeplácaniny s milionem zvratů a vyhrocených cliffhangerů současného anime...

• 14.8.2016  11:18

Napotřetí tým šlape ještě lépe. Funguje už i Carl a Rose, nikoli jen Asad. Co se tentokrát opravdu povedlo, to je perfektní padouch. Nicméně, proti knize je film značně přeoraný a dějově slabší, měkčí, a vedení příběhu mě nefascinovalo zdaleka tolik, jako v prvních dvou filmech. Stejně se mi ale severské depky neště nepřejedly.

• 8.8.2016  20:35

Tysona mám docela rád, od svého vzoru (Carla Sagana) se naučil mnohému. Ovšem zde, snažit se pojmout vypravěče stejným stylem... na to zkrátka nemá. Noblesní literární styl a přednes Sagana... tytéž věty z Tysonových úst mi způsobují hodně nepříznivé pocity. Výhrada k seriálu je z jiného soudku, značně ubral ambice, a místo díla, které popisuje Kosmos, tedy V.Š.E.C.H.N.O. kolem nás... je tu jen nadprůměrný populárně naučný pořad se zajímavostmi. Medailonky osobností (ten o Faradayovi mě nadchnul, a vzal jsem CSTO na milost), výklad o vědě, návraty k Cosmosu 80. let. Z vědy je tu vpodstatě jen fyzika, chemie, astronomie, okrajově matematika, minimum biologie. Drobet chaotické přeskakování z téma na téma místo koncepčnosti originálu...

• 22.6.2016  20:25
    Divoká Čína (TV seriál) (2008)

Viděl jsem bohužel jako první nejlepší epizodu (Šangri-La), byl jsem uchvácen... další už to zdaleka nepřekonaly. Co se mi vlastně dost líbilo proti obvyklému formátu podobných BBC filmů, že neprezentuje oblasti s hrubě vystříhanou jakoukoli stopou člověka, ale naopak tak třetina ukazuje právě interakci obyvatel s přírodou, jak to tam skutečně je. Tedy žádné melancholické snění nad už prakticky neexistujícími ostrůvky divočiny, ale realita. Takřka výborné.

• 17.5.2016  20:49
    Zabijáci (2014)

Zase mé oblíbené oddělení Q, pojaté jako solidní severská depka (trochu víc než kniha). Zajímavé je, že tenhle typ detektivek (knihu) si pamatuji velmi podrobně i po pár letech, zatímco jsou jiné, o kterých si po roce nejsem vůbec jist, zda jsem je vůbec četl, jak stékají po povrchu. Kniha... se mi zdála daleko přesvědčivější v hlavní osobě zápletky (Kimmie), ve filmu jsem jí prostě nevěřil, že je to reálná postava. Naopak proti prvnímu filmu jsem výrazně spokojenější s detektivy. A Rose... má být mladší neřízená střela, ale docela mi sedla.

• 17.5.2016  19:43

Kompaktní film s dobrými herci. Psát co se líbilo je ošidné, toto není film na "líbení se". Vpodstatě vše je upachtěné, upocené... Jestli komedie, tak ano, ale v antickém slova smyslu. Dobře zpracované téma, které jsem viděl mnohokrát. Na konci zůstala spokojenost, a nevyšumí po dni z hlavy...

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36