Poltergeist II (1986)

Nie je to už to typické napätie ktoré zdobilo prvý diel, a nezachránila to ani väčšina pôvodných hercov a ani Will Sampson ktorý z nejakého mne neznámeho dôvodu film nijako zásadne neovlivnil. V tej dobe to, ale musel byť aj kvôli rovnako výborným efektom ako v jednotke skvelý film.

Superkočky (2010) (seriál)

Niečo takéto je snáď možné len v amerike plno krásných báb, milionkrát ohraný príbeh, prostredie školy..... Nutno, ale povedať, že toto je jedna z tych priemerných ohraných vecí. Dej je z prostredia školy a týmu roztleskávaček alebo v originále cheerleaders ( moc sa mi to slovo páči ) škola tentoraz hrá vedľajšiu úlohu vlastne skoro žiadnu a je to hlavne o cheerleaders a jejich vzťahov tak typických práve pre jejich roky. Cheerleaders osobne mňa prekvapily a keď aspoň niečo z teho tancovania a lietania predviedli herečky a modelky samy a nie dabléri za nich tak klobúk dole. Odohráva sa tu aj niekoľko iných príbehov ktoré, ale už niesú toľko zajímavé . Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Seriál sa drží na hrane pozerateľnosti aj keď niekedy je správanie sa hlavných postáv dosť primitívne. Treba len vypnúť a pozerať sa a možno nás to bude aj baviť. Seriál by som odporučil hlavne mladším ročníkom.

Lincoln (2012)

Žánr vojnový by som v tomto prídape rači ani nespomenul. Z vojny sme tady dostali pramálo a práve toto ma najviac sklamalo. Bola to samá politika, politika a politika a nebyt Lewise tak by som film možno ani nedopozeral asi najlepší herecký výkon čo som tento rok videl a Tommy Lee Jones predviedol jeden ze svojich vôbec najlepších výkonov. Ani na chvíľu som nepochyboval že si na pana Lincolna Lewis len hraje, ale on ním skutočne bol. Vážne škoda že sa len hovorilo a riešilo ten kto sa o historiu vôbec nezaujíma by tento film mal vynechať. Prvá polovica jedna veľká diskusia ktorú treba už nejako prečkať pretože druhá už bola o dosť lepšia. Škoda toho konca a zasa som nedostal to čo som chcel no bohužiaľ daľšie zklamanie. Čakal som veľa a nedostal som čo sem chcel, ale nakoniec to nebolo až také zlé v budúcnosti si film pozriem znovu a pravdepodobne ho ocením viac ako teraz.

Princ a tanečnice (1957)

No žiadna sláva nedeje sa tu skoro nič. Film bol zbytočne dlhý a pan Olivier a Marilyn to celé vzali na seba a zachránili aspoň čo sa dalo.

Svět po zániku (2011)

Filmy od WWE studios sú buď klasické americké prehnane akčné veci ( The Marine, The Condemned ) alebo niečo takého ako bol The Day. Aj keď tam snahu vidieť, ale film sa aj tak akoby nepohne z miesta. Prvá polhodina je zaujímavá, ale potom keď sa to akože má rozjet tak sa vlastne nerozjede nič a je po filme. Typická neschopnosť WWE studios postaviť filmy ako tento na pozerateľnú úroveň. Taktiež mi príde akoby sa inspirovali od filmu cesta. Výsledek je takový, že rači by som sa pozrel na akčnú slátaninu typu hore spomínanych filmou než o experiment a snahu o niečo čo proste niekto nevie.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson nám doprial aby sme si užili Gandalfa a vizuálnych efektov viac ako kedykoľvek predtým čo bolo teda opravdu skvelé hlavne HFR neviem či to bolo priamo spomínanou technológiou alebo to bolo jednoducho dobre natočené, ale kamera bolo najlepšia čo som kedy videl všetky scény boli veľmi plynulé a prehladné dokonca aj pri scénach kde sa kamera úmyselne má chovať trochu chaoticky bolo všetko plynulé. HFR a 3D boli proste vynikajúce len škoda, že sa tomu už nevyrovnal dej ktorý bol miestami dost naťahovaný až nudný, chýbylo tomu nejaké to kúzlo, vec o ktorej sa pri LOTR viedli velké diskusie. Príbeh nebol zlý, ale nechytil tak ako pri LOTR. Cez to všetko sa, ale o filmu nedá povedať, že bol zlý Bilbo je sympatický hobit ako Frodo, ale moc sa mi ich zrovnávať nechce to by sa asi nemalo predsa len Frodo je Frodo, ale Bilbo nám ešte podla mňa ukáže čo je zač. Najzaujímavejšia časť filmu bolo keď sa na scéne objavil Christopher Lee začali sa riešiť veci ktoré každého fandu LORT musia veľmi zaujímať. Fanúšikovia trililógie LOTR Hobita určite ocenia plnou pre lajkou ktorý iba o LOTR čo to vedia bude film iba niešo nadpriemerné. Ja sa priznám, že som skončil niekde medzi. Zároveň si, ale hovorím, že toto je iba rozjazd a ešte sa veru máme na čo tešiť.

Méďa (2012)

Zo začiatku som si nevedel predstaviť o čom toto môže byť, ale Tedove dialogy čo veta to hláška robia film takým akým je čím myslím vynikajúci. Keby nebolo Teda tak ide len o obyčajný priemerný film. Toto rozhodne nieje nič pre deti čo by asi každého napadlo keď uvidí plyšového medveďa, ale toto nie je plyšový medveď, ale Ted.

Poupata (2011)

Smutné, pochmúrné, ale zdúraznil by som to pochmúrné. Typický film ktorý sa snaží zdeptat dívaka a že mu to ide. Teda na mňa film zapôsobil aj tým, že si na nič nehraje a všetko je zobrazené bez obalu a tak ako to môže v živote chodiť. Prostredie k atmosfére výrazne prispieva a ešte do toho zapojiť aj vianoce je skvelé. Ja hovorím, že áno môže byť.

Vendeta (2011)

Od filmu som čakal veľa už len preto, že tam sú herci ako Vetchý, Kaiser a samozrejme Lucka Šteflová :) Trailer naznačoval niečo kvalitné a napínavé a tak to aj skutočne bolo. Veľmi napínavé až dokonca vďaku čomu sa na to dá uprene pozerať, ale neskôr som si uvedomil, že vlastne polka filmu je preč a nič moc sa nestalo čo ma dosť sklamalo akoby celý film stál a padal na atmosfére, surovosti a kamere vďaka ktorej to bolo všetko také silné. Mohlo s toho byť možno aj viac, ale to by museli postavy dostať viac priestoru a dialógou ktorých bolo taktiež málo a nie sa dakde po lesoch naháňať.

Tři mušketýři (2011)

Mám rád historické filmy, ale toto ? ? Z históriou to nemá vôbec nič spoločné asi aj preto nevidím v žánroch slovo historický. Vlastne je to celé zle stačí sa pozrieť nato čo Anderson natočil a už dopredu je jasné, že s tohoto nemôže nič byť. Bloom, Jovovich, waltz a další na film môžu nalákať to môže byť Anderson rád, že ich tam má, ale čo s toho keď je to tam samá prehnane nereálna rádoby akcia, aj keď v akých filmoch dnes nieje, ale príliš veľa akcie z históriou nejde dohromady a súboj vzducholodí ma len utvrdil, že tak toto nevyšlo.