Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Áno, super, pracuje sa s dvoma postavami v podstate v jednej miestnosti, pričom napätie sa skutočne buduje od základov, divák neraz musí privrieť oči, neraz sa mu srdce rozbúcha z temna a zo strachu z neznámeho. Veľmi dobrá strašidelná atmosféra so zaujímavým koncom, ktorá je však miestami kazená trochu nelogickým správaním sa dvoch postáv, ktoré niekedy sa tvária ako keby sa tam nič nedialo, a akoby sa ich to vôbec celé netýkalo. Ale spokojnosť.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Akože žraločie horory zbožňujem, ale tak toto ne. Keď si človek odtrpí úvodnú prázdnu polhodinku, tak dostane 4 otravné uvrieskané, preafektované (dobre vyzerajúce) teenegerky, ktoré celú stopáž vrieskajú, sťažujú sa na nedostatok O2 a sem tam ponad nimi prepláva slepý žralok. Nie. 2/5

Čas (2021)

Je to úplná blbosť, ale vážne sa mi to páčilo. Oceňujem originálny nápad a 4* dávam už len z princípu za celkovo neprimerané slabé hodnotenie.

Ve spárech ďábla (2018)

Predvídateľný atmosferický hororček v márnici s lacnými ľakačkami, sympatickou titulnou postavou a dobrou antihrdinkou. Ale sú to fakt slabučké 3*, lebo záver po zobudení sa slečny už bola paradoxne nuda a viac ma bavilo to napätie z neznámeho v prvej polovici filmu.

Lesní rituál (2017)

4* dávam hlavne za prvú hodinu. Strašidelné, atmosferické, tajomné, upršané švédske lesy s obludou, na pozadí krivdy z minulosti, a nádej štyroch chlapov na prežitie, dobre gradujúce finále a celková spokojnosť.

Úniková hra (2019)

Tento koncept sme už videli a je ťažké už niečím prekvapiť, ale mám pocit že tento film dokáže celkom stať na svojich nohách. Väčšinou takéto skupinové horory kazia otravné postavy a zle dialógy, tu bolo znesiteľne s dobre rozvíjajúcim sa dejom, zaujímavými miestnosťami a rýchlym spadom bez nudy. Slušných 60%

Zhoubné zlo (2021)

Krásne rozvíjajúci sa scenár s nečakanými zvratmi, miestami strašidelné, neskôr brutálne a krvavé, so super medicínskou pointou. Pán režisér je zárukou kvality, herečka v ústrednej role veľmi príjemná, soundtrack fakt mrazivý. Som nadmieru spokojný

Top Gun (1986)

Necítim žiadnu nostalgiu, nazeram na to očami dnešného diváka. Brutálny soundtrack.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

50%. Nevravím že sa mi to nepáčilo, ale celý čas som čakal že sa to nejako prelomí a začne sa niečo diať. Vedľajšie dejové línie len vypĺňajú hluché miesta, aby to nemalo 50 minút. Super postava domovníka, neskôr aj jeho chorého brata trochu filmu dávajú šťavu, ale ani záver nedokáže tento mysteriózny horor vytiahnuť z vôd priemeru.

Rozpolcený (2016)

Ja neviem, 71% s tým, že si zavriem jedno oko a druhé si vypichnem. Je zrejmé, že film nie je o únose, ale o ľuďoch, ktoré spoločnosť berie ako monštrá. Aj napriek tomu sa neviem zbaviť pocitu, že to malo väčší potenciál. Oceňujem prítomnosť psychologičky, aj herecký výkon McAvoya bol ok a aj herecké obsadenie troch sexi tínedžeriek, aj to mysteriózno tam malo svoju rolu. Celkovo asi hodnotím kladne, aj keď koniec som možno úplne nepochopil.

Ovládací panel
3 body