V zajetí démonů 2 (2016)

K tomuto netreba ani nič písať, toto je bez preháňania jeden z najlepších hororov histórie, a je úplne jedno že recykluje minulé nápady, tento jeho štýl sa nedá prekonať, je to kvalita najvyššej triedy. Toto byť natočené pred 40 rokmi, bol by to rovnaký kult ako Exorcista, to je isté.

Ostrov (2005)

Je to riadna blbosť, ale našťastie sa to dá celkom bezbolestne pozerať ak to neberiete vážne, a čím skorej si to uvedomíte, tým lepšie.

Straight Outta Compton (2015)

Nemám tušenie kto sú títo páni, ale tento film ma donútil nájsť si niečo o nich na internete. Netreba nič osobitne vychvaľovať, Straight outta Compton je kvalita v každom ohľade.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Vtipná dobová James Bond style akčná komédia so všetkým čo k tomu patrí. Viac takýchto filmov poprosím.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nemá to veľa spoločného s Cloverfieldom z roku 2008, ide skôr o taký nízko až strednorozpočtový thriller, ktorý ťaží hlavne z toho, že diváka naťahuje a neodpovedá na základné otázky, čo je aj celkom dobré. Aj bez toho 10 minútového záveru by šlo o celkom napínavú vec, ale záver to dobre vystupňoval.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Len posledných 20 minút a scéna pri večernom stole musia byť za 5/5. Dokonalé. Postava, ktorú stvárnil Benicio del Toro je fantázia. Na prvýkrát je film tak trochu zmätočný a človek nepozná ozajstné záujmy, ale ku koncu začne dávať zmysel. Perfektná réžia, herci, scenár.

The Banshee Chapter (2013)

Strašidelnosť nemožno uprieť, prvé minúty som mal ešte nutkanie odvracať zrak, ale postupne som čim ďalej tým viac zíval aj pri hororových scénach. Námet mal veľký potenciál, ale sfilmovanie je nudné, so slabou pointou a slabým scenárom.

Nepřítel (2013)

Neviem či sa mi to páčilo, neviem či som to pochopil, neviem či to je dobrý film. Asi to bolo zaujímavé, ale na ďalšie pozretie nemám náladu.

Hybná síla (2015)

Keď sa na to pozriem z istého pohľadu, tak to nie je nudný film, lebo stále sa strieľa, naháňa a mučí, ale otázka je či to naozaj stačí. Asi nie. Je to povrchný a naivný film hraný na efekt, na ktorý do zajtra zabudnem. Niektoré momenty boli aj celkom zaujímavé a aj som pri nich zatajil dych. Ale aj napriek tomu dosť slabé. Olga Kurylenko je najväčším lákadlom filmu to je jasné, ale ani hlavný záporák nebol zlý, len niekedy príliš veľa rozprával.

Drsný časy (2005)

Akcie, napätia a J.J. Simmonsa málo, zato stupídnych drístov požehnane. Hlavná postava mala potenciál na oveľa tvrdší filmový zážitok.