Vládce knih (1994)

Film dvoch tvari-animovanej a "normalnej', ktory je miestami vtipny, ale kultovka z toho zrejme nebude.

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Ziadny film, iba subor peknych piesni a mozno trocha rozpravkovej atmosferi pre deti. Vzhladom na kvalitu filmu idealna stopaz. Svojim sposobom to je nesmrtelne, hlavne scena A ja to poviem tete.

Sudden Terror: The Hijacking of School Bus #17 (1996) (TV film)

Aaa, dalsi horor z detstva. Fakt, ze to Markiza davala pomaly kazdy rok ovplyvnil moje rane kinematograficke zazitky a skusenosti. S odstupom casu mi je z tohto zle. Druhu hviezdicku davam za spomienky.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Ked som bol maly, tak som to zvykol žrávať. Ubehlo par rokov, a neviem prist na to, cim ma to bavilo.

Rio (2011)

Asi som uz privelmi najedeny dokonalymi animovanymi rozpravkami ako Toy story, Doba ladova ci Madagaskar, a nepoznam pocit nespokojnosti, ale Rio sa jednoducho tymto "velikanom" nemoze pozerat do oci. Nemat totiz v kreslenom komedialnom filme jedinu vtipnu postavu je nemyslitelne.

Dokonalá vražda (1998)

Nemozem okomentovat tento film bez spomenutia Hitchcocka, tolko ucty ku klasike este mam. Nie je na mieste obvinovat Dokonalu vrazdu, ze na Hitchovej Vrazde na objednavku len parazituje a vykrada ju. Prave naopak, stavia sice na jeho zakladnej platforme, ale odklana sa od nej viacerymi zaujimavymi odbockami, preto sa obcas najde aj nejake to prekvapenie a neocakavany zvrat. Na moj vkus tu je az prilis vela vedlajsich postav a prilis vela interierov. Celkovo solidny zazitok, ale cele mi to pride take chladne, vratane zaveru.

Vřískot (1996)

Dychtiva atmosfera a podobne pocity ake som prezival pri Hooprovom Texaskom masakri /1974/.Hlavna otazka Kto je vrah? je tazko zodpovedatelna, ved ako vrah sa javi /v podobe navnad, ktorymi Craven manipuluje divakov/ v podstate kazdy. Herecke obsadenie je dobre, ci uz zacinajuca Drew Barrymore, carodejnica Rose Mcgowan, alebo Courtney Cox, ktorej tvar si spajam len s Monicou Gellerovou, akokolkvek dobre dokaze zahrat svoju rolu. Vreskot 3 som videl ako prvy, bolo to uz davno, preto sa nepametam co som si uzil lepsie, ale trojky som sa bal viac, to je pravda, ale vek som mal podstatne nizsi, to je tiez pravda.

Horor v Amityville (1979)

Mam uz dost tejto tematiky, duchovia exorcizmus a tak, ani vlastne neviem preco to stale dokola pozeram, raz za cas jednoducho dostanem chut na horor a pozriem prvy co pride pod ruku, a ani si neprecitam obsah.Co sa tyka hercov tak Margot Kidder je sympaticka, ale to je vsetko.A este stale neviem, preco si filmari v sedemdesiatych rokoch mysleli, ze aj povrchova rana moze tvrdo krvacat, nie som sice lekar, ale ked niekomu spadne okno na prsty, tak mi pripada smiesne ze by hned zacal krvacat a ze tej krvi nebolo malo. Dobre, dost kecov, Amityville horror je zo zaciatku roztahana rodinna nuda s obcasnymi nadprirodzenymi javmi, ktore mi vsak vobec nezvysuju pulz, a tak je to az do konca. Mozno zaverecnych desat minut by som mohol nazvat hororovejsimi /krvava stena, agresivny pes/, ale kym sa spametate pred kym to utekaju, uz je hned koniec. Cista strata casu.

Truman Show (1998)

Drtivu vacsinu filmov co som kedy videl, som po dopozerani zabudol /ak to mam vyjadrit v percentach, mozno 80/. A len malokedy sa stane, ze chcem aby film trval vecne. Nerad pouzivam toto slovo, ale Truman Show je neskutocne dokonaly film. Jim Carrey prekvapivo vie zahrat aj vaznu vec, ked si spomenieme na slavnu trojicu komedii z 1994, tak mi to nejde do hlavy. S Trumanom som sucitil a prezival ako kazdy, kto to pozeral /teraz myslim divakov vo filme/ a na konci som mal cisty pocit oslobodenia. Emocionalny vrchol prisiel uz v polovici filmu /Trutalk/, ale nejako mi to nevadi. Hudobny podklad miestami tlacil slzy do oci, aj ked som sa len tak-tak ubranil, tak vravim ze som videl najlepsi film za posledne mesiace, mozno roky.

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen po tretie /ak neratam Alho G, ktoreho som nevidel/.Opat podobny scenar a podobny humor, na ktorom sa musim smiat. Len skoda ze vtipneho vtipu tam je pre mna menej, ako toho nevtipneho, ale ten ktory tam je stoji za to. Fanusikovia budu nadseni, kritici pohorseni, a my nestranni divaci sa na tom zasmejeme a zabudneme.