Terman

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 12.4.2015  20:12
    Velký (1988)

Taková srdeční záležitost, nemám co vytknout, aneb scéna s prstýnkem nebo jízda autem je prostě nadevše nejlepší.

• 12.4.2015  20:11

Průměrná kýčovitá oddechovka, která neurazí, ale asi ani nenadchne.

• 3.8.2014  00:27

Nechci být přehnaně feministická, ale tenhle film za to prostě a jednoduše stojí.

• 18.2.2014  17:17
    Apači (2013)

Já nevím, ale moc málo děje na tak dlouhou stopáž. Chvilkama jsem se modlila, ať už ho zastřelí.

• 21.1.2014  15:11
    Girls (TV seriál) (2012)

Něco upřímnějšího a na nic si nehrajícího divák jen těžko najde :)

• 11.1.2014  23:01

Člověk čeká průměrnou oddechovku a dostane se mu nadprůměrné oddechovky, Ben Stiller zřejmě filmově dospěl.

• 22.2.2013  18:05
    Hamlet (2000)

Jen jedna otázka - proč? Proč někdo komolí dílo Williama Shakespeara do moderní rádoby futuristické podoby? Nejotravnější bylo používání původního textu tragédie (nejdřív se mi to zdálo zajímavé, ale po deseti minutách se můj názor změnil a nakonec zakotvil někde velmi nízko.) Nevím jestli jsem, co se klasických děl a jejich moderních verzí týče, tak konzervativní nebo jestli jen tato adaptace opravdu byla tak špatná, nicméně, ušetřete si těch 112 minut raději pro něco lepšího.

• 21.2.2013  15:48

Přestože obsahově film občas pokulhává, je to pěkný, vtipný a celkem poutavý snímek. Vizuální stránka je samozřejmě skvělá a stejnětak i postavy, které jsou tak divné, až s nimi musíte sympatizovat. Mám takový pocit, že nebýt ve filmu Mr Whiskars, dám o hvězdičku méně, ale nápad se sny, které kocour měl o různých dětech a co jim to pak přineslo, mě naprosto odzbrojil.

• 21.2.2013  15:42
    Free Rainer (2007)

Když to vezmu pěkně od začátku, snad by se slušilo nejdříve začít pozitivními aspekty filmu. Líbil se mi nápad, respektive scénář, a chvilkami i film sám o sobě nebyl až tak moc špatný (např. vtipné okamžiky), ale když pozoruji film jako celek, nemůžu dát lepší hodnocení. Jak už jsem řekla, nápad zajímavý, nicméně provedení pokulhávalo. Přijde mi, že je to taková typicky německá výsada točit "realistickou fikci", která je neskutečně přitažena za vlasy a postavy se chovají jako malá děcka (viz. scéna, kdy Rainer odmítl zaplatit kauci za ožralu, kterého vlastně ani pořádně neznal a najednou z něj byl největší padouch, protože svých posledních 50 tisíc euro nechce vydat právě za tuto kauci.) S tím souvisí i postava Pegah, která je přehnaně dramatická a její chování typu "budu tě milovat až potom, co zaplatíš kauci za toho pobudu" vážně patří do školky. Celkově mi přišlo, že je tento film plný trapných scén (které samozřejmě do televize patří, ale čeho je moc, toho je příliš) a že na ničem nestaví. Občasná "rádoby vtipnost" také mohla být klidně vynechána a ničemu by to neuškodilo, protože buďto to bude film plný ironie a vtipu a nebo reálná záležitost,kam ovšem přehnaná snaha dostat diváka za každou cenu smíchy do kolen nepatří.

• 31.1.2013  16:22
    Dorian Gray (2009)

Gratuluji autorům filmu za vytvoření téměř naprosto jiného příběhu, než který vypráví kniha. Ano, hlavní prvky jako obraz a postavy byly zachovány, nicméně filmový Dorian se stále chová jako přihlouplé dítě a největší zloduch je Harry. Když pominu knihu, ani filmových kvalit se tomuto filmu přehnaně nedostává. Skvělý je Colin Firth v roli Harryho, nicméně kýčovitost efektů (krev, obraz, plameny) mi nejednou během filmu vykouzlila úsměv na rtech. Celkově se mi ani nelíbil divný střih a chudák Dorian, který byl ve filmu víceméně nástrojem orgií a ostatní hříchy (spousta lidí, které zabil/se kvůli němu zabili) byly poněkud opomenuty, i když ne zcela. Jakožto konzervativec milující knižní předlohu Oscara Wilda hodnotím pouze dvěma hvězdami.

• 30.1.2013  19:55
    Díry (2003)

Bohužel jsem film celou dobu podvědomě srovnávala s knihou, která byla ve výsledku o poznání lepší. Filmová verze je ale sympatická a když opomenu kýčovité efekty s ještěry, vcelku dobrá.

• 28.1.2013  09:58

Jestli tohle nebyla životní role mladého Lea, pak už nevím, která jiná by to mohla být. Upřímně jsem se bavila ve scénách, kdy spolu s Verlainem lezou po louce, kdy otvírá lahev vína svými lopatkami, nebo když dělá neuvěřitelně vtipné grimasy. Nicméně film jako takový mi přišel trochu neúplný. Možná, že to bude mou povrchní odtažitostí vůči Thewlisovi, který mi přišel nejednou během filmu až nechutný. Na druhou stranu skvěle ztvárnil svou roli naprosto zoufalého básníka a tvořil Rimbaudovu "rozumnější" polovičku. Zajímavé byly i dialogy obou básníků a zařazení příběhů z Rimbaudových básní do filmu (pruský voják).

• 26.1.2013  21:08
    Bídníci (2012)

I přesto, že v některých dialozích mohl být zpěv klidně vynechán, si mě tento filmový muzikál získal. Skvělé, velmi věrohodně zahrané role. Když pominu hlavní představitele Hugh Jackmana, Russella Crowa a Anne Hathaway, příjemně mě překvapila hlavně přítomnost Heleny Bonham-Carter, která znovu skvěle ztvárňuje jednu ze "špatňáckých" rolí. Další příjemnou rolí byl Marius v podání charismatického Redmayna. Nejvíce mne asi dojal příběh malého Gavroche. I přes poměrně dlouhou stopáž se režisérovi podařilo nenechat diváka usnout nudou, ba naopak měl dostatek času na vykreslení všech postav. Zkrátka Bídníci, či Ubožáci, chcete-li, za které by se podle mne ani Victor Hugo nestyděl.

• 21.1.2013  17:10
    V Bruggách (2008)

Geniální kontrast krásy středověkého městečka plného vánoční atmosféry a chladnokrevných, cynických, ale zároveň morálně založených postav. (+ skvělé accenty)

• 9.1.2013  19:51

Film podle mne bravurně ztvárnil příběh mladé Sophie Scholl, která je častokrát srovnávána s postavou Antigony ze Sofoklovy stejnojmenné tragédie. Působivý příběh o odvaze, síle slova a víře ve svobodu. // Při soudním procesu jsou doslova citovány pasáže, které sourozenci Schollovi a Probst pronesli.

• 5.1.2013  19:56

Stále si nejsem tak úplně jistá, proč tomuto filmu dávám tak vysoké hodnocení. Asi to bude pohledem Kevina a kontrastem soundtracku s celkovou atmosférou filmu. Musím uznat, že chladnokrevnější a surovější vraždy by člověk jen těžko vymyslel, zvlášť když má většina z nás paralelu luku a šípu k Robinu Hoodovi. We need to talk about Kevin je zkrátka nevšední podívaná a jediné, co snad k tomu ještě mohu dodat je to, že se teď trochu bojím mít děti.

• 22.12.2012  21:06

Jen jedna připomínka - Jak mohou lidé s údajně vytříbeným hudebním vkusem neznat Davida Bowieho?

• 21.12.2012  21:24

Myslím, že film by mnohem více potěšil oko diváka, kdyby tolik nebazíroval na "současnosti" aka staré senilní dámě neschopné se vyrovnat se smrtí svého muže, ale spíše by nám nabídl hlubší pohled do "minulosti" a nejen pár rychlých sestřihů a proslovů.

• 14.12.2012  20:32
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Úžasně osobitá a krásná Kat Dennings a skvělé vtipy (hlavně velká spousta narážek na hipstry) dávají dohromady příjemně odpočinkovou seriálovou dvacetiminutovku.

• 4.12.2012  22:03
    Jana Eyrová (2011)

Upřímně jsem se nejdříve velice bála a zdráhala se podívat se na film, protože román mám moc ráda a nechtěla jsem si z něj zkazit dojem, nicméně musím uznat, že tato adaptace mi dala přesně takovou filmovou Janu Eyrovou, jakou jsem si jí přála. Skvěle postavený děj, který diváka nenudí, nádherné zobrazení přírody okolo Thornfieldu, čestná a neposkrvněná Jana Eyrová a krásný milostný příběh, který ačkoliv končí relativně šťastně, nenechá nejedno oko suché. Krásný filmový zážitek.

• 4.12.2012  21:56

Moc se mi líbila originalita kostýmů, surovost prostředí a skvělá hudba, nicméně jako celek mi tato filmová "pohádka" přišla až moc táhlá, což je poněkud na škodu. Kratší stopáž a větší spád by dodal na dramatičnosti a můj celkový dojem z filmu by pak tím pádem byl o poznání lepší. I tak mne ale film něčím vtáhnul a oslnil svou atmosférou.

• 22.11.2012  18:48

Kvůli obsazení Michaela Cera jsem očekávala mnohem osobitější, vtipnější a hlavně promyšlenější zážitek. Film, který neurazí, ale ani nenadchne a dost možná u něj usnete nebo se budete divit, jaktože je sled událostí právě takový, jaký je.

• 30.10.2012  21:11

Líbil se mi způsob, jakým byl film natočen, záběry byly zajímavé a nevšední. Také mám slabost pro Kat Dennings, nicméně na celkovém příběhu mi něco chybělo, nepřišlo mi to tak ohromující a skvělé, jak bych očekávala.

• 29.10.2012  17:52

Divím se, jaký byl Jack Gleeson (aka princ Joffrey) před sedmi lety v Batman Begins ještě roztomilé koťátko. Teď ho celá seriálová populace ze srdce nenávidí.

• 29.10.2012  17:49
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Geniální seriál, skvělé postavy i herecké výkony (především Halfman - Peter Dinklage). Už se nemůžu dočkat třetí série!

• 24.6.2012  21:43

Nemůžu si pomoct, ale ten budovatelský optimismus je tak nakažlivý, že se vám i prostřednictvím prostého příběhu, doprovozeného opakující se melodií, dostane pod kůži.

• 11.6.2012  19:29

(SPOILER ALLERT) Za vzájemně vyměněné pohledy Bonnie a Clyda těsně před jejich společnou smrtí.

• 7.6.2012  18:46
    Outsourced (2006)

Pěkný odpočinkový film, který má originální námět a přináší díky tomu divákovi nejen zábavu, ale i představu o tom, jak outsourcing funguje.

• 13.5.2012  23:39
    Morgiana (1972)

Skvělá dvojrole Ivy Janžurové, vynikající kostýmy a důkaz, že i u českého filmu se člověk může doopravdy bát.

• 13.5.2012  23:36
    Smrt panen (1999)

Po shlédnutí jsem byla velice rozpačitá - nevěděla jsem přesně, co si o filmu myslet a potřebovala jsem relativně dost času, abych si to vše v hlavě uspořádala. Ale ta zvláštní osobitá atmosféra v každé vteřině je jednoduše nakažlivá, takže i když vám připadá, že ničemu nerozumíte, necháváte se omámeně unášet dál.

<< předchozí 1 2