depony

homepage

Twitter: depony

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.7.2018  12:32

Předem - Děkuji ČSFD za možnost vidět snímek v rámci jejich projekcí zdarma pro své uživatele. K filmu jako takovému, jednalo se o zajímavé téma s ještě zajímavějším rozuzlením, tak typickým pro severské thrillery. Zásadní problém jsem viděl v tom, že jednání operátora na tísňové lince nebylo logické a dle postupů. Rozvíjí se tím i jeho příběh, ale přesto se nechoval racionálně, i když chtěl pomoci za každou cenu. Rozčilovalo mě to neskutečně dlouhé vyzvánění telefonů. Co musím pochválit je právě ta schopnost vytvořit atmosféru a dojem, že jasně chápete situaci, máte k tomu jednoznačný postoj a pak zjistíte, že vám unikla drobnost, nepatrná zmínka a celý vámi vykonstruovaný případ je vlastně jen špatně poskládané puzzle. Baví mě, když zjistím, že přemýšlíme zkratkovitě a děláme předčasné závěry. Severské filmy v tomto dávají prostor pro poznání, že nic není hned jasné a zřejmé.

• 17.6.2018  21:16

Lepší průměr se skvělým ženským osazenstvem ... našly by se jistě výhrady, ale pokud to berete jako letní pohodovku, kdy se bavíte, koukáte na úžasný ženský a říkáte si, co byste s těmi milióny udělali vy. Musím uznat, že holky měly říz!

• 12.2.2018  14:41

Vizuálně boží zpracování. Hudba Clinta Mansella dodává celému příběhu tu něhu, tu vážnost, tu nostalgii, tam zlost. Že obsah vyvolává v některých touhu vědět, proč snímek vznikl? Protože pokud jeden člověk za 8 let namalovat tolik obrazů jako tento umělec, dá se z toho poskládat příběh, který tak nějak v koutku duše a mysli zajímá každého. A hlavně se dozvíte pointu malířova snažení. Co víc čekat od životopisného a uměleckého filmu? Navíc herecké obsazení víc než potěšilo! I slza na konci ukápla!

• 28.3.2017  14:33

Já jsem z těch vašich komentářů a recenzí pocit, že jdu na něco úžasnýho. A ono to bylo výjimečné. To rozhodně. Bylo to jiné než cokoliv předtím z X-menů. A bylo to především neveselé a plné krve. Zoufalá budoucnost X-menů, kde se noví mutanti již nerodí. A když se objeví malá Laura a má stejné schopnosti (vlastně lepší) jako Logan, místo toho, aby ten mrzout (kdy se to stalo?) byl rád, je ještě víc zpruzený a vzteklý a vlastně mě i občas nudil. Přesto to byl zážitek. Tématem, výběrem postav. Ale dal bych tomu tak 70%

• 28.3.2017  14:26

Šel jsem do kina na pohádku s Emmou Watson a ... byla to pohádka s Emmou. Mou božskou Emmou. A hereckým skvostem (McKellen, Kline, Thompson, Tucci a McGregor) na pozadí. A že byla většina animovaná? No bóže! A že se tam dost zpívalo? No, to tak Disneyovky mají! A že jsem si vlastně "zvíře" zamiloval víc než samotného prince? To tak prostě bývá. A Emma byla boží! A bylo to vtipný.

• 28.2.2017  21:28
    La La Land (2016)

128 minut! Příběh, který by se vešel max. do 80 minut a měli byste pocit, že to fakt odcejpá a má to spád. Ale 128 minut je vážně dlouho, i na tenhle melodramatický muzikálový kousek. Smekám však před pěveckým uměním obou hlavních protagonistů, a klavírním vystoupením Ryana, kterého sice moc nemusím, ale tady měl své kouzlo. Nejsem si jenom jistý, jestli to bylo na Oscara!

• 5.11.2016  21:43

Začátek rozvláčný, Walterovy úniky do světa snění byly úsměvné, ale dost obtěžovaly v pragmatickém přístupu k ději. A pak, najednou ... se to celé rozjelo naprosto úžasným směrem. Benův hlavní hrdina získal sexappeal, šarm a mužnost a byl i vtipný. Nakonec můžu říct, že to bylo kouzelné a zábavné.

• 5.11.2016  19:26

Dr. Stephen Strange je namyšlený blbeček. Je to "asshole", který si hraje na dokonalého a vševědoucího. Jeho ruce jsou pro něj darem a jsou stejně jako on - dokonalé. Ale po brutální autohavárii o tenhle kus dokonalosti přijde. A začne se chovat jako ještě větší idiot. Aby následně dospěl k poznání, že to, jestli se mu třesou ruce, není pro magii a nově nabyté dovednosti a znalosti podstatné. Nejvíc mě bavila Tilda a seznámení Strange s hlavním padouchem a s Wongem. Škoda je, že ve filmu nebyl dostatečný prostor pro bližší rozvoj Strangeova nového já. Bylo to rychlé a chvílemi těžko uvěřitelné, že by mohl být tak skvělý progres. A teď na to koukám, on se herec, co hrál Wonga jmenuje i ve skutečnosti Wong. Tak to mě baví! :))

• 29.10.2016  00:37

Velmi povedený příběh slavné dvojice Galů. Skvěle jsem se bavil. A musím pochválit dabing. V tomto případě neměl absolutně chybu. Jedno z nejlepších vyprávění s novou animací. Jsem maximálně spokojený.

• 28.10.2016  22:45

Pardon, ale k tomuhle lze říct jenom jediné ... megahustá blbost, která má naprosto brutální humor ve všech podobách. Nejlepší kámoši Kovboj, Indián a Kůň - který má neskutečný hygienický návyky ... :)) tohle vám prostě zůstane v hlavě ... a že to vypadá, jako kdyby to vymyslelo vaše 3leté dítě? No a? Jestli má takový smysl pro humor, máte se na co těšit!:)

• 28.10.2016  22:28

Lepší 3* - kvůli Margot. Jinak to bylo celé takové ...krátké, bez šťávy a bez lepšího přiblížení postav (i když snaha tam byla). Trailery lákaly na daleko zajímavější příběh, víc do hloubky, s více hláškami. No nic, bo nebyl čas!

• 28.10.2016  22:10

Tu jednu hvězdičku má Rose Leslie, byla boží. Jinak Vin a ten jeho výraz - pořád stejný, pořád stejně hloupý a přitom vševědoucí. A Wooda bych odpráskl hned v první minutě, co se objeví na scéně.

• 28.10.2016  22:01

A pršelo .... Mám jisté výhrady, které s odstupem času asi nabírají na intenzitě. Přesto myšlenka tohoto "světa" je úžasná, rozvíjení příběhu už výrazně méně, vyvolený Neo pak už začíná nudit ... ale pořád se na to dá koukat, když vezmu, co všechno se už podařilo natočit.

• 28.10.2016  13:25

Beee! Tohle je moje milovaná klasika. A fakt jsem se bavil.

• 28.10.2016  13:22
    V hlavě (2015)

Tohle bylo výrazně povedenější téma. Děkuji za něj. Zajímavé myšlenky, nápady, vtípky a ta pointa na závěr. ... bezva :)

• 28.10.2016  13:19

Hodnocení 3*, ale jednu navíc pro Olafa :) jinak otravná Anna a zbytečně melodramatická Elsa. Jinak to mohlo být lepší .... :)

• 6.8.2016  22:21
    Komorná (2016)

Skvělá hudba. Záběry a herecké výkony úžasný. Barevně odlišené japonské a korejské dialogy. Nějaké to násilí, něha, lesbický sex, vzdechy, výdechy, taky psycho a vlastně zajímavé zvraty. Já odcházel z kina spokojený. Díky.

• 11.4.2016  13:49

On to nebyl tak úplně dokumentární film, což bylo první, co mi na snímku pokazilo dojem. Vypadalo to nadějně, záběry zvířat v časové souslednosti byly zajímavé, u některých scén jsme se zasmáli, ale já vlastně moc nepochopil, co tím chtěli autoři říct. A to je u snímků, které chtějí řešit environmentální tématiku, škoda. Celkově špatný dojem dělal i komentátor v podobě Tomáše Hanáka, kdy mnohdy okomentoval, co bylo očividné, ale pak bylo několik záběrů, které chtěly vysvětlení a nic se nestalo. Tohle je Perrinův a Cluzaudův asi nejslabší počin. Snad se to zase zlepší. Na Mikrokosmos rád vzpomínám.

• 29.12.2015  13:16
    Správnej dres (TV film) (2015)

Tenhle snímek překvapil. A taky pobavil. Nečekaně. Vladyka jako univerzitní génius Květoň a jeho plán zúčastnit se A-Z kvízu, nebo jeho rozhovor s Kuchařovou na chodbě filosofické fakulty. Vtipné, sarkastické a vkusné. A nerozumím tomu, proč hokejovou hvězdu se sexy vymakaným tělem měl hrát mírně pupkatý a vzrůstem malý Mádl, kterému chybí svaly i charisma. Přesto na české poměry povedené.

• 29.12.2015  13:12
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Další pohádka, která mi přišla zbytečná a tak hrozně nedomyšlená a nedodělaná, s nelogickým chováním mnoha postav. Umíněný Mádl, který se cítí být plavcem, ale naprosto nerespektuje žádná jejich pravidla (dvakrát do stejného jezu nevpluješ!); Liška, kterého mám jako člověka rád, ale jako herce vůbec (jeho záporná postava je tak blbá, že ono oslovení "diblíku" tomu dalo ještě větší grády), Polívka s rudým obličejem vypadal, že dává svému herectví maximální podporu alkoholem. Takže jedinou postavou, která bavila, a s kterou jsem se dokázal ztotožnit, byl učitel v podání Ivana Trojana. Ten si zasloužil asi 3 hvězdičky, zbytek filmu vážně bída.

• 29.12.2015  13:03
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Když u snímků, které se pyšní zařazením "pohádka", trpím jako pes, pak musím říct, že tady jsem měl sílu dokoukat to jenom proto, abych viděl, kam až se trapnost může dostat. Preisse mám rád, ale naprosto nechápu, proč jeho postava musela celou dobu něco žvatlat italsky (nebylo mu navíc rozumět a nemyslím si, že děti chápou, co říkal), proč postava pana krále byla tak hloupá, až by se z toho Hloupý Honza rděl a Bohdalka byla tak otravná, podobně jako tulák Vojta, že jediný, kdo mi tam připadal sympatický, byli ti sirotci u pana hospodského. Nedomyšlené dialogy, nelogické jednání. Fakt se divím, že jsem nedal "odpad".

• 17.12.2015  12:42

Mix humoru i poučení. Je těžké se zbavit pocitu srovnání s původní filmovou verzí (ale oceňuji jiný pohled na zápletku)- Nenaplnilo to příliš moje očekávání, postavy byly místy velmi zmatené. Přesto moji herečtí oblíbenci nezklamali. A já se i bavil. Ty tři hvězdičky jsou jasný, na tu čtvrtou ale snímek jen pošilhává, napřahuje se, ale nedosáhne na ni. Ve výsledku škoda, od Nellis bych to očekával jako jasnou metu.

• 28.6.2015  21:53

Další ukápnutí slzy (no dobře, na konci to byly teda potoky) u animovaného příběhu, který díky svému žánru, hudbě a provedení, zanechá krásně na duši. Tomm Moore už podruhé v mém žebříčku zabodoval. Jiný příběh, jiná doba, podobné emoce.

• 15.6.2015  12:46

Tak tohle bylo tak moc psycho, že jsem to musel vidět do konce, abych si řekl, že nechci zažít takovej svět. Maximální úlet, kde nemáte jistotu, kdo z vašich oblíbenců a "oblíbenců" přežije. Tady se to kosí jak při velký sklizni. Charlize byla skvělá, kopretinky k nakousnutí, Max byl blázen a ten zbytek šílenců ... byl prostě šílený. Znovu to vidět nemusím, ale rozhodně jsem z toho měl větší zážitek než z Jurského světa.

• 15.6.2015  12:18

Bylo to místy vtipný, místy smutný (ukápla i slza), místy dost blbý (odkazuje se to na Jurský park, který "existoval", ale nepracuje to s logikou, která v původním filmu na konci byla jasná) a rozhodně to nebyl film, který bych chtěl vidět víckrát. I když mám slabost pro Chrise a Bryce. Někdo někde komentoval, že by ten film mohl mít i víc procent než jen 80%, kdyby mu nedávali "přizdis*áči", kteří zamrzli na Forrestovi, jen 2 hvězdy. Dávám tři. Nebyl to až takovej průs*r, ale tvrdit, že to bylo to nejlepší, co tento rok mohl přinést, je snad urážka pro jiné, kvalitnější filmy. Myslím, že by neměl být problém přijít s něčím lepším ... a něco se na obzoru rozhodně rýsuje. Aspoň pro tento rok!

• 11.5.2015  23:30

Ježíš, já jsem si to zase užil. Ale hrozně nečekaně. Tahle budoucnost, celý ten příběh, nejlepší robot ever (sorry Číslo 5) a emoce. Já miluju, když mi animovaný film hraje na city jak brnkálista na kytaru. Chci zvolat: Auuuuuuuuuu!!!

• 3.5.2015  20:55

Vtipné, animačně ojedinělé, příběhem neurážející pohádka o lásce a o tom, co vše jste ochotni udělat pro to, abyste v sázce vyhráli. A o rodině, o cestě za svým snem a přáním. A mně se to prostě líbilo. Melodické, hudebně velmi příjemné. A bavilo mě to. Nevím, jestli je to pro děti, ale já si v tom to svoje našel. Děkuji.

• 2.5.2015  18:47

Mýty, legendy, příběh z dob, kdy temnota byla děsivá. Akusticky i vizuálně jsem si pošmákl. Působivé a netradiční zpracování nepříliš častého žánru irského středověkého křesťanství. Propojení monoteismu s pohanskou mytologií. Prostě krása. Thank God, Tomm Moore :)

• 24.1.2015  18:57

Po všech zajímavých rolích, za které Meryl byla nominována na Oscara, by v případě této výhry šlo o největší omyl a urážku jejího umu. Už dlouho jsem nezažil nic tak ... neosobního, nezajímavého. Herecké obsazení bylo poutavé, jejich charaktery vůbec. Nekonečné dvě hodiny a pět minut. Zde mohu maximálně nedoporučit ...

• 9.1.2015  23:09

Dokumentární film o tom, jak se žije ... upírům, vlkodlakům, zombíkům, čarodějnicím a lidem kolem na Novém Zélandu. Bylo to tak blbý, až to bylo boží. Tyhle tři spolubydlící nejde nemít rád ... :)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13