depony

Instagram: deponyczech

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 7.1.2020  22:47
    Na nože (2019)

Skvělé herecké obsazení, zápletka, humor, postavy, věhlasný detektiv, vztahy mezi postavami, které byly propracované. Nejvíc byl sladkej Evans s tím svým úšklebkem, který je i v traileru. Rozhodně vyhrává první místo jako gif :) Ty dvě hodiny utečou jako voda a pořád se odkrývá nějaká skutečnost, která měla být zatajena. Tomu se dá říct skvěle odvedené dílo.

• 12.12.2019  19:07

Bylo to slabší, bylo to předvídatelný (až na některé momenty), ale bylo to vtipný a odpočinkový sledování. Na základě recenzí jsem neměl žádná očekávání, začátek byl hodně vlažný a já si říkal: Ty jo, dokoukám to? A dokoukal a celkem si to užil. Já mám slabost pro Karen (Amy Pond), Rock mě občas baví, jak si tady ze sebe umí dělat legraci, viz "smoldering intensity". Vlastně je to film, který neurazí. Neměl by.

• 7.10.2019  09:45

Upřímně mě to bavilo. Mělo to nápad, myšlenku, ponaučení (sice obligátní a již mnohokrát ohranou) a akci. Nic jsem nečekal, dostal jsem zábavu a příjemné dvě hodiny filmu. A protože mám slabost pro Karen, bylo fajn ji vidět i jinde než v Dr. Who :)

• 14.7.2019  16:01
    Ať jedí koláče (TV seriál) (1999)

Moje number 1. A nejhorší přiznání je, že dabing tady mnohonásobně překonává originál. Naďa jako kyprá služebná zní mnohem líp než Dawn v originálním znění. Je to plné hlášek, narážek a intrik!😁

• 26.6.2019  10:54
    Yesterday (2019)

Krásná myšlenka o tom, že bez Beatles by svět nebyl až tak hezký. Jejich dědictví dávalo a dává stále hromadu lásky, energie, pochopení ... Curtis a Boyle, oblíbená dvojka, která mi dělá v britském filmovém průmyslu radost a dodává ty správné emoce, smích a slzy dojetí. Ale v něčem ten svět byl přece jen dokonalý (hlavně nespoilerovat!) A moje milovaná Kate McKinnon nezklamala ... :)

• 10.6.2019  14:01

Určitě bychom zde našli nějaké nedostatky, například Johnnyho Deppa. Jinak bychom mohli říct, že Kenneth svému Poirotovi rozumí. Herecké obsazení bylo pohlazením po duši ... příběh, který znám tak dlouho a viděl jsem v mnoha podobách, je zde více "nákladný", ale mnohdy zbytečně zrychlený ... přesto miluji!

• 10.6.2019  13:34
    Temná věž (2017)

Měl jsem možnost vidět příběh, kde Kingovu vizi nenajdete. Jsou tam postavy, které vás vlastně moc neosloví, vyvolený chlapec je otravný a nezajímavý. Ale tu hodinu a půl dáte ... uteče to a předvídatelný závěr je tady. Takže vás to neurazí, ale návrat po letech nečekejte. A o DVD/Blue-ray nejspíš nebudete uvažovat do vaší filmotéky.

• 10.6.2019  13:24
    Rocketman (2019)

Jedním slovem: zážitek Skvěle zahráno, procítěno, prozpíváno. Taron je hezčí variantou Eltona, rozhodně je talentovaný ve zpěvu. Boží jsou retrospektivní návraty do dětství, kdy chcete malého Reggieho obejmout, pochválit. Vkusně propojený vizuál s melodií, kde vás herecké obsazení baví a věříte jim, co říkají. Děkuji! Z kina jsem odcházel s úsměvem ... i se slzou v oku.

• 25.5.2019  21:43

Simon a Pegg v režii Edgara - zvykl jsem si na skvělou souhru, ale zde to nějak pokulhávalo. Pegg hraje otravnýho alkáče Garyho, který po letech chce zopakovat chlastací akci. Jako abstinent tam tu super pointu neshledávám. Přesto je film velmi dobře obsazen. A ačkoliv se zde děje několik pro mne nepochopitelných věcí a kroků, stejně jsem se celkem bavil. Prostě ty dva britský magory miluju!

• 15.4.2019  15:43

Bez očekávání (jen natěšený) a nakonec musím říct, že spokojenost byla velká. Brie boží, Samuel stejně tak ... Svět Marvel nejde nemilovat! :)

• 15.4.2019  15:33
    Hellboy (2019)

Měl jsem možnost vidět ČSFD projekci a poprvé jsem zvažoval, že odejdu a nedokoukám se. Nelogické kroky, krve jako v Silent Hill, humor, u kterého se nikdo nesmál, postava Hellboyova otce, která v podání McShanea, kterého mám rád, naprosto nehonestovala vztah "otce a syna", hromada flashbacků, postav, které se objeví, ale nemají prostor pro vysvětlení, proč tam jsou ... V druhé polovině filmu jsem si říkal, kam může ještě Hellboy klesnout ... a přitom svět Hellboye je tak "boží" :)

• 9.7.2018  12:32

Předem - Děkuji ČSFD za možnost vidět snímek v rámci jejich projekcí zdarma pro své uživatele. K filmu jako takovému, jednalo se o zajímavé téma s ještě zajímavějším rozuzlením, tak typickým pro severské thrillery. Zásadní problém jsem viděl v tom, že jednání operátora na tísňové lince nebylo logické a dle postupů. Rozvíjí se tím i jeho příběh, ale přesto se nechoval racionálně, i když chtěl pomoci za každou cenu. Rozčilovalo mě to neskutečně dlouhé vyzvánění telefonů. Co musím pochválit je právě ta schopnost vytvořit atmosféru a dojem, že jasně chápete situaci, máte k tomu jednoznačný postoj a pak zjistíte, že vám unikla drobnost, nepatrná zmínka a celý vámi vykonstruovaný případ je vlastně jen špatně poskládané puzzle. Baví mě, když zjistím, že přemýšlíme zkratkovitě a děláme předčasné závěry. Severské filmy v tomto dávají prostor pro poznání, že nic není hned jasné a zřejmé.

• 17.6.2018  21:16

Lepší průměr se skvělým ženským osazenstvem ... našly by se jistě výhrady, ale pokud to berete jako letní pohodovku, kdy se bavíte, koukáte na úžasný ženský a říkáte si, co byste s těmi milióny udělali vy. Musím uznat, že holky měly říz!

• 12.2.2018  14:41

Vizuálně boží zpracování. Hudba Clinta Mansella dodává celému příběhu tu něhu, tu vážnost, tu nostalgii, tam zlost. Že obsah vyvolává v některých touhu vědět, proč snímek vznikl? Protože pokud jeden člověk za 8 let namalovat tolik obrazů jako tento umělec, dá se z toho poskládat příběh, který tak nějak v koutku duše a mysli zajímá každého. A hlavně se dozvíte pointu malířova snažení. Co víc čekat od životopisného a uměleckého filmu? Navíc herecké obsazení víc než potěšilo! I slza na konci ukápla!

• 28.3.2017  14:33

Já jsem z těch vašich komentářů a recenzí pocit, že jdu na něco úžasnýho. A ono to bylo výjimečné. To rozhodně. Bylo to jiné než cokoliv předtím z X-menů. A bylo to především neveselé a plné krve. Zoufalá budoucnost X-menů, kde se noví mutanti již nerodí. A když se objeví malá Laura a má stejné schopnosti (vlastně lepší) jako Logan, místo toho, aby ten mrzout (kdy se to stalo?) byl rád, je ještě víc zpruzený a vzteklý a vlastně mě i občas nudil. Přesto to byl zážitek. Tématem, výběrem postav. Ale dal bych tomu tak 70%

• 28.3.2017  14:26

Šel jsem do kina na pohádku s Emmou Watson a ... byla to pohádka s Emmou. Mou božskou Emmou. A hereckým skvostem (McKellen, Kline, Thompson, Tucci a McGregor) na pozadí. A že byla většina animovaná? No bóže! A že se tam dost zpívalo? No, to tak Disneyovky mají! A že jsem si vlastně "zvíře" zamiloval víc než samotného prince? To tak prostě bývá. A Emma byla boží! A bylo to vtipný.

• 28.2.2017  21:28
    La La Land (2016)

128 minut! Příběh, který by se vešel max. do 80 minut a měli byste pocit, že to fakt odcejpá a má to spád. Ale 128 minut je vážně dlouho, i na tenhle melodramatický muzikálový kousek. Smekám však před pěveckým uměním obou hlavních protagonistů, a klavírním vystoupením Ryana, kterého sice moc nemusím, ale tady měl své kouzlo. Nejsem si jenom jistý, jestli to bylo na Oscara!

• 5.11.2016  21:43

Začátek rozvláčný, Walterovy úniky do světa snění byly úsměvné, ale dost obtěžovaly v pragmatickém přístupu k ději. A pak, najednou ... se to celé rozjelo naprosto úžasným směrem. Benův hlavní hrdina získal sexappeal, šarm a mužnost a byl i vtipný. Nakonec můžu říct, že to bylo kouzelné a zábavné.

• 5.11.2016  19:26

Dr. Stephen Strange je namyšlený blbeček. Je to "asshole", který si hraje na dokonalého a vševědoucího. Jeho ruce jsou pro něj darem a jsou stejně jako on - dokonalé. Ale po brutální autohavárii o tenhle kus dokonalosti přijde. A začne se chovat jako ještě větší idiot. Aby následně dospěl k poznání, že to, jestli se mu třesou ruce, není pro magii a nově nabyté dovednosti a znalosti podstatné. Nejvíc mě bavila Tilda a seznámení Strange s hlavním padouchem a s Wongem. Škoda je, že ve filmu nebyl dostatečný prostor pro bližší rozvoj Strangeova nového já. Bylo to rychlé a chvílemi těžko uvěřitelné, že by mohl být tak skvělý progres. A teď na to koukám, on se herec, co hrál Wonga jmenuje i ve skutečnosti Wong. Tak to mě baví! :))

• 29.10.2016  00:37

Velmi povedený příběh slavné dvojice Galů. Skvěle jsem se bavil. A musím pochválit dabing. V tomto případě neměl absolutně chybu. Jedno z nejlepších vyprávění s novou animací. Jsem maximálně spokojený.

• 28.10.2016  22:45

Pardon, ale k tomuhle lze říct jenom jediné ... megahustá blbost, která má naprosto brutální humor ve všech podobách. Nejlepší kámoši Kovboj, Indián a Kůň - který má neskutečný hygienický návyky ... :)) tohle vám prostě zůstane v hlavě ... a že to vypadá, jako kdyby to vymyslelo vaše 3leté dítě? No a? Jestli má takový smysl pro humor, máte se na co těšit!:)

• 28.10.2016  22:28

Lepší 3* - kvůli Margot. Jinak to bylo celé takové ...krátké, bez šťávy a bez lepšího přiblížení postav (i když snaha tam byla). Trailery lákaly na daleko zajímavější příběh, víc do hloubky, s více hláškami. No nic, bo nebyl čas!

• 28.10.2016  22:10

Tu jednu hvězdičku má Rose Leslie, byla boží. Jinak Vin a ten jeho výraz - pořád stejný, pořád stejně hloupý a přitom vševědoucí. A Wooda bych odpráskl hned v první minutě, co se objeví na scéně.

• 28.10.2016  22:01

A pršelo .... Mám jisté výhrady, které s odstupem času asi nabírají na intenzitě. Přesto myšlenka tohoto "světa" je úžasná, rozvíjení příběhu už výrazně méně, vyvolený Neo pak už začíná nudit ... ale pořád se na to dá koukat, když vezmu, co všechno se už podařilo natočit.

• 28.10.2016  13:25

Beee! Tohle je moje milovaná klasika. A fakt jsem se bavil.

• 28.10.2016  13:22
    V hlavě (2015)

Tohle bylo výrazně povedenější téma. Děkuji za něj. Zajímavé myšlenky, nápady, vtípky a ta pointa na závěr. ... bezva :)

• 28.10.2016  13:19

Hodnocení 3*, ale jednu navíc pro Olafa :) jinak otravná Anna a zbytečně melodramatická Elsa. Jinak to mohlo být lepší .... :)

• 6.8.2016  22:21
    Komorná (2016)

Skvělá hudba. Záběry a herecké výkony úžasný. Barevně odlišené japonské a korejské dialogy. Nějaké to násilí, něha, lesbický sex, vzdechy, výdechy, taky psycho a vlastně zajímavé zvraty. Já odcházel z kina spokojený. Díky.

• 11.4.2016  13:49

On to nebyl tak úplně dokumentární film, což bylo první, co mi na snímku pokazilo dojem. Vypadalo to nadějně, záběry zvířat v časové souslednosti byly zajímavé, u některých scén jsme se zasmáli, ale já vlastně moc nepochopil, co tím chtěli autoři říct. A to je u snímků, které chtějí řešit environmentální tématiku, škoda. Celkově špatný dojem dělal i komentátor v podobě Tomáše Hanáka, kdy mnohdy okomentoval, co bylo očividné, ale pak bylo několik záběrů, které chtěly vysvětlení a nic se nestalo. Tohle je Perrinův a Cluzaudův asi nejslabší počin. Snad se to zase zlepší. Na Mikrokosmos rád vzpomínám.

• 29.12.2015  13:16
    Správnej dres (TV film) (2015)

Tenhle snímek překvapil. A taky pobavil. Nečekaně. Vladyka jako univerzitní génius Květoň a jeho plán zúčastnit se A-Z kvízu, nebo jeho rozhovor s Kuchařovou na chodbě filosofické fakulty. Vtipné, sarkastické a vkusné. A nerozumím tomu, proč hokejovou hvězdu se sexy vymakaným tělem měl hrát mírně pupkatý a vzrůstem malý Mádl, kterému chybí svaly i charisma. Přesto na české poměry povedené.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13