depony

manager jak sviňa :)

homepage

Twitter: depony

• 31.1.2009  19:50

U komedie bych očekával smích a já se rád oddávám smíchu a bavení. Ale u této "komedie" mne smích vůbec nepřešel, protože prostě chyběl. Možná jsem měl velká očekávání a nebo to prostě jen nebylo vtipné dle mého gusta.

• 18.1.2009  22:43
    Wanted (2008)

Bylo to ... rozhodně něco, efektní, akční a pořád se něco dělo ... herecké obsazení mi krásně sedlo ... a ještě jsem se pobavil. a to nemusím střílečky :)

• 11.1.2009  19:26

dvě a tři čtvrtě hvězdičky ... za náčelnici kmene lesních jahod ... to mě odrovnalo :))) a za netopýra coby domácího mazlíčka ... lepší než inspektor Rex a Lassie dohromady:))

• 27.12.2008  11:08

Kupodivu i zde mi asi největší problém dělalo překousnout unylou hlavní postavu, těžkotonážní pandu Po, která všechno zkazí, na co sáhne (kromě vaření). Navíc prostě nemusím Jacka Blacka, tudíž mne tento snímek ani moc nelákal od první chvíle. Přesto musím shrnout dojmy z tohoto filmu do několika bodů: dávám 85%, protože jsem se nakonec bavil a dost tomu pomohla postavy mistra Shifu nebo Oogwaye. Jak již zde bylo poznamenáno, závěrečný souboj byl očekáván v poněkud jiném duchu ... ale já musím říct, že přesně nějak takhle bych se zbavil hlavního záporáka já ... jen to břicho mi chybí :) ale chuť k jídlu by byla:)

• 18.12.2008  01:08
    Stmívání (2008)

Já přesně nevím proč ... ale ten pocit mi velí hodnotit takhle ... zasmál jsem se, trocha romantiky, "hororové" scénky, u kterých jsem se nebál a upíři. A on ten Robert Pattinson tak hezky kouká :) mírně vyhuleně, ale je to roztomilý :) a když už nic, tak aspoň to má kontroverzní hodnocení :)

• 14.12.2008  16:27
    Noc úplňku (2006)

působivý příběh lásky v Mezinebí ... sice hlavní představitel se svým tupým výrazem neustále vypadal, že celkem dost přebral nějakých halucinogenních látek, přesto to mělo "nějakou" pointu a zajímavé záporáky:)

• 14.12.2008  16:25

hlavně z nostalgie ... :) už se těším, až se na to podívám znovu ... s odstupem asi 15ti let :)

• 14.12.2008  16:22

Tím, že jsem neviděl původní verzi filmu, si získávám, aspoň myslím, určitý nadhled nad nějakým srovnáváním. Je pravda, že jsem tak nějak počítal od začátku s tím, jak to dopadne. Vizuální efekty se líbily, hudba a herecké obsazení bylo příjemné a ... tak nějak jsem z toho filmu vycítil tu environmentalistickou výtku vůči našemu způsobu žití, která byla jasná a věcná ... "naše" planeta nepatří nám ... tak se podle toho chovejme :)

• 2.11.2008  11:36

Kupodivu velmi příjemná komedie [tohle drama skutečně není, i když v pozadí je drama i prachobyčejná trapná parodie Scary Movie nebo Disaster Movie] o homosexuálním páru, který žije v "utajení", než jim život naruší nevlastní synovec jednoho z nich, Scot. Svou zženštilostí, extravagancí a extrovertním přístupem ke všemu a ke všem jim nabourává jejich soukromí, tabu, o nichž se nemluví. Eric je bývalý slavný hokejista a rváč. Po úraze se uchýlí do ústraní moderování sportovních událostí. Sam je právník, který si zvykl na utajenou domácnost, kterou s Ericem prožívají. Jeho bratr Billy se díky závěti bývalé přítelkyně stane opatrovníkem jejího syna. O dítě zájem nemá, dokud neuslyší zmínku o finančním příspěvku z její pojistky. Než si pro Scota přijede, zabydlí se Scot u Erica a Sama. Dochází ke vtipným střetům dvou rozdílných osobních přístupů, k narážení a postupnému odbourávání předsudků. A ačkoliv to působí někdy příliš prvoplánově, věřte nevěřte, umí tenhle snímek i překvapit:)

• 1.11.2008  02:34

Příjemná filmová relaxace s tématikou, která je mi blízká a s písničkami, jejichž melodie mi stále utkvěly v hlavě. Příběh, který v sobě skrývá mnoho alternativ z našich vlastních životů. Příběh, který skončí a vy nechcete, aby tomu tak bylo. Tedy tak jsem to viděl aspoň já.

• 25.10.2008  18:38

Neměl jsem možnost vidět celé. Dle některých komentářů zde je to jen pro mé dobro. Ačkoliv souhlasím s komentářem Tetsua, tak přesto tam bylo něco ... něco těžko popsatelného, co mě bavilo. Občas. Chvílemi. Je pravda, že Máca s monstrózním poprsím a koza s hlasem Jiřího Lábuse mne místy vyváděly z míry, ale upřímně, já už tak dlouho neviděl kvalitní český film, ani hraný, ani animovaný, takže tady vlastně ani nebylo tak velké zklamání.

• 25.10.2008  18:31

Od začátku překopaný Nekonečný příběh, kde namísto tří buranů, jdou po hlavním "hrdinovi" hromotluci s bouchačkou. Možná jsem se těšil víc než bylo zdrávo. Přesto akce, fantazie a pár vtípků ... upřímně, nebýt Jet Liho a Jackiho Chana, asi bych u filmu usnul. Hromada předvídatelných situací ... ale pro odpočinek to není tak zlé.

• 4.10.2008  14:51
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Opravdu skvělý seriál. Černý humor hlavní představitelky i jejích kolegů z branže mě hodně baví a musím říct, že jsem velmi pohodlně přesedlal z House na tenhle oblíbený seriál.

• 5.9.2008  10:42

Bylo toho evidentně hodně, co nám chtěl Guillermo říct a ukázat, a pravděpodobně se chtěl nebo musel vejít do nějakého času, došlo ke stříhání, prostříhávání a ... přesto mám pocit, že předvedl na filmovém plátně skvělou práci. Byli tam moji oblíbenci, chybí mi "taťka" a nové příšerky s.r.o. měly někdy dost velké grády. Velký potlesk pro Anděla smrti. Akční fantasy, které splňovalo mé představy o komiksovém hrdinovi z pekel. Jak dostanu výplatu, letím si dokoupit další díly :)

• 31.8.2008  20:17
    Mamma Mia! (2008)

Už od malička mne moje maminka vychovávala v lásce ke skupině ABBA. Dodnes jsem jí za to vděčný, protože tahle oldieska je chytlavá a mám na ni moc hezké vzpomínky. Od filmu jsem nic nečekal. Tedy dobře .. abych byl upřímný, slyšel jsem o tom, jak je Pierce B. coby zpěvák nedobrý a nevkusný. A ačkoliv bych od něj zpěv nečekal, nakonec to utáhl celkem dobře. Celkem dobře na to, jaký je potencionální zpěvák. Meryl byla dokonalá. Ta ženská má energie na rozdávání. Ta dívka, co hrála její dceru vypadala téměř pořád plačtivě, ale ten hlas byl skvělý. Atmosféra slunných prázdnin u moře, kde jsem již dlouho nebyl. Možná pro ten romantický nádech a příjemný kýčovitý děj dávám 76%. Zasmál jsem se, skoro poplakal, v duchu si prozpěvoval a nestačil jsem se vynadívat na tu krásu krajiny a některých postav :))

• 30.8.2008  16:11
    Kitaro (2007)

Trochu úchylné. Správně japonské. Někdy tam chyběla návaznost, ale bylo to vtipné, plné roztodivných příšerek a sympatických kladných postav.

• 16.8.2008  20:29

It was great! It was really great! Why so serious? :)) Psychologie postav - 99% Vtip a humor - 100% [Morgan Freeman i Michael Cane jsou ve svém věku chrabří vtipálkové ve vhodných chvílích] A příběh? Ač nerad to říkám, tak tohle je Batman dle mého gusta. Nechci tím být nevěrný mému milovanému Burtonovi, to bych si nedovolil. Ten to dělal s láskou a bral to s temným humorem. Ale tohle je akční příběh, který by se klidně mohl stát tady a teď. Teroristé mají různá jména, tento má jméno Joker a byl tím nejlepším.

• 3.8.2008  23:37
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Vím, že se hrozně směju ... ale tady jsem tomu nemohl zabránit ... a prostě jsem se smál :)) a o tom to přece je! edit: po třetí sérii už mě ten smích přešel. Vlastně mě to začalo dost nudit. Je škoda, že se takový povedený materiál natahoval tak dlouho, až už vás prostě přestane bavit čekat na "jejich matku".

• 19.7.2008  23:26
    Vexille 2077 (2007)

Animace podobná jako u Appleseedu. Tak trochu kyberpunkový snímek, který má i morální podtext na závěr. Není to klasické anime, ale má to své zajímavé postavení, nepříliš snadno specifikovatelné. Můj zájem a obdiv sklidila skvěle vybraná hudba a existence bytostí "Jagů". Sice to vypadalo jako píseční červy z Duny, ale nevidím v tom nic proti ničemu. Líbilo se.

• 8.7.2008  00:00

Já asi nemám rád rodinné komedie pro hloupé dětičky ... a nebo jsem jen alergický na pořád stejného Tima Allena? Nevím, ale rozhodně mi připadá ztráta času na tohle koukat. Přesto jsem u toho čas ztratil, zatraceně!

• 7.7.2008  23:57

Flynn toho stihne v jednom díle víc než Indiana Jones ve všech 4 zároveň a navíc ... ta noblesa "výpravy". Jediné, co jsem občas věřil byla přítomnost v knihovně, jinak se ze studia herci nehli ani na metr. Další zbytečný film, kde jsou všichni úžasní, krásní a geniální a divák buď stíhá vnímat a nebo je za idiota do konce. Omlouvám se, za idiota být nechci ... :) konec vidět nemusím :)

• 26.6.2008  16:39
    Bratrstvo (2001)

Poněkud hloupý filmeček, kde upíři v podobě ulízaných polonahých playboyů se snaží získávat další členy svého klanu ... ale umí si vybrat ... jen zase dalšího svalnatého hezouna. Jinak nic:)

• 13.6.2008  22:47

Těžké definovat ... je to něco jiného než s čím se můžeme setkat v evropské tvorbě, ale je to naprosto šílené, plné podnětů a myšlenek, nad kterými by stálo se pozastavit ... a nad některými se vám pozastaví myšlení. Zajímavý hrdina, poutavé postavy a nepochopitelná zápletka ... a nebo taky ne!

• 29.5.2008  19:57
    Oheň a led (1983)

Vcelku zdařilá animovaná fantasy, kde muži jsou silní a krásní a ženy bujaré a spoře oděné. Příjemná necelá hodina a půl podívané. Nečekal jsem nic, tak možná proto mne to mile překvapilo.

• 17.5.2008  21:54
    4400 (TV seriál) (2004)

Asi jsem moc náročný ... ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to začalo tak nějak ... kazit, chybí logické akce a reakce ... a hrozně mě v úvodní znělce štvou ty lidi, co se objeví z koule a tváří se, že neví, kde jsou ... prostě neumí hrát zmatené unesené lidi ... :) a o tom to je:)

• 17.5.2008  21:50
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

Asi jak co ... některé momenty jsou vtipné, některé postavy jsou sympatické, hlavní představitel na zabití ... :) asi beru medicínu moc vážně ... prostě jako housefil musím říct, že mě to nebere až tak, jak jsem čekal. škoda. Ale zasmál jsem se.

• 11.5.2008  12:05

Nevím, čím to je, ale ta holka je mi tuze nesympatická ...

• 11.5.2008  11:31
    Příběhy z hnojárny (TV seriál) (2007)

Na můj vkus podařené a vtipné animé. Nevím, jestli si hraje na nějaký vyučovací předmět, ale každopádně mi tyto bakterie připomínají mé mládí a seriál Byl jednou jeden život ... :)

• 11.5.2008  01:09

Poměrně velké zklamání. Jakkoliv se mi v prvním díle Appleseedu líbila animace, tak ať už s ní tady udělali cokoliv, celkem dost ji zbabrali. Navíc příběh ubral na zajímavosti, části příběhu znám z jiných filmů, tudíž to ztratilo i originalitu. A na konci mne dostala ona Borgská královna - co tam dělá Star Trek, to nevím :)

• 10.5.2008  19:22

Babička "Malkina" byla vtipná jen chvilku, maminka Holubová byla fajn, postava Labudy mi připadla naprosto zbytečná, strejda Kostelný bude asi nafurt Rebelem ... i když byl vtipnej a kupodivu Mádl, kterej se svýma ďolíčkama při tom šklebení byl celkem sladkej :) ale tak moc se přemáhat pro pár vtípků, které stejně nezůstanou v povědomí diváka ... to bylo vážně zbytečný. Zase nějakou chvilku nemusím na český film ...