Javert

Javert

Jiří Stárek

okres Rychnov nad Kněžnou
trockista

homepage

79 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 11.11.2012
  George Cole
  (herec)

  George Edward Cole, známý britský filmový a televizní herec pochází ze čtvrti Tooting na jihu Londýna, kde se narodil 22. dubna roku 1925. Jako desetidenní novorozenec byl dán k adopci a adoptován rodinou Coleů, jejichž jméno si vzal za své. Původně zamýšlel být řezníkem, avšak stále ještě v jinošském věku ho uhranulo… (více)

  • 23.1.2011
  Tom Courtenay
  (herec)

  Známý britský divadelní, televizní a filmový herec Thomas Daniel Courtenay přišel na svět 25. února 1937 v anglickém Hullu. Pocházel spíše ze skromnějších poměrů anglické pracující třídy. Na severovýchodě Anglie vychodil Kingston High School a poté odešel na londýnskou University College. Jelikož z něj již od mládí vyzařovala… (více)

  • 3.8.2008
  Franklin J. Schaffner
  (režisér)

  Syn amerických misionářů, Franklin James Schaffner, se narodil 30. května 1920 v Tokyu, kde také vyrůstal. Poté se jeho rodina přestěhovala zpět do Spojených států, kde Schaffner vystudoval střední školu a odešel studovat práva na Columbia University v New Yorku. Jeho studium však bylo přerušeno Druhou světovou válkou, do… (více)

  • 24.10.2007
  Henry Fonda
  (herec)

  Vysoký, štíhlý muž s modrýma očima, tmavými vlasy, obrovským charisma a nezaměnitelným hlasem. To byl Henry Fonda. Pro mnohé jeden z nejlepších herců všech dob. Je otcem dalšího slavného herce Petera Fondy a neméně slavné herečky Jane Fondové. Je dědečkem Bridget Fondové, dcery Petera.

  Na svět přišel 16. května 1905 v městě… (více)

  • 24.10.2007
  Jason Robards
  (herec)

  Jason Nelson Robards, Jr. pocházel z Chicaga, kde se 26. července 1922 narodil. Jako syn známého herce Jasona Robardse Sr. vyrůstal v Hollywoodu, kde během středoškolských studií provozoval kulturistiku, běh a hrál baseball.

  V roce 1940, po střední škole, se tehdy 18-ti letý Robards rozhodl vstoupit do námořnictva. Sloužil jako… (více)

  • 24.10.2007
  Peter Fonda
  (herec)

  Syn Henryho Fondy, Peter, se narodil 23. února 1940 v New Yorku jako další člen slavného a významného hereckého klanu. Jeho starší sestrou je další známá herečka Jane Fondová. On sám je otcem herečky Bridget Fondové. Neměl příliš šťastné dětství - jeho matka spáchala sebevraždu když mu bylo 10 let.

  K herectví byl doprovázen… (více)

  • 2.6.2007
  Eli Wallach
  (herec)

  Eli Wallach se narodil 7. prosince 1915 v chudé židovské rodině s polskými kořeny v Brooklynu v New Yorku a následovně se stal jedním z mála židovských dětí vyrůstajících v italském sousedství.

  Už od svých 15 let, kdy si zahrál v jedné školní hře, věděl, že chce být hercem. Poté z New Yorku odešel do Austinu v Texasu, kde na… (více)

  • 19.3.2007
  Lee Van Cleef
  (herec)

  Lee Van Cleef se narodil 9. ledna 1925 v newjerseyské rodině s holandskými, belgickými, švédskými a anglickými kořeny. Jeho rodiči byli Marion Lavinia Van Fleet a Clarence Leroy Van Cleef. V průběhu druhé světové války sloužil u námořnictva a po válce se živil jako účetní. Stále více ho to však táhlo k filmu. A tak se tento… (více)

  • 19.3.2007
  James Caan
  (herec)

  "Moje nejméně oblíbená fráze v angličtině je: Nestarám se!"

  James Caan se narodil 26. března 1939 v newyorské čtvrti Bronx židovským emigrantům Sophii a Arthurovi Caanovým, kteří utekli před Hitlerem z Německa. Sportovně nadaný Caan hrál americký fotbal na univerzitě v Michiganu, kde studoval ekonomii a dokonce vlastní i černý… (více)

  • 28.2.2006
  Roger Daltrey
  (herec)

  Roger Harry Daltrey se dostal na svět 1. března 1944 v londýnské čtvrti Shepherd's Bush. Jeho rodiče doufali, že vystuduje vysokou školu, on se však rozhodl pro zcela jinou dráhu. Založil si malou skupinu se kterou po nocích hrál po hospodách. Už v ní se setkal s Petem Townshendem a Johnem Entwistlem - svými pozdějšími kolegy… (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace